Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wkrotce mamusia

Skompletujmy wyprawke dla niemowlaka

Polecane posty

Gość wkrotce mamusia

Zrobmy to wspolnie.. prosze o pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARYSIEŃKA MAMA
wITAM MOŻE TO CI POMOŻE, MNIE POMOGŁO W RAZIE PYTAŃ CZEKAM PAPA Łóżeczko . Materac (kokosowy) Prześcieradło x 2 Pościel - wypełnienie . Pościel x2 Kocyk - mały, duży Rożek . Wanienka ęPielucha tetra (10-15 szt.) - Pielucha flanela (6 szt.) - Podkład do łóżeczka - Ręcznik z kapturem - Butelka mała, duża Smoczek uspokajający 2szt gąbka do wanienki Sterylizator do butelek - Laktator - Wkładki laktacyjne Biustonosz dla kobiet karmiących podgrzewacz ęKaftaniki (3 szt. - 56 rozmiar, 2 szt. - 62 rozmiar) Koszulki (3 szt.-56 rozmiar, 2 szt.-62 rozmiar) - Body (2 szt.-56 rozmiar, 1 szt.-62 rozmiar) - Śpiochy (3 szt.-56 rozmiar, 2 szt.-62 rozmiar) Czapeczki (2 szt.) - Kosmetyki: oliwka oraz mleczko pielegnacyjne - NIVEA BABY puder, mydło - OILATUM, krem na odparzenia i pękające brodawki - Bepanthen porszek do prania, chusteczki w pudełku - pampersy New Born ęUbranka: koszulki bawełniane (w tym 1 - 2 batystowa, lepiej bez kołnierzyka) bawełniane kaftaniki (lepiej bez kołnierzyka) ok. 5 - 6 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski) pajacyki 2 - 3 skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane 2 sweterki + spodenki 2 czapeczki lekkie 1 - 2 czapeczki bawełniane rękawiczki pajacyki i body (głównie przy Pampersach i majtkach z ceraty) Pościel i pieluchy: 2 lżejsze kocyki kołderka poszewki na kołderki prześcieradło do łóżeczka, ok. 3 szt. 1 ciepły koc do łóżeczka na wierzch 2 - 3 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka ok. 10-15 pieluch z tetry ok. 5 pieluch z flaneli pieluchy jednorazowe 2 dziecięce ręczniki frotte 2 ręczniki kąpielowe z kapturem Kosmetyki: mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe oliwka dla niemowląt (np. Bambino) lub przegotowana spożywcza oliwa z oliwek kremy na pupę (np. Bepanthen, Sudokrem) waciki bawełniane , patyczki do uszu sterylne gaziki , gencjana na spirytusie proszek do prania bez fosforanów (np. Jelp) myjka nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci szczotka do włosów termometr do wody gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa zakraplacz, łyżeczka z miarką termometr do pomiaru temperatury ciała butelka do karmienia (jako rezerwa) wiaderko na brudne pieluchy (do zamaczania) wkładki laktacyjne (lepsze są przezroczyste) odciągacz (lub adres wypożyczalni) wanienka do kąpieli łóżeczko (+materacyk) blat do przewijania fotelik samochodowy wózek - szczotka do mycia butelek i smoczków, - termoopakowanie na butelkę, - podgrzewacz do pokarmu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1982
Czesc zgadzam sie z powyzszymi sugestiami mam tylko kilka uwag a mianowicie: sama kupilam podgrzewacz do butelek i okazal sie zbedny ( wole mikrofalowke jest o wiele szybciej), nie kupuj za duzo ciuszkow w najmniejszych rozmarach( moja coreczka urodzila sie z waga 4200 i juz od poczatku w niektore ubranaka poprostu nie wchodzila), pampersy wole huggiss ( takie zielone bo sa o wiele delikatniejsze od newbornow poza tym Newborny maja taka siateczke ktora odparzala pupcie mojej niunki), co do kosmetykow wstrzymalabym sie ( oczywiscie sama mialam caly zestaw Musteli jednak coreczka ma strasznie wrazliwa skore i musimy stosowac cos innego ale zgadzam sie Oilatum ma suuuper kosmetyki . to chyba tyle pozdrawiam i szczesliwego rozwiazania zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mikrofalowke jest o wiele szybciej\" tylko ze mikrofalowka zabija polowe tego dobrego co w mleku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1982
Chyba ze karmisz nie karmisz piersia i podgrzewasz tylko wode!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamieszczę wyprawdkę minimalną tzn. taką która jest potrzebna absolutnie na sam początek, czyli przyda się osobom, które nie mają na razie za dużo pieniążków. Podano nam ją na szkole rodzenia. Wyprawka: - 40-60 pieluch tetrowych (jeżeli nastawiamy się na używanie tylko takich) - 10 pieluch tetrowych (jeżeli nastawiamy się na jednorazowe) - 3 koszulki bawłeniane lub batystowe - 4 kaftaniki bawełniane - 4 pary śpioszków (najlepiej pajacyki) - 1 czapeczka cienka - bawełna - 1 czapeczka cieplejsza - 2 pary skarpetek - 1 sweterek - 2-3 body - ewentualnie coś na chłodniejsze dni (np. kurteczka, spodenki, buciki-skarpetki) - rożek - 2 komplety bielizny pościelowej - kocyk bawełniany - podkład nieprzemakalny pod prześcieradełko Higiena: - mydło białe bez zapachowe dla niemowląt (bobas, kajtek, bambino,itp) - oliwka j.w. - chusteczki pielęgnacyjne (nivea, pampers) - proszek do prania np. lovela, chocholino - wanienka - waciki (do przemywania buzi letnią wodą) - 1 opakowanie gazików niesterylnych (np. do przemywania oczek) - 1 opakowanie gazików wyjałowionych (do przemywania pępka) - spirytus 75% (robi się samemu wymieszać 50ml spirytusu czystego z 25ml wody przegotowanej) - szczotka do włosów z włosia naturalnego - maść (polecono sudocrem) - sól fizjologiczna (np. przy katarze do noska) - gruszka - o miękkim zakończeniu - nożyczki - 2 termometry (1 do kąpieli, a 1 do mierzenia temp.) - patyczki z wacikami. Do tego oczywiście: łóżeczko, materacyk (podobno najlepiej kokosowy), ewentualnie przewijak, fotelik do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARYSIEŃKA MAMA
cześc widze ze jest spory odzew. ja również nie kupiłam podgrzewacza, gotowalam tylko wode i mieszałam z zimną mineralną (żywiec sie nadaje). Sprawdzony patent. Nie wszystko co jest na liście kupiłam, bez przesady, to tylko ma pomóc w wyborze niezbędnych rzeczy, a odnośnie rozmiaru ciuszków, to różnie bywa, moja córeczka miała tylko 2820 g i 52 cm więc jakis czas używałam tych najmniejszych (50cm, 56 cm). polecam napewno mydełko Oilatum do kapieli, nie wysusza skóry, nie używałam również oliwki , lepsze jest mleczko Nivea, nie tłuści ubranek, szybko się wchłania, oliwka gdy sie dziecko ubiera zciera się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce mamusia
To moze podam to co mam: wozek uzyw, lozko z pelnym wyposazeniem - materac , posciel, poszwy, poduszka, koldra, 4 przescieradla, 2 koce torba do przewijania spiworek, bo dziecko przyjdzie na swiat jesienia termometr do wody i nozyczki przewijak materialowa zabawka rozne spiochy , 1 komplecik, 1 zapinany sweterek, 3 p. skarpetek, 2 bawelniane czapeczki, fotelik samochodowy uzyw. siedzonko uzyw, Podajcie co kupic jako nastepne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce mamusia
o zapomnialam o kilku rzeczach : pamiatkowy album jednorazowe majtki poporodowe 2 ceratki rozek w zyrafki 2 bucikow 0-6 mcy 3 pary skarpetek 2 czapeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.rodzicpoludzku.pl/po_porodzie/wyprawka.html http://www.maluchy.pl/porada/192 1. Łóżeczko - to bardzo ważna inwestycja, będzie służyło Twojemu dziecku do około trzeciego roku życia. Może to być łóżeczko drewniane, z regulowanym poziomem. Powinno mieć ATEST. 2. Materac - dopasowany wymiarami do łóżeczka, zaopatrzony w zdejmowany pokrowiec, który można prać. Również powinien posiadać ATEST. 3. Kocyk i kołderka - nadające się do prania w pralce. 4. 3 prześcieradła i 3 poszewki. 5. Wanienka i termometr do sprawdzenia temperatury wody. 6. Wózek głęboki lub uniwersalny - powinien być obszerny, dobrze amortyzowany, koniecznie z ATESTEM. 7. Fotelik samochodowy - oczywiście jeśli masz samochód. Powinien być dostosowany do wieku i wagi dziecka, aby zapewnić dziecku wygodną, bezpieczną jazdę i oczywiście nie zapłacić mandatu. Należy również pamiętać o tym, że fotelik, w którym będzie przewożony noworodek powinien być zamocowany tyłem do kierunku jazdy. W przypadku malutkiego dziecka ma to bardzo duże znaczenie, gdyż główka noworodka w proporcji do reszty ciała jest dość duża i na dodatek dziecko nie jest w stanie jej samo utrzymać. Podczas nagłego hamowania główka bezwładnie leci do przodu, co może doprowadzić to tragedii. Jeśli jednak fotelik zamontowany jest tyłem do kierunku jazdy, sytuacja taka nie zaistnieje. 8. Ubranka - wybieraj raczej te z włókien naturalnych, na początek rozmiar 62, ale pamiętaj, że noworodek bardzo szybko rośnie, więc nie kupuj zbyt wielu ubranek w jednym rozmiarze. Przykładowe ubranka: * pieluchy tetrowe - 40szt (mniej jeśli chcesz używać jednorazowych) * pieluchy flanelowe - 5szt * koszulki lub body - 4-6szt * kaftaniki - 4-6szt * śpioszki lub pajacyki - 4-6szt * luźne skarpetki (zakończone ściągaczem) - 4 pary * czapeczki - 2 cienkie, 1 gruba * śpiworek z kapturem * sweterek * śliniaczki frotte lub flanelowe + 1 nieprzemakalny * ręczniki kąpielowe - 2szt Pamiętaj aby przed pierwszym użyciem wyprać ubranka w bezzapachowych płatkach mydlanych i wyprasować. 9. Kosmetyki - wszystkie z napisem \'dla niemowląt\': * mydło lub płyn do kąpieli * oliwka * krem przeciw odparzeniom * zasypka * miękką szczotkę do czesania niemowlęcia Co zabrać do szpitala? (niekoniecznie w dniu porodu, ale na pewno w dniu wypisu ze szpitala): * kaftanik * śpioszki * czapeczkę * pieluszkę jednorazową * 2 pieluszki tetrowe * kocyk do zawinięcia dziecka * rożek (becik) lub inną rzecz do której włożysz niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce mamusia
oprzucilam dzis kika ubranek, ale w sumie nie wiem nadal co mi brakuje..wyszla dluga lista :/ czym sie roznia pajacyki od spioszek?? czy potrzebne mi siedzonko do wanienki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajacyk ma całe stópki i rękawki a spioszki sa zapinane na ramionach (czyli bezrękawnik) Ja do wanienki nic nie miałam wygodnie kąpalo mi sie małą podtrzymuja ja jedną ręką pod głową a drugą myłam Jak chcesz to wysle Ci fotki spiochow i pakacyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce mamusia
Czy tylko ja mam pytania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce mamusia
hoop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak jak czlowiek sie zmobilizuje to znajdzie dziekuje za te informacje !!!!!!! pukalam do wielu drzwi ale widocznie nie dokladnie sie dobijalam hihihih jeszcze raz wielkie dzieki meczylo mnie to juz od jakiegos czasu ... pozdrawiam wszystkie pszyszle mamusie duzy slodki buziak dla ich malenstw papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wkrótce mama
Czy wyście powiariowały!!! Wystarczy szare mydło i dwa prześcieradła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo hooop
siup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeeeeee
mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Wkrotce Mamusia Ja nie uzywalam zadnego siedzonka do wanienki, najlepiej i najbezpieczniej jest jedna reka podtrzymywac dziecko, a druga myc - i poreczniej, i dziecko czuje sie lepiej - bliskosc mamy lub taty :) Pajacyki, spioszki, moim zdaniem jeden czort :D To takie spodnie na szelkach, zapinane na ramionach, do tego konieczny kaftanik. Ja uzywalam wylacznie kombinezonow, czyli calosci (gora i dol), zapinane z przodu lub na boku, najporeczniejsze. Pajacyki maja to do siebie, ze szelki sie nieustannie odpinaja, no i osobno trzeba zakladac kaftanik i potem jeszcze na to te nieszczesne pajacyki. A kombinezon - hop, calosc na dzidziusia, zapinasz i juz . pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tej listy
kupiliśmy mniej więcej połowę, a i tak tego było za dużo. No i nie kupujcie tych gąbek do wanienki, bo to siedlisko grzybów, a nigdy się tego dobrze po kąpieli nie wymyje. Lepiej kupiś w Jysk taką gumową matę, a na nią kłaść pieluszkę tetrową. Dziecko się nie ślizga, a gumę ławto wymyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam do mycia dzidzi szare mydło (Biały Jeleń). Jest fantastyczne. A do smarowania oliwka z oliwek. Moja córcia ma bardzo wrażliwą skórę, kosmetyków nie bardzo toleruje. Im mniej chemii tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupujcie zbyt wielu ubranek w jednym rozmiarze. dzieciaki rosną w tempie błysskawicznym. Dla noworodka bez sensu jest kupowanie ciuszków 56, teraz wiekszość dzieci rodzi się duża i nawet tych ciuszków nie zdążycie dzidzi założyć. Pieluszki jednorazowe, dla nas najlepsze pampersy, chociaż huggiesy też podobno dobre. Te tanie odradzam, kupiłam raz i od razu porwał się pasek przy zakładaniu dziecku. Dobrze jest pożyczyć ciuszków trochę od znajomych. Zawsze to trocę oszczędności. Butelki tylko Avent. Są szerokie, łatwo je wymyć. I te antykolkowe smoczki, moja córcia nigdy nie miała kolki (ma już pół roku).Obeszło sie bez podgrzewaczy. Po prostu wstawiam butelkę do garnczka z wodą i podgrzewam do odpowiedniej temperaturuy.Nie polecam wąskich i długich butelek np. Canpola, trudno je wymyć. Na razie tyle. Jajk mi się coś przypomni dopiszę. Mama Olgi (6 miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już mama
nie kupujcie ciuszków w rozmiarze 56, najwyżej komplecik do wypisu ze szpitala, 62 też nie za dużo. Dziecko naprawdę bardzo szybko rośnie, sama jestem zaskoczona. Mój synuś roz.56 nosił tylko przez tydzień, ubranek o roz62 miałam też nie dużo, ale jakoś tak się zlożyło że w odwietki sporo takich przyniesiono, wielu nie nałożyłam, a większość po1 razie. Niech wszystko będzie rozpinane, śpiochy rozpinane u dołu tylko na zatrzaski-te na guziki rozciągają się i nóżki wychodzą dołem. A tak w ogóle i tak się nie kupi wszystkiego, jak już jest dzidzia w trakcie okazuje się że nie ma czegoś tam. Same się przekonacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o chusteczki nawilżane, to nie używamy ich wcale. U nas się nie sprawdziły. Najlepsza jest wata i słoiczek z wodą. Chusteczki ewentualnie gdzieć w gościach, ale przy kupie to naprawdę nie zdają egzaminu. Pozdrawiamy mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igloo
hoop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używamy z powodzeniem gąbek do kąpieli a wcześniej leżaczka - wtedy kąpiel jest bezstresowa. Gąbkę trzeba poprostu wymieniać po miesiącu i dobrze płukać - nie przesadzajmy z tymi grzybami i bakteriami - które notebene są wszędzie np. na łapkach które maluch non stop wkłada do buźki, na palcach mamy... Ja z praktyki polecam zakup flaneli na metry i uszycie sobie róznej wielkości pieluch - dużych, mniejszych - przydają się BARDZOOOO. Nam służą jako lekkie kocyki, prześcieradełka do wózka, łóżka, na przewijak, ręcznik po kąpieli i wogóle wszędzie. Tetrowych mam 20 też idą jak woda: a to do bekania a to do utulania a to do kąpieli (przykrywam dzidzaka bo jakoś tak się przyzwyczailiśmy...)zanaczam że używam tylko pieluch jednorazowych. I nie polecam Huggiesów są fatalne - wogóle się nie sprawdziły- mniej chłonne, gumki strasznie cisną w grube udka. Tylko pampki są super. Super sprawa to mleczko pileęgnacyjne Nivea baby - lepsze od tych wszystkich maści, oliwek itp - lekkie, nawilżające. Ale się rozpisałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chusteczki nawilżane to jest u nas rzecz nieodzowna - wkurzało mnie to noszenie wody, suszenie pupy i chlapanie. Używamy róznych ale definitywnie najlepsze są Nivea Baby Sensitive. Ze względów finansowych czasem kupuję Bambino i też są OK. Dzidziusie natomiast śmierdolą. No i na kupkę to trzeba użyć kilku a nie jednej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa mama
ja wprawdzie rodze w maju , ale juz teraz interesuje mnie ten problem. Zakupy zaczne robic juz niedługo i bardzo przydaja sie Wasze doswiadczenia. Prosze o wiecej!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domna
Jesli moge cos dodac...Tez zasugerowalam sie tym,zeby nie kupowac rozmiaru 56 i mialam tylko 3 pajacyki.Okazalo sie,ze corcia byla mala i przydalyby sie jednak(dokupilam).Jesli chcesz kupic kilka opakowan pieluch na zapas to radze roznych firm-wybierzesz te najlepsze dla dzidzi.Chusteczki nawilzane sa bardzo praktyczne ale tylko do siusiu-jak zrobi kupke lepiej umyc nad umywalka.Nie kupuj tez od razu laktatora,wystarcza na poczatek wkladki do biustonosza,ja szybko stracilam pokarm i nie zdazylam go uzyc.Co do podpasek poporodowych-nie kupuj tych duzych jak krowy.Ja mialam cc i uwieralyby mnie w szew.Lepiej kupic w normalnym rozmiarze i najwyzej czesciej zmieniac.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×