Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość betonówka

Stare betonowe schody...

Polecane posty

Gość betonówka

to nie żaden temat filozoficzny, tylko czysto praktyczny:) mam nadzieję że trafi tu ktoś kto ma jakiś pomysł, lub już sprobował odnowić w jakiś sposób stare schody betonowe. Mam takie w domu. Beznadziejne. Musze coś z nimi zrobić a na nowe mnie nie stać, w dodatku mają okropny kolor sraczki :( Pomocyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
będę od czasu do czasu podnosić.... bo to dla mnie ważne. Właśnie muszę zejść po nich na parter... te okropne nierównosci.. i ten kolor....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
na takie schody można położyć drewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem można położyć drewno
a nawet trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
mozesz położyć kafle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
terakote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
o wreszcie sie ktos odezwał. Po wyremontowaniu wszystkich pokoi ine będize mine juz stac na połozenie drewna. Hmmm kafle tez drogie, z tą terakotą mozna pomyśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legion leszka
No to możesz w takim razie pomalowac jakąs farbą odpowiednią do tego.. pomalujesz na przykład na ładny niebieski kolor, i kupisz inną farbę i mozesz zrobić na nich wzorki.. Jest na prawde dużo możliwości - farba, albo jakiśchodnik na to dać, kafelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
myślałam właśnie o farbie i chodniczkach. Chcę jednak zebrać jak najwiecej pomysłów, bo ludzie czasem takie cuda wymyslają... więc może ktoś cos jeszcze podpowie:) za wszystkie pomysły juz podane dziękuję (biore pod uwage kazdą możliwosć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
wiesz ta farba i chodniczki to dobry pomysł musisz przekalkulować cene ale sadze ze chodniczki w ciepłym kolorze [ jasna farba na schody ] dodadza uroku możesz zastosować kontrasty :) w jakim stylu jest Twój dom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
na razie mój dom dopiero nabiera stylu, poniewaz remontujemy stary dom i zaczynamy wszystko od poczatku, takze ten korytarz gdize sa schody jest - nijaki, biale sciany, sraczkowate schody - ale jest bardzo przestronny. Styl dopiero nadajemy kazdemu pomieszczeniu. Teraz niestety muszę leciec ale jeśli macie pomysly to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupaaminopomidorowa
ja bym polozyla na calych wykladzine dywanową w cieplym kolorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
jak masz psa lub kota to wykładzina dywanowa jest tragiczna jezeli to ma być nowoczesny styl stawiam na terakote i chromowane balustrady , przestrzeń wypełnić ciepłymi kolorami [dom bedzie przytulny ] korytarze , sufity w kolorze scian zmielszaja optycznie kubature i nadaja ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
o właśnie >>>upppp >>> sufit trzeba będzie pomalowac w kolorze scian, bo jest bardzo wysoki i skośny nad schodami, nawet nie wiem jak go opisać ale ten skos jest ogromny... Balustrady są drewniane, zdarłam z nich farbę w tych miejscach gdzie były odpryski, planuje je pomalować w troche innym odcieniu niz schody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
jest kot w domu, zostawia ogromne ilosci sierści... ale bez dywaników się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
nie maluj drewna :( mozesz je oszlifowac i pomaluwac lakierem :) malowane tralki :(koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
to dywaniki na schodach beda akcentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
a co z nierównymi betonowymi parapetami?? Nie wiem co z nimi zrobić. Na razie na jednym spróbowałam oblepienie tapetą samoprzylepną, jednak w tych nierównościach klej puscił i nie wyglada to dobrze. Drugi pomalowalam lakierem bezbarwnym, oblożyłam papierem kolorowym i na to znów lakier- nawet ładnie wyszło, ale to jeszcze nie to. Potrzebuje czegos co dałoby trwaly efekt. Wymiana parapetów nie wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też lastriko
i pomalowałam te schody jaśniutką farbą - kremowy beż, na to położyłam ciemniejsze dywaniki, ale nie na całość, tylko takie półokrągłe, bardzo fajnie wyszło. ale trzeba co kilka lat (2-3) malować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
wiesz jeśli zdecydowalabym sie na zdzieranie farby opalarką z calej poręczy, a potem szlifowanie tego... przeraza mnie to. W te wszystkie nierówności weszła farba głeboko itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
zrob wylewke z zaprawy :) jest taka gotowa zaprawa można kupic w sklepie :) ale co jest betonowe parapety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
tak, jeśli dywaniki to półokągłe odnowiłam juz szafke lakierobejcą, teraz opalam drugą, chodzę struta od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
tak betonowe, stare parapety... :( tragiczne są To stary dom, nie ryzykowalabym wyrywaniem tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
wylewka z zaprawy - to może skutecznie wyrówna powierzchnie i na tych parapetach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp
tak wyrowna i wypełni ubytki :) po wyschnieciu mozesz pomalowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
super.. jakbys miał/a jakieś ciekawy pomysl jeszcze to pisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parapety można przykryć kafelkami, dobranymi np. pod kolor ścizn albo podłogi. Nie pójdzie na to dużo kafli, można kupić nawet z odpadów, dużo nie zapłacisz. Ja kiedyś tak zrobiłam, wyglądało bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betonówka
dziękuje - zbieram dalsze pomysły. początkowo nie chcialam kafli ale coraz bardziej sie przekonuj e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×