Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaCóreczki

Oprawki okularów

Polecane posty

Gość MamaCóreczki

Muszę zmienić szkła i oprawki. Okulistka poleciła mi dobrać takie oprawki, aby źrenica oka wypadała na środku szkła. Czy to znaczy, że jestem skazana na tzw. kujonki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujonki mi przypominają z oprawkami i szkłami takimi grubymi. Ale miej dobrą nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuję okulary od dawna i pierwsze słyszę o czymś takim :o Przecież każde jedno szkło ma "środek" i po to optyk mierzy rozstaw źrenic żeby go ustalić i robi okulary pod konkretną osobę :o Lepiej zapytaj w salonie optycznym, wtedy powiedzą Ci jakie oprawki masz do wyboru. Moim zdaniem okulista jakoś źle sie wyraził, albo Ty źle zrozumiałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaCóreczki
Chodzi o to, że mam astygmatyzm i torbiele na siatkówce. Moje dotychczasowe okulary są takie, że mam sporo szkła jeszcze pod okiem, a patrząc na wprost siebie widzę górną część oprawki. Patrząc do góry patrzę już nie przez okulary. Chodziło lekarzowi o to, żebym jak największe pole widzena miała w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i tak myślę że będziesz miała niemały wybór :) pochodź po różnych salonach i pooglądaj, poza tym kolor i grubość oprawki też dużo zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza i się dowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. Idź do lekarza, albo optyka gdzie masz gabinet lekarski (tak jak tu np. http://www.optyk-promed.pl/). Na miejscu zrobią Ci badanie, ocenią co i jak i powiedzą generalnie jak to jest w Twoim przypadku. Nie mac o się martwić na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×