Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

DanWan

Zarejestrowani
  • Zawartość

    213
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez DanWan


  1. 42 minuty temu, Maja********37 napisał:

    STS- to firma notowana na Wig20, New Connect? A może jakiś rodzaj altcoina?

    Oj widzę, że dawno koleżanka poza parkietem. Od niedawna spółka z WIG 40 branża hazardowa 😉 Jest jeszcze szansa na załapanie się na zaliczkę dywidendy za rok bieżący więc warto się zainteresować jak już o giełdzie mowa.


  2. Ja o chlebie Ty o niebie bez różnicy jak liczyć u notariusza podpisuje się akt notarialny zwany umową podziału majątku wspólnego. Tam się reguluje kto co dostaje i ile drugiej osobie musi za to zapłacić. Po podpisaniu takiego dokumentu już jest nie ważne czyja działka była bo w umowie jest już jasno to określone. Banku też nie interesuje czyja jest działka ale czy osoba pozostająca z kredytem ma zdolność do regulowania dalszych rat sama. 


  3. Matko boska nie wiem czego nie rozumiesz w wartości nieruchomości? Wartość to działka + nieruchomość + wyposażenie + stan budynku! 

    Po resztą do banku składamy wniosek o zwolnienie z długu jednego z kredytobiorców i to bank rozpatruje tylko czy osoba zostając z kredytem ma zdolność kredytową.

    Jeszcze raz napisze co do części spłaty to albo byli małżonkowie się dogadają polubownie co do kwoty spłaty albo wezmą rzeczoznawcę, który za swoją usługę weźmie wynagrodzenie. To samo z podziałem majątku albo się dogadują i idą do notariusza albo  do sądu licząc, że sprawa nie będzie się ciągła miesiącami. 


  4. Dnia 23.08.2022 o 09:06, Barbaraa napisał:

    Zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich

    Co ciekawe, Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 28.09.1963r. (III CO 33/62) stwierdził, że Sąd może w sentencji orzeczenia rozwodowego umieścić zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich. Z pewnością ma to służyć zapobieganiu konfliktów, zwłaszcza w sytuacji, gdy rozstanie małżonków związane jest z nawiązaniem więzi uczuciowej przez jednego z małżonków z osobą trzecią.

    Sąd Najwyższy w przywołanym orzeczeniu wyszedł z założenia, że okres dalszego współzamieszkiwania przez byłych małżonków ma charakter przejściowy i dlatego w tym czasie należy ograniczyć do minimum sytuacje, które mogłyby wywołać otwarty konflikt pomiędzy przymusowymi współlokatorami.

    W Polsce nie ma w prawie precedensu, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.


  5. 7 godzin temu, Barbaraa napisał:

    Jak ta splata wygląda? 

    Osoba przejmująca nieruchomość składa w banku wniosek o przejęcie pozostałej części kredytu na siebie (zgodę musi wyrazić bank podpisując odpowiedni aneks). Ponadto trzeba się dogadać co do kwoty spłaty drugiej osoby, może to być połowa wartości nieruchomości pomniejszona o kwotę kredytu pozostała do spłaty. Dla przykładu jeśli nieruchomość jest warta 300 tyś kredyt pozostały do spłaty 200 tys to kwota do spłaty wynosi 50 tys. Co do dokumentacji to taka umowę podziału majątku można sporządzić u notariusza. 


  6. Autorka tematu popada w absurd bo jej ekogroszek podrożał to odrazu do sądu o podwyższenie alimentów. Pytanie czy ojcu ktoś podniósł wynagrodzenie a może jego inflacja nie rusza?

    Sam mam alimenty i ledwo wiąże koniec z końcem. Raty kredytu urosły z dnia na dzień o kilkaset złotych a wynagrodzenie w tym czasie urosło zaledwie o kilkadziesiąt złotych. Jeszcze trochę i zacznę na jedzeniu oszczędzać bo kończą mi się pomysły gdzie można jeszcze poszukać oszczędności?

    • Thanks 1
    • Haha 1

  7. 5 minut temu, Skb napisał:

    W normalnej pełnej rodzinie nikt nie  prowadzi księgowości  dotyczącej  wydatków na dzieci.  Chyba,  że tworzysz nowe zasady. 

    Temat tyczy się alimentów czyli mowa o sytuacji gdzie matka i ojciec mieszkają osobno. 


  8. Jeśli matka ma notować każdy wydatek to ojciec też powinien notować ile wydaje ponad alimenty, gdy dziecko jest pod jego opieką. 2 tygodniowe wakacje u ojca powinny oznaczać, że płaci tylko połowę alimentów, bo przez pół miesiąca to on pokrywa wszelkie wydatki związane z utrzymaniem dziecka. A gdzie inne wydatki, które ponosi pomimo opłacanych alimentów? 


  9. 1 godzinę temu, Bimba napisał:

    A dlaczego matka ma łożyć tyle samo co ojciec?

    On się dzieckiem nie opiekuje, nie bierze zwolnień kiedy dziecko chore, nie pierze, nie gotuje, nie prasuje, nie pomaga w lekcjach, nie szykuje do szkoły, nie spędza z dzieckiem czasu wolnego.

    A do tego wychowywanie i stał opieka uniemożliwia matce zarabianie dodatkowych pieniędzy, ona nie może pracować na noc, wyjechać do innego miasta czy za granicę a ojciec jak najbardziej bo nie ma żadnych obowiązków 

    Bo utrzymanie dziecka to obowiązek obojga rodziców. 


  10. 1 godzinę temu, Wyszłam napisał:

    Gdzie jest napisane ze trzymamy tam kasę? Dobrze się czujesz?

    "ale widzę na co były wydaje pieniądze, np. ostatnio 500 zł w salonie bielizny triumpfh”

    Jak nie trzymacie tam pieniędzy to jak widzisz? Gubisz się w zeznaniach 😂


  11. 15 godzin temu, Wyszłam napisał:

     Mamy z byłym mężem wspólne konto jeszcze (kredyt hipoteczny)i każde z nas ma swoje osobne oczywiście, ale widzę na co były wydaje pieniądze, np. ostatnio 500 zł w salonie bielizny triumpfh

    😂😂😂😂😂😂

    Rozumiem, że konto potrzebne do spłaty kredytu ale do niczego więcej nie powinno służyć. Albo to były albo rozwód to tylko fikcja? Jak można trzymać kasę na wspólnym koncie z byłym partnerem?


  12. 4 godziny temu, Skb napisał:

    Rozwód z orzekaniem winy to bardzo długi proces. Z cała pewnością nie zostanie orzeczony na pierwszej rozprawie. Co do winy małżonki... zacznie się szukanie twojego 1% procenta winy... aby orzec winę obu stron... 

    Jeśli żona się przyzna przed sądem do zdrady to jest duża szansa na to, że się dostanie rozwód z orzeczeniem o winie już na pierwszej sprawie. Wszystko zależy czy małżonkowie są zgodni co do samego rozwodu. 

×