Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nadzerka00000

nadzerka((((((

Polecane posty

Gość nadzerka00000

wczoraj bylam u gin., który stwierdzil u mnie nadzerke ale na razie powiedzial, ze nic z tym nie robimy, tylko dal mi leki i za miesiac do kontroli. Odnosze wrazenie, ze najnormalniej chce mnie wyskubać z kasy bo jesli by mu zalezalo to juz wczoraj powiedzial by mi jak mam sie tego pozbyc i co robimy, jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdgfh
też mam nadżerkę, ale ja już 2 razy leczyłam stan zapalny. Ja mam 22 lata i nie mam dzieci. U jednej i u drugiej gin dostałam leki oraz miałam zrobioną cytologię (pierwszy raz dostałam płyn tantum rose czy jakoś tak plus globulki, a za drugim tabletki doustne i dopochwowe). 2 razy cytologia wyszła ok, tylko właśnie przez nadżerkę łapie się szybciej stan zapalny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby chcial Cie oskubac
od razu zaproponowalby zabieg. U niego w gabinecie, platny. A Twoj lekarz wyleczy stan zapalny i pozniej pewnie cytologicznie sprawdzi, czy wszystko jest w porzadku. Dopiero jesli cytologia wychodzi zle, nadzerke sie usuwa. Inaczej - nie ma takiej potrzeby, tym bardziej w mlodym wieku. Malo ktora tzw.nadzerka to nadzerka wlasciwa, ktora sie usuwa. Wiekszosc to niegrozne ektopie, czylu normalny stan fizjologiczny u kobiety. A te cytologii nie zmieniaja. Trzeba je tylko obserwowac, robic raz do roku cytologie. Mozesz tez plamic kontaktowo - po badaniu ginekologicznych lub po wspolzycie, gdy penis uderzy w miejsce nadzerki. Jesli stanie sie to zbyt czeste i bedzie malo komfortowe, tez i ektopie sie wtedy na zyczenie pacjentki usuwa. Generalnie jednak im mniej sie chirurgicznie interweniuje, tym lepiej, zwlaszcza jesli chcesz jeszcze miec dzieci. A ektopia nie wymaga takiej interwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadżerkę ma co 2 kobieta
usuwa sie raczej po rodzeniu, u mnie stwierdzono nadżerkę jak mialam z 19 lat, mam 27 lat i chociaż chodzę po róznych ginach, albo nie wspominają o tym, albo poprostu informują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśśkowa
Jesli ja moge polecic to dr Jakubowicza w Krakowie. Sama mam bardzo duże zaufanie do tego lekarza i naprawde polecam, bo jest rewelacyjnych specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzerka da sie zyc
Ja mam nadżerkę już drugi rok, usunę po ciąży ponieważ staramy się z mężęm o maluszka. Jeśli będziesz robić cytologię co pół roku i wynik będzie prawidłowy to spokojnie możesz się zastanowić jak się tego chcesz pozbyć i czy musisz- jeśli musisz i jeszcze nie rodzilaś to najlepiej zamrozić. Ryzyko stanów zapalnych przy nadżerce jest większe więc probiotyk sobie zażywaj, provag ja biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wymrozilam
Miałam dużą nadżerkę, ginekolog mi ją wymroził, ponieważ wtedy nie miałam jeszcze dziecka taką metodę mi polecił. Przed zabiegiem i po nim wspomagałam się invagiem, żeby wzmocnić naturalną mikroflorę pochwy, po zabiegu przez 5 dni stosowałam również betadine. Od tamtej pory mam spokój, obecnie jestem w 18 tygodniu ciąży, więc odpukać zabieg nie sprawił mi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
to zależy od wielkości ndżerki i od tego czy już się rodziło, bo ingerencja w szyjkę macicy może się wiązać z jakimś ryzykiem w czasie ciąży.Ja dwie ciąże "przechodziłam" z nadżerką bonie zdążyłam jej usunąć.Nie było to rozważne, ale tak wyszło. Usunęłam laserowo szybko po drugim porodzie.Zabieg krótki i dość bolesny.Gojenie trwało2 m-ce, stosowałam lactovaginal i też betadine.Z tego co mówił mi lekarz to laser jest bardziej skuteczny niż wymrażanie ale nie wiem jak wpływa na przyszłą ciąże-bo mnie to za bardzo nie interesowało. Skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem jeśli masz wątpliwości.No i częstsza cytylogia wskazana żeby to mieć pod kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacccoska
Jesli mieszkasz niedaleko Krakowa to z własnego doświadczenia- bardzo pozytywnego polecam tego specjaliste http://neomed.pl/ Na pewno pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam swietnego lekarza dr Jakubowicza w Krakowie http://neomed.pl/ To jest rewelacyjny specjalista i naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×