Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

dePeyrac

Zarejestrowani
 • Zawartość

  890
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

26 Excellent

Ostatnio na profilu byli

2870 wyświetleń profilu
 1. Twoja wizja polityki w tym rejonie świata, jest równie prawdziwa, jak twoja ocena partii politycznych działających w naszym kraju. Stwierdzenie, że nie powinno istnieć coś takiego jak państwa, jest kuriozum, nad którym dyskusja nie ma sensu. Więc ja kończę.
 2. Kto niby urządza sobie poligon w takiej Somalii i na czym ten poligon polega? Bo to jest taki teren, gdzie państwo nie działa.
 3. Są tereny gdzie państwo upadło. Nie chciałbyś tam mieszkać.
 4. Pewnie sa, nie zaprzeczam. Ale chyba największe banki światowe nie są znacjonalizowane i tam raczej kompleks bankowo- przemyslowo- militarny kupuje sobie polityków, by ci działali w ich interesie.
 5. No jakoś różnie z tym bywało. I różnie jest. Pojedź do Chin i zobacz jaki jest tam stan choćby bezpieczeństwa pracy. No właśnie jest problemem i dlatego właściwy system podatkowy powinien doprowadzić, by globalizacja nie oznaczała potężnych zyskow dla nielicznych, a katastrofę dla wielu. Nawet jeśli dzięki temu mogą taniej kupić smartfona. Większość banków nie jest znacjonalizowana. Natomiast te prywatne potrafią kupić sobie polityków, by podejmowali decyzje w ich interesie, a kosztem szarych obywateli.
 6. Jako lewak jestem za ograniczeniem populacji. Więc tym bardziej przeciw dotacjom w celu rozmnażania.
 7. Nigdy nie potrafili. Albo zatrudnia Chińczyka pracującego za miskę ryżu, a pracowników w swoim kraju ma w tyle. Albo idąc dalej kupuje robota i zatrudnia drobny ułamek społeczeństwa, a resztę ma w tyle. Niestety. Bo banksterstwo sluzy kapitalistom.
 8. No i co z tego? Mogę sobie wyobrazić sytuację, gdy do pracy będzie potrzebne jedynie 20% populacji. I co, reszta ma umrzeć z głodu, podczas gdy jeden promil będzie się rozbijał prywatnymi odrzutowcami?
 9. Wydać na chleb i szynkę w czasie deszczowych dni. Powiedzmy za 10 lat.
 10. Akurat tak się składa, że nie za bardzo potrafią. Jakoś słabo z tym przepływem kapitału, jeśli 10% ludzi, ma 90% światowego bogactwa. I bogaci są coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. Ma nie być czynnikiem destabilizujących, drukującym pieniądze by pomóc Januszom biznesu, tylko właśnie gwarantować stabilność.
 11. Bo to miejsce słabo nadaje się do mieszkania dla kobiet i dzieci przez dłuższy czas .
 12. Powiedzmy, że ktoś ma wszystkie bieżące potrzeby zaspokojone i cele zrealizowane. Chce oszczędzac na deszczowe dni .
 13. A gdzie napisałem, że w Polsce? Są tacy co zarabiają za granicą, a wydają w kraju.
 14. Wymienia na złotówki i wydaje na chleb i szynkę do chleba . A co byś radził w sprawie ewentualnych nadwyżek?
×