Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość antygonna43

faktoring

Polecane posty

Gość robaq
Osobiście nie korzystałem, ale sporo czytam na ten temat bo wydaje mi się to bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli nie chcesz brać kredytu. Mozesz sobie poczytać na przykład na: https://faktura.pl/faktoring-odwrotny o faktoringu odwrotnym. Mozesz tez sprawdzić czy w twojej sytuacji będzie to korzystna opcja i na przykład porozmawiać z konsultantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie branża faktoringowa się mocno rozwija, więc i rodzajów faktoringu pojawia się sporo. Opcja jest ciekawa, warto wziąć pod uwagę, ale no nie warto też decydować się pochopnie. Trzeba przemyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz więcej się o faktoringu czyta, widać, że zyskuje popularność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie a czy są jakieś przeciwskazania co do tego kiedy nie korzystać z tego faktoringu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy masz krótki termin płatności u jakiegoś kontrahenta i nie masz problemów z płynnością to zawsze dobrze zaoszczedzic pare procent. Poza tym to jest świetne narzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loks
Jeśli zależy nam na jakiejś dużej fakturze z problematycznym kontrahentem to nawet jednorazowo może zadziałać na nasza korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariuszmarius22
Jeśli chodzi o faktoring to ja polecam firmę https://www.monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ W Polsce działa ponad 2 mln mikroprzedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć na rynku i prężnie rozwijać swój biznes. Dla wielu firm rozwój oznacza rosnącą liczbę faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się usługi faktoringowe, które są skutecznym sposobem na poprawę płynności finansowej. Wiedza na temat faktoringu staje się coraz bardziej powszechna, nie mniej jednak nadal bywa on błędnie utożsamiany z innymi rozwiązaniami, takimi jak windykacja. Faktoring polega przede wszystkim na upłynnianiu gotówki zamrożonej w formie faktur z odroczonymi terminami płatności. Firmy często sięgają po ten produkt zaraz po wystawieniu faktury, a nie dopiero gdy widzą problem z odzyskaniem zapłaty. W przypadku gdy faktura ma odległy termin płatności, przedsiębiorca ma zablokowane środki na dalszy rozwój, dlatego korzysta z dodatkowego źródła finansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam konto idea banku ale o faktoringu to u nich nigdy nie słyszałem szczerze mówiąc to jakaś nowość w ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to nie idea bank tylko idea money ma faktoring. To jest jakoś powiązane ale zachowują te dwie spółki autonomie w dużym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też wydawało mi się kiedyś że to jest jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że to nie będzie offtopic, ale czy ta firma to jest ta sama od tego konkursu z wyjazdem na żagle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek_1973
Duże firmy faktoringowe nie były zainteresowane współpracą z moją firmą ze względu na niskie przychody, płynność finansową należy utrzymać. W szczególności, że klienci płaca nawet z 2 miesięcznym opóźnieniem. Skorzystałem z faktoringu w serwisie www.fandla.com i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przede wszystkim dłużnikiem jest odbiorca faktury a nie ja jako wystawca jak w cichych faktoringach - wiec problem braku spłaty mam właściwie z głowy. Kasę dostałem po 2 dniach od wysłania faktury na 4 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macigarnigo
@gość korzystałaś z miktofaktoringu w idea money. Możesz mi powiedzieć czym to się różni od zwykłego faktoringu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, tak to ci od żagli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macigarnigo
@gość możesz mi zatem wytłumaczyć czy jest jakaś różnica między mikrofaktoringiem a faktoringiem w IM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mikrofaktoringiem nazywa się faktoring dla mniejszych firm, więc jeśli chodzi o działanie to raczej tak samo to funkcjonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troyden
Czyli to się pewnie różni po prostu ilością lub wysokością faktur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macigarnigo
Och ok,rozumiem, dzięki. A jeśli chodzi o usługi IM to na plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to nie porównywałem konkretnych ofert, ale podejrzewam, że różnią się przede wszystkim dostosowaniem pod mniejsze firmy więc i pod mniejsze obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktoring dla dużych był już dostępny wcześniej. Teraz dopiero dla mniejszych firemek rózne firmy ofertuję to w tym m.in. Idea Money. Ale powoli już zapełniana jest ta nisza bo dużo firm teraz powstało, w końcu dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, że właśnie spojrzeli w stronę mikroprzedsiębiorstw, bo tam też to się przydaje, a jeszcze niedawno nie było możliwości skorzytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, że właśnie spojrzeli w stronę mikroprzedsiębiorstw, bo tam też to się przydaje, a jeszcze niedawno nie było możliwości skorzytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet wśród tych mniejszych jest często bardziej potrzebny niż u gigantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no, potężne przedsiębiorstwa też korzystają, ale może dla nich nie ma tak kluczowego znaczenia, jak dla mniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże firmy są już przyzwyczajone i pewnie mają własne warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mają ofertę skrojoną pod siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze względu na przychód, który generują to nic dziwnego, ale dobrze, że ktoś w końcu wszedł w niszę mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, polecę państwu bardzo dobrą kancelarię, za poradę nic się nie płaci, w dodatku są najtańsi w Polsce, płacisz tylko abonament a kancelaria pisze za ciebie wszystkie sprawy oraz reprezentuje w sądach, proszę spytać samemu, proszę link poniżej, proszę tam po prawo opisać swoją sprawę, proszę zaufać mi a z pewnością nie zostaniecie państwo bez pomocy, czym prędzej Państwo zgłoszą swoją sprawę tym prędzej odpowiedzą prowadzą wszystkie sprawy , mają wynik 1000 wygranych ciężkich spraw, karne,cywilne i gospodarcze, polecam. https://stopwindykacji.prawnik20.pl/m58M48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×