Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Unlan

Zarejestrowani
 • Zawartość

  2954
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

831 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czasem tak jest, że sytuacja w domu powoduje agresję u dziecka. Tylko problem w tym, że w niektórych tych przypadkach ciężko jest zauważyć tą sytuację. Bo pani pedagog ze szkoły, czy pani z mopsu widzi dziecko zadbane, najedzone, a mamusię elegancką i grzeczną. Mamusia też oczywiście powie, że jej dziecko się tylko broniło i ona nie wie o co tej drugiej matce chodzi. A to, że ona sama wymusza posłuszeństwo własną agresja wobec dziecka to się nie liczy. To co piszesz o największych łobuzach w klasie, to prawda. I tutaj są matki, które rozpuszczają swoje dzieci ile wlezie jak i te, które same wprowadzają agresję w domu.
 2. Ta mama miała rację mówiąc, że dziecko musi umieć się bronić. Tylko zapomniała o jednym. Że jak jej dziecko będzie agresywne, a trafi na silniejsze, które umie się bronić, to wtedy jej dziecko będzie płakać. Po rozmowie z tą mamą dziecka, które terroryzowało pół szkoły (2 klasa podstawówki), pierwsze co zrobiłam przychodząc do domu było zdanie do córki. Córcia, od teraz jak cię ktoś popchnie, uderzy, cokolwiek, walisz od razu w pysk. Inna mama powiedziała to samo do swojego syna, oddaj mu. Moim błędem i błędem tej drugiej mamy było to, że wychowywałyśmy dzieci w idei, że nie wolno się bić. I te dzieci miały faktycznie zakodowane, żeby się nie bić. Dlatego się nie broniły. Bo obrona tak naprawdę, to też jakaś agresja. Dziecko ma wiedzieć, że agresja rodzi agresję. Ma nie bić innych, ale jak samo oberwie, to ma prawo się obronić.
 3. Jak to nie wiedzą? Wiedzą. Jeśli drugie dziecko płacze, bo zostało uderzone, to agresywne dziecko doskonale wie, że robi źle i wie, że to bolało. Mało tego, wie, że mu wolno i nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Mamy rozumieć, że średnie zachowanie w miejscu publicznym, to okładanie przechodniów torebką? A dlaczego Kate miałaby nie zwrócić uwagi temu dziecku w niegrzeczny sposób? Dziecko powinno wiedzieć, że agresja rodzi agresję. Jak matka nie nauczy, to może niech inna matka to zrobi, a nie w późniejszym okresie jakiś ośrodek penitencjarny. A po drodze złamane ręce, wybite zęby u jego rówieśników.
 4. Ja czekałam ile z matek przyzna się, że objechałoby tą matkę ile wlezie. Prawda jest taka, że gdyby któraś to napisała, to zaraz przez inną byłaby osądzona jako ta niekulturalna i chamska. A na takie mamuśki, które wychowują sobie z dzieci bachory, a później bandytów, nic innego nie podziała jak porządny opie,rdol. Tak? Lepiej działa? Ja rozmawiałam z taką matką spokojnie, bez agresji, że jej syn jest agresywny w stosunku do mojej córki. Wiesz co uzyskałam? Odpowiedź, że to z moim z dzieckiem jest coś niehalo i mam jej nie uczyć wychowywać dzieci, bo ona ma ich piątkę. Szkoła też niewiele zdziałała, bo moje dziecko nie było jedynym, które było gnębione, a pierwsze co zrobiłam, to była wizyta u wychowawczymi. Machnąć ręką i unikać? Tylko widzisz, to dziecko może z tym agresywnym dzieckiem chodzić potem do jednej klasy. Co wtedy poradzisz? Ciesz się kobieto, że ten dzieciak dusi na przerwie inne dziecko? No tak, należy współczuć tej matce, że ma w domu bachora 24h na dobę. Przecież to ewidentnie tu widać, że matka spełnia wszystkie zachcianki dziecka i ma w domu względny spokój.
 5. Zobacz co napisałaś wcześniej No i właśnie dlatego tak nie robisz. Bo nie pijesz
 6. Tylko, że ja tego nie napisałam w sensie, że zwyczaj, tylko, że jak flaszka unikatowa, to wyrzucać tej pustej butelki jak ci ktoś wychleje zawartość nie będziesz. Napisałam Dropi, że ona swojej kolekcji nie ruszy, ale gdyby... Gdyby naszła ją taka myśl, czy ktoś by jej to zrobił, to będzie jej szkoda głupiego szkła. Bo butelka sama w sobie jest ozdobą i też pamiątką, ale musi być pełna, żeby miała też pełny efekt. To co ci pozostaje po opróżnieniu? No tylko nalać wody. Jeśli jest taki zwyczaj, a mam prawo go nie znać, bo wolę inne pamiątki i rozrywki, to owszem. Masz rację, może się kojarzyć z alkoholikami A raczej z kimś, kto wszystko co jest w domu wypije, a potem dla niepoznaki naleje wody czyli nawet nie zwyczaj, a zwykle cwaniactwo
 7. Żaden zwyczaj. Jeśli będzie ci zależało, żeby flaszka miała ten sam efekt wizualny co przed wypiciem oryginalnej zawartości, a będziesz chciała ją zostawić, bo jednak ta butelka to też jakaś pamiątka, lub jest po prostu bardzo ładna, to uzupełnisz ją wodą. Co w tym dziwnego?
 8. Dalej próbujesz kity pociskać, że do magisterki potrzebne? Powtórzę to, co pisałam w innym wątku. Uczelnie mają swoje szpitale, więc potrzebne USG dawno byś miała. Zwłaszcza, że i na licencjacie i magisterce jakieś praktyki się chyba ma, więc dla studenta jest to osiągalne prostszą drogą, niż droga kupna w necie.
 9. No widzisz. Teraz piszesz o alkoholach za którymi musisz się nachodzić, czy przywieźć z zagranicznej wycieczki. A odpowiedz do autorki napisałaś tak jakbyś weszła do pierwszego monopolowego i poproszę jakieś zero siedem. A odpowiedz do Foko wyglądała jakbyś potwierdzała pierwsze wrażenie z odpowiedzi do autorki. Szczerze? Nie ruszysz tej kolekcji. A jak ruszysz, to wypełnisz te flaszki wodą, bo właśnie te butelki potrafią być niesamowicie efektowne.
 10. Tak, są czymś więcej, niż rodzicami, tylko, że autorka pytała o mały drobiazg dla rodziców dziecka. Coś bardziej symbolicznego. Pampersy nie są nietaktem. Pampersy są prezentem dla dziecka. Dla mnie jak ktoś przynosi alkohol, to jest to sygnał, że nie chciało mu się pomyśleć nad prezentem. Bo to najłatwiej i najprościej. Najwyżej ta flaszka pójdzie dalej, a fajnie by było jakby obdarowany otworzył tą butelkę dla gości.
 11. Gośka ma tyle lat ile podaje. Jej rocznik to 1976. Pomijając już wiek ojca, Małgorzata nie może być po 50, skoro jej brat jest starszy i w tym roku kończy 50 lat. Żeby nie było wątpliwości, jej brat to dość znany za granicą baletmistrz. Pracował w tamtejszych teatrach wcześniej, niż Gosia Kostrzewska została Gosią Rozenek. Nie dałaby rady zrobić takiej mistyfikacji i zrobić ze starszego brata młodszego, albo faceta w wieku 57 lat.
 12. To znaczy, że musiałaś podać pierś co godzinę. No raczej nie naprodukujesz pokarmu na hektolitry w ten sposób. Dziecko ma za mało i się budzi za godzinę. Znowu ma za mało i masz co masz. No to niech mąż przez kilka dni do dziecka wstaje z butelką. Jeśli mężowi się udaje, podczas, gdy dziecko cię nie widzi, to możecie się przemęczyć. Za kilka dni ty idź do dziecka z butelką. MM w nocy nie wyklucza odstawienia od piersi. Pierś dziecko może dostać w dzień.
 13. Miałam nie odpowiadać? A może ty byś po prostu przeczytała więcej postów na wątku, niż pół tytułowego i ostatni krzywdzący udzielające się na wątku? Wtedy nie odpowiedziała byś mi. Proste. W życiu też tak robisz? Opierdzielasz kogoś nie znając sytuacji? A potem oj tam oj tam, coś taka wrażliwa? Pani, której odpowiedziałam projektuje autorkę na wszystkie odpowiadające, czyli wszystkie nas tutaj posądza o ciumcianie. Widzi jakieś autobusy, nie wiem skąd to wzięła. A potem pije do mnie, że coś wymyślam, kiedy przedstawiam coś co istnieje i piszę, że ciumcianie nie ma nic wspólnego z językiem rodzicielskim. To dlaczego mam jej nie naprostować myślenia? Dosyć się nalatałam po różnych specjalistach, kiedy moje dziecko nagle przestało słyszeć. Można się zdziwić, że to nie tylko laryngologia.
 14. Nie kombinuj ze smoczkiem w nocy, bo dziecko jest głodne w nocy, a smoczkiem się nie naje, tylko spróbuj dziecko nakarmić mm. Może by nie było głupie, żeby butelkę w nocy podał ojciec. Dziecko cię widzieć nie będzie, to może jakoś pójdzie.
×