Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

słoneczny słonecznik

plisy czy poziome żaluzje

Polecane posty

Proszę o pomoc... moja mama postanowiła, że w dwóch pokojach, które znajdują się po południowej stronie zamontuje żaluzje... kiedyś też były żaluzje, ale to było z 20 lat temu, szybko się popsuły, a potem okna z drewnianych zostały wymienione na plastik. Zaczęłam przeglądać strony producentów i... nie mam pojęcia co jej doradzić. Spodobały mi się plisy o których wcześniej nie słyszałam, ale nie wiem, czy aluminiowe żaluzje nie sa lepsze- wiem, że rolety odpadają, bo mama kategorycznie mówi "nie":P Proszę o jakieś propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
A czemu nie rolety? Teraz jest taki ogromny wybór wzorów i kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
ŻALUZJE, szczególnie te poziome, to mega zbieracz kurzu. Bedzie Wam się chciało czyścić każdą listewkę? Rolety są naprawdę fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie płacę i wybieram:P wiem tylko tyle, że moja mama uważa, ze rolety przebijają światło a w salonie, który jak wspomniałam jest po południowej str. mieszkania, latem mega świeci słońce w oknie. Ja przyznam, że się nie znam. Mieszkam u męża, mamy w pokoju żaluzje- fakt, szlag mnie trafia jak mam je czyścić;) A może coś na temat plis? pisałam do googla, ale większość opinii jest o roletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
Ja nie znam się na plisach, więc nie pomogę. Ale jeśli chodzi o rolety, to ostatnio oglądałam katalog z jakiegoś czasopisma wnętrzarskiego i tam był cały dział poświęcony roletom nieprzepuszczającym światło. Może więc warto jeszcze o tym poczytać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję:) własnie rozmawiałam z mamą i mówiłam jej o roletach i o tym, że żaluzje to siedlisko kurzu- sama o tym wiem. Tamte stare żaluzje u rodziców były jeszcze w drewnianych podwójnych oknach, więc się tak nie kurzyły, bo miały otoczenie szyb... i tak po roku czy półtora padły:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamontowałam rolety zewnętrzne jesienią rewelacja! zasuwam i okna czyste, nie leje po szybach, jest ciszej, mozna je dowolnie opuścić..gdy jest ostre słońce polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezyłam juz żaluzje, rolety wewnętrzne, firanki... ale to jest super! zwłaszcza latem w czasie upałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dużo przeszkleń i założyliśmy, aby ocieplić dom srebrne - praktyczne, bo nie znać kurzu; myję gąbką i wycieram ręcznikiem papierowym, wiadomo kurz z ulicy... można zamontować podnoszenie na prąd, a nawet komórką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonanza
zamalować szyby farbą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaluzje są fajne
Zaluzje myje sie pod prysznicem ,kto by tam sie ręcznie bawił z każda lamelka . Maja jeden niezaprzeczalny plus , możesz nimi regulować natężenie światła , szczególnie zima . Rolety nie maja takich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaluzje są fajne
Ja jeszcze lubię zaluzje zewnetrzne ,powszechne na zachodzie . I mam zamiar takie zainstalować u siebie w mieszkaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do żaluzje są fajne: a jak pod prysznicem? jakoś je odpinasz od okna? Sorry, może głupie pytanie, ale ja nawet nie mam pojęcia jak się montuje żaluzje:P a tym samym, czy można je jakoś odpiąc i włozyć pod prysznic, co całkiem dobrym pomysłem jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaluzje są fajne
Tak odpinam od okna i spłukuje pod prysznicem . Ewentualnie namydlam szzczotke do zaluzji , myje zaluzje i spłukuje , otrzepuje i jeszcze mokrawe wieszam na oknie. (mam biale zaluzje i nie widac zaciekow)Robię to juz tyle lat i zero rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaluzje są fajne
Są pionowe ale materiałowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna1980
Polecam rolety dzień-noc tj. połączenie cech zwykłej żaluzji i rolety. Dam Ci linka do tej firmy http://www.mojerolety.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolety to chyba najsensowniejszy wybór - jest teraz mnogość materiałów (ich grubości), kolorów, tłoczeń i wzorów. Do tego dochodzą rolety bambusowe i maty. DO stylizowanych wnętrz ciekawym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Gruby materiał w zasadzie światła nie przepuszcza, ale w pomieszczeniu nie jest też ciemno - istotny jest tu jednak dobór odpowiedniego koloru (im ciemniejszy, tym pokój bardziej zaciemniony - przy żółtych jest super, ale zielone dają już półmrok). Niech twoja mama jeszcze przemyśli decyzję. Żaluzje magazynują mnóstwo kurzu, a czyszczenie jest niewygodne. Roletę zdejmujesz i pierzesz.Dodatkowym plusem jest montaż, który nie wymaga nawiercania okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roletę zdejmujesz pierzesz? Kto Ci takich głupot naopowiadał? Owszem na własne ryzyko mozesz wszystko zrobić ale żaden z producentów na to nie zezwala. Material do rolet czyści się gąbeczka z mydlem a najlepiej gumką -myszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waltenprofer
plisy z pewnością są ładniejsze, niż żaluzje. może pomyślisz jeszcze o żaluzjach drewnianych? są nieco droższe, ale z pewnościa tewalsze i dużo ładniejsze. ale można mieć poważniejsze porblemy - ostatnio dziecko mojego kumpla zarzyczyło sobie rolety ze wzorem zespołu Queen, bo jest ich idolem. nigdzie nie mogli go znaleźć, choć mały utrzymywał, że z pewnością gdzieś są. w końcu stanęło na tym, że dziecko dostało normalne zasłony, ale rodzice zabierają go na koncert QUEEN z adamem lambertem 7 lipca na wrocławski stadion. a ja idę z nimi: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małapiga
Plisy są cudowne, z takich rozwiązań nowatorskich godne polecenia są jeszcze rolety dzień-noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka85394
A masz te żaluzje w trójkątach? To się nie psuje? Można je odsłaniać czy to tak na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karramelka
To może jak już mama uparła na żaluzje to poleć jej żaluzje bambusowe lub rolety rzymskie. łatwo je utrzymać w czystości i nie są tak szpecące, jak metalowe żaluzje. ja u siebie w kuchni mam roletę rzymską i sprawdza się doskonale, nie dość, że nadaje kuchni nowoczesny charakter, to jeszcze wygląda nietypowo i oryginalnie, całkiem inaczej niż zwykłe rolety, czy żaluzje. Z kolei rolety bambusowe są bardzo naturalne, możesz wybrać większe listwy, które będzie łatwiej czyścić. Ja moją roletę robiłam na zamówienie w studio firanowym, babeczka przyjechała, doradziła, pobrała wymiar, później przyjechali i założyli roletę, moja rola ograniczyła się w sumie jedynie do wybory materiału i rodzaju rolety. Może coś z tych realizacji Cię zainspiruje: http://www.studiofiranowe.com/4/realizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzębina767
rolety są mega wygodne w użytkowaniu, dobrze zasłaniają, łatwo się je czyści a do tego jest duży wybór wzorów. Ja kupowałam swoje w http://www.salonyfiran.pl i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki uzyskałam w mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za bzdury, ze zaluzje sa siedliskiem kurzu?!? Wlasnie nie sa, bo kurz w nie nie wpija, widac wyraznie kiedy sa zakurzone i wtedy sie je czysci. Z kolei rolety to wlasnie siedlisko roztoczy, kurzu, wszelkiego tluszczu i co jeszcze tam wyparuje z kuchni. W aluminiowe zaluzje bym sie nie bawila, bo wygladaja tanio, tandetnie i zapewne takie sa, ale drewniane, szerokie zaluzje to inna sprawa, wygladaja stylowo i z uwagi na to, ze sa szerokie i ciezkie sa latwiedjsze do czyszczenia. Kolor drewna mozna rowniez tak dobrac, aby nie od razu kazdy pylek kurzu bylo widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
ja mam plisy, są świetnie, sprawdzają się zwłaszcza jak sie mieszka w domu - w sensie - nie na 5 piętrze w bloku. Plisy mogą zasłaniać od dołu, a nie tak jak żaluzje czy rolety tylko od góry. A tak, plisami zasłaniam od dołu, zostawiając świato na górze, niktmnie nie widzi a światło jesli chcę wpada do mieszkania, dla meni rozwiązanie idealne! Plisami mozna zasłonic dowolny fragment okna, sam dół, sama góre, środek itd itp - w zalezności od potrzeb. Polecam plisy dla mieszkających w domach jednorodzinnych i na parterach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
reklama firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×