Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

blackgrzywa

Zarejestrowani
 • Zawartość

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez blackgrzywa

 1. Temperament mieszkańców podobny, oba kraje piękne. Więc chyba zależy od tego czy wolisz kuchnię włoską czy hiszpańską
 2. blackgrzywa

  Czy ona mnie kocha czy pieniądze?

  Studia ważniejsze, zwłaszcza medyczne. Na tym się skup, na poważny związek z jakąś poważną osobą masz czas
 3. Pytanie do rodziców, którzy maja dzieci chodzące do szkoły Czy jeśli w tym roku będę organizowane wycieczki szkolne wyślecie dzieci czy nie? Chodzi mi tu oczywiście o obawy przed pandemią. Z góry dzięki za odpowiedź
 4. Na pewno nie o polityce O swoich zainteresowaniach, podróżach, o tym co lubisz robić, jak minął dzień. Jest dużo neutralnych, bezpiecznych tematów. Warto też prawić komplementy. Ale przede wszystkim należy nie mówić tylko słuchać swojego rozmówcy
 5. Imię jak imię. Ale jak ktoś wcześniej napisał warto się zastanowić jak to zdrabniać
 6. blackgrzywa

  Proszę o pomoc

  Raczej nic Ci nie grozi skoro w sposób świadomy nie pomagałaś w dokonaniu przestępstwa. Ważne żeby współpracować z policją i niczego nie zatajać.
 7. Ubieraj się wygodnie i w ogóle nie przejmuj się tym co myślą inni.
 8. blackgrzywa

  Praca zawodowa i w domu

  A to ma znaczenie że facet jest niepełnosprawny? Generalnie nie powinno się żądać, żeby ktoś wykonywał jakieś prace domowe. Jak ktoś ma czas i chęć to niech sprząta, jak nie masz siły lepiej wspólnie spędzić wieczór przy Netflixie zamiast się kłócić o takie bzdury Od brudnych okien przecież się świat nie zawali.
 9. blackgrzywa

  Studia

  Studiowałem zarządzanie w Warszawie, ale programy nauczania są podobne. Są oczywiście na niektórych przedmiotach elementy matematyki - zwłaszcza na wykładzie/ćwiczeniach ze statystyki i w ogóle zarządzanie zahacza o elementy związane z ekonomią, ale nie jest to nic na tyle trudnego, żeby humaniście sobie nie poradzili. Nie za pierwszym to za 3 razem da się zdać Sesje raczej nie są trudne - trudno to jest na Medycynie albo na kierunkach politechnicznych.
 10. Netflix jest zdecydowanie najlepszy
 11. Pytanie do rodziców starszych dzieci. Puścicie je na jakiś wyjazd w formie kolonii albo obozu, spędzicie wakacje razem czy zostajecie po prostu w domu i nigdzie się nie ruszacie?
 12. blackgrzywa

  Trochę się powiodło.

  Przykre to. Jak zmienia się status majątkowy/status społeczny to inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Trudno coś na to poradzić. Może po prostu unikać w rozmowie tematów, które mogłyby jaskrawie pokazywać różnice w postrzeganiu konkretnych kwot czy kategorii wydatków?
 13. Jako absolwent archeologii z jakąś praktyczną wiedzą zaznaczę, że oprócz samej dokladności warto patrzyć także na koszty Nie ma pieniędzy na to, żeby każdy zabytek datować radiowęglowo i nie ma to większego sensu. Najtańszą i dobrą metodą jest typologia. Jeśli przedmiot wygląda jak typowy przedmiot ze środkowej epoki brązu to najprawdopodobniej pochodzi właśnie z tego okresu. Oprócz tego czasem używa się dendrochronologii - na podstawie analizy drewna datowany jest na przykład Biskupin.
 14. blackgrzywa

  Gdzie jedziecie na wakacje?

  W tym roku to największa szansa na fajne wakacje zagraniczne jest w Grecji, w Chorwacji i na Malcie.
 15. blackgrzywa

  Lajkujemy.pl - oszuści!!!

  Kupowanie lajków i followersów nie ma żadnego sensu.
 16. blackgrzywa

  Czy opłaca się kupowac nowe mieszkania?

  Jak można pisać takie bzdury? Za kilka lat to owszem mieszkanie zyska na wartości, ale ze 20% a nie drugie tyle. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
 17. blackgrzywa

  Czy opłaca się kupowac nowe mieszkania?

  Moim zdaniem nie. Dwa razy kupowaliśmy i dwa razy z rynku wtórnego. Przede wszystkim ja wolę mieć mieszkanie w takim stanie, żeby było gotowe do wprowadzenia - bez dodatkowych kosztów remontu i zakupu sprzętu RTV/AGD bo z tego się robi wydatek rzędu kolejnych kilkudziesięciu tysięcy. Lepiej wprowadzić się i stopniowo wymieniać meble czy sprzęty na nowe - rozsądnie i bez wpadania w kredyty konsumpcyjne na ten cel. Poza tym mieszkania z rynku wtórnego są z reguły lepiej zlokalizowane - bliżej sklepów, kawiarni, szkół itd. Zdecydowana większość nowych inwestycji jest na końcu świata i wszędzie trzeba dojeżdżać autem.
 18. blackgrzywa

  Zmywarka - jaka kupic ?

  Ja bym przede wszystkim doradził żeby kupić coś z tych większych - 60 cm a nie 45 cm. mała zmywarka zapełnia się w jeden dzień
 19. blackgrzywa

  wanna czy kabina prysznicowa?

  Moim zdaniem zdecydowanie kabina jest praktyczniejsza. No i zużywasz w ten sposób mniej wody na kąpiele.
 20. blackgrzywa

  Jaki polecacie prezent dla taty?

  Whiskey - jakiś dobry rocznik Albo ciekawa książka jeśli lubi czytać.
 21. Lepiej niż kiedykolwiek Zaczęliśmy zdrowiej jeść,jeździć na rowerach i spędzać więcej czasu z dzieckiem.
 22. 400 000 za mieszkanie 80 metrów w Warszawie to nie jest rynkowa cena. Na rynku mieszkanie jest warte mniej więcej dwa razy tyle (w zależności od konkretnej lokalizacji). Dlatego sugeruję kupić. Natomiast trzeba dopilnować, żeby sprzedaż była notarialna z załatwieniem wszystkim formalności i wpisem do księgi wieczystej. Własne mieszkanie bardzo ułatwia życie, nie idź w wynajem od obcych ludzi. Zawsze możesz później to mieszkanie sprzedać i kupić inne. Z punktu widzenia formalno-prawnego kupując mieszkanie od nich nie jestem w żaden sposób zależna.
 23. blackgrzywa

  Czy to już Mobbing ?

  Nazwij to jak chcesz, ale nie zmienia to faktu, że czas zmienić pracę.
 24. blackgrzywa

  Ubranka dla dziecka

  Smyk jest bardzo drogi. Już lepiej kupować w Zaraz albo 5-10-15. To dla dzieci powiedzmy 2-3 lata. Dla młodszych lepiej kupować tanie, bo i tak dziecko zaraz z tego wyrośnie Dlatego do roku najlepsze Pepco
 25. Ciekawe ile osób upominających się o te dzieła sztuka byłaby w ogóle zainteresowana obejrzeniem ich w muzeum albo galerii. Teraz to nie ma szczególnego znaczenia. Muzea są raczej pełne multimediów. Nawet gdyby w magiczny sposób wszystkie dzieła sztuki i zabytki pojawiły się w Polsce nie byłoby przestrzeni żeby je gdzieś wystawić.
×