Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zapalenie ucha u dziecka

Polecane posty

Gość gość

moja trzyletnia córka przechodzi właśnie obustronne zapalenie ucha wewnętrznego.Zaczęło się nagle,wczoraj w południe,zaczęła przerażliwie płakać i trzymać się za ucho,nie gorączkowała.Jako że to była niedziela pojechaliśmy na ostry dyżur a z tamtąd ze skierowaniem do laryngologa,dostała antybiotyk i nurofen na ból.Dzisiaj już czuła się o niebo lepiej,nawet apetyt jej dopisywał bo wczoraj to nawet pić nie chciała.Tak się zastanawiam czy to możliwe żeby antybiotyk tak szybko zadziałał?doczytałam gdzieś że niekiedy zapalenie ucha wywołują wirusy a nie bakterie,my z mężem jesteśmy mocno przeziębieni,najpierw on,potem ja złapałam i może córka też,tylko jej zainfekowało ucho...kurcze boje się tych antybiotyków,córka nigdy nie brała a jak mówiłam lekarzowi że my chorujemy to to olał i wypisał recepte.podaje to co zalecił ale mam wątpliwości...Jeżeli wasze dzieci też przechodziły zapalenie ucha to proszę napiszcie jak to u nich przebiegało,jak długo i czy brały antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapalenie ucha może być bakteryjne lub wirusowe. U nas (syn miał wtedy niecały roczek) pojawiła się wysoka (40 st) temperatura, właściwie w przeciągu może 2 h. Syn dostał antybiotyk. W 2 dobie było już o niebo lepiej. Wyzdrowiał szybciutko. Od tamtej pory (ma 4 lata) nie miał żadnego zapalenia. Spokojnie. Antybiotyk jest często jedyną skuteczną metodą- a zapalanie ucha to naprawdę bolesne i nieprzyjemne choróbsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka w przeciągu 6 miesięcy przeszła 3 razy zapalenie ucha. Gdyby nie wyciek to nie wiedzialabym ze dziecku coś jest. Za każdym razem miała antybiotyk ( 2 razy krople, za trzecim razem doustny i krople, bo doszło do perforacji błony bebenkowej). Kuracja 7 dni. Córka miała w czasie choroby 12, 14 i 17 miesięcy. U Twojej córki pewnie lepiej zadziałał Nurofen. Podawaj do końca antybiotyk, bo jak wyjaśnił mi laryngolog z ucha szybko może przejść na nos lub gardło i niżej na oskrzela i płuca ( u nas trzecie zapalenie ucha skończyło się właśnie szpitalem z ciężkim zapaleniem płuc i oskrzeli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TaWredna-Boże!!!nie strasz mnie!!!oczywiście że podaje leki jak zostały przepisane tylko obawiam się że na jedno pomoże na drugie zaszkodzi...córka ogólnie nie jest chorowita ale jak już coś ja dopadnie to panikuje i ja i ona ,u lekarzy jest masakra,drze się jak tylko na nią spojrzą a szpitala to sobie już w ogóle nie wyobrażam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek przy zapaleniu ucha tez dostał antybiotyk, no i Milifen na gorączkę i przeciwbólowo. Wydaje mi się, że własnie ibuprofen szybko złagodził ból i może troszke przyblokował rozwój infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zgadza się leki p.bolowe dla dzieci mają też działanie p. Zapalne. Autorko skoro już widzisz poprawę to świetnie ale nie przerywaj kuracji żeby nie nawróciło. Wiem ze antybiotyk to nic dobrego ale jeśli nie jest przepisywanie ciągle i na wszystko to nie obawiaj się. Podawaj probiotyki koniecznie. Będzie dobrze ;) U nas to był ewidentny błąd lekarza i dlatego córka tak skonczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ociec6
Zapalenie ucha to paskudna sprawa dla dziecka. Wg moich obserwacji sprawa wygląda tak: - jeśli przegapi się dzień rozpoczęcia bólu ucha i nie poda dziecku kropli do ucha, to sprawa zapewne skończy się na antybiotyku - jak dziecko ma katar to należy się co najmniej pytać o to czy boli ucho, i jak boli to wpuszczam 5 -10 kropelek 0,2 - 0,3% wody utlenionej, czyli 9 kropli soli fizjologicznej i 1 kroplę wody utlenionej z apteki 3% na 3 minuty do każdego ucha, i tak dziecko leży i mu bulgocze (uprzedzam dziecko o tym i później po wylaniu cieczy z ucha zatykam mu na 20 min kulką waty) - zamiast wody utlenionej podaje dziecku - 3 lata, specjalny płyn do ucha, coś homeopatycznego ziołowego; wyjątkowo skuteczne! Podaje 2 dni 2 razy dz. i po temacie. Niestety jak ucho rozboli na dobre czyli zakładam będzie to trwało 2,3 dni to podawanie płynu do ucha jest ryzykowne ze względu na możliwą perforację błony, a i raczej te płyny nie pomogą. Gdybym nie używał tego rozwiązania z wodą utleniona to bym w tym sezonie miał dziecko na antybiotyku 5 razy, a tak było jeden raz, czyli przed tym jak wziąłem się do roboty i zadbałem o dzieciaczka. Uwagi: uznałem, iż nie ma konieczności podawania dziecku wody utlenionej 3% jak gdzieś czytałem. Myślę że to zdecydowanie na mocne. Napisałem co ja robię i absolutnie niczego nie radzę, bo nie mam zamiaru być ścigany prawnie. A i jeszcze jedna obserwacja. Po podaniu antybiotyku (Augmentin ) chętnie występują nawroty zapalenia ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×