Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do Misio1

Misio1, jaka jest Twoja opinia o pomyśle PO dotyczącym 6dniowego tygodnia pracy?

Polecane posty

Gość do Misio1

Czekam na wiadomość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misio wyjechał pewnie do rosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry za wtrącenie się ale... Nie ma takiego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie Szatynie
Ale jakby pracodawcy mogli płacić za soboty po normalnej stawce (a nie jak za nadgodziny) to byli de facto wiele firm wprowadziło 6-dniowy tydzień pracy. Dzisiaj albo muszą dawać wolne albo wypłacać nadgodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praktycznie płace za "nadgodziny" niczym się nie rożnią od normalnej płacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a następny krok PO to 12-godzinny dzień pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panie Szatynie
Kodeks pracy jasno stanowi o tym, że się powinny różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałem o takim projekcie. Osobiście popieram maksymalne uelastycznienie czasu pracy. Sam dostałem kiedyś od PiP-y sporą grzywnę, z zamianą na miesiąc aresztu, za umożliwienie moim pracownicom posiadania pełnego etatu i równoczesnego uczęszczania na zajęcia szkoły wieczorowej. Suma przepracowanych w danym miesiącu godzin, była zgodna z przepisami, a zmiana grafiku nastąpiła na prośbę pracownic. Dla porównania powiem, że w tym samym czasie facet, który kogoś napadł i dotkliwie pobił (ze złamaniami włącznie) dostał za swój wyczyn dwa tygodnie, a mi sąd pracy zaserwował miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projekt PO zakłada zmianę w art. 151.3 kodeksu pracy. W obecnym kształcie przepis ten mówi, że pracownikowi, który wykonywał pracę w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, przysługuje w zamian inny dzień wolny od pracy udzielony pracownikowi do końca okresu rozliczeniowego, w terminie z nim uzgodnionym. x Platforma chce do art. 151.3 dodać podpunkt, zgodnie z którym na wniosek pracownika lub w razie braku możliwości udzielenia dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w dniu wolnym od pracy, pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia (...) za każdą godzinę pracy w dniu wolnym od pracy. Identyczne rozwiązanie przewidziano już w Kodeksie pracy w przypadku pracy w niedziele i w święta (art. 151.11).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie jego posty dotycza jednego i uaktywnia sie też w ciekawych okresach. z pewnościa nikt nie ma wątpliwości, że jest normalnym uczciwym obywatelem zatroskanym o przyszłośc narodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musiałem sobie zmienić IP bo co napisałem to SPAM...:ODlatego chwila przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie jego posty dotycza jednego i uaktywnia sie też w ciekawych okresach.xxA czegóż to dotycza moje wszystkie posty?Aktywny jestem wtedy kiedy mam czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA takowa nie zajmuje się. Ale gratuluję zajęcia.Nie odpowiedziałaś na moje pytanie...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe masz hobby...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że tamat "wybory wybory wybory" to oddolna inicjatywa społeczna dotycząca konkursu miss polonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam do tematu...xW tym projekcie nie ma żadnych zmian dotyczących wprowadzenia sześciodniowego tygodnia pracy, zwiększenia dopuszczalnej liczby nadgodzin, czy jakiegokolwiek wydłużenia czasu pracy. Chcemy tylko doprecyzować zasady rekompensowania za pracę w dni wolne, zrównać rekompensatę za pracę w sobotę z pracą w niedziele i święta x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, że tamat "wybory wybory wybory"to oddolna inicjatywa społeczna dotycząca konkursu miss poloniaxxNie. To temat na forum dyskusyjnym dotyczący wyborów, polityki, partii politycznych (różnych), kościoła itp czyli wszystkiego co się z wyborami łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kościół łączy się z wyborami ? Aaaa chodzi o konklawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikarp
'Platforma chce do art. 151.3 dodać podpunkt, zgodnie z którym na wniosek pracownika lub w razie braku możliwości udzielenia dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w dniu wolnym od pracy, pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia (...) za każdą godzinę pracy w dniu wolnym od pracy. Identyczne rozwiązanie przewidziano już w Kodeksie pracy w przypadku pracy w niedziele i w święta (art. 151.11)' - nie bardzo to rozumiem ale próbuję po swojemu interpretować, czy chodzi o to, że pracując w systemie powszechnym kończę pracę powiedzmy o godz. 17 w piątek a weekend za pasem i wracam sobie spokojnie z 'szychty' moim funkiel nófka noplikiem do domu aby policzyć gołębie w gołębniku i czy dzieci nie przybyło od rana północ dochodzi a tu nagle telefon dzwoni i co tu robić , wyrzucić telefon do kibla ? Odbieram, a tam szef i woła , Palikarp - natychmiast przyjeżdżaj do roboty, jest awaria i musisz tu być w robocie , pali się ! więc co, trzeba jechać do roboty bo pali się , czy na tym polega ten pomysł PO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś nadawał tu taki zboczony naciągacz moszny,teraz niejaki shatyn.Obaj wyznawcy PO i mocno nawiedzeni.To daje do myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mozna pracować jak sie ma wolne od pracy? to tak jak mieć dni płodne w dni niepłodne i to na własny wniosek. k***a to prawo jest coraz głupsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co będzie dalej? kiedy jest ciepło jak jest zimno to można wyłączyć centralne ogrzewanie w ramach oszczędności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do misio1
a ja jestem za tym, żeby za nadgodziny pracodawcy płacili grube pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo: jak pancjent jest zdrowy podczas choroby to mozna go wypisać ze szpitala? kto to pisał? jakis schizofrenik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale i tak uważam, że przymusowe doprowadzenie na własne zyczenie przez funkcjonariuszy będzie hitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×