Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freya7

Szkoła policealna czy studia?

Polecane posty

Hej, mam problem - nie wiem gdzie się udać po liceum. Temat wielokrotnie powtarzany, ale chciałabym poczytać jeszcze czyjeś opinie :) W przyszłym roku zdaję maturę, ale zupełnie nie wiem gdzie miałabym iść na studia. W szkołach policealnych zainteresował mnie technik farmaceuta, i gdybym mogła wybrałabym taki kierunek na studiach właśnie. Niestety jestem w klasie o zupełnie innym profilu i wiem że takiej ilości materiału z biologii/chemii nie przyswoję. Po liceum mam w planach przeprowadzkę do innego miasta, w związku z czym będę musiała się sama utrzymywać(a rodzice nie mogą mi zbytnio pomóc w kwestiach finansowych). Biorąc to wszystko pod uwagę na chwilę obecną bardziej przekonuje mnie szkoła policealna, ale z drugiej strony boję się o poziom nauki w takiej szkole, albo o problemy z pracą z takim wykształceniem. Czy jest może ktoś kto był w takiej sytuacji albo ma dla mnie jakąś dobrą radę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza albo szkoła policealna, albo studia zaoczne, tylko są na pewno droższe. W tygodniu niestety, albo stety praca. Wiele osób ma taki tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz możliwośc, to rzecz jasna wybierzs studia. To absolutna podstawa podstaw w dzisiejszych czasach. Szkoła policealna nic nie daje na rynku pracu nie jesteś atrakcyjna. Teraz studia to już Nawet nie powód do chwalenia się, ale jakis taki próg minimum. Ja nie maiałam pomysłu na kierunek i znalazłam tu http://www.ignatianum.edu.pl/ i filozofię nowych mediów…przyszłościowy i ciekawy. Póki co jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Farmacji zaocznej nie ma:) to po pierwsze, po drugie zależy co chcesz robić, ale mimo wszystko polecam przede wszystkim studia, więcej możliwości niż tylko apteka, plus nie ma problemu ze zrobieniem stażu w aptece ( z czym ejst problem przy robieniu technika). Poza tym technicy nie cieszą się zbytnim uznaniem w gronie farmaceutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freya7
Kurczę, nie pomyślałam o tym czy farmacja zaoczna jest-ale skoro rzeczywiście nie, to odpada. A na studia pomysłu nie mam-oprócz języka. Dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na razie szukam liceum zaocznego zeby zrobic mature bo w pracy ccha mnie zwolnic jak jej nie zrobie. Znalazlam tą http://www.liceum-zaoczne.sopot.pl/home.html i jak na razie trudno mi sie przestawic na tryb nauki, jak juz kilka lat nie siedzialam w ksiazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×