Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak dlugo trwa biegunka po antybiotyku u niemowlaka?

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoras z Was ma doświadczenie w tym temacie? Ostatbia dawka amoksycykliny we wtorek rano. Dziś piątek, a biegunka nadal jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, podaje probiotyki i jakoś kiepsko działają (dicoflor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj Smectę. Można podawać niemowlętom Niemowlęta: 1saszetka na dobę – W przypadku niemowląt i dzieci, zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 50 ml wody i podawać małymi porcjami w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, sprobuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sie stalo, ze taki maluch dostal antybiotyk? My pediatra mowila, ze smecty nie mozna dawac takim malutkim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My stosowaliśmy u córki kiedy miała 3 miesiące właśnie przy biegunce po antybiotyku. W razie konieczności można stosować Smectę, oczywiście nie przekraczając tych 50 ml dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mały dostał ZUM - zakażenia układu moczowego. Aczy można podać HIPP ORS 200? napisane jest że dla dzieci od 4 miesiąca, ale nie wiem, czy chodzi o miesiące skończone czy rozpoczęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipp mój syn dostawał kiedy miał 4 miesiące jeszcze nieskończone, po pobycie w szpitalu. Masz możliwość zadzwonić do pediatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie nie bardzo. W sumie na butelce jest napisane po 4miesiącu (teraz doczytałam) więc chyba odpada. Ewentualnie może rozcieńczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dawałam dziecku przy antybiotyku albo dicoflor albo acidolac baby, lekarz mi mówił żeby po skończeniu antybiotyku podawać jeszcze przynajmniej przez tydzień, a zachowywałaś odstęp w podawaniu antybiotyku i probiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jest biegunka to antybiotyk trzeba zmienic na inny, to nie jest cos normalnego po antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biegunka to najczęstszy skutek uboczny antybiotyku-ale jak często dziecko robi kupę? i zupełnie wodnistą? bo u niemowlaków normalna kupa wygląda jak biegunka a nią nie jest. Jeśli masz wątpliwości idź koniecznie do lekarza-jeśli faktycznie ma biegunkę to koniecznie orsalit i probiotyktak długo aż się wyrówna.Nie wiem czy na ors hippa nie jest za wcześnie-to w końcu marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzaczkaa
Cały czas podawać trzeba probiotyki, najlepsze są synbiotyki np. Acidolac Baby, podawaj nawet do 2-3 tygodni po antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×