Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Elfik

Zarejestrowani
 • Zawartość

  1752
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  21

Wszystko napisane przez Elfik

 1. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  GF 80 „A Mustafa czego szuka w "Restauracji pod różą"?! ... Dziś resztek jedzenia nie wyrzucą! ....” „Sami nie wierzy w jego przemianę, jest ostrożny przed takimi typami ... Asu jest go pewna, jest zadowolona ..... Jest tak go pewna, że wierzy w jego wizytę u doradcy inwestycyjnego ..” * Szkoda, że Hacer nie posł.uch.ała dobrych rad Samiego. On znał prawdziwe życie od podsz.ewki. Poznał się na Mustafie i nie darzył go sympatią i zaufaniem. Słusznie nie wierzył w jego prawdziwą przemianę. Niestety Hacer nie zareagowała na dzwonki ala.rmowe i dała się omamić pięknym, ale kłamliwym słów.kom Mustafy. „Do wspaniałego Mustafy przyszła Meltem... Ależ się zdziwiła na widok Asu... Pomyślała, że pomyliła mieszkania... Asu też była zaskoczona jej wizytą ... (Mustafa zmienił się, to widać! Tylko Asu widzito inaczej! ) ...” * Cóż, Hacer, jak zakochana kobieta widzi to, co chce widzieć. Nie wyczuwa fałszu i podstępu Mustafy. Nie zastanowiła się skąd u niego taka nagła zmiana w zach.owaniu. Nie mogła biedna też wiedzieć, że jako świadek tamtej nocy, kiedy zg.inął Vural, stała się zag.roż.eniem dla Mustafy. „I chwila milczenia... Delikatne mrugnięcie jej oczami .... Lekkie skinienie głową i Kerim już wiedział, że może przytulić stęsknioną Fatmagul ... Nareszcie są razem w swoich objęciach! ... (Czas się zatrzymał!) ....” *Wzruszająca scena, którą KO tak pięknie opisałaś.
 2. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  I znów mam 3 posty na różowo. Ostatecznie, aby post przeszedł podzieliłam go na 2 cz. i skasowałam swój mini komentarz. I znów nie wiem dlaczego?
 3. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  cd. „Meryem przeszkodziła jej we wspomnieniach ... Weszła do jej pokoju i zauważyła, że są w nim też rzeczy Kerima .... To żaden problem dla Fatmagull .... Jego rzeczy zmieszczą się w jej szafie ... „ „Jego ubrania w jej szafie sprawią, że choć tak będzie miała Kerima blisko siebie ..” „A Wielki Resat, aż poczerwieniał .... Bo takiej ofermy w firmie nigdy nie miał! ....
 4. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  cd. „Meryem przeszkodziła jej we wspomnieniach ... Weszła do jej pokoju i zauważyła, że są w nim też rzeczy Kerima .... To żaden problem dla Fatmagull .... Jego rzeczy zmieszczą się w jej szafie ... „ *Tak, a jeszcze tak niedawno Fatmagul za.wah.ała się biorąc do ręki płaszcz Kerima na imprezie u Kristin. Teraz sama poukładała jego rzeczy w swojej szafie. „Jego ubrania w jej szafie sprawią, że choć tak będzie miała Kerima blisko siebie ..” „A Wielki Resat, aż poczerwieniał .... Bo takiej ofermy w firmie nigdy nie miał! .... /…../ "Nie popełnij błędu!"... Namawia łysy Selima, do powstrzymania zapędów ..”
 5. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Witaj KO, U nas nie było dziś słoneczka, więc dziękuję za promyki od Ciebie na poprawę nastroju Nastrój też poprawiłaś mi swoimi świetnymi streszczeniami i jak zawsze fajnym poczuciem humoru. Za całość bardzo dziękuję . GF 79 „ (Mustafa) Chce teraz chronić Fatmagul i jej bliskich przed nimi, bo oni nadal mogą im zagrażać!!!! .... (Co on nie powie! Doprawdy? Tak dobrze ich poznał? Ciekawe!) ... Fatmagul nic od niego nie chce! .... Da sobie radę bez niego, jak zawsze do tej pory! ... (Czy on chce swoją marną opieką zastąpić im Kerima???! Tandetna podróbka!!! O wiele gorsza od chińszczyzny!)”. *Ł.ajza myślał, że wykorzysta trudną sytuację, kiedy Kerim jest w wię.zi.eniu. Na szczęście Fatmagul nie jest sama. Ma wsparcie Meryem, Rahmiego i Kadira. „To jeszcze nie koniec mądrych słów Mustafy! ... Jest przy głosie, więc skorzysta i dokończy swoje myśl złote!!! -"Mam nadzieję, że nie będziesz żałować, że zaufałaś Kerimowi" .... (Co za k.retyn!!! On nie widzi, że Fatmagul żałuje tylko tego, że kiedyś jemu zaufała???! Z zazdrości obraża przy niej Kerima! …)”
 6. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Witaj KO. U nas nie było dziś słoneczka, więc dziękuję za promyki od Ciebie na poprawę nastroju . Nastrój też poprawiłaś mi swoimi świetnymi streszczeniami i jak zawsze fajnym poczuciem humoru. Za całość bardzo dziękuję . GF 79 „ (Mustafa) Chce teraz chronić Fatmagul i jej bliskich przed nimi, bo oni nadal mogą im zagrażać!!!! .... (Co on nie powie! Doprawdy? Tak dobrze ich poznał? Ciekawe!) ... Fatmagul nic od niego nie chce! .... Da sobie radę bez niego, jak zawsze do tej pory! ... (Czy on chce swoją marną opieką zastąpić im Kerima???! Tandetna podróbka!!! O wiele gorsza od chińszczyzny!)”. *Ł.ajza myślał, że wykorzysta trudną sytuację, kiedy Kerim jest w wię.zieniu. Na szczęście Fatmagul nie jest sama. Ma wsparcie Meryem, Rahmiego i Kadira. „To jeszcze nie koniec mądrych słów Mustafy! ... Jest przy głosie, więc skorzysta i dokończy swoje myśl złote!!! -"Mam nadzieję, że nie będziesz żałować, że zaufałaś Kerimowi" .... (Co za k.retyn!!! On nie widzi, że Fatmagul żałuje tylko tego, że kiedyś jemu zaufała???! Z zazdrości obraża przy niej Kerima! …)” „Meryem przeszkodziła jej we wspomnieniach ... Weszła do jej pokoju i zauważyła, że są w nim też rzeczy Kerima .... To żaden problem dla Fatmagull .... Jego rzeczy zmieszczą się w jej szafie ... „ *Tak, a jeszcze tak niedawno Fatmagul zawah.ała się biorąc do ręki płaszcz Kerima na imprezie u Kristin. Teraz sama wypakowała jego rzeczy i poukładała w swojej szafie. „Jego ubrania w jej szafie sprawią, że choć tak będzie miała Kerima blisko siebie ..” „A Wielki Resat, aż poczerwieniał .... Bo takiej ofermy w firmie nigdy nie miał! .... /…../ "Nie popełnij błędu!"... Namawia łysy Selima, do powstrzymania zapędów ..”
 7. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Witaj KO U nas nie było dziś słoneczka, więc dziękuję za promyki od Ciebie na poprawę nastroju. Nastrój też poprawiłaś mi swoimi świetnymi streszczeniami i jak zawsze fajnym poczuciem humoru. Za całość bardzo dziękuję . GF 79 „ (Mustafa) Chce teraz chronić Fatmagul i jej bliskich przed nimi, bo oni nadal mogą im zagrażać!!!! .... (Co on nie powie! Doprawdy? Tak dobrze ich poznał? Ciekawe!) ... Fatmagul nic od niego nie chce! .... Da sobie radę bez niego, jak zawsze do tej pory! ... (Czy on chce swoją marną opieką zastąpić im Kerima???! Tandetna podróbka!!! O wiele gorsza od chińszczyzny!)”. *Łajza myślał, że wykorzysta trudną sytuację, kiedy Kerim jest w więzieniu. Na szczęście Fatmagul nie jest sama. Ma wsparcie Meryem, Rahmiego i Kadira. „To jeszcze nie koniec mądrych słów Mustafy! ... Jest przy głosie, więc skorzysta i dokończy swoje myśl złote!!! -"Mam nadzieję, że nie będziesz żałować, że zaufałaś Kerimowi" .... (Co za k.retyn!!! On nie widzi, że Fatmagul żałuje tylko tego, że kiedyś jemu zaufała???! Z zazdrości obraża przy niej Kerima! …)” „Meryem przeszkodziła jej we wspomnieniach ... Weszła do jej pokoju i zauważyła, że są w nim też rzeczy Kerima .... To żaden problem dla Fatmagull .... Jego rzeczy zmieszczą się w jej szafie ... „ *Tak, a jeszcze tak niedawno Fatmagul zawahała się biorąc do ręki płaszcz Kerima na imprezie u Kristin. Teraz sama wypakowała jego rzeczy i powiesiła/ułożyła w swojej szafie. „Jego ubrania w jej szafie sprawią, że choć tak będzie miała Kerima blisko siebie ..” „A Wielki Resat, aż poczerwieniał .... Bo takiej ofermy w firmie nigdy nie miał! .... /…../ "Nie popełnij błędu!"... Namawia łysy Selima, do powstrzymania zapędów ..”
 8. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Kasiu, https://fakty.interia.pl/polska/news-richard-gere-pojawil-sie-w-sejmie,nId,3341517
 9. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Dzień dobry Cześć Kasiu U mnie nadal jest depresso . Taka pogoda. Świetne obrazki . Życzę Wam uśmiechniętego poniedziałku i udanego całego tygodnia . https://redmik.pl/upload/80c585bb1ad18a74d132b7e75832bebb6663.png
 10. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Dobranoc
 11. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  GRA Ale jesteś dzisiaj pracowita. Ledwie nadążam za Tobą . Buziaki za świetne streszczenie kolejnego odcinka . WM 178 „Omer jedzie na lotnisko... ciągle mu się przypomina, co mu powiedziała Zehra ... " Jesteś złym człowiekiem "...i przypomniało mu się, jak niesłusznie oskarżył Zehrę w domu "schadzek "... chyba jednak czuje się winny za swoje zachowanie....” „(Omer) Wchodzi do pokoju... Zehra siedzi na jego łóżku ...trzyma jego poduszkę .... i głośno płacze... rozpacza... On stoi i patrzy ...dalej nie rozumie.... co się dzieje ....chyba coś niedobrego....” *Jutro Zehra dowie się przypadkiem z jakiego powodu Omer nie wsiadł do samolotu. *GRA dziękuje również za linki ze zdjęciami Erkana i Hazal . Nie uważasz, że ona od ich rozstania pięknieje, a on ma smutne oczy i wory pod nimi? Za czasów z Hazal miał szczęście wypisane na twarzy, teraz tego nie widać. *Dzięki też za fragmenty z „Cukur’a”. To łóżko ( w drugim filmiku) jest w wariatkowie i oni czasami się tam spotykają. Nie są tam przymusowo leczeni, ale wracają z własnej chęci. To taki dla nich azyl spokoju. Najpierw był to pokój „Hazal”, a później Yamaca/Aras. Teraz, gdy w tym samym czasie tam wracają, śpią w jednym łóżku ( ale grzecznie ). W najnowszym odcinku była scena pocałunku. To „Hazal” pocałowała Yamaca . Fani pisali, dlaczego z Erkanem takich scen nie było . *O, znalazłaś fajny fragment/zwiastun (?) z Osmanem/Burakiem. Faktycznie mówi grubszym głosem. Lubię takie seriale, będą oglądać ( tylko kiedy, jak doba taka krótka).
 12. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Kasiu, Też się nad tym zastanawiałam. Nic fanom nie wiadomo, aby byli po ślubie. Chyba, że wzięli go w tajemnicy. Od marca nie są ze sobą, nie utrzymują też kontaktu. Z insta usunęli zdjęcia partnerki/partnera. Raczej nikt nie wierzy, że spotykają się w tajemnicy, bo przez tyle miesięcy nie utrzymałoby się to w tajemnicy. Erkan wszędzie chodzi sam, wakacje spędzili osobno, nawet na weselu też był sam. Hazal wszędzie chodzi z Yaprak ( Ayse). Oni oboje są bardzo śledzeni przez fanów, również tureckich, stąd te informacje.
 13. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Kasiu, odpowiedź na Twoje pytanie będzie w jutrzejszym odcinku WM . Niczego nie przeoczyłaś. Dopiero będzie poruszany ten temat, więc nie chcę wyprzedzać treści serialu.
 14. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Nie bardzo z tłumaczenia zrozumiałam, czy to odcinek, czy jakiś zwiastun ma być emitowany "na ekranach ATV w środę 20 listopada". I jak, podoba Wam się Burak/Osman? Bo mnie tak. https://www.youtube.com/watch?v=PJhMo-0FyF0&feature=player_embedded
 15. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Witaj GRA Wiadomo, że Turcy koniec sezonu mają raczej w czerwcu i muszą coś nawymyślać, aby dociągnąć do lata z serialem. No i zaczynają wymyślać przeróżne przeszkody. Tak było w KS, w „Więźniu”, OK, KPA i innych. Szkoda, że tak naciągają na ilość te seriale. *Dzięki za informacje na temat Cana i Jego zdjęcia. Może będą sprzedawać po 1 włosie Cana? Zauważyłaś, że Can dość często pokazywany jest bez koszuli? Eksponowana jest Jego umięśniona klata. Natomiast Best Model Turcji i Świata w 2008 i 2009 – Erkanek, nigdy klaty w serialach nie pokazał. Prywatnie na insta owszem. *Dzięki za przypomnienie Umuta i Bir Aşk İki Hayat. Po tym serialu pojechał do Latynosów. Tak, tutaj Umut jest podobny do Sancara. *Dzięki też za filmik ze zdjęciami Demet. * Wywiad i linki do SK obejrzę później.
 16. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  cd. GF 78 „Mustafa spędza wolny czas w domu z rodzicami w Ildirze... (Pewnie ma płatny urlop?!) .... Jest spokojny i dumny z siebie, bo zrobił z siebie bohatera przed Fatmagul, czym wkurzył Kerima... .... Pewnie jeszcze jest w szoku, że potrafił tak postąpić! .” „Mustafa spokojnie wysłuchał jej oskarżeń, nawet się nie tłumaczył ... (Mustafa nadal szokuje! Nie pochwalił się swoim dobrym uczynkiem?! ) ..” *No właśnie, też byłam zdziwiona. Wcale nie bronił się przed oskarżeniami Meltem, nie próbował jej zaimponować, że w sądzie zeznawał na korzyść Fatmagul. „(Kerim) A on siedzi na tej przeklętej plaży i w milczeniu nadal rozmyśla .... Mustafa też dotarł do tej plaży, ale łodzią od strony morza ... Przepływał obok i nawet zapłakał .... (Wątpię, by uronił łezkę nad bolesnym losem Fatmagul! Pewnie znów płakał nad swoim zmarnowanym życiem!!!...)” *Ta sama plaża, to samo pochylone drzewo przyciągnęło do siebie w tym samym czasie dwóch mężczyzn, których losy w tym miejscu tak bardzo się odmieniły. Obaj, uronili łzy, ale każdy z nich z innego powodu. Kerim z poczucia winy i z powodu ogromnej traumy, którą zgotowali Fatmagul. Mustafa, pewnie jak zawsze, użalał się tylko nad sobą. Później los, na tę samą plażę, przyciągnął Vurala. Pewnie dręczyło go nieczyste sumienie i koszmarny sen. Ta przeklęta plaża odmieniła też los i Vurala. Kiedy początkowo ją odkrył, był zauroczony tym pięknym miejscem, nawet przyprowadził tu Kerima. Później stała się jego przek.leństwem, aż ostatecznie miejscem jego ostatniego tchnienia. Wszyscy trzej wracając w to feralne miejsce byli przegrani: Kerim- trafił do więzienia z poważnym zarzutem mo.rd.ers.twa, Mustafa – nieumyślnie przyczynił się do śm.ierci Vurala. Od tego momentu zaczął się staczać moralnie. Vural – tu skończyło się jego młode życie. *I lżejszy, super fragment: „Selim też bardzo wiele stracił! ... Na ślubie z Meltem się nie wzbogacił! W złości zdjęcia Meltem rwie! ... Pewnie myśli - Nie doceniła mnie! ... Przez nią ma serce złamane .... I obrączek wiele, specjalnie dla niego wykonane! ... Erdogan o sobie jak zawsze myśli ... Jest w swojej wannie, nie bo się, że ktoś obcy go namydli! ...”
 17. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  KO Dziękuję za wyjątkowe streszczenia . To ciężkie odcinki, których treść nie jest tak łatwo przekazać, a Ty robisz to doskonale. Bardzo rozbawiłaś mnie fragmentem z odc.78. GF 77 „W tym czasie na korytarzu pod salą .... Yasar jest oddanym pracownikiem, przyniesie wodę, dopilnuje Mustafy, zajmie się Hacer ....” *Na sali sądowej toczy się rozprawa, a na korytarzu pod salą toczy się wo.jna nerwów. Wszyscy są bardzo zestresowani. Klan Yasaranów jest dobrze przygotowany i zorganizowany. Teczki z pieniędzmi do prze.kupienia kogo trzeba zabrane, a Yasar, człowiek od każdej roboty dwoi się i troi. „Mustafa grozi Haser, że ją z.abije, jeśli zniesławi Fatmagul swoimi zeznaniami!! ... (Jaka nieskazitelna ł.ajza!)." *Resztki honoru się w nim odezwały, czy już sam się pogubił, po co tu jest? „Teraz zeznaje Vural .... (Zanim jeszcze Vural się namyśli, którą prawdę powiedzieć, Munir chętnie go wytłumaczy przed sądem! To jego obowiązek opiekuna, to on kieruje tym "teatrzykiem"!) ....” „Mustafa nie boi się gróźb Munira.. (Ciekawe jak długo wytrzyma bez ich pieniędzy? On nie lubi żyć w nędzy!)”
 18. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Kasiu, myślę, że nie musimy martwić się o Cana w wojsku. Jeśli dobrze pamiętam, z tego co mówił Nuri, poborowi idą na 1 miesiąc do wojska. W tym czasie są szkoleni w koszarach. Po miesiącu jest przysięga. Później, kto chce może wykupić się z dalszej służby, a pozostali jeszcze służą 5 miesięcy. Ponoć tylko zawodowi żołnierze kierowani są niebezpieczne miejsca. Inni aktorzy też byli w wojsku, ale Engin chyba nie. Nigdy nie czytałam takiej informacji. Nuri pierwszy miesiąc szkolił się w Ankarze i później też dostał przydział do Ankary.
 19. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  GRA Bardzo dziękuję za wczorajsze cudne piosenki Antoniny Krzysztoń . Trudno powiedzieć, która piosenka piękniejsza, bo wszystkie zachwycają mądrym tekstem, piękną melodią, wyjątkowym klimatem, no i przede wszystkim wspaniałym wykonaniem i akompaniamentem ( np. ”Wróć świecie” – gitara). Gdybym jednak musiała już wybrać, to szczególnie dwie mi się podobały: „Wróć świecie” i " Śmiechu mój".
 20. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Witaj Michale Witaj Kasiu Kasiu, dzięki za herbatkę i łakocie . Ja obudziłam się dzisiaj przed 4 rano i już nie mogłam zasnąć. Zaczęłam słuchać dobranocki od GRA, ale w połowie skusiły mnie filmiki Magdy "Kawa po turecku". Najpierw obejrzałam też ciekawy, ale dłuższy (ok. 40 min.) w którym Magda opowiada o Turcji razem ze Swoją Mamą. Magda ma wspaniałą, bardzo sympatyczną, pogodną i mądrą Mamę. Szalenie pozytywna osoba. Opowiadała o tym, co myślała na temat Turcji zanim poznała Nuriego, co myśli teraz, kiedy już poznała trochę Turcję, jak zareagowała na związek córki z cudzoziemcem itp. Później obejrzałam filmik, na którym Magda pokazuje gdzie i jak mieszkają. Już wiem, dlaczego na wschodzie Turcji w prowincji Van ( o którym już słyszeliśmy w KPA). Ich olbrzymie osiedle zbudowano po trzęsieniu ziemi w Van w 2011 r. Mnie urzekł Ich cudny widok za oknem.
 21. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Cześć, witam Wszystkich . Życzę Wam leniwej niedzieli .
 22. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Chcecie zobaczyć, jak mieszka w Turcji Magda i Nuri? "Nasze mieszkanie w Turcji! | Kawa po turecku" https://www.youtube.com/watch?v=1dBYtmehmWs
 23. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Kasiu, świetny wpis o Mukaddes. Oj, dostało jej się, ale nie będziemy jej żałować .
 24. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  Dobranoc .
 25. Elfik

  Grzech Fatmagül 18

  GRA Cóż, o dobę jestem spóźniona, bo dopiero wysłuchałam wczorajszej pięknej Dobranocki. Mam dużą słabość do rosyjskiej piosenki w wykonaniu Aleksandra Malinina „Dwie dusze” i ona jest u mnie zawsze na czołowym miejscu. Drugą, piękną piosenką jest „Leyla” w wykonaniu zespołu „ Ezginin Günlüğü” („Pamiętnik melodii”). Fajnie się jej słucha. Głos męski bardziej mi się podoba. Pięknie dziękuję .
×