Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomarańczka.........

SEGREGACJA ŚMIECI ...

Polecane posty

Gość pomarańczka.........

witam mam kilka pytań jako ze zawsze mieszkalam w bloku i segregacja to wogole czarna magia Przeprowadzam sie teraz do domu i mamy taki cennik 5 zł za osobe segregacja 10 niesegregowane i teraz sie zastanawiam na takimi rzeczami: jezeli bede segregowac to ok plastik papier szkło a co np z puszkami i reszta? np pampersami dziecka?za to place dodatkowo?? o komu kiedy? a niesegregowane?? jaki mam limit na miesiac np jeden kosz? jak to wogole wszystko wyglada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To gdzie Ty mieszkasz,że tak u Ciebie niedrogo? Ja mieszkam na wsi i już od dawna segreguje się u nas smieci.U nas daja Ci trzy worki,do jednego dajesz wyłącznie plastik,do drugiego wszystko co metalowe,do trzeciego papier a orócz tego na wsi jest wystawione kilkanaćie kontenerów na szkło.Worki i kontenery wywożą raz w miesiącu.No i oczywiście kubły,do nich dajesz smieci tj.popiół,obierki,gruz itp.Najlepiej jak pódziesz do Urzędu Miasta,pod który podlegasz - i tak tam będziesz musiała podpisać umowę,wtedy dowiesz się co i jak obowiązuje w Twojej miejscowości.co możesz wywalac do kubła,by nie podpaść pod wyższe opłaty. U mnie segregowane od osoby to 12 złotych miesięcznie a niesegregowane 26 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24432423423423
strasznie dziwne, ja mam kosz i płacę za mały kosz który jest oprózniany dwa razy na mc prawie 50 zł... a za odpady segregowane nie płace, nie wiem jak mozna jeszcze za to płacic, puszki po piwie mozna nawet zaniesc na skup złomu i dpostac kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani/pan powyżej - troche chyba opacznie zrozumiałaś(przynajmniej tak jest u nas)od lipca tego roku jeśli nie będziesz segregować śmieci to za 1 osobę miesięcznie zapłacisz 26 zł,jeśli będziesz wykładać osobno,w te wym. worki plastik,metal,papier i szkło w kontenery to płacisz 12 zł.,oczywiście,że nie mam zamiaru oddawać im metalu typu.aluminium ,miedź itp.te to sobie sama sprzedam,mam na myśli puszki po karmie dla psa i inny małowartościowy metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum - strona glowna
u nas worki foliowe do segregacji sa dawane na szklo, plastik i metal a caly czestotliwosc wywozu smieci kazdy gospodarz uzgadnia z firma wywarzaca mozna 1 w tygodniu, co drugi tydzien, co miesiac lub co 2 miesiace z tym ze te wory, ktore opisalam powyzej, sa zabierane raz w miesiacu natomiast kubly z typowymi smieciami w/g uznania i zapelnienia ich za 1 kubel placimy 10 zl od gospodarstwa, nie od osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 12 zł segregacja i 18 zł niesegregacja. Ciekawe czemu te ceny tak się od siebie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślunzaczka
Ceny się różnią, ale pewnie zostaną podniesione, bo jak czytałam wywiad z babką z mojej okolicy, to okazało się, że oni tak szacują koszty, aby nie dokładać, ale też nie zarabiać (AKURAT!). Teraz chodzi o to, by się ludzie aż tak bardzo nie burzyli. Ciekawa jestem jak to rozwiążą w wielkich spółdzielniach. Ja zamiast namawiać do martwienia się o segregację ŚMIECI (czyli NADMIARU), zachęcam do minimalizmu. Zachęciła mnie znajoma polecając stronę o minimalizmie i ekologii (http://ekominimalizm.pl/minimalizm.html - tu macie akurat o minimalizmie, a tu: http://ekominimalizm.pl/ekologia.html - o ekologii). Jak nie będziecie tyle produkować, to nie będziecie tyle płacić i tak naprawdę najdroższe (jak z prądem) okażą się te wszystkie opłaty DOOKOŁA. A ta nowa ustawa to całkowite złodziejstwo, które pogrąży firmy, którym nie udało się "wygrać" przetargu, a potem monopoliści narzucą stawki. Zobaczycie, że tak będzie. Dlatego bądźcie świadomi jako konsumenci i nie dajcie się robić w.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, piszesz, że zawsze mieszkałaś w bloku i nie segregowałaś śmieci dziwne ja zawsze mieszkałam w bloku i od zakończenia komuny segreguję śmieci na osiedlach są wystawiane specjalne pojemniki na śmieci segregowane podziały są różne, teraz mam frakcję suchą (szkło, papier, plastik) i resztę na osiedlu moich rodziców jest szkło białe, szkło kolorowe, plastik, metal i reszta ale żeby dla mieszkańców bloków nie było segregacji śmieci - to nie wiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa no to bardzo mało widziałaś. u mnie też nie ma specjalnych kontenerów do segregacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a sorry, jedynie na plastik są oddzielne, to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A potem te segregowanie i tak trafiają do jednego kontenera (w sensie plastik, szkoło, etc) i są segregowane ponownie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
249 zł? Kupiliśmy deski w tartaku i mąż zrobił pojemnik na 3 worki za niecałą stówkę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boski ,sama możesz w nim posiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a_grestowa, jest świetny, mają fajne kolory, które powinny się harmonizować z otoczeniem. Zamówiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlotteeeeeeeeeee
a_grestowa fajny... Lepszy niż plastikowe beznadziejne pojemniki, które nam chcą wcisnąć za 150 zł za sztukę. Dobrze, że ich zabrakło, kupię sobie porządny i ładny za pół ceny, przynajmniej nie zagracę sobie ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na wsi za segregowane od osoby 14 zł ,nie segregowane 17 zł blisko Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A grestowa reklamuje i sobie odpisuje ,fakt ładniejsze od plastików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reklama może i fajna, ale nawet jej niektórzy nie umieją przeczytać to jest OBUDOWA do śmietników czyli najpierw trzeba kupić śmietniki, potem obudowe do nich płacicie jak za mokre zboże no, ale kto bogatemu zabroni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa, nic nie musisz dokupywać. W poszczególnych komorach umieszczasz worki na śmieci o pojemności do 120 litrów. Jak worek się zapełni to wkładasz nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie o to niezagracanie chodzi dziewczyny. Bo taki kosz można z łatwością wkomponować w ogród, ogródek czy obejście koło domu i będzie wyglądał estetycznie. Cieszę się, że Wam się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam U mnie 16,10 zł za miesiąc za 2 osoby.Śmieci segregowane.Zastanawia mnie tylko co to za segregacja jeśli metal,papier i plastik do 1 worka ,szkło do drugiego a reszta tzw. bio.. w kosz....i reszta co się znajdzie poza tym( a jeszcze ciągle dosyłają jakieś worki jak np. na tekstylia i odzież np.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leon dmuchawiec
ja nie dziele śmieci na lepsze i gorsze - wszystkie wrzucam do jednego kosza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płacę 13 zł,od osoby segregowane a 39 zł od osoby za niesegregowane ale my żyjemy w państwie czubów,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie kosze z drewna to fajna rzecz. Nie szpecą. Unia wymogła segregację śmieci. I niestety ma to swoje uzasadnienie. Dla mnie to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4443
nie wiem co fajnego i łądnego tym bardziej widzicie w tej drewnianej skrzyni:D:D ot, zwykła skrzynia, nic ładnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja segreguje śmieci, ale poważny problem miałam gdy popsuła mi się lodówka, zupełnie nie wiedziałam co z nią zrobić. Koleżanka podesłała mi numer do tej firmy http://www.pgrproeko.pl/, oni zabierają takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firmy, które wygrały przetargi mają obowiązek odbierać zużyty sprzęt AGD. Zazwyczaj to jest raz w miesiącu. Sa też firmy, które są "na telefon" oni chętnie się reklamują w blokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monicca01
firmy odbierające śmieci to jedno a drugie to polska mentalność i mała świadomość odnośnie racjonalnej gospodarki odpadami, segregacji czy recyklingu, bardziej świadome społeczeństwo podchodziło by inaczej do tego problemu - przeczytajcie chociaż ten artykuł http://www.domid.pl/droga-od-smiecia-do-t-shirta,35 - z wielu spraw nie zdajemy sobie sprawy np. ile rozkłada się butelka plastikowa - to ok. 500 lat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×