Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karolineqq

Nietolerancja pokarmowa - początki bez glutenu i cytrusów

Polecane posty

Witajcie, jestem świeżo po wykonanym teście domowym na nietolerancję pokarmową i wyszło mi, że nie mogę jeść ani glutenu ani cytrusów. Bez cytryny itd. przeżyję, ale z tego co się zdążyłam zorientować przez 15 minut guglowania, to gluten jest wszędzie. Jest tu ktoś, kto nie może jeść glutenu? Macie jakieś rady? Co powinnam odstawić na pierwszy ogień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałaś domowy test? Co to? Jak to działa? Jaki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te testy są w ogóle miarodajne? Środowisko medyczne je uznaje? Myślę, że zanim wepchasz się w tak restrykcyjną dietę, poproś lekarza o skierowanie na prawdziwe testy pokarmowe... Ja miałam kiedyś uszkodzone kosmki jelitowe i dietę bezglutenową przez 3 lata, można z tym żyć, są specjalne produkty szczegóły znajdziesz na forach o celiakii, ale to naprawdę spora męka i też taka dieta jest dużo droższa (i mniej smaczna niestety). Przeszukałam sporo for szukając info o tym Cambridge diagnostics i przynajmniej połowa opinii "użytkowników" wygląda jak skopiowana i wklejona, zdaje się, że ktoś od nich z działu marketingu nieźle się produkuje polecając testy na forach (a zwłaszcza wykupienie pełnego pakietu razem z ustaleniem diety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze, że te testy nie są stosowane w żadnych profesjonalnych laboratoriach, nie przeszły badań klinicznych, myślę, że są po prostu nierzetelne (podobnie innych firm sprzedających to samo). Prawdziwy test na nietolerancję glutenu to przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) w kl. IgG i przeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej (anty-tTG) w kl. IgA. Nietolerancja glutenu oznacza chorobę zwaną celiakią i zanik kosmków jelitowych (wykrywany w gastroskopii z pobraniem wycinka) i jest to naprawdę poważna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego należy je wykonać w laboratorium, atestowanymi metodami, a jeśli rzeczywiście masz nietolerancję na gluten, to wtedy niestety dieta jest dożywotnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idakwiat
też myślałam, żeby zrobić sobie taki test w domu, ale pogooglałam i poczytałam ogólnie opinie na temat takich testów i wyczytałam, że lepiej udać się do lekarza, bo poda o wiele więcej informacji niż taki domowy test. w aptece obok mojego domu food decective kosztuje coś około 370 zł, ale ja jestem zapisana już do rehabilis za 350, niby mała różnica, ale tam podadzą od razu zalecenia lekarskie itp. boję się o ten gluten, bo wiele osób ma na niego nietolerancję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tester
Food Detective to dobry i niedrogi test - bada 59 antygenów w klasie IgG - co ważne podklasy 1-4. Oczywiście diagnostykę można poszerzać, ale na początek jest super - z wizytą u specjalisty wychodzi niedrogo, na miejscu porada, dieta eliminacyjna, a efekty super! Chcecie dowiedzieć się więcej? Dietetyczka z Wrocławia właśnie testuje na sobie - zajrzyjcie na profil na FB www.facebook.com/dietetyk.osobisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem można sobie zrobić testy na nietolerancje pokarmowe u Pani Falczyńsiej, Poradnia dietetyczna w Kaliszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam domowych testów na nietolerancję pokarmową, to tylko strata pieniędzy. Wynik jest niemiarodajny. Poza tym, po wykluczeniu pokarmów uczulających dietę powinien ułożyć specjalista, tak, aby posiłki były zbilansowane i dostarczały wszystkich składników odżywczych. Taki test ma jedynie sens, jak się wykonuje go profesjonalnie w laboratorium. M.in. takie test wykonuje cm vimed - zachęcam do zapoznania się z tematem na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie testy można tutaj zrobić zrobić http://www.szczuplabyc.net/nowo%C5%9B%C4%87-testy-na-nietolerancje-pokarmowe/ Chodzę do tej dietetyczki bardzo miła osoba, profesjonalnie podchodzi do swojej pracy i jest skuteczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy na nietolerancję pokarmową wykonywałam w Trea - centrum medycyny naturalnej i odnowy. Wcześniej miałam ogromne problemy z dietą, miałam wrażenie, że większość spożywanych pokarmów mi szkodziła. Dodam, że miałam wykonywany test "Food Detective". Teraz wiem czego unikać i od dłuższego czasu czuję się naprawdę dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Ufacie domowym testom? Same sobie krew pobieracie? Jakie są ceny? Czy nie lepiej zrobić test w laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ufam domowym testom. Test na nietolerancję pokarmową wykonywałam w stołecznym Trea na ul. Wilczej www.trea.pl W w/w centrum jest także dietetyk, który - w zależności od wyniku testu - pomoże dobrać dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem najlepsza dieta to dieta personalna, 2 miesiace temu zamówiłam sobie dietę dobraną do mnie za smsa z tej stronki https://dieta-personalna.pl/f76a6673 ,efekt schudłam jakies 12kg wiec najlpsza to dieta indywidualna podajesz wzrost,wage, co chcesz osiagnac i zamawiasz, dieta masz po 5minutach dobrana dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, moja przyjaciółka zrobiła badanie na nietolerancje ale to jest test cytotoksyczny który jest dużo bardziej szczegółowy niż zwykłe IGG. Wyszło jej wiele składników, które były nietolerowane. W momencie odstawienia tych produktów poczuła się dużo lepiej i zniknęły częste bóle głowy. Zrzuciła kilka kg. Sama się zastanawiam nad zrobieniem badania. co myślicie o tej klinice: https://vimed.pl/testy-nietolerancji-pokarmowej/kod-metaboliczny-200/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku jakichkolwiek alergii warto się do dobrego specjalisty. Poradnia Alergologiczna w Strzelcach Opolskich jest godna polecenia. Parę słów więcej o niej i jej specjalistach znajdziecie na www.centrummedyczne.com.pl . Serdecznie polecam, bo oferta poradni to leczenie chorób alergicznych układu oddechowego, przewodu pokarmowego, skóry ,oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam zdiagnozowaną celiakię od wielu lat. Leczę się w Warszawie w Trea. Co miesiąc jadę ponad 300km żeby tam dotrzeć. Niemniej nigdzie indziej nie spotkałam się z takim profesjonalizmem i kompleksowym podejściem do pacjenta. Tam przyjmuje wielu specjalistów, którzy ze sobą współpracują. www.trea.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaFlis
Pamiętajcie że to jest wasze zdrowie i macie je tylko jedno więc nie polegałabym na jakis testach zakupionych przez internet czy w aptekach udajcie się do specjalisty który ma na ten temat obszerną wiedzę i atestowany sprzęt ja osobiście w Warszawie uczęsczam http://instytutsztukizdrowia.pl i jestem bardzo zadowolona podejscie w pełni profesjonalne najpierw zawsze przeprowadzany jest wywiad a potem badania a nie jakies testy kupione przez internet totalna sciema także zastanówcie się dwa razy zanim poczynicie jakieś kroki Adres: ul. Trębacka 3 lok. 50 00-074 Warszawa (Śródmieście/Centrum) Tel. +48 666 886 562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam www.centrummedyczne.com.pl, jeśli macie jakiekolwiek alergie warto się skonsultować z alergolog w tym centrum medycznym. Nam bardzo pomogła i udało się znaleźć rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zrobiłam sobie ten test. Bardzo długo zmagałam się z problemami dermatologicznymi i okazało się, że przyczyna leżała właśnie po stronie nietolerancji mojego organizmu na białka niektórych produktów (mi wyszło np. mleko, jajka, pszenica, owies, kukurydza - czyli produkty, które często spożywałam świadomie lub nieświadomie). Po odstawieniu tych produktów rzeczywiście odczułam znaczną różnicę - zniknęły praktycznie problemy ze skórą, nie bolą mnie już stawy, schudłam 7kg w 3,5 miesiąca, łatwiej mi się obudzić rano i czuję się o wiele lepiej :) Swój test kupiłam o tutaj: https://twojanowasuplementacja.pl/tns/testy/61-food-detective-test-na-nietolerancje.html Dodatkowo mają wysyłkę gratis więc się opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No na nietolerancje trzeba bardzo uważac. Ja tez mam kilka które o dziwo pojawiły się w przeciagu dwóch czy trzech lat. Wczesniej problemu nie mialam a teraz masakra.. czesto mam biegunkę jak zjem coś czego nie powinnam wiec zawsze pod ręką mam kapsułki tasectan http://tasectan.pl/ który łagodzi napięcie brzucha i zmniejsza ilosc wypróżnien. A wiadomo nie zawsze czlowiek jest w stanie kontrolowac to co je gdy je no poza domem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastosuj diete eliminacyjna z rotacją i dowiesz się czy i jak reagujesz na produkty z glutenem. Ja robilam food print 200+ i testujac rozne produkty potwierdzam czy faktycznie mam nietolerancje. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam centrum TREA w Warszawie, a w szczególności dietetyka, który tam pracuje. Idealnie rozpisane diety i zaopiekowanie się pacjentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka333
Podejrzewając nietolerancję pokarmową najlepiej wykonać profesjonalne badania. Ja, mając atopowe zapalenie skóry i dodatkowo inne objawy wskazujące właśnie na nietolerancję, zdecydowałam się na fachową pomoc w Viva-Derm. Wywiad, badanie, testy, konsultacja i program dietetyczny dały mi pewność, że wszystko przebiega jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet nie wiedzialam, ze takie testy domowe istnieja. Ja mialam normalne robione w laboratorium, bo doskwieraly mi okropne biegunki.. Okazalo sie, ze moj organizm nie toleruje laktozy i musze jej unikac. Teraz jak stosuje diete i mam inteste na wyregulowanie perystaltyki to jest o niebo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×