Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

famme fatalle

Jak wynająć mieszkanie i nie dać się oszukać?

Polecane posty

Nigdy nie wynajmowałam mieszkania, lecz zamierzam zrobić to w najbliższym czasie. Ostatnio duzo słyszy sie o oszustach, więc stąd moje pytanie zarówno do wynajmujących jak i najemców: Czego właściciel oczekuje od wynajmującego podczas wynajmowania mieszkania? Czego ja powinnam oczekiwać od właściciela podczas wynajęcia mieszkania? Aktu własności czy jak? Jak było z Wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim zadbaj, żebyś nie miała żadnych zastrzeżeń co do umowy. Przydałby sie także protokół zdawczo-odbiorczy. I pamiętaj - czego nie ma na papierze, to nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem jako wynajmująca ze własciciel oczekuje od najemcy naprawde niewiele , wystarczy regularnie płacic za czynsz i zuzyte media i trzymac sie postanowien zawartych w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z takiej umowy to ja skrety
robie. Tylko umowa spisana u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sugar_kane z tym protokołem zdawczo odbiorczym dobra rzecz, nie pomyslałam nigdy o tym, a szkoda bo poprzedni najemcy wyniesli mi z domu firanki z wszystkich okien, zniszczyli zaluzje, a jak im chciałam potrącic z kaucji to jeszcze morde darli, dobry pomysł, w tym momencie jest czarno na białym co było w mieszkaniu w momencie wprowadzenia sie do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do z takiej umowy to ja skrety kazda umowa spisana przy swiadkach jest wiąząca, ale jezeli chcesz spisac w formie notarialnej to nie ma ku temu przeszkod, płacisz i masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co zrobisz
Jak nie beda chcieli sie wyniesc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może trochę źle sie wyraziłam:) chcę zamieszkać w wynajętym mieszkaniu:) I zastanawiam sie czego oczekiwać od własciciela żeby miec pewność ze mnie nie oszuka i nie zniknie z kaucja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nini mimi nono nene
kluczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khdvosdha
Widac ,że nie masz o tym pojęcia,poszperaj na necie-niedawno zmienili ustawe, jest dobrze i bezpiecznie, płacisz 8,5 % i masz odpowiednia umowe i możesz wywalić gnojstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khdvosdha
aaaa-Ty szukassz chaty! To badz po prostu uczciwa.nie kombinuj bo przyjda chłopcy i zrobia porządek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli nie masz pewnosci czy to mieszkanie jest faktycznie tego kogos, bo to chyba o to ci chodzi to żądaj aktu notarialnego lub innego dokumentu potwierdzajacego prawo własności, a jak chcesz naprawde bezpiecznie wynajac mieszkanie to rob to przez agencje nieruchomosci, troche moze drozej cie to będzie kosztowac ale wtedy masz pewnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlascicielowi zalezy
zeby miec wynajete mieszkanie , wiec raczej niz zniknie z kaucja ;) wynajmowalam mieszkanie w czasach studenckich, mieszkalam tam 4 lata. po pierwsze umowa - znaczy sie to raczej dla twojego zabezpieczenia ze wplacilam kaucje tyle i tyle , z niej ma wlascieciel odjac jezeli nastapia jakies szkody w mieszkaniu przez Ciebie. Naprawy powazniejsze peknieta rura etc - placi za to wlasciciel , remonty tak samo . Kwestia wypowiedzenia mieszkania zeby tam tez byla ( ja mialam w umowie ze 3 miesiace wczesniej musial mnie poinformowac, tak samo jego ja) Spis wszystkiego co jest wlasciciela - kazdy mebel opisany, zeby nie bylo ze stol byl porysowany i zwala to na mnie etc.Do tego zapis ubezpieczajacy ze nie bedzie podnosil czynszu co miesiac Ja akurat wynajmowalam mieszkanie od super rodziny - widzialam ich w ciagu 4 lat moze z 5 razy :) czynsz przelewalam na konto, malowalam sciany to wysylalam rachunek z czego mi odliczal i mialam mniejszy czynsz etc.w ciagu 4 lat miala dwie podwyzki .Szkoda bylo mi sie wyprowadzac az stamtad bo czulam sie jak u siebie - wyprowadzilam sie na swoje wlasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony nie słyszałam jeszcze o oszustwach ze strony wynajmującego na rzecz najemcy, raczej oszustwa były i to czesto w druga stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlascicielowi zalezy
i w umowie dane spisywane z dowodow od Ciebie i od niego szczegolowe z numerem dowodu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajta se spokój
a czytaliście że podatek 8,5% płaci sie od sumy płaconej przez najemcę ? Wiec lepiej wpisać w umowie, że najemca płaci czynsz i inne opłaty do spółdzielni, wtedy ta kwota nie jest liczona do podatku A co do zabezpieczenia mieszkania przed demolką to może warto zrobić zdjęcia i załączyć do umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd mieć pewność, że właściciel jest naprawde właścicielem, a nie tylko go udaje? Czy pokazywaliście akty notarialne jako właściciele kiedy wynajmowaliście mieszkanie komuś? Bo to chyba troche głupio prosić o akt własności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Warto moim zdaniem spróbować poszukać przez taki wynalazek jak Star Broker – www.starbroker.pl . Wrzucałem tu kilka tygodni temu ogłoszenie i już mam praktycznie dogranego najemcę na lokal w Warszawie. Darmowa rejestracja, ochrona danych – dzwonią tylko wybrani agenci, można oceniać pośredników po transakcji, przez co widać jak na dłoni, kto faktycznie pomaga, a kto nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_12
Zależy jaki właściciel. To jego mieszkanie, on tam rządzi, wymogi są naprawdę różne. Najlepiej jakbyś wybierała sobie mieszkanie przez biuro, zasady są mniej restrykcyjne i zdecydowanie bardziej ludzkie. Ja z mężem mamy porównanie jak szukaliśmy sami, jak wyglądało to, gdy szukaliśmy przez biuro. No bez porównania. Teraz już mieszkamy normalnie. Mogę polecić tobie te http://www.inwestor.com.pl/ , przejrzyj sobie, to nic nie kosztuje, może coś ciekawego odnajdziesz dla siebie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wynajmuję komuś mieszkanie i najważniejsza jest przede wszystkim porządnie i bardzo szczegółowo skonstruowana umowa. Dużo ludzi wymyśla ją samemu albo ściąga gotowca z internetu i potem są problemy a tymczasem trzeba to powierzyć kancelarii prawnej (jak coś to polecam www.bob.com.pl). Naprawdę nie warto na tym oszczędzać tym bardziej że potem taki profesjonalny szablon można dożywotnio wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również posiadam dzięki przeszukiwaniu ofert u www.inwestor.com.pl . Mieliśmy bardzo określone wymagania, tam udało się znaleźć to, co było nam potrzebne, również polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córce szukałam mieszkania na studia w Warszawie. Zaczęliśmy monitorować oferty na różnych portalach i przyznam, że dużo sporych trafień przychodziło od www.zamieszkaj48.pl. Rejestracja jest płatna, więc pewnie z tego powodu. Jeżeli szukasz czegoś pilnie, tak jak to miało miejsce w naszym przypadku to uważam, że warto zainwestować. Z pośredników standardowych wolałam nie korzystać, bo trochę złych doświadczeń. Na 100% zweryfikowana baza właścicieli, bo jak oglądaliśmy mieszkanie na żywo to zgadzało się z opisem. Ktoś musi zatem tego pilnować. Dzielę się doświadczeniami, bo wiem, że z wynajmem mieszkania w Warszawie jest dość ciężko, szczególnie teraz przed nowym rokiem akademickim. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś więcej mniala odczynienia z "zamieszkaj48"bo szczerze przyznam ze te ceny wynajmu niektórych mieszkań sa jakieś dziwnie niskie ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to są oszuści, nie dajcie się nabrać, napisałbym więcej, ale treść była uznana za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łukas
a co z nimi nie tak? tez mysle aby od nich wynająć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×