Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Unlan

Zarejestrowani
 • Zawartość

  213
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

38 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Podałaś wiek i się tłumaczysz, że utrzymasz dziecko po co? Żeby zebrać więcej hejtu, niż ta, która nie podała żadnych informacji o sobie? Nie ściemniaj. Szczerze? Ja nie widzę problemu w tym, że pracująca 19latka chce mieć dziecko. Jej prawo. Widzę coś innego. Próbę rozpętania gów/noburzy.
 2. Akurat prawo o decydowania o twoim ciele jako o ciele kobiety, ma w twoim przypadku ksiądz. To on ci mówi, kiedy możesz uprawiać seks, kiedy nie chcesz zostać matką. Nie możesz stosować żadnej antykoncepcji, więc nie może uprawiać seksu kiedy go potrzebujesz, tylko wtedy kiedy możesz. To o jakim prawie ty piszesz? Nigdy bym nie usunęła swojej ciąży, ale też robię tak, żeby móc uprawiać seks kiedy mam potrzebę, bez ryzyka zostania matką.
 3. Jeśli byś była w ciąży, to miałaby ona już na pewno dwa tygodnie (jesteś 3 tygodnie po owulacji), a dwutygodniowa ciąża jest wykrywalna chyba już dla każdego testu. Chyba, że owulację miałaś przed miesiączką. Zdarza się. Czy ta odpowiedź jest zadowalająca? Rozwalają mnie te pytania. Nikt nie potrafi wpisać sobie w przeglądarkę, wykrywalność testów, albo kupić za tydzień drugi? Jedna i ta sama osoba zakłada te tematy, bo nicki w jednym stylu.
 4. Po co się tłumaczysz i piszesz ile masz lat itd. Wystarczyło zapytać, czy bladziutka, ledwie widoczna kreska na teście, może oznaczać ciążę. Mam dziwne wrażenie, że ktoś się naczytał wątków staraczek i się nabija. Bo tam padają takie właśnie pytania.
 5. Jeśli chłopakowi zostało trochę spermy za paznokciem, a potem wsadził ci ten palec w waginę, to gratuluję. Możesz być w ciąży. Takiej odpowiedzi chciałaś? Druga sprawa, że zamiast pytać dzisiaj o 18stej tu na forum o swoją ewentualną ciążę, powinnaś jutro iść do apteki i kupić test. A co? Nie zachowujesz się jak dziecko w tej chwili? Nie kupię testu, bo się boję. A co on takiego zmieni jak go jutro zrobisz, a już jesteś w ciąży? Cały miesiąc w strachu będziesz czekać, może łaskawie pojawi się następna miesiączka?
 6. Znalazłam kilka imion o podobnym znaczeniu. Gdyby miało pomóc. Matylda- władza, siła, walka. Stefania- wieniec, znak zwycięstwa. Laura - jedną z etymologii imienia jest pochodzenie od liści laurowych, a wieniec laurowy jak wiemy, to wieniec zwycięstwa.
 7. Kiedy nauczysz się czytać ze zrozumieniem? To było odnośnie innych języków, nie polskiego. I miałaś sprawdzić jako ciekawostkę, a nie żeby ci coś udowadniać. Nie do końca, bo chyba językiem urzędowym jest ukraiński, a nie rosyjski. Problem w tym co pisała Optymistka. Nie wszyscy Ukraińscy umieją mówić po ukraińsku. W czasach ZSRR Ukraina wielkiego wyboru odnośnie języka nie miała. Tak jak my będąc pod zaborami. Jednak się nie da z tobą gadać. Kilka normalnych postów i włącza ci się agresja.
 8. Te miesiące po ukraińsku i rosyjsku sprawdź.
 9. Ale co ty się mnie uczepiłaś teraz, jak ci potwierdziłam twoją rozpiskę? Nie, jednak dalej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Tłustym drukiem napisałam to, co robią kobiety. Mylą przytycie z przybraniem wagi, podczas gdy 9-12 kg, to nie jest przytycie, a waga pochodząca z ciąży. Ile się przytyło, to się wie dopiero po urodzeniu dziecka.
 10. Na Krymie mieszka więcej Rosjan, niż Ukraińców. Nie spotkałam Ukraińca, który by się nie umiał zdefiniować, a sporo ich było. Oni się wręcz agresywnie zachowują, jak którejś, czy któregoś powiesz, aaaa to to Ruska jesteś. Nie, nie Ruska! Ukrainka.
 11. Nie. To w jakim języku mówi dany Ukrainiec zależy, w którym regionie Ukrainy się urodził. Tak jak u nas. Jak ktoś się rodzi na kresach, to ma wschodni akcent, a jak ktoś się urodził na Pomorzu, to może mówić bardziej i po kaszubsku, a na Górnym Śląsku, to może posługiwać się językiem śląskim (nie mówię o gwarze), który jest mieszaniną języka polskiego, niemieckiego i uwaga czeskiego. Ukraiński, to mieszanina polskiego i rosyjskiego z przewagą polskiego. Kiedyś za carów jeszcze, w Rosji jak ktoś znał język polski, to uważany był za osobę światową i wykształconą. I zaskoczę cię z tym angielskim. Sprawdź nazwy miesięcy po angielsku, rosyjsku i ukraińsku. Mało tego, bardziej niż Polacy j.angielski w swojej ojczystej mowie, lubią Niemcy.
 12. No i zgadza się. Suma wszystkiego u Agnieszki oprócz tych zapasów tłuszczów i płynu w ilości 2 kg daje u niej jakieś 7,5 kg. Czyli Agnieszka przybierając 6 kg podczas ciąży schudła ok 2 kg. Natomiast Naughty przybrała 7 kg, a suma wszystkiego bez 2 litrów płynów i tłuszczu wyniosła jej 7,2, więc Naughty, ani nie schudła, ani nie przytyła. Dziewczyny nie mylcie przybierania na wadze w ciąży, z przytyciem w ciąży. Jeśli moja waga jest w dniu porodu 20kg większa niż przed ciążą, to oznacza, że przytyłam 5-10 kg. Mogę mieć 10kg tłuszczu więcej, a mogę mieć 5, a drugie 5, to związana woda.
 13. Tak, indywidualna. Nawet budowa mało co mówi. Problem nie jest jednak w tym, czy da się urodzić, problem w tym, że na takie dzieci powinno być bezdyskusyjnie cc do wyboru przez rodzącą, bo to są ciężkie porody. USG potrafi się pomylić, ale położne doskonale wiedzą jak duże jest dziecko.
 14. No wyobraź sobie, że ja sobie tego nie muszę wyobrażać, bo o tym doskonale wiem. Za to, ty nie wiesz, że nie trzeba wymiotować, żeby tracić wadze, tak samo jak nie wiesz, że można jadać 1500kcal dziennie i mieć dziecko 4,5 kg wagi urodzeniowej. Nawet witamin przy tej ciąży nie brałam. No i co z tego, że przybierałaś na wadze regularnie? Jak jednocześnie ze wzrostem wagi dziecka, wód płodowych, łożyska traciłaś trochę tłuszczu? Trochę z tyłka, trochę z organów wewnętrznych (tak tam też jest tłuszcz) i masz niezauważalne 2 kg tłuszczu mniej. Mówi się, że prawidłowy przyrost wagi w ciąży, to 9-12 kg. Nie myl tycia w ciąży, do przybierania na wadze, bo to są dwa różne pojęcia. A o czym ja pisałam? USG mierzy kości, ale nie jest nieomylne. Na podstawie swoich zmierzonych wymiarów oblicza wagę. Mnie obliczyło mniejszą wagę, bo moje dziecko ma krótkie nogi. W przeciwieństwie, do starszego dziecka, urodziła się z malutkimi stópkami i krótkimi nogami. Jako prawie dorosła kobieta jest niskopodwoziowa, tak ma. Na tej podstawie, odpisałam autorce, że USG może źle obliczyć wagę, bo mierzy tylko kości.
 15. Ależ chciała z nim być. Wzięła z nim ślub To raczej on się nie chciał z nią żenić, skoro zrobił to dopiero jak się pojawiła ciąża. A, że laska postarała się o nią na boku, to i rozwód był szybki. Jakbyś czytała wcześniejsze posty, to byś to zauważyła.
×