Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do Misio1

Misio1, jaka jest Twoja opinia o pomyśle PO dotyczącym 6dniowego tygodnia pracy?

Polecane posty

i jeszcze rada tak, mam nadzieję na koniec: Jak sie obracasz wśród cwaniaków i uważasz ich za przyjaciół to inwestuj w złoto najlepiej tak żeby nikt nie wiedział;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz skoro statystyki mówia, że pracownicy chcą pracować w dni wolne od pracy tzn, że tak naprawdę tego nie chcą. xxx errata: tzn, że tak naprawdę nie chcą wolnego. xxx Dobra spadam z tego szamba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do misio1
jak ktos placi 1500 na czarno za robote przy lopacie, to trudno zeby mial prawo wymagac od pracownika cudow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Juz rozumiesz czy bedziesz dalej snuł wizje wspólnych spacerów po starówce z pracownikami (teraz nie możesz bo jest sztywnoustalone czas pracy)<<< Na spacery, urodziny, imieniny, wesela i chrzciny pracownice zapraszały mnie w czasie wolnym :), więc nie kolidowało to z przepisami :). Jak żyjesz z ludźmi dobrze, to Cię szanować będą :). W zeszłym tygodniu odwiedziła mnie była pracownica, z którą dzieliły mnie poglądy na życie. Wypomniała mi oczywiście, że uważałem ją za pozbawioną skrupułów egoistkę :D, po czym opowiedziała: co działo się z nią od czasu zakończenia naszej współpracy :). Z tego m.in. wnioskuję, że moje podejście do pracowników nie było złe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli: kilku lobbystów udaje się do sejmu ze statystykami i dwoma tirami wniosków pracowników o to, że chcą pracować w dni wolne od pracy (bo akurat w ustawie jest taka możliwość żeby biedni pracownicy oczywiście dobrowolnie takie wnioski składali co jest bez sensu w połączeniu z "brakiem dania możliwości wolnego") xxx W tv pokazajuą czarno na białym, że polacy nie chcą mieć wolnego jak mają wolne bo tak wynika z liczby wniosków. Więc parlament na wniosek pracowników jakby się mogło wydawać ten oto dzień zgodnie z życzeniem społeczeństwa (a tak naprawdę w wyniku łaskawie dodanego bezsensownego prawa składania wniosku o możliwość pracy w dni wolne od pracy w czasie kiedy nie możliwości im tego wolnego dać) czyni dniem pracującym. I niech ktoś teraz powie, że sobotę i niedziele nie ustanowiono dniami pracującymi na wniosek samych pracowników. Troche zawile ale to w sumie proste:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikarp
'Są jeszcze "młodzi gniewni" , którzy do roboty przy łopacie życzą sobie umowy na czas nieokreślony i wynagrodzenia minimum 3000zł na rękę (to nie żart - wiadomo, że to nie jest żart ale tak zwane roboty 'ziemne' , czyli kopanie rowów pod kabel lub wodociągi i kanalizację są wg cennika najlepiej płatne , więc wcale nie jestem zaskoczony, że za takie roboty chcą zarobić wybierając gruz rękoma a co proponujesz misio1 , że za flaszkę wykopią kilometr rowu i będziesz się cieszyć, że zarobiłeś na pijakach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
także najniebezpieczniejsze są ustawy, które na pierwszy rzut oka nic nie zmieniają. Jedno, dwa słowa. chyba, że uważacie, iż "na wniosek pracownika" to zwykła poprawka stylistyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Jeżeli przyjdzie nam konkurować w branzy to możesz pakowac manatki bo jesteś za głupi żeby wygrać.<<< Wierzę Ci, ze w branży więzienniczej nie mam z Tobą szans :D. W końcu ani wyroku jeszcze nie odsiedziałem, ani cwelowany nigdy nie byłem :D :D :D. Twoje smutne przeżycia, znam tylko z opowiadań kolegi -wychowawcy w więzieniu. Opowiada o takich pomysłach, które Wy więźniowie uskuteczniacie, że przy tym Przygody barona Munchausena wydają się być, czymś zupełnie normalnym i rzeczywistym :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio nie nadążasz za dyskusją. zauważyłem to już wcześniej. więc siedzieć nie pójdziesz bo niepełnosprawnych umysłowo w stopniu jaki prezentujesz do więzienia nie wsadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikarp
misio1 wiesz, kiedyś tam dawno temu byłem świadkiem pewnego zdarzenia , pewien MISIO prowadzący firmę budowlaną w Londynie nie rozliczył się z polskimi pracownikami za różne roboty , zwyczajnie chciał oszukać pracowników a to nie był pierwszy raz , gdy oszukał , - nie było żadnej bomby , nie otruli psa , zwyczajnie podjechali autem i jego auto oblali farbą na różowy kolor , ktoś tam rzucił kamieniem w szybę i wybił szybę a za moment do pokoju wleciał balon wypełniony farbą i w pokoju była ogromna plama i wszystko zachlapane ogólna strata wyniosła ponad 30 tys. funtów , nie było świadków, nikogo nie złapano , za miesiąc powtórka z rozrywki i dom został oblany wokół paliwem , powiedzmy benzyną właściciel domu wyszedł na taras aby zapalić papierosa i peta wrzucił w krzaki , strażacy stwierdzili po pożarze , że właściciel domu zaprószył ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>a co proponujesz misio1 , że za flaszkę wykopią kilometr rowu i będziesz się cieszyć, że zarobiłeś na pijakach ?<<< Nie wiem jakie wykształcenie Ty posiadasz, ale z tego, co mi wiadomo, dobra płaca związana jest (przynajmniej powinna być) z samodzielnym i twórczym wykorzystaniem swojego wykształcenia. x Mój inny znajomy zatrudnia ludzi, którzy zarabiają na rękę nawet po 5tys/m-c. Są to jednak SPECJALIŚCI - budowlańcy (niekoniecznie z wyższym wykształceniem), a nie półgłówki z często nie ukończoną podstawówką (przepraszam teraz to się nazywa gimnazjum), nie mający ŻADNEGO doświadczenia w robotach budowlanych (a do takich można tamte zaliczyć). Kiedyś wydał takim debilom sześć nowych, porządnych szpadli i pojechał załatwić coś w urzędzie. Po godzinie wrócił i z sześciu szpadli do użytku nadawał się już tylko jeden. W pełni zasadnie określam ich poziom intelektualny. Wybacz, ale pracując z takimi ludźmi trzeba bardzo uważać, by w ogóle coś zarobić i do interesu nie dołożyć. Widzę, ze nigdy nie zatrudniałeś ludzi i nie masz zielonego pojęcia do czego są oni zdolni :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i chuj. Prawdziwy sens nowej ustawy przepadnie w potoku reminescencji misiowych o tym jak dobierał sie do miodu. Pytam się czy zrozumiałeś, że ta ustawa to przewał i to techniką zaproponowana przez zainteresowanych konkretnie takim dalszym rozwojem sytuacji jaki opisałem i jego skutkami. Nadal popierasz te ustawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta mam na to wyj****e tak samo jak na te ustawe i tych którzy ja uchwala, uchwalili badz beda uchwalac. do zobaczenie w aushwiz gdzie niewatpliwie bedziesz kapo. zła informacja jest taka, ze kapo likwidowano w ramach tego systemu pracy po kilku tygodniach i to ustawowo, ze tak powiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>misio1 wiesz, kiedyś tam dawno temu byłem świadkiem pewnego zdarzenia ,<<< A wiesz o tym, że będąc świadkiem tego zdarzenia i nie informując policji o swoich obserwacjach, popełniłeś przestępstwo :D ? x Tym różnie się od Twojego kolegi z Londynu, ze gdy niemili ludzie dewastowali mi kiedyś sklepy, to moje pracownice nie obawiały się zeznawać przeciwko nim, mimo, że ci bandyci usiłowali je zastraszyć przykładając im nóż do gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikarp
misio1 debilu ! czy kiedykolwiek w życiu używałeś sztychówkę ? 'Kiedyś wydał takim debilom sześć nowych, porządnych szpadli i pojechał załatwić coś w urzędzie. Po godzinie wrócił i z sześciu szpadli do użytku nadawał się już tylko jeden' Normalny Szef wydając polecenie kopania rowu pod instalację energetyczną , wodną , kanalizacyjną to sam sprawdza teren i jeżeli w tym terenie jest gruz to musi być mała koparka typu Kubota i młoty udarowe i pneumatyczne aby ten gruz usunąć i na co liczył ten Szef, że pracownicy zjedzą ten gruz idioto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Pytam się czy zrozumiałeś, że ta ustawa to przewał i to techniką zaproponowana przez zainteresowanych konkretnie takim dalszym rozwojem sytuacji jaki opisałem i jego skutkami. Nadal popierasz te ustawę?<<< Wybacz, ale w odróżnieniu od Ciebie, ja zaglądam tu w celach rozrywkowych i zajmuję się w tej chwili czymś innym. Dlatego wybieram do odpowiedzi tylko te posty, na które widzę sens napisania odpowiedzi. Jeżeli ustawa ma być przewałem, to ani Ty, ani ja tego nie zauważymy :(. Ty na razie ustosunkowujesz się do własnych wymysłów, a nie konkretnej treści. x Ja nie popieram żadnej ustawy. Odniosłem się tylko do tekstu, który ktoś wcześniej zacytował. To nie jest ustawa, więc trudno, bym się do niej ustosunkowywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustosunkowuje sie do konkretnej treści cytowanej na pierwszej stronie tego topiku. zmiany w stosunku do pierwotnej ustawy wydają się być bezsensowne bo nic nowego nie wnoszące. jednak wnoszą możliwość, o której pisze tu cały czas rzucając grochem o ścianę zdaje się. mam propozycje. nie rozwijaj sie dalej jako przedsiębiorca bo to dla ciebie za szerokie i głębokie wody skoro nie wiesz jak konstruuje sie ustawy, jak wkoponowuje się w nie wytrychy otwierające możliwości dla tych którzy je sponsorują. Osiadź na laurach bądź mieliźnie bo to już za wysokie progi dla ciebie kolego.czołem:) shail shatyn:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>misio1 debilu ! czy kiedykolwiek w życiu używałeś sztychówkę ?<<< Widzę, ze zacząłeś być wulgarny. Dostosuję się do Twojego języka :(. Posłuchaj więc głupi ci_lu :D : nie mam pojęcia: co Ty rozumiesz pod nazwą sztychówki i raczej mało mnie to obchodzi. Facet od "nahajki" jest dobrym specjalistą w tym, co robi i pracując z NORMALNYMI ludźmi osiąga bardzo dobre wyniki. Tam MUSIAŁ pracować z kretynami. Długo musiałbyś doszukiwać się gruzu w terenie, w którym wykonywali wtedy roboty. Przestań więc mędrkować, bo zupełnie nie wiesz o czym piszesz. C i u l u :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>jednak wnoszą możliwość, o której pisze tu cały czas rzucając grochem o ścianę zdaje się.<<< Moje zdanie o zacytowanym fragmencie znasz. Ty rzucasz grochem o ścianę, bo budujesz apokaliptyczne wizje oparte na Twoich przemyśleniach. Ja Twoich obaw nie podzielam. Uważam tylko, że powinny zostać doprecyzowane słowa: "w razie braku możliwości udzielenia dnia wolnego od pracy". Nie musisz straszyć mnie przekrętami w interpretacji i tworzeniu prawa. Kiedyś o mały włos stałbym się strasznym przestępcą podatkowym, bo stosowałem się dokładnie do przepisów, a nie wiedziałem, że w trakcie 6-ciu lat od ich ustanowienia, została zmieniona INTERPRETACJA owych przepisów przez Urząd Skarbowy. Na swoją obronę mogę tylko powiedzieć, ze ta zmiana została zawarta w WEWNĘTRZNYM OKÓLNIKU Urzędu Skarbowego, do którego "szary" obywatel nie ma prawa dostępu. Niemniej w oparciu o ten okólnik, zostałem prawie uznany za przestępcę i groziło mi nawet kilka lat więzienia :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikarp
misio1 wiesz, pewien bardzo mądry profesor powiedział, że, gdy spotkasz osobę , która nie wie co to jest sztychówka lub łopata to znaczy, że to jest Żyd , Żyd , który nie zna się na pracy fizycznej a jedynie potrafi obrażać pracujących fizycznie a przy okazji uwielbia obrażać katolików i ma z tego tytułu ogromną satysfakcję , lubi prowokować i donosić i wtedy zapytałem profesora, co należy zrobić z takim Żydem, który tylko krytykuje i z siebie nic nie daje , nawet nie można normalnie porozmawiać z takim , i mądry profesor powiedział , że takiego śmierdzącego szczura należy zwyczajnie wyizolować ze środowiska, czyli trzeba zwyczajnie zabić i zwłoki zakopać daleko w lesie aby nie śmierdziały na kilometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedny Polikarpusiu :D :D :D. Upadłeś już tak nisko, że mnie od Żydów zaczynasz wyzywać. Biedny Polikarpuś :D, biedny :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko misiu. Z tego co piszesz to na ciebie apokalipsa czyha za kazdym rogiem. Chyba masz jakiegoś anioła stróża, że wychodzisz z tego obronna ręką. Rzeczywiscie to "tylko drobna poprawka do ustawy" czysto stylistyczna. To tylko słowa. Wiesz. Tak samo jak "teraz kochani żydzi pójdziemy pod prysznic" albo "awans" funkcyjnego kapo barakowego po dwóch tygodniach. Swoja drogą to z twoich słów wynika, że cała biurokracja i ci, których zarządzenia wprowadza w życie, chcą cie co najmniej wsadzić do więzienia. Z drugiej strony jesteś bezkrytyczny w stosunku do nich w trakcie kiedy akurat (zdaje sie,że chyba przez przypadek) działają po twojej myśli. masz mnie za głupka misio? Bo jeżeli ty jesteś taki nierozgarnięty i pomimo to nadal wiedzie ci sie dobrze to zaprawde musi być jakiś cud. Ergo nie masz rozumu tylko szczęście. wniosek ostateczny: Rozmowa z toba nie ma sensu bo albo kłamiesz alboś dureń. Dzień dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to co to za czubek ten gameover ? Przeczytałam temat od deski do deski. Poziom i słownictwo pozostawiają wiele do życzenia. Co za chamstwo, brak kultury i dobrego wychowania. Intuicja mi podpowiada, że człowiek ten wywodzi się z patologii, edukacja zakończona na szkole podstawowej. Dramat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"czubek" to jakiś nieznany mi, z racji braków w edukacji, termin medyczny czy mnie podrywasz...Panduniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Z tego co piszesz to na ciebie apokalipsa czyha za kazdym rogiem.<<< Jeżeli człowiek nie robi nic, to mało rzeczy (także tych złych) go w życiu spotyka. Ja nigdy na nudę w swoim życiu nie narzekałem i trochę różnych rzeczy doświadczyłem :). x >>>>Chyba masz jakiegoś anioła stróża, że wychodzisz z tego obronna ręką.<<< Nie mogę na niego narzekać :). Od jakiś siedmiu lat udowadnia lekarzom, że medycyna jest wobec mnie bezsilna :D i pomimo ich prognoz ja nadal żyję :) :) :). x >>>Swoja drogą to z twoich słów wynika, że cała biurokracja i ci, których zarządzenia wprowadza w życie, chcą cie co najmniej wsadzić do więzienia. Z drugiej strony jesteś bezkrytyczny w stosunku do nich w trakcie kiedy akurat (zdaje sie,że chyba przez przypadek) działają po twojej myśli.<<< Tak, cały SYSTEM skierowany jest PRZECIWKO małemu przedsiębiorcy. Chodzi tu zarówno o wieloznaczne przepisy, dowolnie interpretowane przez urzędników, brak odpowiedzialności urzędników, za błędy skutkujące nawet zniszczeniem firmy, jak i sam stosunek wielu urzędników do małych przedsiębiorców. Omawiana zmiana przepisów nie ma nic wspólnego z moimi "myślami" :D. Obecnie likwiduję firmę, więc pracowników nie zatrudniam i zmiany w prawie pracy są mi obojętne. Dlatego (m.in.) oceniam zacytowaną w tym temacie propozycję zmiany przepisów, w sposób obiektywny. x >>>masz mnie za głupka misio?<<< Zapytałeś, wiec powinienem odpowiedzieć :(. Zajrzałem jeszcze na Twój profil i z przykrością muszę stwierdzić: & TAK, UWAŻAM CIĘ ZA GŁUPKA :( :( :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram misia. jesteś głupkiem z tych bardzo głupich głupków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do misio1
a czy uwazasz, ze pracownik ktory najpierw swiadomie zatrudnia sie na podstawie umowy smieciowej, a potem idzie do sadu pracy, by ustalic stosunek pracy jest konfidentem, kapusiem i roszczeniowym stalkerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×