Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Esox

Zarejestrowani
 • Zawartość

  560
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Esox

 1. Gdy się trafi na właściwego partnera to można z nim wytrzymać w jednym mieszkaniu przez całe życie. Ja to szczęście miałem. Nie miałem za to szczęścia do współlokatorow podczas studiów. Chodzi mi o współlokatorow na kwaterze i w akademiku na I i II roku. Pierwszy współlokator był małomównym gburem. Często panowala między nami nieznośna, drętwa cisza. Drugi współlokator miał dominujący charakter i próbował narzucić swoje zasady. Ciężko było z nimi wytrzymać, a musiałem wytrzymać z każdym z nich dwa semestry. Na szczęście na III roku karta się odwróciła. Od tamtej pory trafialem na świetnych współlokatorow.
 2. Ok, to są niezaprzeczalne zalety Maćka. Czasem to jednak nie wystarcza. Znam osoby- zarówno kobiety jak i mężczyzn, którzy pracują, mają mieszkanie i samochód, ale są samotne i nie jest to samotność z wyboru.
 3. Być może nie miała szczęścia do facetów. Trzeba mieć farta aby trafić na swoją drugą połówkę. Moim zdaniem udział w takim programie ułatwi jej znalezienie partnera. Ona na pewno ma swoich fanów.
 4. Nie ma wzajemnej fascynacji więc wzajemnej chemii nie będzie. Ta para się nie utrzyma. Po programie Laura zapewne dość szybko znajdzie sobie faceta. Maciek będzie miał dużo trudniej ze znalezieniem sobie partnerki. Grono jego potencjalnych partnerek jest bardzo wąskie. Już sam tylko warunek " seks po ślubie" jest zaporą nie do pokonania dla większości potencjalnych kandydatek. Szkoda mi go. Gdyby za młodu tak jak większość młodych mężczyzn obściskiwał się z dziewczynami na imprezach i nabierał doświadczenia w kontaktach z dziewczynami, czułby się teraz dużo pewniej. Ta pewność bardzo by mu się przydała gdyż ona ułatwia nawiązywanie kontaktów z kobietami. No cóż. Rozwód z Laurą pewny. Mam jednak nadzieję, że Maciek swoją drugą połówkę znajdzie.
 5. Szwagierka Laury w rozmowie w 4 oczy sugerowała jej, że Laura mogłaby popracować nad Maćkiem gdy ta oświadczyła jej, że Maciek "nie jest obyty z kobietą". Z odpowiedzi Laury wynika, że nie ma ona na to raczej ochoty.
 6. Podziwiam Karola za jego opanowanie. Ja na jego miejscu nie byłbym w stanie wytrzymać z Igą do końca edycji po to aby oświadczyć, że nic z tego nie będzie. Zachowanie Igi nosi znamiona psychicznego znęcania się nad partnerem. Dobrze, że do końca tylko trzy odcinki. Gdyby to miało trwać dłużej to i opanowany Karol by tego nie wytrzymał. Co do Laury i Maćka. Tu nie ma bliskości i raczej tej bliskości nie będzie. Wciąż tylko dystans. Zero pocałunków. Oni są dla siebie tylko kolegami.
 7. Ja również uważam, że Maciek nie pasuje do tego programu i że jego kandydatura powinna zostać odrzucona przez ekspertów. Podtrzymuję moje zdanie na jego temat, że powinien szukać partnerki w środowiskach wspólnot katolickich. Szacun należy mu się za to, że odważył się wystąpić w programie. Mało kto odważa się na taki krok aby szukać partnera na oczach tysięcy widzów co wiąże się z ryzykiem odrzucenia na oczach tychże tysięcy . Większość z nas doświadczyło odrzucenia. Wiemy jak boli otrzymanie kosza. Jednak otrzymanie kosza na oczach wielotysięcznej widowni to byłby dla mnie koszmar.
 8. Ja również uważam, że Iza z Kamilem mają największe szanse. Początkowo nie dawałem im szans z powodu różnicy wieku między nimi- partnerka starsza. Kamil lubi się kleić do partnerki i sprawia wrażenie, że chciałby trzymać ją za rączkę przez 24 godziny na dobę. Zachowuje się jak zakochany gimnazjalista. To jedyny jego mankament. Musi nad tym popracować. Co do Maćka. Pisałem już tu o tym, że powinien związać się z bogobojną partnerką, która chce zachować czystość do ślubu. Pasowałaby do niego partnerka, która nie posiada doświadczenia w kontaktach fizycznych z mężczyznami. Szacun dla Maćka za to, że zgłosił się do programu. To świadczy o tym, że chce on coś w swoim życiu zmienić i bardzo mu na tym zależy. Z Laurą mu się zapewne nie uda, ale dzięki temu programowi ,po jego emisji być może znajdzie swoją drugą połówkę, albo ona znajdzie jego. Oby tak się stało. To dobry chłop. Zasługuje na szczęście.
 9. Po obejrzeniu 9 odcinka uważam, że Iga i Karol wezmą rozwód. Komentarz zbyteczny. Napisano tu o nich wystarczająco dużo. Małżeństwo Laury i Maćka również się nie utrzyma. Wydaje mi się, że Laura najchętniej wzięłaby rozwód już teraz. Tu nie ma żadnej chemii. Jeżeli chemii nie ma to ona się już nie pojawi. Oni są dla siebie tylko kolegą i koleżanką i tak już wg mnie zostanie. Maciek chce, ale ona nie chce. Ona męczy się z Maćkiem gdy ten przebywa z nią w jej mieszkaniu. . Z tej maki chleba nie będzie. Iza i Kamil- tutaj zaskoczka. Sądziłem, że nic z tego nie będzie z powodu różnicy wieku. Ona starsza o 6 lat. Sytuacja jest jednak taka, że wszystko wskazuje na to, że oni będą razem.
 10. Esox

  Wszystkie ładne dziewczyny są zajęte?

  Autorze, temat, który poruszasz to naturalny stan rzeczy. Uczyłem się w liceum. W szkole było mnóstwo dziewczyn. Przeważały dziewczyny mniej lub bardziej przeciętne z wyglądu. Ponadto mniej więcej 10% ogółu stanowiły dziewczyny bardzo atrakcyjne. Fakt był taki, że wszystkie atrakcyjne dziewczyny z klas maturalnych /19 latki/ były juz zajęte. Jeżeli ktoś chciał zapoznać sie bliżej z atrakcyjną licealistką musiał się spieszyć i startować do dziewczyn z młodszych klas. Nie można było zwlekać gdyż konkurencja czasu nie marnowala.
 11. Te lekko azjatyckie rysy powodują, że jest ona wyjątkowa. Laura jest kobietą o niebanalnej urodzie. Mam koleżankę, która przypomina z urody Latynoskę. Jest jedyną w swoim rodzaju. Zawsze miała ogromne powodzenie u chłopaków.
 12. Maciek ma najprawdopodobniej spore zaległości w sprawach damsko męskich. Moim zdaniem on ma tremę przed bliskością z kobietą i mam tu na myśli coś więcej niż trzymanie się za rączki. Ja to rozumiem gdyż miałem takie same dylematy przed pierwszym pocałunkiem z dziewczyną z tym, że ja miałem wtedy 18 lat, a Maciek ma już lat 30.
 13. Martyna- pamiętam. Atrakcyjna dziewczyna. Na pewno znalazła sobie już męża.
 14. Nie spodziewam się tu happyendu. Obym się jednak mylił. Dziwię się, że Maciek nie związał się z dziewczyną ze środowisk neokatechumenalnych. On na pewno uczęszcza na spotkania grup neo. gdyż jest gorliwym katolikiem. Grupy neokatechumenalne są złożone z osób w różnym wieku. Spotkać tam można rownież młode, wolne dziewczyny. Taka dziewczyna byłaby idealną partnerką dla bogobojnego mężczyzny.
 15. Co za dużo to niezdrowo. Jak tak dalej pójdzie, Iza nie będzie mogła na niego patrzeć gdyż z powodu tego słodzenia on stanie się dla niej nudny i mdły.
 16. Ja również uważam, że ona nie jest brzydka. Jest przeciętnej urody. Autor komentarza nie widział chyba naprawdę brzydkiej kobiety.
 17. Tu jest jeszcze inny problem. Jej mąż prawdopodobnie nie ma żadnych doświadczeń w kontaktach z kobietami. Chodzi oczywiscie o kontakt fizyczny. Ona będzie musiała go wszystkiego nauczyć.
 18. Jeśli chodzi o Aśkę i Adama z 4 edycji to Adam był zawiedziony, że wybrano mu starszą od niego partnerkę mimo tego, że w ankiecie napisał, że preferuje młodsze od siebie. Z tego powodu on się zablokował i konsekwentnie trzymał Aśkę na dystans. Nigdy nie chwycił jej nawet za rękę- nawet wtedy gdy na spacerze slizgala się i o mało co nie upadła. Moim zdaniem tym swoim zachowaniem on robił na złość producentom i Bogu ducha winnej Joannie za to, że wybrano mu starszą od niego żonę.
 19. Ja też tego nie rozumiem. Ona była w szoku gdy on powiedział jej, że ma 29 lat. Sądzę, że oczekiwała starszego od siebie partnera, ostatecznie równolatka. Widać było, że była zawiedziona i od razu zrobiła się drętwa atmosfera. Ona ma klasę, więc dymu nie zrobiła. Zachowała zimną krew. Chleba z tej mąki raczej jednak nie będzie.
 20. Esox

  Czy powiedzieć?

  Zgadza się. Przecież ona może być już zajęta. Dostać kosza od koleżanki z pracy to niezbyt fajne doświadczenie gdyż strony na co dzień widzą się i spotykają w miejscu pracy.
 21. Słuszna decyzja gdyż twoja sytuacja autorze jest beznadziejna. Z tej mąki chleba nie będzie. Nic na siłę. Nie ma sensu robić z siebie namolnego desperata czy co gorsza stalkera.
 22. Esox

  z cyklu mądry polak po szkodzie

  Masz rację. Gdy byłem młody i niedoswiadczony, straciłem wiele miesięcy na podchody do dziewczyny , która już na samym początku oświadczyła, że marzyła o kimś innym, a ja mimo tego bylem w niej zakochany. Niestety wbilem sobie do głowy absurdalny wniosek iż jeżeli będę się wytrwale i długo starał to w końcu ona zgodzi się być ze mną. To była ślepa uliczka. Ponioslem sromotna porażkę. To była dla mnie ważna lekcja w życiu. Nigdy więcej nie zainwestowalem mojego uczucia w ciemno czyli bez gwarancji i żadnych szans na to, że zostanie ono odwzajemnione.
 23. Oj tak. Potwierdzam. Byłem kiedyś na dancingu. Tam zauważyłem dziewczynę z mojej bylej szkoły. Ona była z młodszego o 2 lata rocznika. Dziewczyna ta zawsze mi się podobała. Była tylko z koleżankami. Nie miała partnera. Poprosiłem ja do tańca. W trakcie tańca zachowywała się z dystansem. Bez uśmiechu. Tanczyla jakby z przymusu. Od razu po pierwszym tańcu podziękowała co oznaczało, że nie miała ochoty na moje towarzystwo.Wyczulem, że żadne próby podrywu nie miałyby sensu gdyż dostałbym kosza. Dopiero po fakcie dowiedziałem się, że ją pociągali tzw.źli chłopcy. Ja byłem spokojnym chłopakiem. Dla niej byłem tylko jakimś frajerem.
 24. To było 5,5 roku temu. Mam nadzieję, że autorka od tamtego czasu żyje z innym partnerem gdyż tego buca i egosistę kopnęła w d....
 25. Do Brave 1. Ona twierdzi, że nie miała nigdy faceta. Być może nigdy się jeszcze nie całowała i z tego powodu trzyma dystans. Chciałaby się całować, ale wstydzi się tego, że nigdy tego jeszcze nie robiła.
×