Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelcia2802

Pomoc z opieki społecznej o dofinansowanie

Polecane posty

POMOCY! Potrzebuje napisać podanie do opieki społecznej o pomoc finansową. Zgłaszam się z taką prośbą po raz pierwszy. Nie wiem jak napisac by było dobrze. Chciała bym opisać wam moją sytuacje a ktoś kto dobrze pisze podania może mógłby mi napisać ? Moja sytuacja wygląda tak: Mam 19lat , mieszkam z mamą i 3-ką rodzeństwem, bezrobotna,jestem w ciąży (4-ty miesiąc) bez faceta, Mama pobiera za mnie zaliczkę alimentacyjną i zasiłek rodzinny ale mi nie daje z tego ani grosza, ponieważ to jest za utrzymywanie mnie (prąd, gaz, mieszkanie) z mamą nie żyje w zgodzie , mamy osobne półki w lodówce, nie jemy ze wspólnego garnka. lekarze karzą mi sie dobrze odżywiać ale przecież nie mam nic pieniędzy żeby cokolwiek sobie kupić jedzenie, odzież zimową , leki (witaminy dla kobiet w ciąży) mama też korzysta z opieki dostaje 180zł na żywność + 500zł z tytułu bezrobocia. ale nie daje mi ani 1zł, nie mam na kosmetyki (szampony, płyny itp) po prostu na nic. nie daje już rady. pomóżcie mi ;( co mam robić? Do tych czas dawałam radę, bo facet był ze mną i on mi pomagał ale odszedł, wybrał sobie inną kobietę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do mopsu do kogos kto ma twoj rejon i jej naswietl sprawe. Ma obowiazek ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra, i po co było dawać d**y za młodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eugeniko wróć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteś pełnoletnia, matka nie ma prawa zarządzać alimentami, które przypadają na Ciebie. Z rodzinnym jest chyba inaczej, bo to raczej rodzic do ręki dostaje, zresztą jako że jesteś pełnoletnia, to chyba raczej rodzinne jest na Twoje rodzeństwo, już Ciebie chyba nie obejmuje (nie wiem jak jest w sytuacji, gdy dziecko pełnoletnie dalej się uczy - może wtedy przysługuje). Starałabym się na Twoim miejscu załatwić sprawę tej zaliczki alimentacyjnej, jeżeli przysługuje Tobie, matka ma zakichany obowiązek Ci ją oddać - nie jesteś dzieckiem, masz prawo zarządzać swoim majątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i oczywiście, kiedy dziecko się urodzi, od razu do sądu o alimenty na małe. Jeżeli facet się wypiera - testy na ojcostwo, jeżeli zleci je sąd, to bodajże nic nie płacisz. A do tych, co to wyzywają o puszczaniu za młodu - same byłyście święte? Żadna seksu w liceum nie uprawiała? Dziewczyna to nie 13-latka, co się w słoneczko bawiła i zaszła bóg wie z kim. Różne są sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Totalnie bezmyślna szmata... jak można dawać doopy chłopasowi mając ciężką sytuacją w domu? I żeby nie było, ja zaczęłam współżycie jak miałam 23 lata i miałam już pracę. A ty jesteś zwykłą puszczalską szmatą. Niech chłopas daje ci kasę na bękarta. Idź do pracy szmato :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dokładnie, a teraz my z podatków musimy takie "coś" utrzymywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta co pisze o szmacie to chyba sama o sobie sie wypowiedziała. nie znasz to nie oceniaj , cwaniarko bo kiedys ci ktoś raz a porządnie w mordę strzeli, nie jestem dzieckiem i mysle pozytywnie. Pracowałam , byłam z chłopakiem do tej pory, bardzo chcielismy oboje dziecko, facet zarabia 4000zł miesięcznie, jest wojskowym. Chciał dziecko i ja też tego pragnełam, ale cos mu się nagle odwidziało. Nie jestem puszczalska bo miałam tylko 1 c***a w p******e a szmatą to mozesz siebie nazwać skoro twierdzisz tak o innych czyli musiano tak ciebie nazywać koleżanko beż mózgu! jak nie chcesz nikomu doradzać to lepiej byś się wogóle nie wypowiadała bo pogarszasz sytuacje. Ja to jeszcze jestem silna, ale gdyby na moim miejscu taki komentarz przeczytała bezsilna 13-latka to popełniła by samobójstwo przez ciebie, bo nie każdy ma taką silną psychikę gdy prosząc o pomoc dostaje takie kom. zastanów się następnym razem za nim coś napiszesz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej nie komentować wcale niż dojebać komuś do pieca wiecie ?! żal co za ludzie ... zamiast pomoc , doradzić to załamują jeszcze bardziej, oby bóg was ukarał za to ! życze wam tego z całego serca byście przeżyli to co ja . by wam zabrakło pieniędzy na chleb i byście żebrali na ulicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałam już z panią z opieki to powiedziała,że może mi pomóc ale nie obiecuje że przyznają mi więcej niż 200zł. same leki mnie kosztują 49,99zł , jedzenie na miesiąc z 50zł do lodówki a gdzie jeszcze na obiady? gdzie na odzież zimową? kosmetyki? ;( dlatego chciała bym napisać podanie konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umiałaś skakać pochwą na penisie jak robiliście bachora to teraz umiej skakać za pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do mamy i alimentów to nie mogę z nią protestować, bo bierze te pieniądze jako za utrzymywanie mnie. alimenty 250zł + rodzinne 106zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żal komentarzy takich . umiesz cwaniakować przez internet? STOP cwaniakom przez internet !!!! nie przyjemni goście po prostu porażka ale w d***e mam opinie innych, czekam tylko na odpowiedz na moje pytanie. Reszta to .. usiąde i poczekam aż zacznie mnie interesować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie przejmuj się komentarzami od tych prymitywów, właśnie nimi reprezentują swój poziom inteligencji ZEROWY. Dziecko to największe szczęście i nic nie ma do tego wiek kobiety, a zresztą Ty nie jesteś przecież piętnastolatką tylko dorosła osobą, i nie tłumacz się tu czy z wpadki czy planowane,bo g****o to ich obchodzi, zresztą każde dziecko kocha się tak samo. Niestety nie umiem Ci pomóc,jeśli chodzi o twoje pytanie,bo kompletnie nie znam się na tych MOPsowskich sprawach,ale trzymam kciuki, będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na dzielnicy chodzą z brzuchami 14-sto latki. 16-sto latki prowadzają się codziennie z innymi facetami, później nie wiedzą który jest ojcem i nie komentuje ich, a ja? miałam w życiu jednego faceta aż do tej pory. byłam z nim 3 lata i nie wiem co mu strzeliło do głowy chciał dziecko i ja też marzyłam o dziecku. Może chce mnie tylko sprawdzić , odszedł i z czasem wróci ale co z tego jak ja mam przeżyć teraz? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuj***ardzo za cudowny komentarz ;) dodał mi siły ;) pójdę do opieki i jeszcze raz przedstawie sytuacje ;) bardzo ci dziękuje ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama wisi na mopsie, córka wisi na mopsie, wnuczka też będzie wisiała na mopsie. Jak z matką nie wytrzymujesz to są domy samotnej matki. Bo widzę że ojciec tak samo odpowiedzialny jak matka i babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamknij ryja gościu z 12.00, nie masz nic mądrego do napisania,to opuść temat, lżej ci się robi jak komuś pojedziesz, a może dowartościowujesz się w ten sposób....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj foto pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje podatki utrzymują takie rodziny... I jeszcze pyszczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"świadome macierzyństwo" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom samotnej matki to jakieś rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszka z matką i 3 rodzeństwa...... nie uczy się, nie pracuje....nosz urwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak widać autorka tematu jest dużo mądrzejsza od was ,bo nie odpisuje na te wasze prymitywy, a wy dalej jedno po drugim produkujecie te pryszczate gęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
póki co to autorka wyprodukowała kolejną gebę do zywienia. Nie ma nic, pracy, mieszkania, oszczędności. Nawet ojca dziecka nier\ ma. Decydowali się razem na dziecko nie mieszkając ze sobą-komu ona to opowiada?wstyd i żenada-patologia rodzi patologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mając 19 lat powinnas się jeszcze uczyć, a nie mysleć o dziecku. A zamiast witamin w ciązy kup sobie owoce, warzywa wyjdzie Ci bardziej na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież ją nie stać ma kg pomarańczy to o czym mowa? Będzie teraz wisiała na opiece społecznej do usranej śmierci- widać że zwykła leniwa dz/iw/ka bez ambicji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×