Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

wanda1

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. Cytrynko dziękuję bardzo za odpowiedź. Za 1,5 tygodnia robię badania to będę coś wiedzieć a za 2 tygodnie mam wizytę u lekarza. Te posty wcześniejsze zgłosiłam do usunięcia, coś mi wtedy nie chciało działać.
 2. Hej, mam niedoczynność tarczycy. Normalnie ważyłam 52-53 kilo. Od tygodnia przytyłam 3 kilo i szczerze nie wiem na czym bo prawie nic nie jem. To przez tą niedoczynność? Biorę hormony ale najwyraźniej za mało :( Sama nie wiem. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za 2 tygodnie, do tego czasu będę miała już z 10 kilo na plusie.
 3. To fT4 przy podwyższonym tsh ma być wysokie? Myślałam, że fT3 i fT4 mają być niskie jeśli tsh jest za wysokie. Zgłupiałam.
 4. Maniorek ze mnie żaden specjalista ale mnie endokrynolog powiedziała (też chciałabym starać się o dziecko), że do ciąży powinnam mieć tsh poniżej 2. A fT4 przy podwyższonym tsh ma być niskie więc masz dobrze. Chyba.
 5. Cytryno właśnie kazała mi nieznacznie zwiększyć dawkę. Zawsze brałam codziennie 50 a teraz mam brać 4 razy w tygodniu 50 a 3 razy w tygodniu 75 i sprawdzić wyniki za 6 - 7 tygodni. Tak zrobię. Zapytam o te rzeczy, o których pisałaś na wizycie za 3 miesiące. Jeśli chodzi o to jak się czuję to nie ma różnicy, nie jestem bardziej senna niż zwykle ani nie mam bardziej suchej skóry, no nie wiem. Chyba normalnie. Jak zwykle.
 6. Mam pytanie, co oznacza podwyższone fT4? Jakie powinny być objawy, nigdzie nie umiem nic znaleźć na ten temat. Mam podwyższone tsh (przy normie 0,27-4,20 ja mam 3,75) i fT4 też mam podwyższone (przy normie 0,9-1,7 ja mam 1,6). Powtarzałam te badania i dalej tak wychodzi. Gdzieś zdołałam tylko przeczytać, że wyniki Ft4 mogą mieć związek nie tylko z chorą tarczycą ale nie napisali z czym jeszcze a moje endokrynlog stwierdziła, że mam sobie nie zaprzątać tym głowy a drugi, u którego byłam, że nie wie dlaczego tak mam. Nie mam pieniędzy, żeby chodzić po milionie lekarzy. Może wy będziecie coś wiedzieć, może ktoś z was tak ma? Proszę o odpowiedź.
 7. Cytryno bardzo dziękuję za odpowiedź, idę zjeść tabletki :)
 8. Wizytę u endokrynologa mam na 9 września dlatego pytam Was. Moja lekarka wyjechała za granicę.
 9. Hej, pytanie, ważne! Mam brac euthyrox50 jedną codziennie ale nie mam tego, mam tylko euthyrox25, czy moge brać 2 tabletki codziennie i będzie to to samo jakgdybym brała jedną euthyrox50? Bardzo prosze o odpowiedź bo musze brać od jutra.
 10. No niestety. Muszę miec poniżej 2 i to muszę miec tak cały czas dopiero wtedy moge się zacząć starać a ja już mam jednego bąbla i nie chciałam aby różnica była aż tak spora a już ma swoje lata :( Zastanawiam się jak długo zajmie mi zaniżanie tego TSH bo to chyba niełatwa sprawa.
 11. Mam wyniki. Tsh (0,27-4,20) 3,12 fT4 (0,93-1,7) 1,60 anty TPO ma być poniżej 34 ja mam 8,97 No więc te tsh mam mimo wszystko troche za wysokie bo ja chcę zajść w ciążę a powinnam do tego miec poniżej 2, najlepiej ok. 1,5 no i dalej wszystko utrzymuje mi się w górnej granicy nie wiedzieć czemu. Jeszcze jakies P/c przeciw receptorom TSH mam ujemne czyli chyba dobrze, taka mam nadzieję. Wizyta dopiero we wrześniu :(
 12. Cytryna tsh przy normie 0,24-4,20 miałam 4,17 a fT4 przy normie ok. 0,2-1,7 miałam 1,79. Chyba jakoś tak. Teraz zrobiłam ponownie badania przy czym nie mam jeszcze wyników.
 13. Cytryna tsh przy normie 0,24-4,20 miałam 4,17 a fT4 przy normie ok. 0,2-1,7 miałam 1,79. Chyba jakoś tak. Teraz zrobiłam ponownie badania przy czym nie mam jeszcze wyników.
 14. Byłam u innego lekarza, który stwierdził, że wyniki jakie mi wyszły (podwyższone tsh i podwyższone fT4) są niemożliwe i kazał mi zrobic nowe badania krwi. Ciekawe.
×