Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość antygonna43

faktoring

Polecane posty

Gość antygonna43

znacie może z doświadczenia faktoring? czy ktoś z was albo waszych znajomych korzystał z tej formy finansowania działalnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój teść korzystał, nie wiem czy nadal, ale jak się orientował to banki nazywał hienami ;) Skorzystał z oferty jakiejś prywatnej firmy, ale nie pamiętam jakiej. Musiałabym podpytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno Bibby Financial Services ma dobrą ofertę, ale sama nie korzystałam bo nie miałam potrzeby. Jeśli chodzi o banki to w tej kwestii to faktycznie hieny cmentarne. Najlepiej po chodzić, po pytać, ocenić i wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefan_222
ja korzystam z Bibby, a konkretnie z faktoringu bez regresu. Jestem bardzo zadowolony, firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań bez zarzutu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filippp
A czy coś więcej o tym Bibby może ktoś napisać? Czy łatwo skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antygonna43
a coś więcej na temat samego faktoringu? jakie mamy ryzyko korzystając z niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktoring ma właściwie same zalety Faktoring może być pomocny dla Klienta, ponieważ: - poprawia płynność Firmy, - umożliwia wydłużenie terminów, wcześniejsze posiadanie gotówki na zakupy, umacnia pozycję konkurencyjną Firmy , - likwiduje zatory płatnicze, - poprawia przepływ gotówki w Firmie, - dzięki temu, iż nie widać go w bilansie, znacznie poprawia wskaźniki finansowe,- poprawia płynność w wyniku przedterminowego wpływu należności i przynosi zyski w wyniku szybszego obiegu kapitału obrotowego, - daje możliwość wydłużania kontrahentom terminów płatności faktur, - poprawia wizerunek firmy dzięki pewnemu i terminowemu regulowaniu jej zobowiązań, - pozwala uzyskiwać rabaty u dostawców z tytułu wcześniejszego regulowania zobowiązań, - weryfikuje wiarygodność kontrahentów, - poprawia strukturę bilansu (spadek należnośc*****stronie aktywów), - zapewnia elastyczne finansowanie, szczególnie ważne przy wzroście obrotów, - twarde zabezpieczenia majątkowe nie sa konieczne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filippp
Czym jest faktoring bez regresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chodzi o to, że firma faktoringowa bierze na siebie całe ryzyko. Jeśli dłużnik nie wypłac****eniędzy to już ich problem i nie mają prawa nic żądać od faktoranta, cała odpowiedzialność spoczywa na faktorze, czyli ewentualne kierowanie sprawy do komornika itp. Trzeba się zastanowić co lepsze i wybrać dobrą firmę faktoringową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile powinien kosztować faktoring bez regresu jeśli klient mała działalność gosp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filippp
A oprócz faktoringu bez regresu jakie możliwości jeszcze mamy? I jakie są różnice w cenie - jeśli ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jożinna
Faktoring pełny (bez regresu) – wraz z cesją wierzytelności na faktora przechodzi ryzyko niewypłacalności dłużnika i w przypadku, gdy dłużnik nie jest w stanie spłacić wierzytelności, faktor nie ma prawa regresu w stosunku do zbywcy wierzytelności. Ta forma faktoringu jest korzystna dla zbywcy wierzytelności, bowiem po dokonaniu transakcji sprzedaży towaru lub usługi na rzecz dłużnika faktorant od razu dysponuje środkami finansowymi i wyzbywa się odpowiedzialności za ewentualną niewypłacalność dłużnika. Czyli w momencie podpisania umowy faktoringowej pozbywasz się wszelkiej odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko powiedzieć ile kosztuje faktoring, wszystko jest ustalane indywidualnie, zależnie od m. in. obrotu, wysokości faktur, liczby odpbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
więc pewnie tak samo ciężko będzie powiedzieć która firma lub bank jest najlepszy bo każda firma jest inna i ma inne wymagania :/ kurcze ciężko jest zdecydować. chyba jedyną rzecz którą można porównać to obsługa klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaZ
Po części masz rację, ale większość firm faktoringowych obsługuje głównie większe przedsiębiorstwa i korporacje, ale są też takie, które zajmą się małą firmą, a to też ma znaczenie, bo wydaje mi się, że na rynku jest większość małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą potrzebować pomocy. Ważne też aby podeszli do klienta indywidualnie, dopasowali się do potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwojtek
Ależ są firmy zajmujące się faktoringiem oferujące swoje usługi do małych i średnich przedsiębiorstw. Sam korzystam z takich usług w dwóch moich firmach. Od niedawna współpracuję z Bibby. W porządku goście - służbowo i prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaZ
A możesz coś więcej opowiedzieć?? Jak to mniej więcej wygląda u nich jeśli chodzi o koszty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ta firma Bibby ma też faktoring dla firm transportowych? Bo słyszałem, że z tym ciężko u faktorów. Korzysta ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu nie mieliby obsługiwać firm transportowych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bibby ma fatoring dla firm transportowych w swojej ofercie. Chyba wszystkie rodzaje faktoringu oferują. Na pewno łatwiej zawrzeć umowę niż w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwojtek
Oczywiście, że Bibby ma usługę faktoringu dla firm transportowych, bo sam właśnie z takiej korzystam :) Co do kosztów to są znikome procenty od wysokości faktury. Naprawdę w porównaniu z kłopotami, w jakie popada firma nie otrzymująca płatności z faktury, to te opłaty są niczym. Naprawdę, bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturrrro
Kurcze mi by zależało na indywidualnym podejściu do klienta. Mam przejściowe kłopoty, problem z kredytem w banku i nie chciałbym żeby odrzucili na samo dzień dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamieu
To faktorzy spłacają należności, więc firmy faktoringowe, nie od razu skreślają osoby ze złą historia kredytową. Inaczej z faktoringiem odwróconym, tu mogłoby być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fr4nciszek
A ja polecam korzystanie z faktoringu dwutorowo, tzn. nie tylko z wybranej usługi faktoringu należności, ale i faktoringu długu. Tak polecane tutaj Bibby już nie raz uratowało mi skórę wydłużając termin spłaty faktury wystawionej przez moich kontrahentów. Zatem: faktoring odwrotny, Panowie, faktoring odwrotny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy raz słyszę o tym rodzaju faktoringu. Ciekawa alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaa555
ja mam pytanie, czy ktoś może korzystał z usług taxcare w zakresie faktoringu? zależy mi na opiniach o tej usłudze http://taxcare.pl/finansowanie/faktoring z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fr4nciszek
@gość: polecam zatem zapoznać się z kompleksową ofertą Bibby Financial Services. Poza faktoringiem odwrotnym, z którego miałem okazję korzystać, mają jeszcze inne, równie pomocne. www.bibbyfinancialservices.pl/finansowanie_dla_firm/co_mozemy_zaoferowac.aspx Powodzenia w biznesie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loppo
Również interesuje mnie ten temat. W zasadzie dowiedziałam się o takiej możliwości stosunkowo niedawno, bo ok. pół roku temu, tzn. już wcześniej obiło mi się o uszy coś takiego jak faktoring, ale nie wiedziałam dokładnie na czym to polega. Dopiero uczestnicząc na w szkoleniu organizowanym przez firmę zajmującą się podatkami i audytem i przeprowadzaniem m.in tekich szkoleń http://www.academyofbusiness.pl/pl/ poruszyliśmy temat faktoringu i ''z czym to się je''. Po rozważeniu za i przeciw chcę podjąć współpracę z jakimś faktorem. Zależy mi na jakimś solidnym faktorze, który nie narzucałby jakiejś wygórowanej marży. Żeby było łatwiej, to może opiszę profil swojej działalności. Otóż firmę prowadzę od maja ubiegłego roku. Faktury wystawiam kontrahentom belgijskim. Mam 3-4 stałych odbiorców (na razie)... Przychód za marzec bieżącegi roku waha się między 90-100 tysięcy złotych i taki też potrzebowałabym limit faktoringowy na początku. Przed marcem nie miałam wysokich przychodów, bo prowadziłam tylko rozmowy z kontrahentami, ale po podpisaniu stałych kontraktów mam zapewnione przychody ok. 100 tysięcy złotych miesięcznie. Działam w branży budowlanej, a dokładniej w usługach. Jestem na podatku zryczałtowanym. Według tempa, w jakim moja firma się rozwija, do końca 2014 roku przewiduję, że miesięczny przychód będzie się wahał w granicach 160-200 tysięcy złotych. Prowadzę interesy tylko z poważnymi belgijskimi firmami. Oni polecają moje usługi innym liczącym się firmom, ale nie jestem w stanie podjąć z nimi współpracy, gdyż potrzebna mi większa płynność finansowa. Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sempidło
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zainteresowanie się bibby financiale services to znana firma faktoringowa, która indywidualnie podchodzi do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krycha023
U nich chyba jedną z większych zalet jest to, że nie odsyłają z kwitkiem małych firm jak większość firm faktoringowych, nie opłaca im się i mały klient ma kłopot a bibby daje szansę nawet tym małym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×