Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roxxanka25

Matka polka ojciec niemiec

Polecane posty

Gość roxxanka25

hej dziewczyny nie weicie moze jakie ma prawa matka polka jezeli dziecko jest obywatelem niemiec??czy w razie problemów moze wywieść dziecko do polski?? i czy sądy staja więcej po str matki czy ojca w takiej sytuacji? jezeli ktos wie prosze o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
jak ojciec jest niemiec i dziecko ma obywatelstwo nie mieckie...to jest bardzo trudno....wlasciwie to niemozliwe..bo dziecko musi uczyc sie niemieckiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxxanka25
A skąd o tym wiesz jak moge zapytać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos czytalam na ten temat- tak jak pisze poprzedniczka- bardzo trudno jest dostac dziecko. Sady przyznaja je niemieckiemu rodzicowi. Jesli wiec jestes w takiej sytuacji, to albo uciekniesz, albo zostaniesz dla niepoznaki na dluzej w Niemczech (musisz miec gdzie mieszkac, prace) i po przyznaniu ci praw rodzicielskich opuscisz kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Niemczech są instytucje typu Jugendamt (nie wiem czy dobrze napisałam) i niestety ale tam większe prawa dają swoim niemieckim obywatelom.Nie patrzą na to z kim dziecko będzie miało lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxxanka25
dzieki wszystkim za odpowiedz własnie słyszałam że w niemczech takie problemy robią w głowie sie nie mieśći obecnie jestem w ciąży i mieszkam w niemczech jednak nie zadobrze układa mi sie z ojcem dziecka dlatego dla przezorności pytam raczej postanowie urodzić dziecko w polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak Jugendamt dobrze napisałam. Myślę że ja bym nie ryzykowała i rodziła w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxxanka25
A nie wiecie może czy jezeli bym urodziła w polsce to ojcu dziecka należy sie kindergeld?? lub inne dotacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na Twoim miejscu urodziłabym dziecko w Polsce i nie przyznawała się, że ojcem jest Niemiec. jakiś czas temu w telewizji dużo się o tym mówiło, nie zazdroszczę Polakom, których dzieci muszą pozostać w Niemczech... ten urząd Jugen-cośtam nie był reformowany od czasów Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym urodzila w Polsce, zeby dziecko mialo polskie obywatelstwo, ale ojca mozna podac o alímenty- czemu nie? Ojciec teoretycznie ma prawo do pobierania pieniedzy na dziecko, ale mysle, ze tylko wtedy, gdy z tym dzieckiem mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno jak nie układa ci
sie z ojcem dziecka to zwiewaj do polski i nie oglądaj sie za siebie !A kindergeld należy ci sie jak w niemczech urodzisz ! Jak zadrzesz z Jugentamtem to pozamiatane ....właśnie w tv była jakas afera u nas na ten temat jak kobiety nie mogą uczyc dzieci polskiego i praktycznie nie mają zadnych praw DZIECKO JEST NIEMCEM I KONIEC !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
roxxanka25 a macie slub?..a co do kindegeld ..to sa wyjatki, przyznawane sa dzieciom z obywatelstwem niemieckiem zamieszkalym za granica..ale trzeba uregulowac sprawy obywatelstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilife
kindergeld..naturalnie i jeszcze w jakim landzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radze do polski na poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanka25
dziekuje wszystkim za rady napewno tak postąpie nie bede z porodem czekac na ostatnią chwile dzieki za infirmacje pozrdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obywatelka polska
Niezależnie gdzie urodzisz dziecko, bedzie ono posiadało po Tobie obywatelstwo polskie. Ważne, abyscie nie dokonywali wyboru obywatelstwa obcego (wyłącznie niemieckiego) na co macie czas 3 miesiace od narodzin dziecka. Ciebie, jako obywatelkę polską obowiązuje prawo krwi, dlatego dziecko "odziedziczy" obywatelstwo matki. Jezeli bedziesz chciała wyrobic dla niego polski paszport urzad może zobligowac Cie do poświadczenia obywatelstwa polskiego dziecka. Decyzję poświadczającą obywatelstwo wydaje wojewoda, wówczas z taka decyzją bez problemu dziecko otrzyma polski paszport. Jeśli bedziesz w Niemczech, poświadczenie obywtalestwa otrzymasz za pośrednictwem Konsulatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wy troche nie przesadzacie?? Jesli kobieta jest zameldowana w Niemczech, urodzi w niemczech to dostaje kindergeld oraz elterngeld nawet jesli jest Hausfrau. A to komu sad przyznaje prawo opieki nad dzieckiem zalezy,tak jak wszedzie, od warunkow w jakich dziecko by zylo. Oczywiscie, jesli ktos jest na 'nielegalu' to ma problem, to wtedy lepiej od razu jedz do Polski,ale jesli normalnie w Niemczech przebywasz, pracujesz, jestes ubezpieczona itp. to nie widze problemu. Bzdura sa komentarze i reportarze mowiace, ze zabrania sie uczyc dzieci mowic po polsku! Kto ci zabroni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam zajrzec na strone : http://www.mypolacy.de Tam napewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie. Jest mnostwo porad dla Polakow zyjacych na obczyznie. Poparte niemieckimi ustawami zazwyczaj lub przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. na temat kindergeld tutaj : Kindergeld otrzymują osoby mieszkające lub na stałe przebywające w Niemczech lub mieszkające za granicą, ale w pełni rozliczające się z podatku dochodowego i ubezpieczone w Niemczech. Obywatele państw Uni Europejskiej, w tym Polacy, mogą otrzymywać Kindergeld niezależnie od tego, czy posiadają pozwolenie na pobyt w Niemczech. Pracownicy sezonowi, kontraktowi i oddelegowani do Niemiec przez polskiego pracodawcę nie mają prawa do otrzymywania Kindereldu. Wysokość zasiłku wynosi 154 euro miesięcznie na pierwsze, drugie i trzecie dziecko, 179 euro na kolejne dzieci. Z reguły zasiłek rodzinny wypłacany jest do 18 roku życia, bądź 21 roku życia – jeśli nadal się uczy, a w przypadku gdy nauka jest kontynuowana na studiach wyższych, to zasiłek przeciąga się do 27 roku życia. Jako dzieci uwzględniane są między innymi: dzieci spokrewnione z wnioskodawcą w pierwszym stopniu oraz adoptowane, dzieci małżonka oraz wnuki mieszkające razem z wnioskodawcą, dzieci, którymi wnioskodawca się opiekuje stale i które mieszkają z wnioskodawcą, np. rodzeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanka25
zieki za rady co do obywatelstwa to co znaczy polsko-niemieckie z tego co słyszałam to może mieć jedno i to prawda że czas na wybór jest doi 3 m-cy dziecka tylko nie weim czy jezeli uznam ojca za ojca czy muesi wyrazić zgode na obywatelstwo polskie na dziecko urodzone w niemczech??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notakkkkkkk
matka polka, ojciec niemiec a dziecko ruskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxanka z tym obywatelstwem to jest tak, ze faktycznie ma po matce automatycznie polskie, co oznacza, ze mozesz np. zameldowac dziecko w Polsce. Jesli urodzi sie w niemczech to w akcie urodzenia bedzie mial obywatelstwo niemickie a nie polskie. Podwojnego faktycznie nie moze miec, ale jesli skonczy 18 lat to moze wybrac ktory paszport bedzie mialo-polski czy niemiecki. Jesli bedzie mialo niemiecki to nie dostanie polskiego, ale moze sie starac o dowod polski np. :) Wiem bo dowiadywalam sie w urzedzie w Polsce. Tam dziecko mozesz zarejestrowac jako 'obywatela' Polski jak tylko bedzeisz w Polsce-przedstawiasz akt urodzenia przetlumaczony i zalatwiasz reszte formalnosci o ktorych cie poinformuja. I nie musi to byc 3 miesiace od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanka25
do kamili nie od znajomych taka jest probedura podejmowania decyzji o obywatelstwie dziecka wpisz w googe obywatelstwo polskie to wyskoczą Ci przepisy prawne. Dzieki za pomoc chociaż wydaje mi się ze troche twoje informacje odbiegają od rzeczywistości ale mimo to dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanka25
do ewunienka24 to jeżeli dziecko się urodzi w niemczech to musze je zameldować w polsce?? a czy ojciec musi wyrazić zgode na obywatelstwo polskie ?? dziewki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanka25
a co tu ma zazdrość wspólnego?? chyba jedynie współczucie że dałam się wkopać w taką sytuacje, nie wiydaje mi się zeby taki adwokat duzo mo powiedział przez tel kazdy wolał by zarobić,no ale dzeiki za rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie musisz go meldowac w polsce ale masz taka mozliwosc jesli bys chciala. Do wyrobienia paszportu w Polsce musza byc obecni oboje rodzice lub musisz miesc zgode ojca poswiadczona notarialnie(pelnomocnictwo) ale jak dziecko ma paszport niemiecki to nie dostanie drugiego polskiego, bo nie mozna miec dwoch paszportow-prawo zarowno polskie jak i niemieckie tego po prostu zabrania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kamili: Nikt tu niekomu nie zazdrosci takiej sytuacji...Ja jedynie staram sie pomoc bo wiem,ze nie raz czlowiek sie gubi w przepisach bedac za granica. Twoja sytuacja jest zapewne nieco inna, bo sie prawo zmienilo jakis czas temu i sprawy podwojnego obywatelstwa przestaly byc takie proste jak byly kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawde polecam ci te strone, ktora podalam...wejdz na forum, zadaj pytanie a tam juz ci odpowie ktos kto ma o tym pojecie. Ja mowie jedynie co wiem, czego sie dowiadywalam w swojej sprawie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×