Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Unlan

Zarejestrowani
  • Zawartość

    3331
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

901 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Ale jak się za chwilę zalecenia zmienią, to się okaże, że postępowałaś nieprawidłowo. I co z tego, że do roku czasu nie podawałaś dzięki żadnego soku, jak teraz go podajesz? Nie boisz się, że nawyk picia wody zaniknie?
  2. A jak za rok zalecenia się zmienią, to pójdziesz się pochlastać? Dziecko jest przyzwyczajone do słodkiego od urodzenia, ponieważ ludzki pokarm jest słodki. Wyciśniętego własnoręcznie soku z jabłka, czy marchewki raz na 3-4 dni, który możesz rozcieńczyć dziecku nie podasz, bo dokładnie o tych pisze autorka, ale tarte jabłko już tak? Weź zluzuj trochę z tymi zaleceniami, bo nie zawsze je rozumiesz i przesadzasz. Zalecenia, zalecenia, a gdzie twój instynkt, który mówi co jest dla dziecka dobre? Tak nawiasem słodkich soków, oprócz swoich wyciskanych, które robi się bardzo rzadko, nie podaje się żadnemu dziecku, a nie tylko tym poniżej roku.
  3. Co? A ten sok się podaje w litrowej butelce, czy tyle ile uważasz za stosowne, żeby dziecko wypiło?
  4. U mnie różnica 25 miesięcy. Nie narzekam.
  5. Tak? Naprawdę? Bo ty brzmisz jakbyś rodziła 20 razy i każde dziecko w innym szpitalu. O! Jak napisałaś, w każdym większym szpitalu są pojedyncze sale. Właśnie. W większym. A raczej w większym mieście. A w Pci,miu dolnym mogą mieć lepszą wiedzę, niż w tym dużym szpitalu. A raczej jest to zależne od samego szpitala jak postępuje się z rodzącą. Wiesz co? W tych prze,dporodowych to można leżeć spokojnie do rozwarcia na 5-6 palców, a dopiero przy bólach partych iść do jedynki. To też zależy od szpitala jak to rozwiązuje. Więc jesz przy innych rodzących. Ja ci proponuję rodzic dziecko o wadze 4,5 kg, kiedy lekarz leży ci na brzuchu, zeby dziecko pomóc ci uro,dzić, ale nie dlatego, że nie masz sił, ale dlatego, że jest duże, po posiłku. Powodzenia. Poza tym po co masz mieć pełne je,lita, żeby ci się jakaś niespodzianka urodziła razem z dzieckiem? Teraz się lew,atyw nie robi. Przepraszam, zapomniałam słowo sterylna ująć w cudzysłów. "Sterylna", teraz powinnaś się zorientować o co chodzi. Nie każdy przyniesie sobie kanapki. Po co mi piszesz, że lekarze umieją sobie poradzić z pacjentką po CC, która wcześniej zjadła? Przecież ci napisałam, podadzą miskę. Już to widzę, jak każdej dają leki przeciwwymiotne . Pomyśl o tym, że po CC trzeba leżeć płasko przez ileś godzin, każde podniesienie głowy może wywołać silne długotrwałe migreny. Ty się możesz nawet objeść tak, że się ruszać nie będziesz mogła. Ale popatrzeć na to z tej strony, że może się zdarzyć to, to, albo to, to może lepiej jeżeli już zjeść to coś bardzo lekkiego i jednak zdecydować się na glukozę. Nie zawsze zalecenia są dobre. Tak nawiasem, to ty miałaś problem z utrzymaniem ciąży, więc poród chyba ci szybko poszedł? To znieczulenie do kręgosłupa, które dostałaś do łyżeczkowania trochę mnie zdziwiło. Bo z reguły stosuje się krótkotrwałe lekkie znieczulenie ogólne, po którym możesz w ciągu pół godziny wstać i iść do domu. Takie też miałam ja do łyżeczkowania. Natomiast do kręgosłupa miałam przy innej okazji, to 4 godziny dochodziłam do czucia. Ja wiem, że łyżeczkowanie to krótki zabieg i dają może być mała, ale może dobierają znieczulenie indywidualnie do pacjentki.
  6. Tak? Naprawdę? Bo ty brzmisz jakbyś rodziła 20 razy i każde dziecko w innym szpitalu. O! Jak napisałaś, w każdym większym szpitalu są pojedyncze sale. Właśnie. W większym. A raczej w większym mieście. A w Pcimiu dolnym mogą mieć lepszą wiedzę, niż w tym dużym szpitalu. A raczej jest to zależne od samego szpitala jak postępuje się z rodzącą. Wiesz co? W tych przedporodowych to można leżeć spokojnie do rozwarcia na 5-6 palców, a dopiero przy bólach partych iść do jedynki. To też zależy od szpitala jak to rozwiązuje. Więc jesz przy innych rodzących.
  7. Tak? Naprawdę? Bo ty brzmisz jakbyś rodziła 20 razy i każde dziecko w innym szpitalu. O! Jak napisałaś, w każdym większym szpitalu są pojedyncze sale. Właśnie. W większym. A raczej w większym mieście. A w Pcimiu dolnym mogą mieć lepszą wiedzę, niż w tym dużym szpitalu. A raczej jest to zależne od samego szpitala jak postępuje się z rodzącą. Wiesz co? W tych przedporodowych to można leżeć spokojnie do rozwarcia na 5-6 palców, a dopiero przy bólach partych iść do jedynki. To też zależy od szpitala jak to rozwiązuje. Więc jesz przy innych rodzących. Ja ci proponuję rodzic dziecko o wadze 4,5 kg, kiedy lekarz leży ci na brzuchu, zeby dziecko pomóc ci urodzić, ale nie dlatego, że nie masz sił, ale dlatego, że jest duże, po posiłku. Powodzenia. Poza tym po co masz mieć pełne jelita, żeby ci się jakaś niespodzianka urodziła razem z dzieckiem? Teraz się lewatyw nie robi. Przepraszam, zapomniałam słowo sterylna ująć w cudzysłów. "Sterylna", teraz powinnaś się zorientować o co chodzi. Nie każdy przyniesie sobie kanapki.
  8. Tak? Naprawdę? Bo ty brzmisz jakbyś rodziła 20 razy i każde dziecko w innym szpitalu. O! Jak napisałaś, w każdym większym szpitalu są pojedyncze sale. Właśnie. W większym. A raczej w większym mieście. A w Pcimiu dolnym mogą mieć lepszą wiedzę, niż w tym dużym szpitalu. A raczej jest to zależne od samego szpitala jak postępuje się z rodzącą. Wiesz co? W tych przedporodowych to można leżeć spokojnie do rozwarcia na 5-6 palców, a dopiero przy bólach partych iść do jedynki. To też zależy od szpitala jak to rozwiązuje. Więc jesz przy innych rodzących. Ja ci proponuję rodzic dziecko o wadze 4,5 kg, kiedy lekarz leży ci na brzuchu, zeby dziecko pomóc ci urodzić, ale nie dlatego, że nie masz sił, ale dlatego, że jest duże, po posiłku. Powodzenia. Poza tym po co masz mieć pełne jelita, żeby ci się jakaś niespodzianka urodziła razem z dzieckiem? Teraz się lewatyw nie robi. Przepraszam, zapomniałam słowo sterylna ująć w cudzysłów. "Sterylna", teraz powinnaś się zorientować o co chodzi. Nie każdy przyniesie sobie kanapki. Po co mi piszesz, że lekarze umieją sobie poradzić z pacjentką po CC, która wcześniej zjadła? Przecież ci napisałam, podadzą miskę. Już to widzę, jak każdej dają leki przeciwwymiotne . Pomyśl o tym, że po CC trzeba leżeć płasko przez ileś godzin, każde podniesienie głowy może wywołać silne długotrwałe migreny. Ty się możesz nawet objeść tak, że się ruszać nie będziesz mogła. Ale popatrzeć na to z tej strony, że może się zdarzyć to, to, albo to, to może lepiej jeżeli już zjeść to coś bardzo lekkiego i jednak zdecydować się na glukozę. Nie zawsze zalecenia są dobre. Tak nawiasem, to ty miałaś problem z utrzymaniem ciąży, więc poród chyba ci szybko poszedł?
  9. Tak? Naprawdę? Bo ty brzmisz jakbyś rodziła 20 razy i każde dziecko w innym szpitalu. O! Jak napisałaś, w każdym większym szpitalu są pojedyncze sale. Właśnie. W większym. A raczej w większym mieście. A w Pcimiu dolnym mogą mieć lepszą wiedzę, niż w tym dużym szpitalu. A raczej jest to zależne od samego szpitala jak postępuje się z rodzącą. Wiesz co? W tych przedporodowych to można leżeć spokojnie do rozwarcia na 5-6 palców, a dopiero przy bólach partych iść do jedynki. To też zależy od szpitala jak to rozwiązuje. Więc jesz przy innych rodzących. Ja ci proponuję rodzic dziecko o wadze 4,5 kg, kiedy lekarz leży ci na brzuchu, zeby dziecko pomóc ci urodzić, ale nie dlatego, że nie masz sił, ale dlatego, że jest duże, po posiłku. Powodzenia. Poza tym po co masz mieć pełne jelita, żeby ci się jakaś niespodzianka urodziła razem z dzieckiem? Teraz się lewatyw nie robi. Przepraszam, zapomniałam słowo sterylna ująć w cudzysłów. "Sterylna", teraz powinnaś się zorientować o co chodzi. Nie każdy przyniesie sobie kanapki. Po co mi piszesz, że lekarze umieją sobie poradzić z pacjentką po CC, która wcześniej zjadła? Przecież ci napisałam, podadzą miskę. Już to widzę, jak każdej dają leki przeciwwymiotne . Pomyśl o tym, że po CC trzeba leżeć płasko przez ileś godzin, każde podniesienie głowy może wywołać silne długotrwałe migreny. Ty się możesz nawet objeść tak, że się ruszać nie będziesz mogła. Ale popatrzeć na to z tej strony, że może się zdarzyć to, to, albo to, to może lepiej jeżeli już zjeść to coś bardzo lekkiego i jednak zdecydować się na glukozę. Nie zawsze zalecenia są dobre. Tak nawiasem, to ty miałaś problem z utrzymaniem ciąży, więc poród chyba ci szybko poszedł? To znieczulenie do kręgosłupa, które dostałaś do łyżeczkowania trochę mnie zdziwiło. Bo z reguły stosuje się krótkotrwałe lekkie znieczulenie ogólne, po którym możesz w ciągu pół godziny wstać i iść do domu. Takie też miałam ja do łyżeczkowania. Natomiast do kręgosłupa miałam przy innej okazji, to 4 godziny dochodziłam do czucia. Ja wiem, że łyżeczkowanie to krótki zabieg i dają może być mała, ale może dobierają znieczulenie indywidualnie do pacjentki.
  10. Przepraszam bardzo, znieczulenie podpajęczynówkowe przy łyżeczkowaniu macicy? Dziwna praktyka
  11. Jakie zalecenia? Zalecenie jest takie, żeby nie jeść, bo niewiadomo jak się poród skończy. A skończyć się może CC ze znieczuleniem całkowitym. Dlatego można się spotkać z "zakazem" jedzenia na porodówce. Prawda jest taka, że większości kobiet się jeść nie chce przy dużym bólu, jak któraś jest głodna, to się podaje glukozę w kroplówce. Poza tym porodówka to ma być miejsce sterylne i gdybyś chciała zjeść, to muszą cię wypuścić przynajmniej na korytarz. Lekarze sobie potrafią poradzić z pacjentką, która wcześniej zjadła? Co ty gadasz? Przecież jak wymioty by ją brały, to podstawią miskę i tyle. Problem w tym, że twoje paskudne mdłości i wymioty, to twój dyskomfort i położnic na twojej sali. Łyżeczkowanie, a konkretny zabieg z cięciem brzucha, to tak jakbyś porównała obcięcie z wyrwaniem paznokcia.
  12. Taaaa, a jak poród skończy się CC to rzygasz jak stary kot.
  13. Mówienie i chodzenie zależy indywidualnie od dziecka, bo to jego rozwój. Natomiast jedzenie sztućcami łyżka, widelec, korzystanie z nocnika, czy rower, ale biegowy chyba wchodzi tylko w grę, to zależy od ciebie, czy uznasz to za ważne i nauczysz. Moje stabilnie chodziły w wieku 13 miesięcy, w wieku 12 odpieluchowałam, a jeść sztućcami też się uczyły w tym wieku. Natomiast z mową starsze mówiło pełnymi zdaniami mając niewiele ponad półtora roku, a drugie rozgadało się dopiero jak miało 2,5. Możesz to uznać za zbyt wczesne, ale przynajmniej nie miałam dziecka przyklejonego do swojego ciała przez 3 lata 24/h
  14. 1: Tego nikt ci nie powie, bo to akurat zależy od samej położnej, czy z charakteru jest człowiekiem, czy wredotą. 2: Zależy od szpitala. Najlepiej wejść na stronę internetową szpitala, tam na pewno jest rozpiska co zabrać. Podejrzewam, że do porodu większość szpitali daje swoje koszule. Na sali porodowej chyba tylko woda. 3: Też odsyłam na stronę szpitala. Ale generalnie swoje ciuchy, grube podpaski itp. 4: Czajniki są na każdym oddziale w każdym szpitalu. O obiad się nie martw. Na położniczych raczej dobrze karmią. Poza tym obiad może ci mąż przynieść. 5: Nikt nie będzie cię dziwnie traktować z tytułu, że ci kp nie wychodzi. Położne są zobowiązane nauczyć cię karmić dziecko piersią. 6: Tak,pokażą ci jak zajmować się dzieckiem. Wystarczy, że poprosisz o informacje. 7: Tutaj też zależy od szpitala. W moim nikt nie wchodził do sali. Oddział był poprzedzony świetlicą, gdzie młode mamy spotykały się z rodziną. Wietrzenie krocza nie polega na rozłożeniu nóg i prezentowania naokoło swoich wdzięków. Po prostu jakiś czas musisz poleżeć bez majtek, co nie oznacza, że nie możesz mieć naciągniętej do kostek koszuli. Jeśli będziesz akurat karmić, to możesz się przykryć pieluchą. Dokładnie tak, jakbyś karmiła w parku na ławce. No i ostatnia sprawa. Żeby do WC były kolejki, to musiałaby być jedna kabina na 150 pacjentów. A jak będzie was 25, to będzie wszystko. Możesz się zorientować , czy szpital oferuje pojedynczy pokój za opłatą. Taki pokój zazwyczaj ma swoją łazienkę, ale ile kosztuje doba, tego ci nie powiem.
  15. Ha ha ha kobita wyrwie się raz na 3 tygodnie na kilka godzin z domu, a autor pisze jak on to się niby stara. A w czym się autorze starasz jeśli wolno zapytać?
×