Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

barnaby

Zarejestrowani
 • Zawartość

  1420
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  14

Posty napisane przez barnaby


 1. Elfi, dzięki za wyjaśnienie obecnej sytuacji w WM. W pierwszej serii chyba nie było takiego komediowego kontrapunkt jak teraz z Osmanem (wiem, że teraz to nie Osman). Czasami spojrzę i w tym wątku nic się nie dzieje, w dodatku aktorzy grają z talentem drewnianych pni.

  *Kasiu, nawet nie zauważyłam, że to dom Begüm, u Mihriban wygląda duuużo lepiej.

  W NzS Garip też ma piękny, stylowy dom z niesamowitym widokiem z werandy.

  Doceniam nowatorstwo tego szklanego kontenera - akwarium Sanem, ale nie ma tam za grosz prywatności, chyba że opuści się żaluzje, ale wtedy w środku będzie ciemno i dom straci ogromny atut - wzajemne przenikanie się wnętrza i ogrodu.


 2. Dzień dobry! ☺

  Wichura szybko przejdzie, u mnie już jest spokojnie. 

  Miłej niedzieli nam wszystkim! ☺👋

  GRA, kiedyś wspomniałaś, że nie mogłaś pisać, chociaż byłaś już zalogowana. Mam ten problem z aplikacją sieci drogerii; po zmianie telefonu nie mogę się zalogować, bo aplikacja nie przyjmuje mojego hasła i nie mogę założyć nowego konta, bo już mam konto. Panie w drogerii poradziły mi, żebym otworzyła nowy e-mail z lekko zmienionym danymi i z tym e-mailem jeszcze raz pobrała aplikację.

  Może Ty też zaloguj się na nowy e-mail?


 3. EK130. Padłam przy okazywaniu współczucia zemdlonej Hümie – Nihat do Aziza „Ma pan wodę?” A:”Nie”- kochany były mąż 😛. Can: „Niech leży, zaraz oprzytomnieje” – kochany bieżący syn 😛. Hüma miauczała, gdy zostawili ją samą pod drzwiami  Mihriban.

  EK131. Sanem dodała miodu do maści na poparzenia ze względu na jego właściwości antybakteryjne, a miesza tę miksturę drewnianą łyżką, której nie sposób porządnie zdezynfekować. Aż tak jej Can zawinił?! Bakterii nie widać, to znaczy, że ich nie ma?!

  Mevkibe słuchała jak zaczarowana odwetu, jaki Mihriban wzięła na garnkach w zastępstwie Hümy (raz chciałam walnąć z wściekłości wazonikiem o podłogę, wybrałam z tej wściekłości najbrzydszy, ale skubany odbił się od podłogi i omal nie dostałam rykoszetem). W oczach awanturnicy, która jak nikt potrafi rozpocząć burdę uliczną z Aysun, to najwyższy wyraz uznania.

  Aziz (w wersji oryginalnej tureckiej) powiedział, że będzie lepiej dla ludzkości, jeśli Mihriban nie będzie się przeszkadzać.

  Mihriban ma piękny dom, jasny, otwarty, wypełniony książkami.

  *Skąd Hüma wie, gdzie jest chata Cana, jeśli nie mieli ze sobą kontaktu od rozwodu, a tym bardziej co wie o jego sąsiadach w górach? A w ogóle myślałam, że to pustelnia bez sąsiadów.

  *Sanem najpierw wydarła się na Cana, że nie może nic napisać po jego wyjeździe (chyba wystarczy, że na również jego historii wypłynęła jako pisarka, czego ona od niego jeszcze chce?), a chwilę potem ma przypływ natchnienia na trzy litery i nie jest to brzydkie słowo (ono nie ma trzech liter).

  KO, ja myślę, że Sanem zamierza zaatakować ścianę barankiem, żeby rozum jej wrócił, dlatego ma asekurację z chustki na głowie.

  *Za co Hüma tym razem nienawidzi Sanem? Divitowie stracili cały majątek, ona zaakceptowała Leylę, a nawet jej rodziców, jeśli bez przerwy tam przesiaduje. Sanem została sławną nie tylko w Turcji pisarką i nawet Polen przy niej jest szarą myszą. Role się odwróciły. Nienawiść do Sanem obecnie ma wyłącznie irracjonalne podstawy, co nie znaczy, że nie mogą być one równie silne jak racjonalne – jeśli uprzedzenia klasowe są racjonalne.

   

  • Like 1
  • Thanks 1

 4. Dziękuję za słowa otuchy, ale dziś nie doszło do lekcji jazdy. Pewnie w przyszłym tygodniu poćwiczę na placu przy dawnych koszarach, tam jest dużo miejsca😃.

  *Kasiu, Misia przy każdej okazji wpycha się na kolana, najlepiej w poprzek, żeby przylegać jak największą powierzchnią ciała. Lubi też leżeć w kabinie prysznicowej, bo w łazience jest najcieplej. Widziałam tego kotka na Ig, spryciula 😻.

  Á propos Ig - jest dużo zdjęć Cana Yamana na rzymskim lotnisku, bo jutro we włoskiej telewizji jest program z nim na żywo. Can jak nie on - bardzo poważny, ma teraz kilkudniowy zarost i jeszcze krótkie włosy. To będzie jego pierwszy publiczny występ od trzech miesięcy.

  *SK. Z uwagą obejrzałam na yt fragment zatytułowany "Sancar şokta". Sancar miał przemyślany plan obejrzenia telefonu Nare, to była pierwsza rzecz, na którą zwrócił uwagę po przekroczeniu progu tarasu. Zastanowiło mnie co innego - gdy zobaczył płaczącego Gediza, podszedł do niego i przytulił. Uwierzył bez zastrzeżeń, że Gediz miał powód do rozpaczy, w przecież tym powodem jest nagranie będące dowodem na łajdactwo Akına, o czym Sancar wie po telefonicznej rozmowie Nare i Müge. Czyli wierzy, że Gediz płacze z tego samego powodu, który odrzuca nie wierząc w niewinność Nare?

  *Halise upokorzyła Elvan w obecności Menekşe, a Menekşe oszczędziła wstydu rugając ją bez świadków. Następna teściowa z upodobaniem do najgorszej synowej, zupełnie jak Esma.

  • Like 1

 5. Cześć KO! 😗

  Moja przyjaciółka poradziła mi, żebym zapomniała o lewej nodze, ona na początku też nie polubiła się z automatem i po takiej poradzie swojego brata załapała.

  Będę jeździć jak Can Divit, on trzyma nogę na nadkolu 😁(na dłuższej trasie ja też, ale nie tak wysoko). Zawsze się dziwię, że mu tak wygodnie z kolanem pod brodą 😛.

  Znalazłam jedną rzecz wspólną z Canem Yamanem - używamy tego samego atramentu (Ig) 

  *KO, zasłodziłam się kociaczkiem 😍😻. Miśka ma taki post z 18 września, gdy zakopała się w pledach przeczuwając nadchodzącą zimę.

  Miłej soboty 😗

  P.s.Czy widać u Was emoji pobierane z klawiatury smartfona, a nie edytora kafe? Ze smartfona pobiera się szybciej.

  • Like 1

 6. Cześć Kasiu! 😍👋

  Mam nadzieję, że problemy z Internetem już  za Wami. Jasne, że chciałabym, żeby żadnych w ogóle nie było 🙂.

  Dzień dobry wszystkim!👋

  Trzymajcie kciuki, może dziś będę pierwszy raz jeździć samochodem z automatem. Musimy wybrać takie miejsce, na którym nie ma drzew 😛.

  Moja mama postanowiła jako ostatnia z rodziny zrobić prawo jazdy i przyjaciel taty postanowił ją podszkolić. Pojechali na wielki plac po fabryce traktorów, mama wjechała w jedyną ławkę już poza tym ogromnym parkingiem i było po prawie jazdy. 😉

  Miłej soboty. 🙂

  • Like 3

 7. Miałam zamiar tylko powiedzieć dobranoc, ale trafiłam na streszczenie i komentarz do SK! 🤣😍🙏 Dzięki KO!

  Dziękuję też za EK 😍. Rano zerkałam przygotowując się do wyjścia. Nie wiem, czy była scena, w której Hüma miauczała cichutko: "mi... mi...mi" Mihriban. 🤣

  Dziś już oczy same się zamykają, dobranoc wszystkim! 🙂

  *Napisałam ten post i nie wysłałam. Brawo!

  • Like 1

 8. Elfi, Esma po wyjściu od Garipa wyglądała jak więzień wypuszczony na wolność. Błyszczały jej oczy, zmienił się wyraz twarzy, twarz jej się zmieniła! Było w niej oczekiwanie, tłumiona radość, obawa przed nieznanym i ciekawość tego nieznanego. Ona naprawdę była więźniem swojej mentalności, pozycji społecznej i konwenansów, a przede wszystkim wizerunku, na który pracowała całe życie. Tak jak długoletni więzień nie umie żyć na wolności, nie zna jej, a niewola jest bezpieczna i oswojona. 

  Poszła do Garipa z przekory i trochę na złość rodzinie i chyba całkiem o tym zapomniała.

   

  • Like 3
  • Thanks 1

 9. Cześć Elfi! 🙂👋

  Chyba dziś nie zdążę zjeść pączka, bo lubię je tylko z jednej cukierni, a tam są koszmarne kolejki, mimo że mają kilka punktów w mieście. 

  Dziękuję Ci za mądre komentarze (nie dlatego, że się ze mną zgadzasz 😉)  - zawsze, gdy je czytam, podziwiam Twoje przemyślane, sprawiedliwe i głęboko humanistyczne słowa.

  Zgadzam się z Tobą w kwestii motywów postępowania Garipa; uświadamia Esmie konsekwencje dokonanych przez nią przed laty wyborów. 

  • Thanks 1

 10. Już wczoraj miałam takie wrażenie, a dzisiaj je potwierdziłam - rozmowa Süreyyi i Esmy nie była czarno-biała. Esma miała rację krytykując zachowanie Süreyyi po zerwaniu z Farukiem, a Süreyya uderzyła poniżej pasa wspominając zdradę Fevziego, bo Esma była jej ofiarą. Oczywiście na tym obrazie jest dobry i zły charakter, ale są na nim odcienie szarości. 

  • Like 1
  • Thanks 1

 11. Ryża ł.ajza podpaliła chatę Cana‼️ Sprawdził, czy Can był w środku?! 

  Can wskoczył w płomienie, a Sanem opamiętała się, że naprawdę może go stracić. Koniec odcinka.

  Dziękuję za uwagę, do zobaczenia! 🙂

  KO, Ty wiesz co 🙂. Wyskoczył błąd w czasie wysyłania odpowiedzi i powtórzyła się.

  • Like 1
×