Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

plastka-77

Zarejestrowani
 • Zawartość

  892
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez plastka-77

 1. Część druga wątku ma problemy techniczne - podobne jak poprzednia część pierwsza. Wydaje mi się, że po przekroczeniu 500 stron temat się wiesza. Dziewczyny, zakładam nowy temat, część 3 - meldujcie się :)
 2. Nie Celli77,nadal nic z tego. Nadal walczę, choć brak mi już sił. Nie wypowiadam się już tu zbyt często,bo czuję się jak dinozaur. Nowe dziewczyny przychodzą i w ciąży odchodzą. Ja niestety nie mam tyle szczescia Cieszę się że u Was wszystko dobrze
 3. Sywi...!!!!!!!z całego serca,nareszcie!
 4. Dwóch z trzech ginów od ivf których o to pytałam powiedziało mi, że to okno przy sztucznym cyklu jest w miarę standardowe i że nie ma sensu tego robić, bo i tak każdy cykl jest inny i to że raz wyjdzie okno tak to nie znaczy że dokladnie tak samo będzie w w cyklu kolejnym. Nie wiem sama... Trzeba się chyba wstrzelić i tyle.
 5. Szkoda, że nie dokończyłaś.... "tylu ...ów" Bardzo Ci dziękuję za tę cenna uwagę. Gdyby nie Ty nie miałabym świadomości jaki ze mnie ...a, który nie zauważa, że słownik w komórce zamienił słowo "tabletki" na "baletki". Ale co do meritum mojej wypowiedzi nie masz żadnych uwag? A może jednak? Czy może coś więcej nam napiszesz na temat relacji estrofem-estradiol? Lem oczywiście miał rację...
 6. cześć Kluseczko, miło, że napisałaś i jesteś z nami. Waga nie ułatwia sprawy, ale tez i nie przekreśla. Dobrze wiemy, że i otyłe kobiety rodzą bez problemu dzieci i to z ciąży powstałych naturalnie, więc nie tu przede wszystkim tkwi problem. Zakładam, że jesteś na metforminie i cukry masz pod kontrolą? Intralipid może pomóc ale tym dziewczynom, które mają zbyt wysokie komórki NK a nie wiemy czy Ty masz je podniesione. Badanie ich to pierwszy krok w badaniach immunologicznych a na te chyba dla Ciebie za wcześnie. Wydaje mi się, że na razie po prostu zacznij procedure z KD i próbuj a na inne działania przyjdzie czas :)
 7. Podanie progesteronu sztucznie odzwierciedla owulację, bo naturalnie po niej nasz organizm progesteron sobie sam produkuje a raczej powinien produkować. Przy przygotowaniach do transferu na cyklu sztucznym gin obserwuje endo i to jak ono rośnie na estrofemie (czyli sztucznie podawanym estradiolu). Jak endo jest już ładne i dojrzałe lekarz decyduje o podaniu progesteronu, czyli hormonu drugiej fazy cyklu. I tu w zależności jaki mamy zarodek albo po 5 dnach brania proga mamy transfer (przy blastkach), albo po 3 (przy zarodkach trzydniowych). Progesteron brany w 14 dniu oznacza, że w 14 dniu miałaś ładne endo i po prostu lekarz zadecydował, że startujecie z progiem i za kilka dni transfer. Niekiedy jak endo słabo rośnie to i w 20 dc podają proga.
 8. Trudno powiedzieć, że leczyłam. Miałam histeroskopię u dr Zmaczyńskiego w Krakowie podczas której pobrano wycinki do badania. Doktor podejrzewał ukryte zapalenie i dał mi od razu antybiotyki. Powiedział, że w 95% zapaleń taki zestaw pomaga. Antybiotyki wybrałam, przyszły wyniki histopatologii i okazało się, że żadnego zapalenia nie było.
 9. Abi, pisałam Ci o tym w PW, pytałas nawet czy już mam wyniki. Podczas histerokopii mogą np. pobrać wycinki i wysłać je na badanie histopatologiczne. W tym badaniu to wychodzi.
 10. Estrofem to baletki ze sztucznym estradiolem.
 11. Marysiu, ja brałam Tarvid 200 2x2 przez 20 dni i do tego Metronidazol 500 1x1 dopochwowo przez 20 dni.
 12. Fajnie.... No niestety nie wszystkie możemy tam się udzielać a tu trudno pisać w kółko o swoich porażkach
 13. W dniu transferu. Jak był problem z granicami to mieliśmy im dac znać że wjechaliśmy do Czech i wtedy dopiero rozmrażali.
 14. Można. Ja tak miałam. Mąż zostawił wcześniej nasienie, które zamrozili. Dawczyni ma punkcję i zapładniają tym nasieniem komórki. Komórek dostaniesz zapewne 10, chyba wszystkie w Reproficie tak dostajemy, cud ;) Z tego będziesz mieć jakieś 3 blastki, które mogą zamrozić a Ty przyjedziesz sobie na transfer kiedy Ci pasuje. Koszt ciut większy niż w cenniku, bo w cenniku pakietu masz wliczony świeży transfer, a w tym przypadku będziesz mieć tylko kriotransfery. Rożnica chyba kilkdziesieciu euro.
 15. Mają, wiem bo kiedyś mi proponowali
 16. Kar, gratuluję! Ty chyba nie na własną rękę zmieniasz encorton na prograf? Pamiętaj, ze to nie są zamienniki. Te leki działają inaczej, choć oba mają działanie immunosupresyjne. Poza tym prograf jest dużo silniejszym lekiem niż encorton.
 17. To typowe objawy wczesnej ciąży Z tego co czytałam
 18. Kiry ok, genotyp bx, wszystkie ds implantacyjne są. Paśnik wykluczył accofil.
 19. Jeden transfer nie drgnęła, drugi biochem.
 20. Tacrolimus, czyli prograf. Mialam na tym dwa transfery. Nie pomogło. To często przypisywany lek przy problemach z immunologią.
 21. Jakie to odkrycie? Co to za immunosupresja?
 22. Tonia, zanim wyjmiesz igłę z brzucha naciśnij ja wacikiem z odkażaczem i przy takim nacisku dopiero wyciągaj. Nie będą Ci się robić.
 23. Po 48h będziesz mieć 100% pewności a o o tu chodzi.
 24. Toniu, powtórz, bo może to leniwiec, ale raczej biochem. Coś niski ten progesteron.
×