Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość franka-janka

kremacja

Polecane posty

Gość franka-janka

Witam. Co sądzicie o wypowiedzi Kościoła na temat kremacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvfgfghfghhgjh
zwloki powinno sie kremowac, to zdrowsze dla srodowiska po prostu i ogolnie przyjemniejsze nawet dla czlowieka, nie ma on swiadomosci ze po smierci beda go robale jadly... zostanie sam popiol i tyle, z popiolu powstales.... powinno sie popielic, co za przyjemnosc tak sie powoli rozkladac, smierdziec i puchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfsafsafasf
fvfgfghfghhgjh zwloki powinno sie kremowac, to zdrowsze dla srodowiska po prostu i ogolnie przyjemniejsze nawet dla czlowieka, nie ma on swiadomosci ze po smierci beda go robale jadly... zostanie sam popiol i tyle, z popiolu powstales.... powinno sie popielic, co za przyjemnosc tak sie powoli rozkladac, smierdziec i puchnąć. Idąc tym tokiem myślenia, to co to za przyjemność wylądować w piecu?? :P Ale ja też jestem za kremacją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvfgfghfghhgjh
w piecu cialo bedzie tylko jakis czas i nic z niego nie zostanie, a zwloki rozkladają sie latami i nie jest to raczej przyjemny widok. no i te robale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdzisiek od kuz
uważajcie na kremacje bo jest takie coś jak handel zwłokami a rodzinie dają zwykły piasek ale w sumie z grobów też podpierdalają zwłoki zwłaszcza studenci pierwszego roku medycyny polują na czaszki no cóż jak by się ktoś jednak zdecydował to niech zobaczy przed spaleniem czy są zwłoki w trumnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfsafsafasf
fvfgfghfghhgjh w piecu cialo bedzie tylko jakis czas i nic z niego nie zostanie, a zwloki rozkladają sie latami i nie jest to raczej przyjemny widok. no i te robale... Takie myślenia jak dla mnie jest pojebane :P Umieram i chuj mnie obchodzi co się dziej z moim ciałem, skoro w nim nie jestem. A to że w piecu jest się chwile nie znaczy że jest tam przyjemnie. A i w grobie z czasem zostaną kości, a tak to tylko popiół więc też nie ciekawa perspektywa idąc tym tokiem myślenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvfgfghfghhgjh
same sprzecznosci, najpierw piszesz ze chuj cie obchodzi co sie dzieje z twoim cialem a potem ze w piecu tez nie jest przyjemnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za kremacją
i jeśli kościół jest temu przeciwny, to spopielę się bez kościoła tylko z mistrzem ceremonii. Kurcze, jeszcze za mało dostają, to teraz dwie msze... Ponadto urny można dokładać do już istniejących grobów. Dołożyć ciało do grobu można najwcześniej po 2 latach. A co, jeśli ktoś z rodziny umrze zaraz po pochowanym? Następny grób budować? Nie podoba mi się stanowisko kościoła w tej kwestii. Do tej pory było ok, teraz nagle nie. Chowałam w ten sposób rodziców, i dalszą rodzinę, bo tak sobie życzyli i ZAWSZE ktoś z najbliższej rodziny identyfikował zwłoki tuż przed wjazdem do pieca krematoryjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dghjmkjhgfdsfghj
a jakie ciało dostaniecie na dniu sądu ostatecznego? spopielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfsdffffdfd
no chyba nie wierzysz w te bzdury, nie bedzie zadnego dnia sądu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfsafsafasf
fvfgfghfghhgjh same sprzecznosci, najpierw piszesz ze ch*j cie obchodzi co sie dzieje z twoim cialem a potem ze w piecu tez nie jest przyjemnie Bo mnie to chuj obchodzi :P Ale podaje kontr argument ta twój że ciało gnije itp. czy tak ciężko się domyślić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwww
Ano, że kościół szuka pieniędzy a przy okazji tworzy herezje. I nie jest to mój osąd jeno wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikikun
i jeśli kościół jest temu przeciwny, gdzie to usłuszałes ze kk jest temu przeciwny kremacji kk nie jes przeciwny kremacji tylko jest przeciwny odprawianiu mszy nad urna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że nie ma nic złego w kremacji. Poza tym teraz to już nie wzbudza takich emocji, jak kiedyś. Większość zakładów pogrzebowych już to organizuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio bylam u kolezanki bo jej babcia zmarła i była kremowana, ciekawa opcja bo nigdy wczesniej nie myslalam o tym. POczytałam jeszcze tuhttp://www.dpsz.pl/kremacja i chyba sama chcialabym taka opcje pogrzbu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się dlaczego Bogusława nie występuje na kamerkach erotycznych .Przecież dewiantów takich jak Bartek jest multum i na pewno z chęci by pooglądali ją nagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie każdy ma wybór i to na co sie zdecyduje trzeba uszanowac. Bylam ostatnio w sumie pierwszy raz na pogrzebie ze skremowanym ciałem i jakos az tak bardzo dziwnie czy inaczej nie bylo. dla dociekliwych tu http://www.zakladpogrzebowy24.pl/kremacja.html mozna przeczytac wiecej o kremacji i jak sie do niej zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałabym zostać spalona,przeraża mnie wizja robactwa które zjada moje ciało,lub ciało bliskiej mi osoby.Okropne to jest.Z dwojga złego chce kremację i to samo zrobię gdy umrze ktoś z mojej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kremacja to jeden z normalnych pochowkow, jezeli chcesz dowiedziec sie wiecej to duzo informacji znajdziesz na stronie tego zakladu pogrzebowego www.exitus.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam nic przeciwko kremacji, ale osobiście chciałbym zostać pochowany w normalnej trumnie, złożonej wewnątrz gotyckiej krypty (z klamką od środka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem za kremacją. Staję się ona coraz bardziej popularna. Jest znacznie więcej zakładów pogrzebowych organizujących tego typu pochówek http://eden.sosnowiec.pl/kremacja/ . Gdy czasami rozmawiamy ne te tematy w rodzinie jestem jedyna, która wybrałaby taką formę pochówku. Nikt nie zgłosił sprzeciwu czym mnie bardzo zdziwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam że kremacja jest dobrym rodzajem pochówku zmarłego. U mnie w rodzinie był przypadek kremacji, wszystko załatwiliśmy za pośrednictwem zakładu pogrzebowego http://www.anubis.info.pl/ i nie widzę w tym nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×