Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

blackgrzywa

Zarejestrowani
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pytanie do rodziców starszych dzieci. Puścicie je na jakiś wyjazd w formie kolonii albo obozu, spędzicie wakacje razem czy zostajecie po prostu w domu i nigdzie się nie ruszacie?
 2. blackgrzywa

  Trochę się powiodło.

  Przykre to. Jak zmienia się status majątkowy/status społeczny to inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Trudno coś na to poradzić. Może po prostu unikać w rozmowie tematów, które mogłyby jaskrawie pokazywać różnice w postrzeganiu konkretnych kwot czy kategorii wydatków?
 3. Jako absolwent archeologii z jakąś praktyczną wiedzą zaznaczę, że oprócz samej dokladności warto patrzyć także na koszty Nie ma pieniędzy na to, żeby każdy zabytek datować radiowęglowo i nie ma to większego sensu. Najtańszą i dobrą metodą jest typologia. Jeśli przedmiot wygląda jak typowy przedmiot ze środkowej epoki brązu to najprawdopodobniej pochodzi właśnie z tego okresu. Oprócz tego czasem używa się dendrochronologii - na podstawie analizy drewna datowany jest na przykład Biskupin.
 4. blackgrzywa

  Gdzie jedziecie na wakacje?

  W tym roku to największa szansa na fajne wakacje zagraniczne jest w Grecji, w Chorwacji i na Malcie.
 5. blackgrzywa

  Lajkujemy.pl - oszuści!!!

  Kupowanie lajków i followersów nie ma żadnego sensu.
 6. blackgrzywa

  Czy opłaca się kupowac nowe mieszkania?

  Jak można pisać takie bzdury? Za kilka lat to owszem mieszkanie zyska na wartości, ale ze 20% a nie drugie tyle. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
 7. blackgrzywa

  Czy opłaca się kupowac nowe mieszkania?

  Moim zdaniem nie. Dwa razy kupowaliśmy i dwa razy z rynku wtórnego. Przede wszystkim ja wolę mieć mieszkanie w takim stanie, żeby było gotowe do wprowadzenia - bez dodatkowych kosztów remontu i zakupu sprzętu RTV/AGD bo z tego się robi wydatek rzędu kolejnych kilkudziesięciu tysięcy. Lepiej wprowadzić się i stopniowo wymieniać meble czy sprzęty na nowe - rozsądnie i bez wpadania w kredyty konsumpcyjne na ten cel. Poza tym mieszkania z rynku wtórnego są z reguły lepiej zlokalizowane - bliżej sklepów, kawiarni, szkół itd. Zdecydowana większość nowych inwestycji jest na końcu świata i wszędzie trzeba dojeżdżać autem.
 8. blackgrzywa

  Zmywarka - jaka kupic ?

  Ja bym przede wszystkim doradził żeby kupić coś z tych większych - 60 cm a nie 45 cm. mała zmywarka zapełnia się w jeden dzień
 9. blackgrzywa

  wanna czy kabina prysznicowa?

  Moim zdaniem zdecydowanie kabina jest praktyczniejsza. No i zużywasz w ten sposób mniej wody na kąpiele.
 10. blackgrzywa

  Jaki polecacie prezent dla taty?

  Whiskey - jakiś dobry rocznik Albo ciekawa książka jeśli lubi czytać.
 11. Lepiej niż kiedykolwiek Zaczęliśmy zdrowiej jeść,jeździć na rowerach i spędzać więcej czasu z dzieckiem.
 12. 400 000 za mieszkanie 80 metrów w Warszawie to nie jest rynkowa cena. Na rynku mieszkanie jest warte mniej więcej dwa razy tyle (w zależności od konkretnej lokalizacji). Dlatego sugeruję kupić. Natomiast trzeba dopilnować, żeby sprzedaż była notarialna z załatwieniem wszystkim formalności i wpisem do księgi wieczystej. Własne mieszkanie bardzo ułatwia życie, nie idź w wynajem od obcych ludzi. Zawsze możesz później to mieszkanie sprzedać i kupić inne. Z punktu widzenia formalno-prawnego kupując mieszkanie od nich nie jestem w żaden sposób zależna.
 13. blackgrzywa

  Czy to już Mobbing ?

  Nazwij to jak chcesz, ale nie zmienia to faktu, że czas zmienić pracę.
 14. blackgrzywa

  Ubranka dla dziecka

  Smyk jest bardzo drogi. Już lepiej kupować w Zaraz albo 5-10-15. To dla dzieci powiedzmy 2-3 lata. Dla młodszych lepiej kupować tanie, bo i tak dziecko zaraz z tego wyrośnie Dlatego do roku najlepsze Pepco
 15. Świetnie tylko że on nie ma szansa na poparcie na wysokim poziomie gdzie indziej niż w dużych miastach.
×