Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miszmaszsz

pierwszy krok za mna

Polecane posty

Gość miszmaszsz

hej. Postanowilam tutaj sie wygadac. od zawsze mialam problemy z zebami, dentysty balam sie jak ognia tym samym doprowadzilam swoje zeby do stanu tragicznego. Gorna szczeka cala polepiona i zawsze cos sie dzialo z gornymi zebami. Odkad pamietam zawsze wstydzilam sie usmiechac.Od zawsze marzylam o pieknym zdrowym usmiechu i nigdy nie mialam na to pieniedzy bo dentysci kosztuja duzoo. I zawsze byl albo strach albo wstyd albo brak kasy a uwierzcie na moje zeby gorne potrzebowalam mnostwo pieniedzy zeby moc je doprowadzic do porzadku. Moim postanowieniem na Nowy Rok bylo to, ze w koncu sie przemoge i w tym roku zrobie sobie piekny usmiech. Zbieralam na to pieniadze przez 3 lata, nie wyjezdzalam na wakacje, nie kupowalam ciuchow duzo itp. W koncu dzis umowilam sie na wizyte konsultacyjna w renomowanej klinice implantologii Malo Clinic, ktorzy oferuja w swojej ofercie metode "all on 4" . Polega ona na wstawieniu w szczeke gorna badz dolna 4 implantow ( oczywiscie w narkozie) i na tym osadzaja porcelanowy most. Wszystko trwa max do pol godz i co najwazniejsze jest to wykonywane w narkozie wiec bez bolu a po obudzeniu wiadomo srodki przeciwbolowe i bedzie ok. najwazniejszy krok za mna decyzja, telefon i wizyta. Na pierwszej wizycie ktora mam w poniedzialek zrobia mi wszystkie przeswiwetlenia i lekarz wyznaczy date zabiegu i kosztorys. Wiem duzo z Was powie ze to sztuczne zeby ale ja naprawde swoje mam w oplakanym stanie.I w koncu moje marzenie o pieknym usmiechu sie spelni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
zapomnialam dodac ze pol godz w narkozie trwa wyrywanie jakis pozostalosci po zebach i mocowanie implantow. Pozniej czeka sie na tymczasowy most ,ktory zamocowany jest tego samego dnia w klinice. Po ok pol roku mocuja juz ten staly porcelanowy. Wszystko trwa jeden dzien rano przyjezdzasz do kliniki a popoludniu wychodzisz nieco opuchnieta ale z nowym usmiechem. Boje sie jak cholera ale wiem ze juz sie nie wycofam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze
ja swoje zęby tez mam w oplakanym stanie, nie usmiecham sie wcale. Ciezko tu obwinic kogos o zaistniala sytuacje, ale mam troche zal do rodzicow ze nie pilnowali mnie jako dziecka i nie mylam zebow, przez co dzis majac niewiele ponad 25 lat mam juz 4 zeby wstawione. Niestety nie stac mnie na implanty a te pewnie wygladalyby lepiej. Poza tym moje zeby sa raczej zolte, i nawet teraz kiedy widze ze cos mi sie dzieje miedzy dwoma zebami (chyba prochnica) to nie umiem sie przemoc i isc do dentysty..Powodzenia, napisz na ile cie podliczyli. Moje zycie, przez wydawaloby sie tylko zeby, jest koszmarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
ehhhh za dlugi opis tego wszystkiego nikomu sie nie chce czytac ale jestem taka zadowolona a jednoczesnie pelna obaw i chcialam sie z kims tym podzielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
zazdroszcze dzieki za odzew. Powiem Ci ze tez chyba winilam swoich rodzicow za to ze jak bylam dzieciakiem nie prowadzali mnie do dentysty a wiadomo jako dzieciak nie zalezalo mi chyba tak na tym zeby te zeby miec ladne . Z wiekiem coraz bardziej stan uzebienia sie pogarszal a ja najpierw ze strachu, potem juz tez ze wstydu tak sie zapuscilam ze szok. Co dziwne dolna szczeke mam ok, chyba 3 zeby zaleczone reszta zdrowe a gorna szczeka wola o pomste do nieba. Mam 31 lat i nie mam juz 5 zebow do tego jakis mostek i wychodzi na to ze gdyby nie mostek to bylabym bez zebow chyba gornych:( Marzylam o tym zeby to zrobic ale nie bylo kasy:( i ten cholerny wstyd. Mam na to przeznaczone odlozone $30 tys i wiem ze napewno sie zmieszcze w tej cenie. Nie szkoda mi na to kasy bo wiem ze moje zycie po tym zabiegu sie zmieni i choc to nie beda moje naturalne zeby to w koncu bede mogla zyc pelnia zycia, usmiechac sie, rozmawiac bez skrepowania, i co najwazniejsze to swiety spokoj z zebami na wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
przez ostatnie 10 lat albo i wiecej to tez jest moim najgorszym koszmarem!!!! ale w koncu moje marzenie sie spelni. Mnostwo wyrzeczen zeby te pieniadze odlozyc ale warto. Z tego co sie orientowalam w internecie to koszt jednej szczeki to w granicach 20 tys $ w to juz wliczone wyrywanie narkoza implanty i most z tanszego tworzywa. Ja chce porcelane wiec mysle ze koszt bedzie troche wiekszy ale zmieszcze sie w swoich oszczednosciach. Kurcze boje sie tego poniedzialku ale bardzie sie balam zrobic ten pierwszy krok i sie tam umowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
zazdroszcze jestes???? kurcze musze z kims pogadac kto mnie wesprze bo az z wrazenia cala sie trzese. Takie dziwne uczucie strach i radosc, obawa i niepewnosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze się nastaw, będzie dobrze, jak planowałaś tyle czasu, to tylko może się wszystko udać, trzymam kciuki za piękny uśmiech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
Optimi ufff dziekuje:) Najgorsze jest wiecie w tym wszystkim to ze nikomu w realu nie moge sie tym pochwalic bo chyba nikt nawet nie domysla sie jakie mam problemy z zebami. Uchodze za osobe bardzo skryta i malomowna ale to nie cecha charakteru tylko kompleksow uzebienia. Nikt nawet o tym nie bedzie wiedzial dlatego wygaduje sie tutaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze
zarabiajac 1300zl nie jestem w stanie odlozyc nic, i tak ledwo daje rade. Mnie pozostaje zyc tak jak do tej pory, nie usmiechajac sie wcale.. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze
no wlasnie, ja tez mam taka opinie. Nigdy szeroko sie nie usmiecham, malo mowie i mam wrazenie ze wszyscy dookola widza ze zeby mam nie swoje. Bo nie ma co ukrywac ze to widac choc czlowiek stara sie to ukryc. Rozumiem cie doskonale i ciesze sie ze choc ty bedziesz szczesliwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
Zazdroszcze wiesz co ja mysle ze moze za kilka lat te wszystkie metody implantologi beda tansze i kiedys tez bedzie i Ciebie stac na to zeby siebie uszczesliwic. U mnie to zawsze bylo tak ze jak kogos poznawalam dajmy na to na internecie to jak rozmawialam na telefonie z ta osoba to bylam wygadana wyhahana itd bo wiadomo czulam sie swobodnie ze nikt mnie nie widzi. Jak dochodzilo do spotkania to jakbym byla zupelnie inna osoba niestety. Ze juz nie wspomne o jakims zblizeniu, przytuleniu sie do kogos, pocalowaniu, koszmar!!!! dalam ten temat do swoich ulubionych wiec napewno dam znac w poniedzialek jak po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze
ok, zajrze w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dd coffee
powodzenia i daj znac jakie masz wrazenia z tej kliniki. Duzo o nich czytalam bo sama jestem zainteresowana i chcialabym poznac opinie kogos kto przez to przeszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
nocka nieprzespana, jakos musze wytrwac do poniedzialku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanałoweleczeniezęba
a czy znasz przykładowe ceny z tej kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
powodzenia! ja mialam niedawno leczone zeby pod narkoza, ale ostatni juz raz. przelamalam strach przed dentysta. maja teraz naprawde bardzo dobre znieczulenia, aczkolwiek rozumiem ze boisz sie wyrywania. napisz jakie koszta. ja tez planuje mostek, ale nie na implnatach a ze szlifowaniem. chociaz juz sama nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
Przykladowe ceny tej kliniki to z tego co sie orientuje to koszt jednej szczeki waha sie w granicach $20 tys-$30 tys, wlacznie z rwaniem i implantami w narkozie plus w to wliczony jest juz caly most tymczasowy czyli zrobiony z jakiegos akrylu i po paru miesiacach most z lepszego tworzywa.Oczywiscie narkoza jest rowniez w cenie. Ale to bede wiedziala dokladnie w poniedzialek ile bedzie mnie kosztowac moje marzenie. Ceny zwyklego leczenia zachowawczego zebow nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszmaszsz
kurcze nie wkleilo mi posta, pisalam w nim ze cena zrobienia jednej szczeki to koszt $20 tys-$30 tys. W to wliczone juz jest rwanie w narkozie , w tej samej narkozie zalozenie implantow, i most jakis akrylowy tymczasowy mocowany na tych implantach( niewyciagany) i za pare miesiecy most staly z lepszego tworzywa np. porcelana. Nie wiem jakie sa ceny leczenia zachowawczego zebow bo mnie interesowaly implanty. Ale dokladnie bede znac cene mojego marzenia w poniedzialek. Z tego co sie orientuje to wiem ze w Polsce tez jest oddzial tej kliniki w Warszawie i gdzies czytalam ze cena gornej szczeki to 39 tys zl, dolna jest chyba troszke tansza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Innowacyjnosc metody All on 4 Malo Clinic polega na mozliwosci leczenia w kazdym przypadku i gwarantuje, iz w jeden dzien pacjent bedzie miala stale uzebienie. Technika All on 4 Malo clinic nie jest oparta na ilosci implantów lecz na sposobie ich umieszczania w kosci oraz specjalnej anatomi implantow. Wszystko co jest uzywane do uzupelnienia naturalnej tkanki czyms sztucznym, nazywane jest proteza. W celu uzupelnienia brakujacych zebów mozemy uzywac wyjmowanej protezy lub stalego mostu. Stale mosty moga byc mocowane na zebach lub implantach. W technice All on 4 Malo Clinic pacjent otrzymuje w dniu zabiegu staly most akrylowy osadzony na 4 implantach.Isnieje mozliwosc ulepszenia mostu do tytanowo-akrylowego lub porcelanowego, ale mozna zostac przy moscie akrylowym, który jest osadzany w dniu zabiegu.Zabieg nie jest przeprowadzony pod narkoza tylko w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta osiaga lepsze wyniki w kwestii biologicznej, fonetycznej oraz estetycznej niz pozostale techniki. Implanty w technice ALL ON 4 Malo Clinic zostaly stworzone w taki sposób, aby mialy wyzsza poczatkowa wytrzymalosc co pozwala na ich natychmiastowe obciazenie w dniu zabiegu. W innych technikach poczatkowa stabillnosc implatów nie jest wystarczajaca, dlatego stosuje sie wszczep odroczony. Lekarze uzywaja wyjmowanych protez przez okres 6 miesiecy, zeby ocenic czy nastapila pelna integracja implatów z koscia. W tym wypadku rodza sie problemy, gdyz nie ma pewnoscci czy implant sie przyjmie, tym samym nie ma grawancji, ze po tym czasie bedzie mozliwosc wykonania stalego mostu. Zapraszam do glebszego poznania metody w celu zrozumienia roznicy. I skorzystania z dostepnych publikacji medycznych opartych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja doslownie wczoraj bylam na konsultacji implantologicznej w innej Warszawskiej klinice, która zreszta polecila mi pani radiolog, ktora robila mi zdjęcie calego uzebienia. Zeby mam w tragicznym stanie i jest ich zaledwie kilka. To przykre ale prawdziwe. Przez glupi strach doprowadzilam sie do takiego stanu. W kazdym razie doktor zaproponowal mi cale uzebienie gorne oparte na 4 implantach i wierz mi, cena nie byla tak chora jak ta podawana przez Ciebie. Dodam, ze sprawdzilam ta klinike po powrocie do domu istnieja na rynku juz od blisko 20 lat. Maja bardzo dobre opinie i dobrych lekarzy. Bez przesady, wole zrobic sobie taki zabieg u lekarza, ktorego doswiadczenie jest do sprawdzenia. Poczytaj sobie i zanim zdecydujesz, sprawdz w innych miejscach. Ja moge polecic Ci tego lekarza a Ty sama zdecydujesz. Klinika nazywa sie Perfect Med i znajduje sie w centrum. Pozdrawiam i powodzenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka, nick; miszmaszsz kilkakrotnie podała bzdurne informacje. Dlatego chcę zaapelować; jeśli na czymś nie znasz się, ani nie masz o tym żadnego pojęcia, nie podawaj dezinformujących opisów. W Malo Clinik wcale nie stosuje się narkozy, wprost przeciwnie, znieczulenie ogólne wcale nie znajduje się w procedurze postepowania klinicznego. Wszystkie zabiegi, operacje są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Działania w narkozie są stosowane w niektórych gabinetach, ale na pewno nie w Malo Clinik. Narkoza nie jest obojętna dla zdrowia, a niekiedy kończy się zgonem. Są to przypadki rzadkie, ale występują, dlatego takie procedury zarezerwowane są do szczególnych przypadków, a moim zdaniem w stomatologii nie powinny mieć miejsca i niewątpliwie nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, znieczulenie miejscowe do celów stomatologicznych stanowi normę światową. Chociaż niektóre gabinety stomatologiczne oferują zabiegi w narkozie pod kontrola anestezjologa, to faktem jest, że nie takie rzadkie są epizody braku wybudzenia po narkozie. Są stomatolodzy, którzy "zaliczyli" po kilka takich przypadków. Przeczytałęm powyższy tekst i od razu na gorąco podaję, że w Klinice Malo nie stosują wcale narkozy. Zresztą po co mieliby to robić? Narażać się na utratę renomy w skali swiatowej, w razie komplikacji po narkozie. Potwierdzam: w stomatologii nie ma żadnej konieczności wykonywania prac w narkozie, co nie znaczy że w specjalnych okolicznościach się ją stosuje, np. w toku operacji stomatologicznych u dzieci, ale są to przypadki sporadyczne w skali kraju. W Malo Klinice nie ma żadnej potrzeby stosowania narkozy, a Klinika jako podmiot wiodący nie stosuje metod ryzykownych i generalnie o dużych skutkach ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście, pacjentka MISZMASZSZ podala kilkakrotnie wierutne bzdury. W Malo Clinik wcale nie stosuje się ryzykownych metod takich jak narkoza. Na całym świecie normą są znieczulenia miejscowe, a narkoza odchodzi do lamusa. W stomatologii wcale nie jest potrzebna, bowiem znieczulenia miejscowe są doskonałe i co ważne nie grożą komplikacjami. Gość przede mną słusznie zaapelował, jak się na czymś kompletnie nie znasz nie podawaj głupot w temacie, które są dla przyszłych pacjentów mataczące i odstraszają ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby
Dr Paulo Malo, właściciel Malo Clinic : Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast jest możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym na życzenie pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy faktycznie gorna szczeka kosztuje 39 tys? Czy ktos z Was kto korzysal z uslug Malo moglby sie podzielic informacja od czego jest uzalezniona cena i ile zaplacil? Czytalem czat z lekarzem z tej kliniki i podal przedzial cenowy 25 tys- 39tys za jeden luk. Kurcze pierwsza kwota bylaby jakas realna, powyzej to dla mnie kosmos. Przy 25tys oszczedzalbym i zyl o wodzie i chlebie ale przynajmniej bym sie usmiechal pelna geba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani miszmaszcz proszę o informację jak zabieg , czy jest Pani zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WITAM mam pytanie jaki to jest koszt takiego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich, ceny podane przez klinikę Malo dla mnie obłędne! 20-30 tys za same implanty to dla mnie gruba przesada. Do tego trzeba doliczyć pracę protetyczną, więc to dodatkowe koszty! Ja byłam tam na konsultacji i wyszłam zszokowana. Jest oczywiście masa lekarzy, którzy zajmują się tą dziedziną stomatologii, więc postanowiłam zasięgnąć informacji również w innych miejscach. Okazało się, że to samo tylko w innej klinice mogę mieć za dużo mniejsze pieniądze a chirurg, który wykonuje te zabiegi ma rewelacyjne opinie a dodatkowo moja dentystka potwierdziła, że ten lekarz to doskonały specjalista. W tej klinice implanty zakłada chirurg wraz z protetykiem. Każdy zajmuje się swoją dziedziną. Pracują razem. W trakcie zabiegu nie bolało ani przez chwilę. Z 4 implanty zapłaciłam 14000. Czeka mnie jeszcze protetyka za 10000 zł. Jest to bardzo dużo pieniędzy jak dla mnie, dlatego przed samym zabiegiem dowiadywałam się jak najwięcej żeby nie popełnić błędu. Okazało się, że Malo nie wymyśliło nic nowego ani innowacyjnego. Po prostu nazwali to inaczej, narobili dużo szumu i dali ceny 100% wyższe. Uważam, że to bardzo nie fair robienie wody z mózgu potencjalnemu pacjentowi. Ja ze swojego wyboru lekarza jestem bardzo zadowolona. Wspaniały człowiek i bardzo dobry specjalista a to najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunitiari
O jakiej klinice i chirurgu piszesz? Również szukam informacji na ten temat, więc informacje od Ciebie będą cenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×