Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jednak najlepiej w Polsce

Polecane posty

Gość gość

co tam funty, co tam euro. Byc u SIEBIE to jest wlasnie niezaprzeczalne szczescie. Mowi to emigrantka po 30 latach wracajaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale zarobiłaś odłożyłaś zapewne :) zazdroszczę i powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niewiele zaoszczedzilam, zylam zyciem zachodu, bawilam sie. Wracam na swoje teraz, kielbasy pojem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie nie ma jak w pl dlatego ja jestem w uk !:D dwa ostatnie lata w polandii po wczesniejszym powrocie w anglii byly mi potrzebne zeby zrozumiec ze w pl nic mnie juz nie trzyma i lepiej sie czuje w uk :) ale pamietam te uczucie kiedy tesknisz do kraju po ostatnim pobycie ten stan nie jest mi juz w ogole znany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz ci sie klania widocznie. Pozdro dla tych co wracaja i maja na tyle sily, odwagi i zdecydowania zeby powrocic w rodzinne strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to żeby wrócić do własnego domu to trzeba mieć siłę i odwagę??? to co to za dom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No trzeba a co nie? To dlaczego ty nie wracasz? Bo sie widocznie boisz ale jestes pusty jak beben.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego mam niby bać się, żeby wrócić do domu??? bo co się stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaL
Teskni kazdy,zwlaszcza ten ,ktoremu nie podoba sie zachodni tryb zycia,woli ten ,ktory wiodl w kraju...Wiadomo wiekszosc wyjechala za kasa i to glownie ich tu trzyma + swiety spokoj ,ktory mozna sobie wypracowac pracujac np.A w Polsce starasz sie ,pracujesz a czesto bywa,ze biedujesz..Trudno zatem zdecydowac co gorsze tesknic czy vegetowac blisko rodziny?! Osobiscie tesknie ,zawsze bede i w umie czas i zycie pokaze,gdzie zakotwicze na starosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glownie ich tu trzyma + swiety spokoj ,ktory mozna sobie wypracowac pracujac np.A w Polsce starasz sie ,pracujesz a czesto bywa,ze biedujesz.. xxx i za tym tęsknisz? za biedą, nędzą, poniżeniem przez pracodawcę? TO ZUPEŁNIE TAK SAMO JAK DZIECI PIJAKÓW WZIĘTE DO NORMALNYCH RODZIN TĘSKNIĄ ZA MELINĄ, BIEDĄ I WIECZNIE PIJANĄ MATKĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyszły dwa owsiki z d**y, ojciec i syn. Idą, idą, w końcu syn pyta: - Tato, a co to jest to zielone po czym idziemy? - Trawa, synu. - Acha, a to mokre tam dalej? - Rzeka, synu. - Acha, a to żółte co tak świeci? - Słońce, synu. - Acha. Tato, ładnie tutaj, dlaczego my musimy w tej d***e mieszkać? - Bo to jest, synu, nasza Ojczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i za tym tęsknisz? za biedą, nędzą, poniżeniem przez pracodawcę? TO ZUPEŁNIE TAK SAMO JAK DZIECI PIJAKÓW WZIĘTE DO NORMALNYCH RODZIN TĘSKNIĄ ZA MELINĄ, BIEDĄ I WIECZNIE PIJANĄ MATKĄ >>>>>>>>>>>>>>>>> coz za plugawy bełkot :O daruj sobie te wypociny czarnaL -masz całkowitą rację !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda boli co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patologio ,daruj sobie takich jak ty nikt nie bierze pod uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patologia - to tęsknota za biedą, syfem i byciem pomiotłem w pracy, a przede wszystkim to brak wiary, że można żyć jak CZŁOWIEK i godnie zarabiać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patologia wlasnie wyjechala i ona nie teskni. Teraz jest w raju i edenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
patologia - to tęsknota za biedą, syfem i byciem pomiotłem w pracy >>>>>>>>>>>>>>>> widzę ,że się rozumiemy :) patologio ;) zawsze twierdziłem ,że najgorsze dno wyjechało z Polski do UK aby tam nadal pozostać tym samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro takie dno i patologia wyjechały z Polski a zostali sami fantastyczni ludzie, to czemu w tej Polsce taka bieda, brak pracy i syf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^ Daj nam czas kolezko. Nie odrazu ma sie sily po chorobie badz wycieciu guza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żebyście mieli 100 lat czasu to i tak gó/wno zrobicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wracja tylko nieudacznicy co sie nigdy jezyka nie nauczyli,ktorzy byli na czarno a teraz czasy sie zmienily i moga starcic caly dorobek zycia,wracaj chorzy co goniac za kasa nigdy ubezpieczenia nie wykupili.......wracaja bo innego wyjscia nie maja ,ale polak sie nie przyzna do porazki tylko udaje szczesliwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrcaja ci ktorzy pojeli co znaczy zyc a nie wegetowac w imie kasy :) wracaja ci co potrafili zarobic odłozyc i teraz zyc doskonale we wlasnym kraju :) wracaja ci ktorzy potrafia docenic wartosci w zyciu poza pieniedzmi dno i zera nie dajace sobie rade pozostaja tam gdzie choc maja cokolwiek i to pozostaje im do konca ich gofnianych bylejakich dni ich pustego zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wracaja ci co potrafili zarobic odłozyc i teraz zyc doskonale we wlasnym kraju xxx to co to za gówniany kraj, w którym żeby żyć to trzeba wyjechać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gófniany to mamy rząd :) a kraj jak dla mnie najwspanialszy od zawsze ludzie wyjeżdzali aby dorobić zatem to nie pierwszyzna i nic złego złe to jest to że dla współczesnych ludzi bardziej od życia liczą się pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od zawsze ludzie wyjeżdzali aby dorobić zatem to nie pierwszyzna i nic złego xxx nic złego? nic złego w tym, żeby zostawić własny dom i tyrać u kogoś za parobka,żeby móc opłacić rachunki i mieć na jedzenie??? co ty pieprzysz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
złe to jest to że dla współczesnych ludzi bardziej od życia liczą się pieniądze xxx no właśnie! przecież można żyć z piątką dzieci pod mostem - to też życie - przecież nikt nie umiera z powody braku mieszkania, gów/nianego jedzenia czy dziurawych butów - w du/pie z pieniędzmi, nie? niech dzieci latają gołe i bose - ważne że żyją! a tak na marginesie - jesteś księdzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja księdzem nie a Ty kim? coś zbytnio przedkładasz kase ponad zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? A może wszędzie źle, gdzie nas nie ma? Powrót po 30 latach - pewnie że można. Właśnie - można, ale wcale nie trzeba. Uszanujmy decyzje tych, co chcą wracać, ale w ten sam sposób traktujmy tych, co chcą na emigracji zostać. W końcu to chyba jest tolerancja, jeśli toleruje się takie, czy inne zachowania. Ja nie myślę o powrocie, ale chyba dlatego, że mocno korzenie puściłam. Córka tu kończy studia, to i ja tutaj będę chciała zostać. A do Polski - półtorej godziny w samolocie i już polskim powietrzem mogę się naoddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaL
Zaloze sie ,ze 90% tych co wyjechali wolalaby zyc w Polsce wsrod swoich niz miec multikulti za sasiadow.Niestety w naszym ukochanym kraju jest ciezko ,tyle milionow wloczy sie po swiecie a w kraju i tak bieda i bezrobocie...Chociaz emigracja jest tez zastrzykiem dla Polski podobno.I co teraz powinnismy sie tlumaczyc dlaczego czlowiek woli sie meczyc z tesknoty daleko od domu niz meczyc sie w kolejce na posredniaku lub w mops-ie ,ale w ojczyznie..?Rachunek jest prosty ,ale jest to okupione tesknota itp...Kazdy kto wyjechal mial ku temu powody,rozne sytuacje zyciowe zmusily ludzi do wyjazdu w poszukiwaniu spokoju i godnego zycia dlatego nie potepiajcie kogos tylko za to ,ze jego ukochana ojczyzna nie miala na niego zapotrzebowania,badz niewielu byla w stanie zaoferowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś zbytnio przedkładasz kase ponad zycie xxx stara śpiewka tych co nic nie mają a jak oni nie mają to reszta też nie powinna mieć, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×