Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dietowiczka32

jaka dieta lepsza: atkinsa czy dukana?

Polecane posty

Gość dietowiczka32

prosze o podzielenie sie doswiadczeniami osoby ktore ktoras/albo obie/ diety probowaly. ktora lepsza? ja stosowalam kiedys atkinsa i minus 12 kg:-) ale byla to ciezka dieta dla organizmu.jak jest z dukanem? jakie minusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
dukan jest jeszcze cięższy, droższy i bardziej niekorzystny dla zdrowia. Choć nie stosowałam żadnej z tych diet, to rozważałam każdą, znam osoby, które je stosowały i dużo czytałam na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
ale czemu bardziej niekorzystny skoro wiecej warzyw wolno? a za to na atkinsie sa wskazane tluszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dukan bez porownania
Dukan też jest '' trudny'' do przejścia ,zależy ile ma sie do schudnięcia, najważniejsze jest utrwalenie zgubionych kilogramów i potem IV faza . Nieznam dokładnie ''Atkinsa'' ,ale tam jest tłuste mięso i sery ,to już wolę Dukan ,bo tu tyko chude na przemian z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
dzieki a jak szybko chudnie sie na dukanie? ja na atkinsie w tydz 4 kg zjechalam:-) czulam,ze krzywde robie organizmowi, ale tez i radosc, ze 4kg bez wiekszego wysilku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
niekorzystny ze względu na ogromną ilość białka jaką się spożywa. Białko na diecie jest jak najbardziej wskazane ale nie w takich ilościach! Przy tym te zaparcia...Poza tym wcale tak dużo więcej warzyw na dukanie się nie (na atkinsie tylko podczas pierwszych dwóch tygodni je się bardzo mało węgli, potem nieco więcej - w warzywach niskowęglowodanowych to nie jest tak mało). Poza tym dziwię się ogromnej popularności dukana - to jedzenie tam jest niesbyt smaczne, prawie bez grama tłuszczu. No i trzeba się nauczyć gotowania na tej diecie jeśli się nie chce zajadać wkółko gotowanego czy pieczonego drobiu i chudego sera czy ryb :) Więc wg mnie dukan jest jedną z najgorszych diet (oczywiście wg mnie, pełno jest osób zachwyconych tą dietą), ma skutki uboczne. Atkins może jest mniej szkodliwy ale też pewnie super zdrowy dla organizmu też nie jest, no ale wg mnie lepszy niż dukan. I fakt, monotonne jest na nim jedzenie, ale przynajmniej smaczniejsze. Osobiście ani na jednej ani na drugiej diecie bym nie wytrwała dnia, dla mnie najlepsza dieta dzięki której chudnę to 1300 kcal + ćwiczenia, jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ani ta ani ta, po prostu MŻ. Nie jedz pieczywa ani nic ze zbóż (lub bardzo rzadko, np 2xw tygodniu tylko i niewielkie ilości), mięso chude np pieczone w rękawie a nie z patelni no i warzywa + maslanki, kefiry, jogurty jak owocowe to po prostu zmiksuj owoce z jog. naturalnym. Regularne posiłki i małe porcje. czyli ogónie Mniej Żreć. I zero cukru, słodyczy i alkoholu. Mąż na dukanie w tydzień schudł 7kg, ale tego 6go i 7go dnia czuł się fatalnie. Potem zaczął jeść jak napisałam wyżej i w następny tydzień schudł kolejne 6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
olefcia i cycuszki, dzieki:-) chyba znowu dla rozkrecenia 2 tyg czystego atkinsa wezme. bo jakos nie wyobrazam sobie proteiny bez tluszczu:-( ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.a czy na dukanie jest sie w ketozie? bo na atkinsie tak, a to malo przyjemne. dodam, ze moje odpasione 12 kg nigdy nie wrocilo, teraz czas na etap 2:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
w książce dukana pisało, że ta dieta wprowadza w stan lekkiej ketozy, czego nie rozumiem, bo wydaje mi się, że ketoza jest albo nie. No ale najwidoczniej jest lekka, skoro tak pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
tej ketozy sa rozne stopnie. lekka moze byc:-) ale w fazie uderzeniowej na dukanie musi byc rownie duza jak na atkinsie. bo jak inaczej jedzac same proteiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
no nie same do końca, w końcu w białym serze, mleku i jogurcie są węgle (ale nie wiem ile w fazie uderzeniowej można ich jeść). Więc może faktycznie jest dość spora ta ketoza na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łetammmmm
cycki ,to ile twój mąż ważyl 150? Bo takie wyniki w ciągu tygodnia to tylko przy bardzo dużej nadwadze Pozatym ten sposób odżywiania o którym piszesz to nic innego jak Dukan oczywiście w 2 fazie ,a w 3 to chleb jemy codziennie ,dodatkowo 2 posiłki skrobiowe i 2 ucztowe Mż ,1000 cal itp ,te diety nastawione są tylko na chudnięcie ,ciągłe zmniejszanie ilości jedzenia powoduje coraz mniejszą przemianą materii a co dalej ?No i jeszcze trzeba polubic jakiś sport ,ale i ten po pewnym czasie nawet najprzyjemniejszy może stać sie prawdziwą udręką ,jeżeli uprawia sie go tylko dla zerowego czy ujemnego bilansu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
ależ sport bardzo dobrze jest uprawiać na każdej diecie! Na 1000 kcal też można szybko schudnąć bez sportu ale jak skóra będzie wyglądać? Ogólnie inaczej zupełnie wyglądają osoby ćwiczące i nie. Więc trudno, że jest to udręka, sport to samo zdrowie i trzeba się przemóc, obojętnie czy ktoś jest na diecie i obojętnie jakiej. Właściwie to nie trzeba ale konsekwencje kanapowego stylu życia mogą być w przyszłości bardzo różne. Poza tym piszesz o spowolnieniu przemiany materii na diecie 1000 kcal Tu już nie będę się rozpisywać - ale - zastoje wagowe ma się nawet na osławionym dukanie a poza tym - co z tego, że nawet jeśli tak nie spowalnia przemiany materii to może doprowadzić do uszkodzeń wątroby i nerek? Przecież końska dawka białka to nie jest nic normalnego ani zdrowego dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeciez tluszcze nie sa
zdrowe.Powoduja cukrzyce, rosnie horesterol, otluszczenie watroby. W chudym miesie, czy serku, jajku tez jest tluszcz,tylko mniejszy procent. Weglowodany tucza w polaczeniu z tluszczem, to duzo tlumaczenia. Kiedys ludzie nie byli grubi, nie bylo chleba , ani ziemniakow i wariackich przepisow.Upolowali zwierze i je zjedli, albo banana. Jedli to co upolowali, albo znalezli. My mamy kly i jestesmy miesozerni. Troche nam sie uklad pokarmowy przestawil. Kuchnia polska, jest ciezka i bardzo tlusta. Podpatrywalam diety w szpitalu (nie w polsce) i teraz robie posilki, bez tluszczu. Nawet gulasze zawsze z chudego miesa i.t.p. i w sosie tez sa male oczka tluszu. Tak ze 20 lat nie jem tluszczu, mam go tylko tyle ile w chudym serku, albo miesie. N.p. do bigosu dodaje wedzona szynke, a nie boczek. A teraz kolejna sprawa: zoladek i kwasy zoladkowe, te wszystkie mieszanki musza orzerobic, dlatego mamy wzdecia , gazy i.t.p. Wystarczy rozdzielic jedzenie i jesc jak pra czlowiek. Ziemniak bez dodatku i do woli, za cztery godziny miesa do woli, po przetrawieniu, o.k. cztery godziny jarzyny, albo owoce. I nie chodzi sie glodnym, a chudnie sie bardzo. Po osiagnieciu swojej wagi, mozna troche laczyc n.p. mieso z salata. Na sniadanie tosta z marmelada, na kolacje chuda szynke z serkiem chrzanowym, ale bez chleba i.t.p. Albo kuskus z jarzynami (weglowodany) Jestem szczupla, zdrowa i nie spozywam tluszczu.Jak widze polskie biesady i te tluste posilki, wymeczone jarzyny gotowaniem, mam orzydzenie. Zaparc nie ma przy diecie bialkowej, trzeba rano naczczo wypic 1-2 szklanki letniej wody. Nasz organizm jest tak skostrulowany, ze jak mu braknie , to spala w pierszej kolejnosci wszystko co szkodliwe toksyny.Jest przygotowany na glodowki, ale nie na brak plynow. Dlatego istnieja kliniki oczyszczajace, gdzie gloduje sie pod opieka lekarza. Po czterech dniach wydala sie nieprzyjemny zapach, nawet pot ma kolor, tak sie organizm czysci. Po takim oczyszczaniu ma sie piekna cere, kolor skory sie zmienia, nie jest ziemisty. W pewnej fazie raka glodowka mozna sie go pozbyc, pod opieka lekarza, bo go tez organizm przerobi z braku energi.Te kuracje glodowe robi sie w klinikach, pod opieka dobrego lekarza. Nie chce mi sie juz pisac, ale kto rozdzieli posilki , na bialka, weglowodany i tluszcze i nie bedzie mieszal, tez schudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam dietę dukana. wiadomo ze kazda dieta niesie ze sobą jakies niebezpieczenstwa,i to jest indywidualna sprawa dla kazdej z nas.ja stosuję juz te dietę 4 miesiace i mam 23 kg mniej na wadze i 11 jeszcze przede mną ;) nie chodzę glodna,urozmaicam sobie menu,czuje sie lekko i nie mam zadnych złych nowinek co do tej diety.wiadomo ze trzeba dbac o zdrowie bo to najwazniejsze w zyciu,ale robię sobie czesto badania krwi,moczu,proby wątrobowe,tarczyce,cukier,cholesterol,hormony itp i mam swietne wyniczki :) moim zdaniem warto spróbować... pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci ktorzy mieli problemy z nerkami-odradzam dietę dukana,bo jak wyzej napisalam zdrowie jest najwazniejsze. ja na szczescie jestem zdrowa i mogę swobodnie korzystać z tej diety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeciez w tej diecie nie ma
nic co uszkada nerki ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łetammmmmmmmmmmm
Olefcia akurat w tej diecie jest inne podejście do sportu ,ale rozpisywać sie nie będę ,napiszę tylko ,że nie propaguje ona leżenia na kanapie ,tak jak i ostrych ćwiczeń na utrzymanie ,czy redukcję masy .tu jest inna filozofia jeżeli chodzi o ruch,ochudzanie,stabilizację wagi. nastka7777 ,gratuluje wyniku ,moim zaniem jeżeli nie jest sie przekonanym to nie ma co probować ,dieta to ogromny szok dla organizmu i całosć planu protal ,zasady i długi czas trwania,albo sie decudujesz i rozumiesz o co biega ,albo nie ma co w to wchodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
a ja powiem szczerze, że nie rozumiem wcale fenomenu tej diety. Dziwię się tym kobietom, które na niej schudły ale też podziwiam bo wg mnie jest to najtrudniejsza dieta do stosowania. Więc ja biorąc pod uwagę wszystko - to, że się trzeba nauczyć gotować bo dukanowsku, poświecić na to sporo czasu, przestawić się na całkowicie inny tryb żywienia, ja części tych rzeczy co są na dukanie nie lubię, poza tym dieta ta kosztuje raczej drogo no i jeszcze obciążenie nerek - więc jak dla mnie same minusy. Jak kobiety potrafią tak jeść kilka miesięcy? Ja bym tygodnia nie wytrzymała, serio. A nie pamiętam by jakakolwiek dieta zrobiła aż taką furorę jak dukan (była montignaca, south beach i inne ale takiej kariery nie zrobiły) przecież teraz chyba połowa odchudzających się kobiet jest na dukanie :) Ja wolę swoje 1300 kcal + ruch. Każdy musi znależć coś, co jemu odpowiada i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiabellakonfacela
Ja od miesiąca jem zgodnie z swoją grupą krwi. Przy tym też jednak ćwiczę ( 2 razy w tyg. fitness, i 2 razy w tyg. po 1godzinie rower stacjonarny). Schudłam 5 kg. Przy czym nie jestem nigdy głodna. Moja grupa krwi akurat wyklucza najogólniej mówiąc produkty mączne, zbożowe i w dużej mierze nabiał, w zasadzie poza jajkami, które są obojętne dla organizmu ( a przy okazji tak się składa,że mam alergię na produkty mleczne, więc bólu nie ma). 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łetammmmmmmmmmmmm
Skoro odpowiada ci 1300 cal i sport to dlaczego krytykujesz tych ,dla ktorych Dukan to jest to. Ja nie stosowałamzadnych innych diet ,bo wiem ,że nie są dla mnie,na liczeniu cal i ćwiczeniach wiem,ze długo nie wytrzymam ,a tak na Dukanie od roku i 4 fazie od jakieś 0,5 r ,jem to co lubię a sport uprawiam bo lubie ,a nie bo muszę. :) Moje organy ,wyniki są w normie ,ale i dietka robiona wzorowo Kazdy kto ma rozum i potrafi czytac wie z czy wiąze sie ta dieta,jezeli wcześniej nie było problemów z wątrobą ,czy nerkami to i na diecie też nie będzie. A fenomen ,no cóż ,1i2 faza działa niemal na kazdego ,więc jeżeli ludziska myslą tylko jak tu skutecznie zgubić kilosy ,poprzestają na 2 fazie, to ja się nie dziwie ,że są problemy Ja to potrafię zrozumieć ,ale krytykować nie będę, to jest ich osobista sprawa. Co do jednego się zgodzę ,że jest trudna ,kosztowna tylko w 1 i2 fazie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
nie krytykuję osób - je jak napisałam podziwiam za stosowanie tej katorżniczej diety wg mnie - krytykuje diete dukana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta Dukana niestety wydaje się być dość zdrową dietą,jednak ja jestem przykładem(na pewno nie pierwszym i nie ostatnim),że zdrowie na tym ucierpiało i to porządnie. Nie musiałam przechodzić na tą dietę,bo mam wagę w porządku,ale z ciekawości spróbowałam i cholernie żałuję. Inni pewnie też pożałują,ale w swoim czasie. Tej diety nie polecam nikomu.Niestety. Uważam,że najlepiej jest nie obżerać się jak to robią te,które przechodzą na dietę i ruszać tyłek,a nie liczyć na cud:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
ciekawie mi sie was czyta:-) a ja donosze, ze znow rozpoczelam atkinsa i jak na razie od srody jest minus 2.5kg:-) bezproblemowo:-) i jak na razie bezskodkow ubocznych:-) dukan przeraza mnie troszke tym brakiem tluszczu i malymi mozliwosciami w fazie startowej. atkinsa czystego planuje 2 tyg pozniej dostawiam wrzywka i zwiekszam stopniowo ich ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe pytanie
najlepsza dieta to warzywana owocowa nie szkodzi dla organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olefcia
do dietowiczka32 - przecież warzywa powinnaś jeść od samego początku -z tego, co się orientuję przez pierwsze 2 tygodnie powinnaś zjadać 20g węgli dziennie przy czym minimum 12g węgli z warzyw najlepiej takich jak pomidory, sałata, ogórek, rzodkiewka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
a no zjadam, ale bardzo zo malo, troche tylko dla smaku. dopiero po 2 tych dodam ich wiecej i wiecej. przez 2 tyg szkody tym organizmowi nie zrobie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietowiczka32
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie jakieś info o diecie limvena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×