Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomarańczka.........

SEGREGACJA ŚMIECI ...

Polecane posty

Gość nosleep27
Dla mnie segregacja śmieci była czarną magią. Szczególnie nie wiedziałem jak segregowac papier, czy kartony po soku czy mleku tez do makulatury wrzucać etc. tutaj fajnie wszystko jest napisane http://www.domid.pl/rozkladamy-na-lopatki-kartke-papieru,33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieciara
A ja mam segregacje smieci w glebokim powazaniu....... Mieszkam w bloku i nie wyobrazam sobie ustawic w malej szafce multum pojemnikow na poszczegolne odpady.... automatycznie odpady mokre bym dluzej zbierala zeby zapelnic pojemnik a to wiaze sie ze smrodem w mieszkaniu ( odpady mokre psuja sie szybko)i mozliwoscia przywabienia insektow... I jeszcze mam za to wiecej placic..... Robia z nas durniow w ten sposob. Smieci powinne byc wyrzucane lacznie i segregowane na wysypiskach smieci dajac prace ludziom!!!!ale po co???? nie trzeba zatrudniac ludzi nie trzeba placic- holota z blokowisk zrobi to sama a i jeszcze zaplaci - ameryka!!!!!! Dlatego mam to gdzies!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A ja mam segregacje smieci w glebokim powazaniu....... Mieszkam w bloku i nie wyobrazam sobie ustawic w malej szafce multum pojemnikow na poszczegolne odpady.... automatycznie odpady mokre bym dluzej zbierala zeby zapelnic pojemnik a to wiaze sie ze smrodem w mieszkaniu ( odpady mokre psuja sie szybko)i mozliwoscia przywabienia insektow.." Ale ludzie sa ograniczeni i leniwi. Nie wpadłaś na to, ze pojemnik na odpady biodegradowalne może być mniejszy i opróżniany codziennie? Ale widzę, ze jestes na to za głupia, a do tego za leniwa aby to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieciara
gosciu!!!! dlaczego mnie obrazasz kiedy wypowiadam swoje racje? widac jaki poziom kultury reprezentujesz(a raczej jej braku) jestes tak zniewolony/na ze zrobisz wszystko co ci sie kaze..... nawet gdy kaza ci sekregowac kupe i siki i wynosic do odpowiednich pojemnikow.... zastanow sie biedna osobo!!!! ciekawe czy jak bedziesz stary/a i niedolezny/a fizycznie ( bo psychicznie juz jestes) bedziesz biegac codziennie - karnie i szukac odpowiednich pojemnikow. szczerze wspolczuje!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to proste bardzo
ja nie mam problemu z segregowaniem - pojemniki sa pzreciez tylko 2 (na suche i na zmieszane, czyli 'mokre) wiec w czym masz problem??? Jeden mam na suche, większy bo jednak sporo kest suchych - papier, platik, folia, aluminium, itd, drugi mam malutki dość - na mokre, odpady, obierki, resztki itd... wynosze częsciej własnie po to, zeby nie śmierdziało, a nie gromadze, po co?? to takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to proste bardzo
aha, poza tym sa odpady zielone - w domach jednorodzinnych, ale tego nei trzymam pzreciez w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmieciara--- sama robisz z siebie durnia :D po co kilka pjemników na segregację? wystarcza dwa! suche i reszta, tylko tyle na mokre masz mały, nie trzymasz go tygodniami w domu, ni eśmierdzi, wyrzucasz czesciej, drugi wieskzy na suche taka filozofia?? A segregacja jest po to własnie, zeby nie wybierac juz tego na wysypisku! zeby było łatwiej a nie sposród całego syfu wybierac papier, szkło, aluminium...jak ty sobi eto wyobrazasz?? śmieszna jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie jakoś od małego wpajano że dbać o środowisko trzeba, więc nie mam jakoś z tym problemu mentalnie - fajnie też że ludzie coraz bardziej się orientują w tym temacie - dużo rzeczy można oddać do recyklingu np makulaturę, co jest już standardem i elektrośmieci np jak tutaj: http://www.elektrosmieci.warszawa.pl i lepiej dla ludzi i dla przyrody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smieciara:jestes tak zniewolony/na ze zrobisz wszystko co ci sie kaze..... nie, będę się cieszyć wolnością w syfiastym otoczeniu. Zapłać drożej i nie segreguj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój znajomy pracuje w Skromecie – tam kupione kable przerabiają na granulat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja segreguje śmieci na tzn suche i mokre. osobno wyrzucam szklane butelki, ale jest ich na tyle mało, że to nie stanowi dla mnie problemu. największy kłopot był jak chciałam się pozbyć zużytego sprzętu agd, a przecież pod śmietnikiem nie postawię... rozwiązanie przyszło jak zwykle z internetu a była nim firma http://www.agorecykling.pl/, szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja segreguje smieci w specjalnych kontenerach i potem zabiera to wszystko www.asik.pl taka mamy umowe i dla mnie ona jest mega korzystna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka10
hej ja też współpracuję z nimi http://www.agorecykling.pl/, generalnie naprawdę w porządku firma, która odbierała ode mnie stary telewizor. teraz jest trochę inaczej, bo jak nazbieram sporo zużytych baterii, tonerów itp to sama do nich dzwonię. już nawet w piwniczce mam specjalny pojemnik na takie elektrośmieci. dobrze, ze segregujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wykonaną u siebie obudowę na śmietnik (olto) i mam tam kilka kontenerów. Tam segreguję śmieci i nie mam z tym najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w domu jednorodzinnym i u nas się segreguje śmieci, Jeden worek ( żółty ) na plastik i drobny złom metalowy, drugi worek ( niebieski ) na makulaturę, kubeł plastikowy na szkło i osobno oczywiście śmieci zmieszane i wywozem tego wszystkiego zajmuje się specjalna firma. Do tego jest rozpiska co do czego można wrzucać bo np. plastikowej tubki po kremie nie powinno się wrzucać do plastików tylko do zmieszanych a karton po soku nie do papieru a do plastików Odpady mokre typu fusy z kawy, obierki itp. zbieramy do wiadereczka i robimy z tego kompost :) Osobno zbieramy zużyte baterie i przeterminowane leki. Dla nas to żaden problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Segreguję śmieci mieszkając w bloku. Moim zdaniem warto to robić i żyć ekologicznie. :) Kupiłam specjalne pojemniki do segregacji odpadów na http://www.eurofuturo.pl/. Nie kosztuje mnie to ani czasu ani wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obecnie miałem problem, żeby pozbyć się np. starej lodówki i telewizora. Do normalnych koszy nie wrzucę a zabrać mi też tego nie zabiorą. Całe szczęście znalazłem w internecie skup takich elektrośmieci a już się bałem, że nigdy nie pozbędę się tego z podwórka jeśli też macie do wyrzucenia np. lodówkę to tu mozecie oddac http://elektrosmieci.warszawa.pl/co-odbieramy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Segreguję śmieci, a jakże! Nie jest to pełna profeska ;) ale wciąż nad tym pracuję. 1. Mało miejsca w kuchni. Pod zlewem mam kosz na odpady ,,różniste", czyli takie których nie potrafię zakwalifikować do konkretnego ,,kontenera". I w tej szafce mam środki czystości oraz szufelkę ze zmiotką i jeszcze jakieś tam drobiazgi. Resztę śmieci wrzucam do reklamówek które wiszą na oparciu dwóch krzesełek. Papier. Plastyk. Metal. Szkło. Korki. Wygląda to czasem niechlujnie, zwłaszcza jak zamykam jakąś zapełnioną reklamówkę a drugą wieszam do napełnienia. I za nim powyrzucam to mam bałaganik. Myślę o tym aby kupić ze 4 plastykowe skrzynki i stawiać je piętrowo. Może to by było bardziej funkcjonalne i estetyczne? !!!! Zupełnie nie wiem jak to urządzę w nowym domu. Kuchnia otwarta na salon i taka malutka! Garaż i kotłownia też mini. Gdzie zbierać śmieci zanim wyniosę do kubła przy furtce? Może jakieś kubełki pod zlewem?? Ale zlew będzie narożny i trochę chyba niewygodny na tyle pojemników?? 2. Czasem mam dylemat, czy jakaś folia czy plastyk nadaje się do wyrzucenia do ,,kontenera" czy może do zbiorówki. I muszę analizować albo doczytać w necie. 3. Muszę nanosić poprawki ;) bo mąż nie zawsze uznaje segregację. Ale robi postępy! ;) Suma summarum, mam nadzieję, że moja segregacja ma sens, że nikt tego później nie wrzuca do jednego ,,kotła", bo takie pogłoski chodzą. Ale może nie skoro czasem są walki czy kradzieże różnych firm np. makulatury. To też pogłoski. Bardzo mnie martwi nasz konsumpcjonizm czyli tworzenie w konsekwencji masy śmieci. MASY! Szkoda, że tak mało jest opakowań wtórnych. Ps. Oczyszczam się i odgracam. Dziś na etapie biurko. Fura papieru do kontenera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie przejmuje sie segregowaniem, wszystkie odpady oddaje tej firmie www.nowista.pl mam z nimi podpisana umowe i to korzystna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem niestety zniechęcają nas do segregowania. Ja czasem mam takie momenty, że bardzo lubię segregować, wynajduje jakieś swoje stare graty i wrzucam do odpowiednich pojemników, oddaję baterie do odpowiedniego punktu albo jadę z gratami rtv.agd na skup, http://galazkarecykling.pl/zuzyty-sprzet-rtv/, zawsze jakiś grosz i korzyść dla wszystkich, planety też. Jeżeli narzucą coś nam, to ludzie się zniechęcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaWW
Teraz segregacja śmieci to już raczej obowiązek. A jak już musimy to robić to lepiej jakoś w sposób który zdecydowanie nam to ułatwi.ułatwi. Moze warto kupić takie http://www.eco-market.pl/pojemniki-do-segregacji pojemniki do segregacji. Wtedy całe to zamieszanie przy segregacji śmieci bedzie dla nas dużo łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod blokiem powinny stać ładnie obudowane (u mnie zrobiła to firma olto) śmietniki, w których możesz segregować śmieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon Ardo
Segregacja odpadów organicznych, papieru, szkła i plastiku, to prawny obowiązek każdego gospodarstwa domowego. Prezentowany nowoczesny kosz na śmieci w postaci zestawu, to nowoczesny niezbędnik w każdej kuchni. Kosz przeznaczony do tradycyjnej szafki z drzwiami lub frontem meblowym. Prosty montaż powoduje, że całość stanowi atrakcyjną ofertę dla każdego użytkownika. https://www.youtube.com/watch?v=uu4mUmk5x58 Więcej na stronie http://www.szuflandia.info/kosze_na_smieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość KAJA
Witam. Gdzie należy umieśćić worek ze stłuczką szklaną??? Tam gdzie słoiki i szklane butelki?? Jest to stłuczka z szyb okiennych, ale bardzo drobniuteńko potłuczona. Na worku napisane żeby wrzycać tylko opakowania szklane, nie wrzucać szyb okiennych. Nie wiem już sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że powinno się po prostu o to zadbać albo zatroszczyć o to. Ja mam dużą wiedzę na ten temat. Segreguję śmieci i jeszcze prowadzę swoją firmę, zatrudniłam http://euro-eko.mielec.pl/ i mam spokojną głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Segregacja śmieci to dla mnie jest podstawa podstaw. Ja uważam, ze takie zachowanie jest po prostu odpowiedzialne i tyle. Ja też prowadzę swoją firmę i proszę za każdym razem o pomc taką która zajmuje się utylizacją odpadów: http://eco-service.com.pl/kontakt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilianaPtak
Kilka tygodni temu miałam problem, ponieważ kupywałam nowy telewizor więc musiałam pozbyć się starego. Podobno na śmieci nie można wyrzucić, telewizor kupywany przez internet więc nie ma też komu oddać starego, zbiórka elektrośmieci niby jest ale tylko raz na miesiąc i znajoma poelciła mi firmę www.utylizacjaelektroniki.pl gdyby ktoś szukał to polecam, panowie przyjechali zabrali telewizor i po kłopocie. Działają na terenie Warszawy, zamierzam jeszcze skorzystać z usług niszczenia dokumentów bo zostało mi trochę po starej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×