Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rozszerzanie diety

Polecane posty

Gość gość

Mam prośbę do doświadczonych w temacie mam. W necie pełno jest różnych porad, schematów itp. ale tak naprawdę odpowiedzi na moje pytania nie znalazłam. Dlatego chciałabym, żeby matki opisały mi rozszerzanie diety swoim maluchom, tak z grubsza oczywiście. Moja córka ma prawie 5 miesięcy i od poniedziałku dostaje marchewkę, dziś dam jej marchewkę z ziemniakiem. Moje pytania dotyczą bardziej kaszek, soków, deserków i mięsa. Mianowicie - kiedy zaczęłyście podawać mięso? Kiedy zaczęłyście podawać kaszki i jakie? (Po jakim czasie od podania pierwszych posiłków stałych i chodzi mi o smakowe/niesmakowe, marka w sumie też mile widziana). I czy podajecie soki albo herbatki (typu o smaku moreli itp.)? I od kiedy jeśli tak. Dodam, że karmię piersią, na noc podaję dodatkowo porcję mm (po podaniu obu piersi - za mało już mam pokarmu po całym dniu najwidoczniej). Poza tym coraz częściej także w ciągu dnia muszę podać butelkę. Będę bardzo wdzięczna za takie praktyczne porady, co kiedy mniej więcej podawałyście. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA kaszki zaczęłam podawać dziecku w okolicach 5 miesiąca. Takie bezsmakowe na początek, dobry jest też kleik kukurydziany- ryżowy (i kaszki ryżowe) zapierają więc może być potem problem. Herbatkę kupowałąm w rossmannie (do parzenia) z kopru włoskiego, rumianek również pił, potem kupowałam owocową hipp (również do parzenia). Jak miał ok pół roku dostawał soki max 60ml na dzień ( bo tyle jest zalecane) Soczki zaczął pić jak skończył 4 miesiące. Mięso jak dobrze pamiętam podaje się po 6 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. A karmiłaś piersią i podawałaś te herbatki? I w jakim odstępie podałaś kaszki po pierwszych przecierach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
herbatke mozesz podac ale nie za duzo bo po co skro karmisz piersia. Kaszke mozesz podawac ja polecm nestle ryzowa po 4 m. albo kleik kukurydziany lub ryzowy nestle po 4 miesiącu ale nie mleczno ryżowe! ja karmiłam córkę mm i kiedyś kupiłam kaszke mleczno ryżową (w tych kaszkach już jest mm i dodaje się tylko wodę ) i córka tak płakała , że kilka godzin miałam z głowy tak ją brzuszek bolał. A kaszke lub kleik taki zwykły przygotujesz na mm które podajesz wieczorem. Miesko zacznij podawać ok 6 miesiąca. Teraz różne warzywa pojedyńcze i łączone Później zupki jarzynowe a ok 6 miesiąca z mięskiem gotowanym. Ja je gotowałam tak, że gotowałam osobno jarzyny i osobno mięso ( bo niby tak trzeba do 1 r.z. ) miksowałam razem a później dodawałam łyżeczke oliwy z oliwek. Później możesz dodawać ryż gdy już dziekco będzie starsze to kawałki warzyw w zupce itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn kaszkami pluł - wiec wcale ich nie jadał. Soki / herbatki - również . Nie wspominając o wodzie ...Rozmawiałam z pediatrą to mówiła "Taki urok " , tak więc nie robiłam niczego na siłę .Porcję wody dostał więc w zupce,warzywach,owocach. Z tego co pamiętam najpierw podawałam tylko zupki bez mięsa .Mi9ęso wprowadziłam w 6-7 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×