Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

barnaby

Zarejestrowani
 • Zawartość

  3234
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  15

Wszystko napisane przez barnaby

 1. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dzień dobry! Aa, Kasiu, miłego poniedziałku!
 2. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dzień dobry! Kasiu, Aa, Elfiku, KO, Basiu, witajcie dziewczyny! KO, zdrowia MKO, a Tobie jak najmniej zmartwień.
 3. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dzień dobry! Kasiu, KO, Elfiku, pięknego piątku dziewczyny! Kasiu, mało się odzywasz, mam nadzieję, że wszystko u Ciebiew porządku? Jeśli masz dużo zajęć w tym czasie, to może i lepiej, żeby się nie stresować sytuacją zewnętrzną. Basiu, skromnie czy nie, ważne że z rodziną i na powietrzu. Obawiam się, że zamknięci w domach, nie wytwarzamy wystarczającej dawki wit. D, do tego dochodzi wpływ światła słonecznego na samopoczucie psychiczne. W niedzielę może spotkam się z przyjaciółmi pierwszy raz od marca, to będzie moje pierwsze wyjście dla przyjemności. KO, trzymaj się, zdrowia Tobie i Twojej rodzinie . Elfi, już jutro etap porządkowy, będzie czysto i pięknie, a Ty odpoczniesz w odnowionym domu.
 4. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Fikret dostarczył list Ademowi. Przemyślał to sobie? Bo teraz Adem ma mniej powodów do nienawiści do Boranów, a zyskał jeden potężny do odwrócenia się od matki. Jeśli Fevzi czterdzieści lat wcześniej chciał walczyć z prawowitą żoną o uznanie nieślubnego syna, to upokorzyłby Esmę przed całym światem i podeptałby zasady, dla których ona poświęciła swoją miłość. Warto było? Dziękuję za uwagę .
 5. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Garip pisze pożegnalny e-list do Esmy. Mimo zawodu, jaki mu sprawiła, nie odwracasię od niej i zapewnia o swojej miłości. Emocje tak go wyczerpały, że zemdlał przed opuszczeniem domu.
 6. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  W pokoju Emira czekała na niego Süreyya. On ją odpycha i rani, ale ona opowiada mu o swoim dzieciństwie bez rodziców. Nie zamierza zastąpić mu mamy, ale być z nim i dla niego. Nie tego się spodziewał, gdyby obraziła się na niego lub krzyczała, byłoby mu łatwiej, usprawiedliwiłaby jego bunt i nienawiść.
 7. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Fikret zakradł się do sypialni Esmy, żeby znaleźć list Fevziego. Esma wróciła do domu, ale udało mu schować list. Wykręcił się troską o Adę i prośbą o pomoc, żeby mógł zobaczyć córkę.
 8. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Ipek szczuje tego szurniętego na Esrę, obwiniając ją o rozbijanie małżeństwa. Chce, żeby cała jego wściekłość zwróciła się przeciw siostrze, nawet trochę chroni Fikreta.
 9. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Ipek wykopała brata Esmy, niezłego oryginała i chyba trochę szurniętego. *Faruk uświadamia Emirowi, że Süreyya była jego żoną już w chwili ponownego pojawienia się Begüm. Nie wyklucza, że gdyby chronologia była odwrotna, ożeniłby się z Begüm. To! mnie zdziwiło!
 10. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Emir przedstawia na szkolnej akademii swój projekt o mamie i mówi w czasie teraźniejszym, jakby Begüm żyła. Dopiero po chwili dodał końcówkę czasu przeszłego. Opowiadał o swoich nadziejach na rodzinne życie z obojgiem rodziców. Obwinił Süreyyę za śmierć mamy i swoich marzeń. Gdyby nie ona, jego mama miałaby siłę walczyć z chorobą. Süreyya jest zdruzgotana i nie chce widzieć Faruka. Uważa, że ponosi on winę za pozwolenie na wystąpienie, chociaż Emir nie był gotowy. Przygnębiony Faruk naskoczył na matkę za podjudzanie Begüm do walki o niego. *Adem wystraszony groźbami Halima poszedł z pojednawczą wizytą do Dilary.
 11. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Halim wpadł na pogawędkę do Adema. Jest ktoś, kogo ten damski bokser się boi. A to mi się bardzo nie podoba - szantażuje Adema zrobieniem krzywdy Dilarze.
 12. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dobry wieczór! Esma nie wytrzymała i wytknęła Akifowi zamiar poślubienia Senem. Jak to? Przecież ona osobiście doniosła na jego narzeczoną.
 13. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dzień dobry! Kasiu , Aa , pięknego czwartku! Aa, zasłodziłam się . Mała Luna była takim słodziaczkiem. Basiu, bardzo się cieszę, że spędziłaś miło czas z rodziną na powietrzu . Kiełbaski z grilla! Pycha! Lubię też chleb opiekany na grillu, nawet bardziej niż mięso. GRA, dziękuję za miłe słowa . Paaa...
 14. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dobranoc .
 15. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Przynajmniej Burcu rozumie ojca i wspiera go. Nie rozumiem tej sprzeczności - wypada przesadzać w reakcjach, gestach negatywnych, można komuś przyłożyć, jawnie wyrażać nienawiść jak Adem, a okazywanie pozytywnych uczuć jest zakazanym owocem. Dziękuję za uwagę .
 16. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Halim dołączył do Adema i Cana w restauracji i nieźle nastraszył swojego kolegę z pryczy więziennej. Zapowiedział zacieśnienie stosunków koleżeńskich.
 17. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dilara i Senem rozmawiają o ślubie, co Dilarze przypomina jej własny. *Dilara chowa się w nieosiągalnym dla Adema miejscu - jasne, jest poza zasięgiem jego pięści i nogi.
 18. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Faruk sam powiedział Emirowi, że będzie miał rodzeństwo, ale ten nie zareagował entuzjastycznie, co było do przewidzenia. Ku zdziwieniu ojca decydował się na prezentację o swojej mamie. Z niechęcią graniczącą z nienawiścią patrzył na zdjęcie Faruka i Süreyyi.
 19. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Murat chce łączyć naukę z pracą, więc Faruk proponuje mu dołączenie do braci w firmie. Esma zamierza wydać przyjęcie z okazji ślubu Murata, żeby stawić czoło plotkom. Esma nie wytrzymała i oznajmiła wszystkim o ciąży Süreyyi. Miło, że zostawiła ten przywilej przyszłym rodzicom. Gülistan zaniosła tę wiadomość do kuchni i Nurgül uświadomiła sobie, że stawia ją to w złym świetle, bo dała słowo, że zachowa tajemnicę. Tym razem Esma jej nie upokorzyła, tylko zdradziła i naraziła na konflikt z Süreyyą. Esma pogratulowała Farukowi, bo to on przecież jest w ciąży.
 20. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Sztuczne perły na kardiganie i zapewne naturalne na szyi i w kolczykach nie pasują do siebie. *Esma napuszcza Emira na Bade i Murata! Nie ma granic, gdy zapamiętuje się w złości. W czasie kolacji do Burcu zadzwonił Garip z wiadomością, że wyjeżdża za granicę. Chyba jednak nie ona była adresatką tej nowiny. Esmą to bardzo poruszyło. *Fikret nawet na spacerze z Esrą nie potrafi przestać myśleć o córce. Ona chce wyjechać, żeby nie komplikować jego sytuacji, ale jest dla niego wsparciem. Fikret umie dostrzec moralną małość Ipek, a sam krzywdzi brata.
 21. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Też pomyślałam jak Garip, że Esma postępuje z Muratem tak, jak jej ojciec z nią, gdy była zakochana w Garipie. Ona zdaje sobie sprawę z analogii miedzy jej synami a nią sama w przeszłości, a jednak nie potrafi przekroczyć granicy skostniałych zasad, przez które sama była nieszczęśliwa i unieszczęśliwiała swoje dzieci.
 22. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Cześć Elfi, jak najmniej kłopotów przy remoncie i jak najwięcej satysfakcji po . Cześć Aa, Tobie też miłego wieczoru . NzS. Adem zastawia sidła na Fikreta, zapewniając sobie jednocześnie pozostawanie w cieniu. Wystawia go jak zająca, a Fikret zajęty myślami przy córce nie potrafi jasno analizować, zresztą to nie jest jego mocną stroną.
 23. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Cześć GRA , cześć KO ! Ja też myślałam, że wszyscy odsypiają wczorajsze święto . KO, mam nadzieję, że miło spędzasz czas z rodziną .
 24. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dzień dobry! Miłej środy, Gromadko! Niech to będzie piękny, bezpieczny dzień!
 25. barnaby

  Grzech Fatmagül 18

  Dalej nie mogę uwierzyć, że Esma tyle razy sparzyła się na pochopnych ocenach, a nie potrafi docenić Bade. Co innego troska o ich niedojrzałość, a co innego fałszywe oskarżenia. Bade czuje się nieswojo zawieszona między dwoma światami, a to tylko jedno piętro w domu. *Esma odmawia wspólnego wyjazdu z Garipem. Jasne, zrezygnuje z miłości, żeby nikt się jej nie czepiał, gdy będzie niszczyć innych - sprawiedliwie wszyscy będą nieszczęśliwi. Dziękuję za uwagę .
×