Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olka27

planowanie ciązy

Polecane posty

Gość Olka27

Planujemy z mezem dziecko...no ale ostatnio kolezanka zaczela mnie straszyc ze powinnam najpierw zaszczepic sie przeciw rozyczce, zrobic badania na toksoplazmoze, itd. Moze ktos mi odpowie czy to wszystko jest naprawde konieczne...a moze podpowie tez jakies inne sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama słoneczka
na pewno warto zrobić wszystkie badania jeszcze przed ciażą. A zwłaszcza na toxo. Co do różyczki, to nie słyszałam że trzeba sie szczepić. Ja byłam juz szczepiona i żaden z lekarzy nie mówił że trzeba sie zaszczepić Przede wszystkim zacznij łykać kwas foliowy. To bardzo ważne. Polecz zęby jeżeli masz problemy...... To chyba wszystko - jak sobie cos przypomnę to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jezeli nie chorowalas w dziecinstwie na rozyczke, koniecznie musisz sie na nia zaszczepic, bo gdybys w ciazy zachorowala, to jest duze prawdopodobienstwo, ze urodzisz dziecko z wadami genetycznymi druga rzecz - toxoplazmoza - jezeli masz/mialas zwierzeta, ktore biegaly po podworku, to pewnie masz przeciwciala, ale polecam raczej sie zbadac w tym kierunku, szpepic sie nie musisz, jezeli nie masz kontaktu z takimi zwierzetami, ale ... strzezonego... i tak dalej... zlapanie w czasie ciazy toxo moze grozic tym, ze dziecko bedzie mialo tzw toxoplazmoze wrodzona, ktora moze sie objawic roznymi wadami od razu po urodzeniu, ale takze moze przesiedziec w ukryciu nawet 20 lat ... i nawet po takich 20 latach grozi wadami ... np nagla i calkowita slepota mysle, ze nie warto ryzykowac proponuje rowniez poczytac chociazby artykuly w Internecie, na stronach poswieconych ciazy i dziecku czesto wymienione sa tam wszystkie badania jakie trzeba/mozna wykonac przed planowana ciaza lekarze doradzaja tez branie kwasu foliowego na 3 miesiace przed ciaza. pozdrawiam ps. polecam rowniez inne tematy tu na kafe poswiecone planowaniu ciazy - jest ich juz kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka27
Dziekuje za odpowiedzi...kwas foliowy wlasnie nabylam, a rozyczki faktycznie nie przechodzilam w dziecinstwie, ale bylam kiedys szczepiona, zwierzeta tez posiadam... Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Olu :) Ja proponowałabym jeszcze szczepionkę przeciwko żółtaczce. Ja również planuję ciążę w najbliższym czasie i moja pani doktor zaleciła mi to szczepienie. Jestem już po pierwszej dawce, za miesiąc przyjmę następną szczepionkę, ostatnią, bo przed ciążą wystarczą dwa szczepienia. Trzecie można przyjąć po urodzeniu dziecka. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z kwasem foliowym???TRZEBA GO BRAĆ ? W poniedziałek byłam u gina, żeby zrobic badania przed planowana ciążą.Zlecił mi badanie na przeciwciała na różyczkę i na toksoplazmozę i powiedział mi że branie kwasu foliowego NIE MA SENSU. Byłam troche zdziwiona , jak myślicie czy powinnam zmienic lekarza? Oprócz tego narazie nie zalecił innych badań, więc może ktoś mi napisze jakie jeszcze badanie powinnam zrobic?Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.Krofft
mi lekarz powiedział że badanie na toksoplazmoze należy zrobic pózniej? w czasie ciąży!!! a ciągle czytam ze jest to konieczne przed ciaza. wiec jak tak na prawde jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, jak branie kwasu foliowego może nie mieć sensu. Przecież wszędzie o nim piszą. Ja osobiście biorę kwas foliowy od grudnia, ponieważ w lutym zaszłam w ciążę, którą niestety ustraciłam ponad miesiąc temu. Zrobiłam sobie tylko przerwę miesięczną, ale teraz ciągle biorę. Nawet lekarz rodzinny kazał mi brać ten kwas. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam, że w czasie ciąży robi się badania na przeciwciała toksoplazmozy, którą roznoszą koty (nie wszystkie koty, oczywiście) ! a nie zwierzęta po prostu. Jeżeli okaże się, że chorujemy na toksoplazmozę (choroba jest bezobiawowa) to trzeba wziąć odpowiednie leki i już. Na różyczkę dawano szczepionkę w szkole podstawowej, mnie lekarz powiedział, że nie ma badań na przeciwciała, można wziąć szczepionkę zapopiegawczo, ale potem starania trzeba odłożyć na 3 miesiące bo zajście w ciążę po szczepionce jest niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy jest jak najbardziej wskazany przed ciążą. Ja brałam 4-krotną dawkę na pół roku przed ciążą, bo poprzednią ciążę straciłam. Skoro kwas nie szkodzi nikomu i na nic po co sie zastanawiać nad koniecznościa jego brania? Badanie na toksoplazmozę wykonuje sie przed ciążą i w każdym jej trymestrze, ponieważ wczesne wykrycie umozliwia natychmiastowe leczenie tej groznej dla płodu choroby A lekarzy, którzy twierdza, ze nie trzeba się badać, nie trzeba się przygotowywać, nie trzeba brać kasu wysłałabym w przeszłość do szpitala z lat 70. ubiegłego wieku!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikki30
Kwas foliowy w ciazy nalezy brac tak samo nalezy sie przebadac na obecnosc przeciwciał przeciwko toxo bo mozna byc juz w trakcie staran chorym.Wcale nie trzevba miec zwierzat zeby zarazic sie toxo wystarczy zjesc surowe lub niedogotowane mieso lub zle umyte owoce lub warzywa!Jesli byłas szczepiona na rozyczke w 13 roku zycia a wszystkie kobiety ktore urodziły sie po 78 roku były to nie musisz sie juz szczepic taka ilosc przeciwciał dostatecznie cia chroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za wszystkie \"odzewy\" dotyczące kwestii kwasu foliowego.Wygląda na to, że czeka mnie zmiana lekarza!Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym Mamusiom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka72
planuje druga ciaze ale biore od 6ciu lat tabletki ktore blokuja nadprodukcje sokow trawiennych (pantozol40).bez nich nie moge nawet dnia funkcjonowac bo kwasy prawie uszami wychodza. czy wie ktos cos na ten temat,moze ktoras tez to bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodus
mam pytanie ,czy kwas foliowy bierze sie przed zajsciem w ciaze i ile przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodus- ja kwas foliowy zaczęłam brać dopiero w drugim miesiącu ciąży, ale moja ciąża była wkalkulowana w ryzyko współżycia, ale nie do końca zaplanowana... ale generalnie zaleca się, żeby brać kwas foliowy od trzeciego miesiąca przed rozpoczęciem starań o dziecko - kwas foliowy zapobiega wadom cewy nerwowej, jest potrzebny najbardziej właśnie w tych pierwszych tygodniach ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DODUS
A CZY BRANIE LEKU DUPHASTON NIE ZASZKODZI NAWET NIE WIEDZAC CZY JEST SIE W CIAZY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZI
MAM PYTANIE :MOZE KTORAS Z WAS TEZ TAK MIALA:JESLI JESTEM PRZEZIEBIONA I BIORE TABLETKI ,,GRYPOSTOP..TO SA TABLETKI PRZECIWZAPALNE,PRZECIWBOLOWE ,ITD.I ZAPUSZCZAM KROPLE DO NOSA ,TO CZY TO NIE ZASZKODZI JESLI ZACZNE BRAC DUPHASTON BO JESTESMY WTRAKCIE PLANOWANIA DZIDZIUSIA I NIE CHCIALABYM TEGO PRZERYWAC.PROSZE ODPISZCIE BO DZIS MIALABYM ZACZAC BRAC TEN LEK. ZGORY DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anted22
jeśli planujecie ciążę, to warto brac kwas foliowy przed, ale ile przed , jak naszybciej, nie zaszkodzi, przeciez kw. f, nie jest tylko dla kobiet w ciąży, ja mam całe swoje życie zwierzatka, a koty tez od lat i wydawało sie ze będę miała napewno p/ciała, po badaniach okazało się , że nie mam, i terazmusze uważać , wszystkie sprawy hig. z kotkiem, robi mąż, my się bawimy itp., ale zawsze po tym mycie rączek :), mam powtórzyc badania na toxo w II trymestrze, i znowu w III, aby w razie czego zacząć brac antybiotyki, ale myśle , że juz tego nie złapie, tą chorobę przenośi się na zasadzie choroby brudnych rąk, więc przy podstawowej higienie jestesmy bezpieczne 🌻 11tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam tez w domu kota a staramy sie o dziecko juz wczesniej poronilam mozliwe tez to ze przez kota czasami tez spi zemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś pytałam swojego ginekologa jak mogę przygotować się do ciąży i powiedział mi że powinnam miesiąc przed planowaną ciąż zacząć brać kwas foliowy, a tak to nic po za tym. Obecnie już z mężem staramy się o dzidziusia i pierwsze co zrobiłam to kupiłam kwas foliowy pamiętam od czasów szkolnych dawali nam na lekcjach ulotki które informowały o tym żeby brać tą witaminkę. A tak po za tym to wybrałam się do dentysty :) Zachęcam bierzcie kwas foliowy to zdrowie dla waszego dziecka. Na różnych stronkach piszą o nim mnie to przekonało że jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujaca niedlugo
Szukam informacji na temat kwasu foliowego. Jaka jest zalecana dawka przed ciaza, tzn zaczniemy sie niedlugo starac o dzidzie i chce zaczac brac kwas foliowy. Biore Multiwitamine i tam jest 200 ug (100%) kwasu fol. Czy to wystarczy czy powinnam dodatkowo dokupic? uprzedzam, ze do gina wybieram sie nie dlugo, wiec przy okazji pytam tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gloriassssssss
URODZIŁAM SIĘ Z TOKSOPLAZMOZĄ. Ledwo mnie uratowali...pozniej dostwalam jakies szczepionki, których nie powinno dawać się dziwczynką bo porodwują nie płodność. Mama przygotowywała mnie od dziecka, ze moge miec kiedys z tym problem. 3 lata temu wyszłam za mąż a rok temu zapragnęłam dziecko zrobilam badania i powiedziano mi, że ciężko....będzie. Postanowiłam iść do innego lekarza a ten nastawił mnie pozytywnie mowiąc .. "nastepnym razem widze Panią w ciąży" i tak się stało !!!! Badania na toxo musiałam robić co 2 mieciące w trakcie ciąży no i przed również raz zrobiłam. Wyniki pokazywały, że choroba jest "uśpiona" ... nie całkowicie wyleczona. Toxo jest też taką chorobą, która właśnie może pojawić się w ciąży...dlatego musialam bardzo tego pilnować. Dziś mam 4 miesięcznego synka który jest całkowicie zdrowy :) Musialam się wygadać :))) Róbcie badanie na toxo...teraz i tak jest o tyle dobrze,że tabletki na tą chorobę są w aptekach po 17 zł ... a moi rodzice 25 late temu musieli sprowadzać je z Francji bo tu nic nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy macie z tą tokso?? dalej widzę panuje głupie przekonanie, że zaraża się od zwierząt, kotów. Toksoplazmozą zarażą się człowiek głównie przez zjedzenie niedogotowanego mięsa, nieumytych owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gloriassssssss
nie tylko. moja mama się zaroziła bo ugryzł ją komar w 8 mc. zrobiła się rana i od tego się zaczęło ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ci sie choroby pomyliły. Komary nie przenoszą toksoplazmozy. NIe strasz tu dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluunskowa
My teraz tez bardzo byśmy chcieli już swoje 2gie dziecko. Ale starania nie sa takie proste. Teraz lekarz polecił mi zel Pre seed do stosowania przed stosunkiem. Żel miedzy innymi poprawia jakość męskiego nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataA8289
Używaliście leku co się nazywa Grypostop? No bo wyszukiwałam komentarzy dotyczących tego preparatu i nie wiem co myśleć. Możecie cokolwiek powiedzieć mi o tym produkcie? Opłaca się go używać, testowaliście jakieś zamienniki? Tu zanalazłam trochę komentarzy o Grypostop: http://www.listalekow.pl/grypostop/ - myślicie, że to rzetelne informacje? Wolałabym się nie rozczarować i roztrwonić bezsensownie pieniążki, dlatego pytam Was. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina222
Blunskowa masz racje. To jest naprawde doskonały żel jesli chodzi własnie o problemy związane z zajściem w ciąże. Ja tez dużo na temat tego żelu czytalam i to prawda ze zwiększa on szanse na zajście w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela234
Mnie ostatnio ginekolog wspominał o suplemencie Fertimen. I tak sie własnie sama zastanawiam czy nie namowić męza na to zeby zaczął własnie go przyjmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusskowska
Mysle ze Twój mąz powinien zacząć przyjmowac taki suplement. Wiadomo ze w dzisiejszych czasach trudno jest też zadbac o zdrowe odżywianie wiec trzeba zadbac o swoje zdrowie w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×