Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

ngLka

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Wszystko napisane przez ngLka

 1. We wrześniu planujemy starać się o dziecko.Od strony żeńskiej wiem wszystko (kwas fliowy, wit E, B complex + b12 i tak dalej).Interesuje mnie co mogę kupić dla mojego Mężczyzny, by mieć pewność, że plemniki są silne i zdrowe na tyle - na ile jest to możliwe?Wiem, że Cynk ma dobre właściwości, bo jego niedobór nie jest dobry. Czy jeszcze inny minerał bądź mikroelement, albo jakie wtaminy?A może są jakieś specjalne praeparaty przeznaczone dla Panów, którzy planują Potomka?Nazwy mile widziane, najchętniej te już wypróbowane (z efektem Krzykacza po minimum 9 miesiącach :-) )
 2. Cześć Myszko :)Kanapka - krwawienie ma nadejść w ciągu 7 dni przerwy, nie w konkretnym dniu bez względu na to czy wcześniej tak było.Zajrzyj do ulotki - jedno krwawienie może nie wystąpić, dopiero brak kolejnego nakazuje wizytę u ginekologa.Jeśli się niepokoisz - zrób test.
 3. Skoro nie wiadomo jak będzie to znaczy, że równie dobrze może być za kilka dni, tydzień, miesiąc. I tym samym wiadomo, że owulacja jest jedną wielką niewiadomą ;)No nie wiem, jeśli dla kogoś to nie jest oczywiste, to może faktycznie lepiej wspomnieć, ale wtedy z kafeterii bym nie wyszła przez ilość "gwiazdek", którymi należy oznaczyć post w odwołaniu do wszelkich możliwych interpretacji ;)
 4. Jeśli karmisz, to w ogóle kolejny okres może być za ho ho i jeszcze trochę. W tej sytuacji to norma, choć nie reguła, mogą się regulować ale równie dobrze całe karmienie dalsze możesz nie mieć kolejnej miesiączki.
 5. To se "poszukałam" - a temat trzeci od góry.Reaktywacja, cześć :)
 6. Sprawę masz więc załatwioną, powodzenia :)A gdyby się nie udało, tj szef okazały się ostatnim prosiaczkiem, udaj się po poradę do Państwowej Inspekcji Pracy, tam za darmo doradzą w tej kwestii, na Twoje życzenie również mogą zareagować w miejscu Twojej pracy [prawo jest po Twojej stronie].
 7. Małe wyjaśnienie:"Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili" - to tyczyło się pytania, czy pracodawca NIE WIEDZĄC o ciąży może dać wypowiedzenie. Tak, może, bo przecież nie wie że jesteś w ciąży.Natomiast ma OBOWIĄZEK wypowiedzenie cofnąć, jeśli umowę rozwiązał, gdy miałaś skończony 12tc.
 8. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o ciąży.W dodatku przy umowie na czas określony pracodawca ma prawo wypowiedzieć umowę do 12tc dlatego większość kobiet pracując na umowie na czas określony - nie mówi przed ukończeniem 12tc, by nie stracić pracy.Jeśli umowa na czas określony kończy się przed 12tc, to pracodawca nie ma obowiązku umowy przedłużyć. Jeśli po 12 tc - zostaje przedłużona do dnia porodu.To, czy pracodawcy o ciąży powiesz [i kiedy] jest - można powiedzieć - Twoją sprawą i decyzją.Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili, ale to nie znaczy, że tego wypowiedzenia nie da się cofnąć.Jeśli z chwilą rozwiązania umowy miałaś skończony 12tc, to należy wnioskować do pracodawcy o przywrócenie na stanowisko.
 9. A zapalenie pon mózgowych może zapoczątkować zwykła przeziębienie, więc to nie jest argument za szczepieniem. Istotne jest jak częste są tego typu powikłania w stosunku do powszechnie występujących chorób (angina, grypa, zwykłe przeziębienie) oraz czy szczepienie powoduje mniejsze zagrożenie niż przebycie choroby.
 10. Przytocz mi zatem wyniki badań świadczących o tym, że przebycie różyczki daje częstsze i bardziej groźne efekty uboczne u chłopców - niż szczepienie p/różyczce.Pikuś polega na tym, że szczepienie p/różyczce daje częstsze powikłania o tej samej wadze, co przebycie pzrez chłopca różyczki.
 11. taajasne - nie istnieje, dlatego trzeba rozważyć co jest konieczne a co nie; chłopcom różyczka wcale nie zagraża, więc co bardziej zorientowane matki walczą o osobne szczepienia (wbrew panującej opinii - da się) - tu zahacza się o bezsens niektórych działań uogólniających i wkładających wszystkie dzieci do jednego wora.
 12. Odnośnie drugiej części pytania - ja odroczyłam szczepienie. Zaszczepiłam Priorixem tydzień temu. Córka ma 2,5 roku. Czekałam aż układ neurologiczny dojrzeje, bo córa miała powikłanie neurologiczne po Hexie (powiększona jedna źrenica). Uważam, że dzieci zbyt bardzo są bombardowane szczepieniami w tak wczesnym dzieciństwie, co potęguje występowanie powikłań - ale nie uważam, że nieszczepienie w ogóle jest słuszne, nie przy każdej chorobie. Każda matka powinna indywidualnie rozważyć za i przeciw.
 13. Szczepionki nie powodują autyzmuJakkolwiek - nagromadzenie toksyn może doprowadzić do niedotlenienia mózgu czy uszkodzenia układu nerwowego i jest to jeden z rzadkich, ale zarejestrowany efekt uboczny szczepień.Szczepienia są obowiązkowe - jednak wg rozporządzenia Ministra Zdrowia mamy obowiązek szczepić - a nie, że mamy obowiązek szczepić wg rozporządzenia przychodni, widełki sięgają od 15 bodajże do 18 lat. Możemy zostać sądownie zmuszeni do szczepienia ale tylko w sytuacji kiedy powiemy, że nie mamy zamiaru szczepić w ogóle a wystarczy powiedzieć, że zamierzamy ale jeszcze nie teraz - i sprawa załatwiona.Kontrowersyjny MMR został zastąpiony MMRII, zamiennikiem jest też Priorix, jako nie zawierające rtęci.Każde szczepienie niesie ze sobą ryzyko powkłań trwałych lub czasowych i to jest fakt. Nieprawdą jest więc twierdzenie, że szczepienia obowiązkowe są w pełni bezpieczna. Ja jestem za tym by czytać - ale czytać w wiarygodnych źródłach, czytać opinie ekspertów niezależnych (nie związanych z koncernem farmaceutycznym). Olewać artykuły prasowe (pod kątem wiarygodności).
 14. Ja rodziłam w 42 tc przez cc. Do szpitala zgłosiłam się w 41 tc jak kazał lekarz (tydzień po terminie) i drugi raz byłabym mądrzejsza, czekałabym w domu do 42 tc tylko codziennie jeździłabym na ktg bo i tak niczego innego nie robią. Oksytocynę podali mi chyba tylko po to, bym JA miała co robić, tj nudzić się pod kroplówką zamiast bez niej. A i tak nie poszło.
 15. Śmieszna jesteś sprzączka :) Uwielbiam argument "nie bije się rodziców", gdy sami leją :)
 16. z tego co wiem wiem to to - najprostsza możliwość, wygoogluj sobie normy dla hcg3 LP 5 - 50 mIU/ml4 LP 5 - 426 mIU/ml5 LP 18 - 7,340 mIU/ml6 LP 1,080 - 56,500 mIU/ml7 - 8 LP 7, 650 - 229,000 mIU/ml9 - 12 LP 25,700 - 288,000 mIU/ml13 - 16 LP 13,300 - 254,000 mIU/ml17 - 24 LP 4,060 - 165,400 mIU/ml25 - 40 LP 3,640 - 117,000 mIU/ml Z tego jasno wynika, że do końca ciąży poziom hormonu utrzymuje się w przedziale od ponad 3 do ponad 100 tysięcy
 17. z tego co wiem wiem to to - w tym wypadku mam rację, możesz sobie poczytać o tym w wielu źródłach; i jak nie wiesz o czym piszę? przecież pisałam w swojej wypowiedzi o hcg, co jest skrótem od gonadotropiny kosmówkowej zaś ciałko żółte jej nie wytwarza, c.ż. wytwarza tylko progesteron - stąd nie ma tu powiązania, jedynie czasowe, bo faktycznie progesteron odpowiada za podtrzymanie ciąży do ok 3 miesiąca życia, kiedy PRZY OKAZJI występuje szczyt we wzroście hcg (gonadotropiny) ale to nie ma powiązania ze sobą.
 18. Kaja - co konkretnie jest dziwne? Hcg jest w organiźmie przez całą ciążę, tylko do któregoś tygodnia rośnie a potem spada ale nigdy nie osiągnie normy nieciążowej przed porodem
 19. Hormon ciążowy utrzymuje się w organiźmie kobiety przez całą ciążę (i nie ma z ciałkiem żółtym nic wspólnego, tak gwoli ścisłości).Poziom ten spada zaraz po porodzie, generalnie do kilku dni może się utrzymywać ale nikt Ci nie poda co do dnia, bo u innej już po 4 dniach będzie negatyw a u drugiej po 4 będzie jeszcze pozytyw.
 20. U nas monitor zawył dwa razy.Wolę nie wiedzieć, czy nie bez powodu.. za każdym razem córka wybudzała się z płaczem (takie jest zadanie głośnego dźwięku nie tylko w odbiorniku, ale i w nadajniku, by wybudzić i sprowokować wdech.
 21. Krótka szyjka to poniżej 2 cm.Ja miałąm 1,5 cm od 25 tc, nie lezałam plackiem ale oszczędzałam się (zakaz noszenia więcej, niż 1 kg, leżeć jak najwięcej itp). Dzięki temu nie urodziłam przed terminem.
 22. Ja się zgadzam. Swoją drogą też miałam okrutną infekcję w cyklu ciążowym, aż popękałam. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek tak miałam (choć jako dziecko pewnie tak, bo miewałam problemy tego typu), niemniej raz na jakiś czas łapie mnie infekcja bez ciąży. Tak, jak łapie mnie czasem zapalenie pęcherza i też latam do kibla co 5 minut, bez ciąży.To po prostu nie jest objaw.
 23. A - i moja najlepsza w życiu wycieczka była wtedy, gdy mała miała 4 miesiące a ja na 7 godzin zniknęłam (zakupy w Niemczech) - to był szał emocji, mimo, że przecież to tylko chemia i spozywka, prawie płakałam ze szczęścia, że nie mam ssaka przy piersi i mogę się kimnąć na fotelu pasażera a potem mogę iść gdzie chcę i nie ciągnąć dziecka ze sobą.Minusem było to, że 2 razy musiałam w samochodzie mleko ściągać laktatorem, gdy ludzie wokół chodzili (musiałam opanować jednocześnie przykrycie się i ściąganie mleka) - ale było warto ;)
 24. I u mnie na początku było ciężko. Ja po dwóch porodach (brak postępu w sn i tym samym cesarka), wykończona, obolała, rana bolała mnie tak, że 2 tygodnie nie mogłam wstawać, dziecko stale płakało, zastoje w piersiach.. eh.. to była szkoła życia i na to nie da się nastawić. Jak człowiek nie przeżył to nie jest w stanie sobie tego wyobrazić, zrozumieć a co dopiero o tym mówić czy pisać ;)Mała miała kolki, bywało, że mój pierwszy posiłek jadłam o 22, będąc w półśnie a przecież musiałam jeszcze pranie wyprasować, poskładać i ogarnąć co się dało. Mała wyła od rana do wieczora, takie miała kolki. Od 4 do 16 ja ją nosiłam, potem Połówek od 16 do 21-22. W dzień miała ok 2 drzemki po pół godziny a ja wtedy ogarniałam co się dało, wstawiałam pranie, zmywarkę (a z reguły i tak za mało czasu). A gdy mnie połówek zmieniał, to ja szłam spać, by po kilku godzinach wstać i uprasować, bo tetry to szło a szło, nie na pieluchy ale po ulewaniu, potrafiła ulać na 40 pieluch dziennie...Ta teksańska masakra piłą mechaniczną skończyła się po ukończeniu przez Młodą 4 miesięcy a gdy ukończyła 6 - było już dobrze (skończyły się kolki, Młoda zaczęła się interesować trochę kolorami, zabawkami itp).Teraz ma 2 lata, jest u niani, ja pracuję w domu, więc gdy wraca to się bawimy i jest o niebo lepiej. Ze starszym dzieckiem jest taki pus, że możesz wrócić do pracy na pół etatu czy cały etat i tam na prawdę odpoczywasz od tego całego świrniętego systemu w stylu "dzień świstaka".Ja pierwsze 4 miesiące wspominam właśnie najgorzej.
×