Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wanna czy kabina?

Polecane posty

Gość gość

Przymierzam się do remontu i stoję przed trudnym wyborem, poczytałam trochę poradników - http://blog.armadeo.pl/lazienka/wanna-czy-kabina/ z których wynika, że dużo bardziej praktyczna jest kabina prysznicowa, tyle, że ja całe życie miałam wannę i nie wiem czy nie żałowałabym później tej kabiny... co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie potrafisz zdecydować co wolisz? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym nadal mieć wannę, ale mam w łazience mało miejsca, więc praktyczniejsza pewnie byłaby kabina, chciałabym się poradzić jakie są za i przeciw obu rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myślę, że kabina, chyba że pasuje Ci jakaś wanna mała narożna lub okrągła. polecam zajrzec na łazienkęplus - tam jest propozycji od groma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie prysznic , wg mojej żony wanna i bądź tu mądry :) www.decoroom.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba zdecyduje się na kabinę... teraz pytanie jaką;P polecicie mi jakichś producentów? chciałabym jakąś walk-in czyli taki bez drzwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bym była za kabiną prysznicową, może to bardziej przez aktywny tryb życia, nie wysiedziałabym tez w goracej wannie uf :D zobacz sobie tutaj -http://szklarzokuniew.pl/kabiny/ mąż zamawiał u nich do naszej łazienki, zdecydowaliśmy się na trochę nowocześniejsze rozwiązanie, jakos wg mnie lepiej wygląda niż te z brodzikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam wanne a zdecydowanie wole kabine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reasumując pytanie w zasadzie bez jednoznacznej odpowiedzi, najlepiej mieć dużą łazienkę i warunki żeby mieć i wannę i prysznic. www.decoroom.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice mają wannę, ja nie wyobrażałam sobie mojego mieszkania bez prysznicu. Z racji, że prowadzę aktywny tryb życia i jestem wiecznie zabiegana, czasu coraz mniej cenię sobie prysznic. Wchodzisz, szybka kąpiel i jesteś gotowa. Kąpiel w wannie jest jednak trochę czasochłonna. Zanim woda się napełni zanim się wykąpiesz, wylejesz wodę i ją umyjesz to trochę trwa :) lubię jednak czasami pozwolić sobie na chwile relaksu, więc wybrałam prysznic z hydromasażem http://saunatech.pl/kabiny-infrared/kabiny-i-wanny-z-hydromasa.html mam go już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Może nie mam czasu na te bajery codziennie, ale raz w tygodniu staram się znaleźć czas tylko dla siebie i prysznica :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kabinę - uznałam,ze w niewielkiej łazience w bloku będzie to jednak o wiele lepsze rozwiązanie. Sprawiłam sobie ten model: http://www.skapiec.pl/site/cat/354/comp/6807043 W sklepie i na obrazkach wydawał się mniejszy :D A tak zajmuje niewiele mniej niż wanna. Za to ma bardzo dużo szmerów bajerów. Hydromasaż i te sprawy tak więc jestem w sumie zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kabina zajmuje o wiele mniej miejsca, a każdemu polecam taką z wysokim brodzikiem. Dzięki temu jak chcę coś przeprać, albo potrzebuję z innego powodu napuścić trochę wody, to nie muszę korzystać z miski :) Zamiast całej kabiny warto zrobić ściankę działową, albo z regipsów i kafelek albo z luksfer, które nadają bardzo ciekawy efekt. Do tego panel prysznicowy i gotowe :D Wanna? Niepraktyczna, a jeżeli chcemy wziąć szybki prysznic to niestety, ale mamy wszędzie popryskane prysznicem, chyba że zamontujemy zasłonkę. www.meblonista.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w Decoroom widziałem jakąś aranżację gdzie była i wanna i łazienka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie zdecydowaie kabina, mniej miejsca, łatwe sprzątanie i szybki prysznic rano i wieczorem;) A na poważanie to zależy od upodobań - wolisz długo leżeć i się relaksować czy nigdy nie masz czasu i ciągle jesteś w biegu?. teraz można już kupić fajne kabiny w prostej formie( nigdy nie wyjdą z mody i się nie zdudzą) i praktyczne do sprzatania. sprawdź kabiny Fresh Line sea Horse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kabina, kabina i jeszcze raz kabina. ogromna wygoda i latwe sprzatanie:) my wlasnie urzadzamy nowe mieszkanie i zamawiamy kabinke z http://skladbudowlany-zuromin.pl :) wanna jest spoko, ale dla wygody wybieram kabine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a taki filtr to właśnie muszę sobie sprawić:)) jakby ktoś szukał to ja swoją kabinę kupiłam na www.anielskalazienka.pl i ładnie mi doradzili i wytłumaczyli i mimo blond czupryny wszystko zrozumiałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wanna i tylko wanna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tucka
Ja kooocham wanny! Nie wyobrażam sobie odpoczynku weekendowego bez gorącej kąpieli w pianie :) Najlepiej mają Ci, którzy maja dużą łazienkę i mogę mieć obydwa (wiadomo, rano lepszy jest szybki prysznic), ale mozna też znaleźć złoty środek czyli parawan nawannowy (i cenowo, przynajmniej tam gdzie ja kupowałam, można trafić fajnie ): http://www.lazienkaplus.pl/pl/parawan-nawannowy-3-czesciowy-aquaform-modern-3-170-06992,418009,184,i.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że wanna jest super ale jednak praktyczniejszy wydaje się być prysznic - mało kiedy mam czas na dłuższe kąpiele. a teraz już też są takie"bomby zapachowe pod prysznic co się pienią i dają super zapach i relaksują więc pod prysznicem też można mieć takie domowe spa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wanna a do wanny mozesz zamontowac specjalne oslonki - szybe i mozna brac tez prysznic i nie bedzie sie chlapac wszedzie. i nigdzie nie jest powiedziane,ze musisz lac cala wanne wody. ja tam odkrecam wode i sie rozbieram i wchodze, nie leje full wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kabina jest trudniejsza w czyszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pralka w kuchni czy lazience?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojtam, zależy jakie masz podejście. Czy MUSISZ mieć godzinne sesje w wodzie czytając gazetki itp. czy też nie. U mnie jak rodzice zmienili wannę na kabinę w ogóle tego nie odczułam jakoś negatywnie. Z taplania się wyrosłam, a pod prysznic sobie wskoczysz i zaraz wyjdziesz, w wannie byłoby to niewygodne. Fakt, że kabina jest trudna w utrzymaniu. Wokół brodzika, w zagłębieniach zbiera się czarny nalot (pleśń?) nawet jak dba się o nią codziennie, jak kupicie badziewną to potrafią się kółka prowadzące drzwi połamać (albo jakiś inteligent je otwierał jakby wchodził do stodoły) :P.. Pomyśl też perspektywicznie: czy w Twoim domu mieszka, albo będzie mieszkać osoba starsza, niepełnosprawna, dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taką co się nazywa FRESH LINE i czyści się super łatwo. nigdy nie chciałam standardowej kabiny półokrągłej z takimi przesuwanymi drzwiami bo mi sie wydawało, że ciężko to doczyścić a tu masz wielkie powierzchnie szkła i czyścisz sobie jak okna w domu i już. Swoją drogą zna ktoś jakieś super sposoby na idealnie świecące piękne szyby? słyszałam coś o gazetach, occie i takie tam.. macie sprawdzony sposób na łatwe czyszczenie? aa i podobno można kupić jakiś spray, który po nałożeniu ogranicza osadzanie sie brudu. Wiecie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardziej praktyczna jest kabina,bo pozwala na oszczędność czasu i wody. możesz rzucić okiem na ofertę www.sanipol.pl mają tam duży wybór kabin sanitarnych i innych akcesoriów łazienkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem również kabina jest bardziej praktyczna. Zrobiłam u sibie w mieszkaniu taką walki in. Naprawdę jest to bardzo efektowne. Największy problem miałam ze znalezieniem odpowiednich chromowanych elementów, ale na szczęście udało się znaleźć odpowiednie elementy (http://www.cdakcesoria.pl/) - klamkę i najważniejszą uszczelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek997
Rzeczywiście, kabina to praktyczniejsze rozwiązanie. Oprócz czasu i wody można zaoszczędzić nią także miejsca. Wybierając kabinę bez brodzika lazienka zyska przestrzeni również wizualnie. O takiej możliwości czytałem w artykule na stronie http://zbudujmyto.pl/vademecum/czy-warto-instalowac-kabine-prysznicowa-bezbrodzikowa-lazienka-projekty-zdjecia/. Jak dla mnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×