Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość z owockami

Sangria jak podac to wino

Polecane posty

Gość z owockami

wiem ze z owocami no ale co te owoce maja w nim plywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powodzenia ***___
kto to dziś pije ....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z owockami
o co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z owockami
a mandarynka? powiedz cos wiecej prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie tez mozna ale obrane..tylko mało a dobrej jakosci no i sangria musi byc b. zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mocno schlodzone moze byc
z kostkami lodu, wszystkie cytrusy mozesz do tego wrzucic, moze tez byc melon i winogrona owszem maja plywac:) najlepiej podawac w dzbanku uwielbiam sangrie-na lato idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak podam w dzbanku to
rozlewac do kieliszkow czy szklaneczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z owockami
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sangrii można dodać lód (a najlepiej dużo lodu), pokrojoną w kostkę pomarańczę, arbuza w kostce, ewentualnie jabłko, ananasa, winogrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katalonia
a znacie hiszpański a wlasciwie katalonski przysmak : \"Sangria cava\" ? pysznosci, ja zawsze tak pije sangrie :) Trzeba wlac do dzbanka w proporcjach pol na pol sangrie i wino musujące polslodkie, nie musi byc drogie (ja daje takie do 15 zl) , do tego wrzucamy kostki lodu, pokrojone razem ze skorka pomarancze, cytrynke a latem truskawki, mozna tez dac kilka plastow banana. Swietny smak, przypomina mi lato, mozna pic i pic :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka zzz
a czy ten napój - drink pije sie o okreslonych porach dnia? czy to może słuzyć jako aperitif? w trakcie obiadu moze? albo tylko do deseru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katalonia
mysle, ze mozna pic juz od poludnia :) to jest lekki napoj wiec do deseru swietnie pasuje, wieczorem do lekkiej kolacji czy do salatki owocowej, bardzo orzezwiajace ale idzie "w glowe" przez babelki :) wiec nie mozna przesadzic :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
sangria jest alkoholem wiec nalezy pic umiarkowanie - nie znam sangrii " z bombelkami" to herezja - sangria jest z wina gorszego gatunku czerwonego - owoce pokrojone w plastry i kostke zalewamy winem - odstawiamy - musza sie pomacerowac - czyli przygotowuje sie ja dzien wczesniej - podaje sie schlodzone raczej od godziny 18 -19 (to godzina aperitife) podaje sie z owocami przepis (jeden z wielu: 2 cytryny 2 pomarancze 2 lub 3 brzoskwinie 1 kieliszek porto lub koniaku 1 kieliszek wody gazowanej (ale to herezja) 150 gr cukru ( od was zalezy ilosc - lepiej mniej ) 2 litry wina czerwonego owoce wyszorowac (pestycydy na skorce) pokroic w plasterki i kostke ezlzc wnem dodac porto czy cognac , cukier zamieszac przykryc sciereczka trzymac w zimnym az do podania jezeli robicie z wina rozowego mozna dodac 2 banany pokrojone w plasterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madźźź
Mnie i moim koleżankom smakowała najbardziej od 9.00 rano do 5.00 nad ranem, ciepła prosto z półki hiszpańskiego marketu, bez owoców bezpośrednio z kartonu. Idealnie nadaje się jako popita do wódki, zagryzana chlebem z pasztetem, majonezem i ketchupem, popijana zupką chińską. Polecam przerwe na kebsa i papieroska :) bon apetit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaw
a ja uwielbiam naturalne babelki i pomarancze czyli burnarj, wino musujace z pomaranczy...jedyne na swiecie, super schlodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zylek
Napiszę bardziej ogólnie - nie odnośnie tego wina. Zacznijmy od tego, że wino czerwone lekkie -> czerwone mięso, wędliny. Wino czerwone dojrzałe - dziczyzna, niektóre sery. Wino białe podaje się przed czerwonym. Młodsze przed starszym itd. O zasadach podawania win istnieją całe książki. Pogadać na ten temat można również w Centrum Wina, z doradcami, nawet te kilka minut przy wyborze wina robi swoje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super ten przepis na sangrię. Uwielbiam te przetwory i owoce Eterno. Są niezastąpione!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×