Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monikamonikamonikamonikamonika

Retin A czy Epiduo?

Polecane posty

Gość monikamonikamonikamonikamonika

Bylam u dermatolog, uparla sie zeby przepisac mi cos na tradzik, chociaz poszlam w innej sprawie. Dodam ze odkad biore taletki anty nie mam z tym az takiego problemu. Przepisala mi epiduo. No ale ja stwierdzilam ze jezeli juz mma cos na tradzik brac to zeby mi złuszczylo wagry i stare blizny, zmarszczki, poprosilam wiec o Retin A. No i ona mi przepisala 2 recepty do zastanowienia sie. I co dziewczyny o tym sadzicie? Dodam ze moja skora jest dosc sucha, sklonna do zmarszczek, mam wagry, jedna blizne na policzku po tradziku. Co stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
wole cos od dermatologa bo juz korzystalam z roznych zabiegow kosmetycznych i to sie zle dla mojej cery skonczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Retin A, bo tretinoina ma dodatkowego plusa: pobudza syntezę kolagenu i działa przeciwzmarszczkowo. Ale do jednego i drugiego potrzebny jest dobry nawilżacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
naprzykład jaki nawilzacz? ja uzywam oleju z pszenicy teraz i kremu tołpa do suchej skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Physiogel, Cetaphil, Ziaja Med AZS, Dermedic z lnem... Ja najbardziej lubię tę Ziaję i Cetaphil Restoraderm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
mialam ziaje med do ciala i niestety wogole 0 uczucia nawilzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A której Ziaji Med używałaś? Fizjoderm czy tej AZS właśnie? Bo składowo są bardzo różne, ta AZS ma mocznik, jest tłuściejsza, ma więcej ceramidów, dlatego u mnie się sprawdza. Jest jeszcze jakaś "kuracja nawilżająca", ale to akurat kompletna porażka. Mnie chodzi o to dokładnie: www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=59454&next=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
nie jest drogie wiec wyprobuje, zastanawia mnie czy tego retin a mozna uzywac na rozstepy np na posladkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
nie jest drogie wiec wyprobuje, zastanawia mnie czy tego retin a mozna uzywac na rozstepy np na posladkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można, ale będzie swędziało jak jasna cholera, próbowałam :D A żeby był efekt trzeba by stosować bardzo długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
a mialas juz takie biale rozstepy?? no i opisz dokladnie efekty i jakie mialas rozstepy czy plytki czy glebsze plissss i czy wplynelo to na polepszenie stanu skory czy dalej Ci sie robily tam rozstepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Białe, duże, to jeszcze dziadostwa z czasów dojrzewania. Nowe na szczęście mi się dawno nie robią, nawet w ciąży nie wyskoczyły. Tam, gdzie dałam radę postosować tak ze 3 miesiące (2-3 razy w tygodniu) się spłyciły i zblakły, ale jak dla mnie efekt za słaby jak na to piekielne swędzenie, więc przestałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
dzieki, pogadam z dermatologiem jeszcze na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten retin a naprawdę pomaga na wągry i blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
mi kiedys pomogl, ale to dawno jak nastolatka bylam, ale przerwalam kuracje bo mialam dosc schodzącej skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie sama muszę iść do dermatologa i chciałabym dostać jakiś cydowny specyfik na zaskórniki i blizny potrądzikowe...tylko nie wiem, czy taki isnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
no to jak najszybciej zanim zacznie sie ładna pogodai slonce zacznie mocno grzac bo wtedy nici z solidnego zluszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zaskórniki i blizny to kwasy (na zaskórniki słabe, na co dzień - dobrze się sprawdza sprawdza salicylowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi po retinie a zmarszczki się pogłębiły! stosowałam go na okolice ust nie wiem jak to jest z tym retinem a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
to juz sama nie wiem, ja slyszlama ze splyca, to ja moze nie ede tak stosowac? albo slabo natluszczalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natluszczałam solidnie u mnie nie było efektu złuszczania, zero przesuszenia - efekt pogłębione zmarchy początkowo myslałam, że to efekt chwilowy, niestety są do dziś i to bardzo widoczne wszyscy którzy stosowali i się wypowiadali byli zadowoleni nie zniechęcaj się pewnie coś z moją skórą jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spłyca, widziałam na żywo na mojej mamie, kurze łapki przy oczach po pół roku stosowania o połowę mniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
a stosowala w okolicach oczu?mi kiedys dermatolog mowil zeby omijac te okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosowalam Epiduo i mi bardzo pomogl. ale mialam dosc silny tradzik. jesli u Ciebie nie ma wielkiej masakry to nie ma sensu zebys meczyla skore taka mascia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikiter09
Ja bym używała Epiduo bo sprawdzony i szybko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Retin A, zdecydowanie. Ma dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe, a epiduo dokładnie przeciwnie, PRZYSPIESZA STARZENIE. " specyficzny mechanizm działania nadtlenku benzoilu polegający na uwalnianiu cząsteczek tlenu, przyczynia się do nadprodukcji wolnych rodników - reaktywnych cząsteczek, których niekorzystne i niszczące skórę efekty działania kumulują się i po czasie przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry (tzw. fotostarzenia się skóry). Długotrwałe i częste aplikacje nadtlenku benzoilu powodują takie same niekorzystne zmiany w skórze jak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVB " www.biochemiaurody.fora.pl/problemy-skorne,12/brevoxyl-oraz-ogolne-informacje-na-temat-nadtlenku-benzoilu,328.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinka
dziewczyny który krem wybrać do kuracji retin A, zależy mi żeby nie było widać "suchych skórek" :/ http://jmarket.pl/clickProduct/5246bd620a3d5f29ff49596e o tą ziaję Wam chodziło? czy ten http://jmarket.pl/produkt/medycyna-konwencjonalna/cetaphil-da-ultra-85-g-aff34d7c29f585b4fe100ae661945806.html i czy ultra jest w jakiś sposób lepszy od normalnego cetaphilu? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie Ziaja sprawdza się bardzo dobrze, Cetaphilu miałam próbki, rewolucji i rewelacji nie było, więc zostałam przy Ziaji. Czasem sięgam też po Physiogel, tak dla odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelagiata33
Buzię smarowałam Epiduo, obecnie nie mam pryszczy. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja retinem, też jest idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×