Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wkrotce mamusia

Skompletujmy wyprawke dla niemowlaka

Polecane posty

No dobrze... A co trzeba kupic jak ubranka juz bede miec... Moj bratanek ma teraz 5 miesiecy .. i po nim moja niunia bedzie miala wszelkie spioszki i kaftaniki... Jestem w o tyle lepszej sytuacji... Ale co potrzeba oprucz ubranek, pieluch, mebelkow, wacikow, chusteczek, gruszek nozyczek....? Pytam.. abysmy potem wszystkie sie nie ocknely... Bo dumne z siebie... ze mamy wszystko mozemy jednak sie rozczarowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
odswieżam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana bardzo bardzo
a moze teraz cos opiszecie co powinna skompletowac sama mamusia dla siebie do szpitala i w jakiej ilosci. Dzieki :) Zainteresowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szpitala polecam... kurcze to temat rzeka. wez wszytsko to co zwyle sie bierze idac do szpitala + discmana z dobra uspokajajaca muzyka, koniecznie biustonosz do kamienia, jednorazowe majtki, wkladki laktacyjne i wode mineralna niegazowana - dobra na laktacje. ja osobiscie polecam jeszcze laktator - ulzy przy nadmiarze pokarmu. ktos o laktatorze pisal ze nie zdazyl go uzyc. on sluzy rowniez do tego by ta laktacje przedluzyc. mi sie udalo dzieci laktatorowi przedluzyc laktacje cale 4 miesiace. karmilam 8. i moje doswiadczenia w pielgnacji. husteczki wilgotne sa super, lepsze pampers sensitive niz nivea baby bo te drugie sa ciensze i szybciej wysychaja pieluchy jednorazowe hugginsy lepsze bo w pampersach gdy cora zrobila kupke to \"urobila sie \" po pachy :) a hugginsy maja z tylu dyskretna gume ktora nie wypuszcza zawartosci na plecki do wanienki gabka i wystarczy tylko zabezpieczac dzidziusiowi glowke trzymajac reka pod karkiem, wazne przy stosowaniu plynow natluszczajacych (np oilatum) bo dzidzius sie wyslizguje a gabke zmieniac co miesiac, z ubranek nie lubialam pajacykow bo nie wygodne (na takie przynajmniej trafilam) ubranka wszystkie tylko na napy bo guziki sie nie sprawdzaja a spiochy napy w kroczku - wygodne przy przewijaniu polecam wygodny przewijak (np firmy gluck) polecam gaziki lekko przy pilegnacji pepuszka no i oczywiscie zalecana gencjana na spirytusie poczytalam, ze dobrze pod materacyk w lozeczku wlozyc troche ksiazek tak by delikatnie go uniesc pod glowka tworzac rownie pochyla :), bezpiecznie przy ewentualnym ulewaniu pokarmu, pomaga przy odbijaniu sie powietrza, tylko bez przesady z tym unoszeniem i jeszcze jedno nauczona doswiadczeniem przy najmniejszym dzieciatku proponuje skompletowac laktator, podgrzewacz, butelki i ewentualnie sterylizator jednej firmy. ja uzywam aventu i tym razem wszystko sie miesci do wszystkiego. chociaz inaczej tez sie da dobrac. to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, piszę jako mama prawie 4 miesięcznego niemowlaka: kupić: poduszka rogal- jeszcze w ciąży-niezbędna! po narodzinach: poduszka do karmienia kocyki różne, kilka, bo przy podróżach, różna pogoda-raz ciepło, raz zimno, przydają się. podgrzewacz do pokarmu- można ominąć, ale to wygoda- jeśli Cię stać, zrób sobie dobrze... tetrowe pieluszki(myślałam, że to zbędne a teraz mam ze 30 i wciąż mało) butelki kupuj 260ml nie mniej bo te mniejsze szybko przestaja byc potrzebne. smoczki- kilka najlepiej lovi lum mam bo są okrąłe, najbardziej przypominają sutek nakładki avent na sutek do karmienia piersią- uratowały mi życie- płakałam z bólu przy karmieniu. Nie kupuj zabawek, grzechotek itp. mój misiu ma prawie 4 miesiące i nic z tych rzeczy się jeszcze nie przydaje- za to karuzela, leżaczek bujaczek,pałąk na macie- mają moc zbawienną. A ieluszki z biedronki są okej. Wprawdzie są nieco twardsze, sztywniejsze niż pampers, ale uważam, że tu warto zaoszczędzić. Wydaj więcej na krem do pupy- madela najlepszy,czy balsam, lub emulsję do kąpieli... a codo kąpieli- wanienka z ikei idealna, za 20 zł.nie ma co się porywać nadrogie opcje. Toconajprostsze- najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wyprawki, to bardzo fajne są na tej stronie - https://www.babymama.pl/ - szczególnie teraz, mają w sklepie promocję i po wpisaniu kodu rabatowego (kod to: dlamamy) w koszyku - dostaniemy zniżkę. Ostatnio zamawiałam wszystko to, czego mi brakowało w wyprawce i bardzo sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×