Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Esox

Zarejestrowani
 • Zawartość

  1249
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Esox

 1. To była połowa lat 80 tych. Wiem, to była inna epoka. Większość licealnych związków zakończyła się ślubami, ale część tych małżeństw zakończyła się potem rozwodami w ciągu kolejnych kilkunastu lat. W tamtym okresie kobiety brały ślub najczęściej w wieku ok.22 lat.
 2. Święta prawda. Jeżeli rozmowa z upatrzonym obiektem jest drętwa i męcząca, nic z tego nie będzie. Trzeba się wycofać na z góry upatrzone pozycje. Jeżeli nie ma wzajemnej fascynacji to klops- nic na siłę.
 3. Opisana sytuacja nie jest moim zdaniem żadną okazją. Zmarnowana okazja jest np.wtedy gdy dziewczyna, która ci się podoba powie ci, że się jej podobasz i zaproponuje Tobie autorze całowanie a ty jej tego odmówisz gdyż nie umiesz się całować.
 4. Ok, najbardziej atrakcyjne maturzystki mogły być już w komplecie zajęte. Tak było w mojej szkole. Było jednak mnóstwo fajnych i wolnych dziewczyn w młodszych klasach.
 5. Pamiętam czasy gdy byłem w 8 klasie. Miało się wtedy 15 lat. W tamtych czasach 15 letni chłopak idący za rękę z dziewczyną uznawany był przez kumpli za kosmitę. Dziwiliśmy się z kumplami z osiedla, że ktoś w naszym wieku miał już potrzebę posiadania dziewczyny, a tacy już wtedy byli. Woleliśmy kopać piłkę na podwórku niż chodzić z dziewczyną za rączkę. Dopiero po ok.3 latach zmieniliśmy zdanie.
 6. Sęk w tym, że mógł przebierać, ale nie przebierał gdyż miał problem z sobą- nieśmiałość, niska samoocena itp. Lata upłynęły nim zdołał pokonać te demony. Teraz gdy nabrał odwagi, trudno mu znaleźć wolną dziewczynę w jego kategorii wiekowej, która by mu się spodobała. Wszystkie te, które są w jego typie mają partnerów.
 7. Esox

  Dlaczego się zdradzamy

  Ich cechą wspólną jest to, że nie są ładni z wyglądu, ale fakt jest taki, że znam również brzydkie osoby płci obojga, które poznały swoich partnerów. Zapewne nie posiadają również " tego czegoś". Niektórzy z nich są dziwni. Jedna z kobiet ma nieciekawy głos. Jeden z mężczyzn sepleni i nie ma przednich zębów. No cóż. Historia każdego z nich jest inna. Łączy ich jednak to, że wszyscy byli, są i zapewne nadal będą samotni.
 8. Esox

  Samotny od lat

  I znowu ta cholerna nieśmiałość czyli główny wróg miłości. Miałem to samo. Ja jednak marnowałem okazje z powodu nieśmiałości gdy miałem 18-19 lat. Potem już było lepiej.
 9. Ładne ,bezdzietne i co bardzo ważne jeszcze wolne? Odpowiedź jest prosta- w szkole średniej i na studiach. Potem większość dziewczyn jest już zajęta. Akurat wczoraj mój młodszy kolega w wieku 30+ zwierzył mi się, że próbował startować do dziewczyny 20+, która od niedawna pracuje tam gdzie my. Bardzo mu się spodobała i miło się mu z nią gadało. Jest atrakcyjna. Nie powiem. Niestety oświadczyła mu, że ma już chłopaka. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Mój kolega jest bardzo zawiedziony i bardzo przeżywa tą sytuację. Mówiłem mu, że teraz to już będzie tylko pod górkę. Przespał czasy szkolne, kiedy mógł przebierać jak w ulęgałkach.
 10. Esox

  Dlaczego się zdradzamy

  Niesprawiedliwy jest ten los. Jedni mają ciągłe powodzenie u płci przeciwnej i od adoratorów opędzić się nie mogą. Innymi nie interesuje się nikt. Znam osoby zarówno kobiety jak i mężczyzn , które nigdy nie były czyjąś drugą połówką i nikt nimi się nigdy nie zainteresował w aspekcie damsko męskim, a napewno one o tym marzyły. Pewna znana mi z widzenia samotna kobieta w wieku ok.50 lat zmarła w swoim mieszkaniu. Nigdy nie miała faceta. Ostatnie swoje chwile na tym świecie spędziła przed komputerem. Tam została znaleziona. To bardzo, bardzo smutne.
 11. Esox

  Dlaczego się zdradzamy

  Dlaczego się zdradzamy? Jedni zdradzają gdyż muszą to robić- mają to we krwi. Inni zdradzają bo chcą spróbować jak to jest z innym/inną. Jeszcze inni nie zdradzają i są wierni do grobowej deski.
 12. Podryw na ulicy? Owszem, małolatom w wieku lat 15 to jeszcze wypada. Jednak podrywanie przypadkowych kobiet w miejscu publicznym przez 30 letniego mężczyznę to faktycznie żałosne. Dla mnie to akt desperacji najwyższego stopnia.
 13. Esox

  Ograniczający partner .... toksyna.

  Trudno to zrozumieć, ale zdarzają się kobiety, które preferują przemocowych partnerów. Takie kobiety nie są w stanie żyć w związku ze spokojnym i łagodnym czyli tzw.dobrym facetem tj.takim który nie bije i nie pije, oraz oddaje całą pensję. Znam takie przypadki. Na takie kobiety mówi się, że potrzebują twardej ręki i że będą chore jeżeli raz w miesiącu nie oberwą od partnera i nie będą nosić lima pod okiem.To wydaje się absurdalne, ale takie kobiety istnieją. Są to rzadkie przypadki, ale się zdarzają.
 14. Esox

  Ograniczający partner .... toksyna.

  Ona musi działać już teraz ale powinna być konsekwentna. Jeżeli pozwoli się się zdominować, on zmusi ją do ślubu i możemy się tylko domyślać jak będzie wyglądało jej życie.
 15. Esox

  Ograniczający partner .... toksyna.

  Z treści wypowiedzi autorki wynika, że pozbycie się tego pana raczej nie będzie takie proste- 8 letni związek, chorobliwa zazdrość, planowany ślub. Tylko silna psychicznie i zdecydowana kobieta podoła takiemu wyzwaniu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że delikwent nie będzie chciał pogodzić się z jej decyzją o odejściu i będzie przejawiał zachowania o charakterze stalkingu. Tylko twarda i nieustępliwa osoba da sobie z tym radę.
 16. Esox

  Od kiedy zaczyna się zdrada

  Czasami chodzenie z sobą jest tylko chodzeniem w dosłownym sensie znaczenia tego słowa. Moja znajoma zgodziła się kiedyś chodzić z pewnym adoratorem. Miała wtedy 18 lat. Od chwili wyrażenia tej zgody na chodzenie, uznawała go za swojego chłopaka, a ich relację nazywała związkiem. Gdy podpytałem ją o szczegóły tego związku, odpowiedziała, że ten jej chłopak był bardzo małomówny i nieśmiały. Ani razu jej nie pocałował. Nawet za ręce się nigdy nie trzymali. Gdy szli na spacer, szli obok siebie i ona cały czas musiała gadać. Zerwała z nim po kilku tygodniach gdyż miała już dość drętwych randek.
 17. Esox

  Przyjaciel

  Byłem kiedyś w identycznej sytuacji jak ten twój przyjaciel autorko. Chyba każdy z nas przeżył kiedyś odrzucenie - często ze strony przyjaciólki/przyjaciela. Niestety i mnie się to zdarzyło.Nie jestem wyjątkiem. W trakcie tego nieodwzajemnionego zakochania zachowywałem się tak niegodnie, że aż do tej pory mi wstyd. Rozumiem doskonale sytuację w której znalazłaś się ty i twój przyjaciel. Autorko, nie jesteś pierwsza, w której zakochał się bez wzajemności przyjaciel. Niestety panaceum na taką sytuację są radykalne działania. Dobrze Ci tu radzą. Patrz na siebie. Chcesz być na imprezie z kolegą to przyjdź z tym kolegą. Twój przyjaciel ma pecha, że się w tobie zakochał. Stalo się.Nic na to nie poradzisz. To nie twoja wina. Przyjaźń damsko męska nie istnieje. Gdy zwiążesz się z jakimś chłopakiem, twoja przyjaźń z przyjacielem zakończy się bezpowrotnie. To musi nastąpić. Takie jest życie. Nalezy nadmienić, że czasami odrzucona miłość zmienia się wręcz w nienawiść- zwykle krótkotrwałą. Wbrew pozorom te zle emocje często bardzo pomagają. Przyczyniają się do szybszego wyleczenia się nieszczęśliwie zakochanego z bezsensownej, nieodwzajemnionej miłości. Mam nadzieję, że twój przyjaciel szybko "wróci do zdrowia".
 18. Esox

  odosobniony przypadek

  Na pewno nie wzrost jest tu przyczyną. Większe szanse na poznanie faceta ma kobieta o wzroście 155 cm niż ta, która jest wzrostu 180+.
 19. Esox

  Co zrobić

  Trudny przypadek. Ciężka gleba. Szczęśliwego związku i happy endu pt. "Żyli dlugo i szczęśliwie raczej tu nie będzie".Podziwiam autora za to, że chce mu się angażować w tak trudną relację. Moim zdaniem szkoda zachodu. Nie czeka go nic dobrego. Gra niewarta świeczki. Zapewne jest w niej zakochany. Stąd tyle chęci , energii i poświęcenia oraz wiara w to, że będzie z nią kiedyś szczęsliwy. Moim zdaniem marnuje czas i energię. Powinien znaleźć sobie dziewczynę, która docenilaby jego starania. Wiem, łatwo się mówi.
 20. Esox

  Od kiedy zaczyna się zdrada

  Startowanie do dwóch dziewczyn jednocześnie? Ciekawe. W pewnym momencie trzeba jednak dokonać wyboru. Co do kwestii zdrady to moim zdaniem na etapie dokonywania wyboru nie można już mówić o zdradzie. Strona niewybrana czyli odrzucona nie bedzie stroną zdradzoną. Będzie tylko stroną odrzuconą. Autorka hipotetycznie założyła, że w opisanej sytuacji obiekt nie dokonał jeszcze wyboru partnerki .Tu tym bardziej nie ma mowy o zdradzie którejkolwiek z dwóch potencjalnych partnerek.
 21. Esox

  Poznałam go w złym czasie

  Oczywiście, że rozumiem. Nic dodać, nic ująć.
 22. Esox

  Poznałam go w złym czasie

  Autorko, skoro masz dopiero 18 lat to wszystko jasne. W takiej sytuacji wszystko już rozumiem. Jesteś młoda. Z tego względu masz prawo do takich dylematów. Życie uczuciowe to mnóstwo meandrów. Ty dopiero uczysz się tego życia. Zbierasz doświadczenie. Normalna sprawa.
 23. Esox

  Poznałam go w złym czasie

  Ja już nic nie rozumiem. Jeżeli jest obustronna chemia to się chce tu i teraz. Szczęście masz na wyciągnięcie ręki, ale nie chcesz z niego teraz korzystać. Wyznaczasz sobie jakiś termin w przyszłości. Coś tu jest nie tak. To powstrzymywanie się przed rozwinięciem relacji i przeskoczenie na wyższy jej poziom jest niepojęte.
 24. Esox

  Nie wiem co robić

  Autorko, nazywanie waszej relacji związkiem jest grubą przesadą. On nie jest twoim partnerem. Jesteście tylko parą dobrych znajomych, ewentualnie przyjaciół mieszkających z sobą jak np.lokatorzy stancji czy akademika.
 25. Esox

  Poznałam go w złym czasie

  Trafna moim zdaniem diagnoza. Od siebie dodam tylko tyle, iż uważam, że autorka będzie tego swojego kolegę traktowała zawsze tylko jako przyjaciela. Małe szanse na to aby stał się on dla niej kimś więcej. Nie ma i raczej nie będzie chemii z jej strony choć cuda się oczywiście zdarzają. Znam gościa, który dwa lata biegał intensywnie za dziewczyną, a ta traktowała go tylko jako przyjaciela mimo tego, że on był na każde jej zawołanie jak wierny pies. Dopiero po tych dwóch latach dopuściła go do siebie i zostali wtedy parą.
×