Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ad32

Porody w Wejherowie 2014

Polecane posty

Gość Ad32

Witam :) Pomyślałam że założę nowy temat o porodach w Wejherowie, mamy rok 2014 i będzie łatwiej odszukać informacje które nas interesują. A więc mamy i przyszłe mamy, do dzieła! Jesteście zadowolone z opieki w szpitalu? Jakie są Wasze odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Info dla przyszlych rodzacych, slynacy ze zlej opini dr S idzie na urlop od 18.06;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
dziewczyny jaki rozmiar ubranek pakowalyscie 56 czy 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 201406
AIK ja mam spakowane i 56 i 62, zwlaszcza że niektore 56 jest jak 62 i na odwrot. Można by już zejść z człowieka, to mój lekarz prowadzący i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, nie wiem jaki macie z nim problem, chyba troche przesadzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_lipcowa
Witam Też planujemy rodzić w Wejherowie więc z przyjemnością dowiem się jak wygląda tam poród z opinii mam, które rodziły tam niedawno. Mam termin na połowę lipca ale coś czuję, że będzie szybciej. Torba jeszcze nie do końca spakowana...niestety. Czy są tu przyszłe mamy z podobnym terminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez chodze do dr. S jest specyficzny,zamkniety w sobie dlatego ja zawsze mialam swoja liste pytan wtedy dr udzielal mi wyczerpujacych odpowiedzi, poprostu musialam przejac inicjatywe ;) ciaza moja przebiegala prawidlowo jestem juz przy koncu ale slyszalam ze ogolnie dr jest dobrym lekarzem, lepiej nich malo gada a dobrze robi swoja robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie mamy przyszłe i obecne :) Przez pewien czas śledziłam forum i chciałam się dołączyć, ale nie zdarzyłam bo moje maleństwo pospieszyło się do wyjścia. Na szczęście wszystko dobrze się potoczyło. Pomimo tego postanowiłam jednak coś napisać i dodać otuchy Wam wszystkim przed porodem. Personel szpitala jest cudowny! Sama pracuje w służbie zdrowia ale mój szpital, jeżeli chodzi o podejście do pacjenta, to porażka w porównaniu z porodówką i położnictwem w Wejherowie. Wszyscy mili, uśmiechnięci i gotowi do pomocy. Nie trzeba się o nic prosić bo sami zdążą zaoferować pomoc. Jestem pod ogromnym wrażeniem ludzi pracujących na tych oddziałach! Dziewczyny, głowy do góry, dacie sobie ze wszystkim radę. Będziecie naprawdę w dobrych rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak tam jest ze znieczuleniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 201406
Z moich informacji wynika, ze znieczulenia brak, ale ja jeszcze przed, wiec nie do końca jestem wiarygodna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak moze nie byc dostepnego znieczulenia na zyczenie rodzacej w XXI wieku?????? to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również jestem ciekawa jak to wygląda w 2014 r. mam termin na 11 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_lipcowa
Znieczulenia zewnątrz oponowego nie ma na 100%....ani płatnego ani bezpłatnego. Niestety. Niedawno skończyłam przyszpitalną szkołę rodzenia i nawet lekarz gin., który był na jednym ze spotkań mówił, że to średniowiecze....ale tak na razie jest i w najbliższym czasie chyba się nie zmieni:( Jest gaz 'rozweselający' i Tens do którego trzeba sobie dokupić elektrody (końcówki) we własnym zakresie. Są jeszcze farmakologiczne środki przeciwbólowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytano do mam ktore juz rodzily, ile koszul nocnych podczas tradycyjnego pobytu " zużyłyście "? i czy koszula w ktorej rodzilyscie do czegos sie jescze nadaje po porodzie czy spisac ja na straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama13
Ja rodziłam dwa tygodnie temu przez cc i jestem z opieki bardzo zadowolona :) A koszule zużywałam jedną dziennie w szpitalu jest strasznie gorąco to raz a dwa to że po porodzie się zawsze gdzieś poplami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
skoro w szpitalu jest strasznie goraco to w co sa poubierane maluszki, ja spakowałam 3xbody dl rekaw, 3x pajacyki, 2x spioszki i 2x body kr rekaw, czy zrezygnowac z pajacykow i zamiast nich dolozyc body z dl. rekawem, dzieci leza czyms okryte ? dziekuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama13
Mój synek najpierw był kompletnie ubrany i w ciepłym rożku do czasu aż mu się unormowała ciepłota ciała.A od drugiej doby w samym pajacu (bez body i kaftaników) i przykryty pieluszką flanelową . Podejrzewam że teraz wystarczy body z kr. rękawem, skarpetki i pieluszka flanelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do majowamama13 najprawdopodobniej czeka mnie też cc i mam kilka pytań: jakie znieczulenie Pani dostała, po jakim czasie można wstać, czy maluszek był przez cały czas przy Pani i od samego początku mogła Pani i czuła się na siłach nim opiekować, czy rana mocno boli i w razie czego można liczyć na jakieś środki przeciw bólowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama13
Miałam znieczulenie zewnątrzoponowe, cc miałam o 9 rano i wstałam o 21. Dziecko było od razu ze mną, jak tylko przewieźli nas na salę położono na mnie małego. Kroplówki ze znieczuleniem dostawałam jedną za drugą. Dawałam radę od dnia następnego, zająć się małym. Z tym że po pierwszej cesarce było inaczej... jak coś to trzeba się upominać o środki przeciwbólowe bo wtedy poruszać się łatwiej. W dniu wypisu i dwa dni w domu brałam jeszcze czopki paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuj***ardzo za odp:) czyli, to Pani kolejna cesarka?? a przy pierwszej było gorzej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama13
Tak druga cesarka, pierwsza była 3 lata temu, wtedy byłam intubowana, miałam spadki ciśnienia itd. a teraz w porównaniu to było super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Majowamama a jak wyglada kwestia znieczulenia, igła w kręgosłup boli? co się czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do mam ktore przenosily ciaze, jak wyglada opieka medyczna kiedy jest juz po terminie, chodzi sie do swojego gin. czy jezdzi na izbe przyjec na ktg i czy za takie ktg sie placi, ile dni po terminie trzeba sie zgosic i z jaka czestotliwoscia jezdzi sie na kontrole? dziekuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Ja chodziłam normalnie do mojej gin. 7 dni po dostałam skierowanie do szpitala na konsultacje. Dopiero 13 dni po terminie przyjęli mnie, 14 dni po założyli mi cewnik foleya ale nie pomógł, więc następnego dnia już dostałam oksytocynę i urodziłam w 4,5 godz. Zaznaczam, że w końcu urodziłam w Kartuzach, bo akurat w Wejherowie nie było miejsc. Jeśli nic się nie dzieje, to podobno do 14 dni po terminie można chodzić, ale oczywiście trzeba być pod kontrolą lekarza i robićktg. Jak Cię coś martwi, zawsze możesz pojechać na sor. Tam dokładnie zbadają i zrobią ktg. Ja byłam 3 razy i zawsze dobrze mnie zbadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama13
Bardziej niż wkłucie boli strach ;) najpierw pod skórę podają zastrzyk znieczulający to miejsce dopiero potem właściwe znieczulenie. Ja byłam 12dni po terminie i lekarz umawiał się ze mną co parę dni w szpitalu i na SORze robiono mi ktg, usg i w końcu zakończyło się cc. Nie miałam żadnych skurczy ani innych symptomów co by zapowiadało że poród się rozpoczyna czy zbliża a dziecko miało 4,5kg i byłam już po jednej cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jechać na ktg, powiedzcie mi o ktorej najlepiej pojechac? Nie widzi mi się długie wyczekiwanie. Kolo 8 bedzie ok? Znacie koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ndziorek
Witam, Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły niedawno. Czy zawsze przy porodzie proszą o dowód ubezpieczenia? Mam problem z moją księgowością. Doprosić się od nich czegokolwiek to cud. Wiem, że muszą mi wystawić RMUA, ale wolałabym uniknąć jazdy tam, szczególnie że to 30km od domu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 201406
Wustarczy dowód osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama13
Po peselu sprawdzają czy się jest ubezpieczonym. A co do ktg to zależy jak trafisz ja raz miałam od razu ok. godz 17 a innym razem pojechałam na 10 i spędziłam na krzesełku 4godz. Ze skierowaniem od lekarza nie płacisz a bez to ponoć 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.06 urodzilam coreczke. W domu odeszly mi wody wiec szybko na SOR, przyjeła mnie mloda lekarka w kreconych włosach i okolarach, calkime przyjemna babeczka. Z racji ze praktycznie nie było rozwarcia i skurczy trafilam na patologie. Tam akcja szybko sie rozwinela, zaraz pojawiły sie mocniejsze skurcze i rozwarcie sie poszerzalo. Bardzo niemila polozna, zla ze musiala mnie zaprowadzic na porodowke, a ja powoli szlam bo akurat ostry krzyzowy skurcz mnie zlapal, pani oburzona ze ona nie ma czasu na mnie czekac. Sala porodowa ok, najpierw opiekowal sie mna polozny ( miły pan), o 6 zmnienil sie z bardzo sympatyczna babeczka niestety nie wiem jak miala na imie ale dziekuje jej bo byla bardzo pomocna. Naprawde na trakcie porodowym opieka ok, nie ma sie czego bac. Oddział położnictwa średni, jeśli nie karmisz piersią jestes gorzej traktowana, czystosc toalet srednia, podklady dostepne w nieograniczonych ilosciach. Pamietajcie dziewczyny , że jak beda pobierac malenstwu krew z pietki rozgrzejcie im stopki bo jak sa zimne to caly proces trwa bardzo dlugo i malenstwo sie meczy. Szkoda ze o tym nikt nie informuje dzien wczesniej i moja Malutka nacierpiela sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×