Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tamu

wegetarianska ciaza

Polecane posty

Gość tamu

Witam Jestem wegetarianka od 10 lat teraz mam 24 lata Nie mam jeszcze dzieci ale mysle ze niedlugo bedziemy sie z mezem starac o pocieche:) Chcialabym dowiedziec sie jak mam dbac o siebie w czasie ciazy jesli chodzi o odpowiednia diete i pozniejsze wychowanie dziecka wegetarianskiego Swoja prosbe o rady i podzielenie sie wlasnym doswiadczeniem kieruje glownie do matek wegetarianek Jak zywilyscie sie w czasie ciazy i w czasie karmienia piersia ? jak zywicie swoje wegetarianskie dziec? mam jeszcze innne pytania ale to na poczatek wystarczy jezeli ktos odpowie wtedy chetnie rozwine temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniutek
hejka... skoro jestes 10 lat wegetarianka nie powinnas miec klopotow wiekszych, wystarczy dalej sie tak odzywiac , zapewne nie masz objawoo anemii, ktora najczesciej atakuje niedoswiadczone wegetarianki... ja wlasnie jestem miesiac przed porodem ;) cala ciaze odzywialam sie jak dotychczas, zwracalam uwage na wyniki badan ze zwzgledu na zelazo... dostawalam na poczatku jak wiekszosc kobiet w ciazy witaminki - ja akurat prenatal, ale zauwazylam ze mam po nim mdlosci i odstawilam i bez tego mialam rewelacyjne - jak to pan doktor powiedzial ksiazkowe wyniki ;) na poczatku mialam mdlosi i nawet jak np chcialabym sie zmusic do czegos to mnie np odrzucalo ;) normalnie jak ciaza ;) takze powodzenia i dalej badz soba ;) wegetarianska dieta jak powiedzialo mi kilku lekarzy jest dobra, gorzej z weganska... znam kikoro rodzicow juz ... majacych dzieci 7, 10, 3 letnie i dzieci sa tez i wegetarianami i weganami... i nic sie nie dzieje... my sami bedziemy miec dziecko wegetarianskie... tylko bedziemy na poczatku pod opieka dietetyka... chcemy zapewnic wszystko co najlepsze ale z glowa ;) wiesz o co chodzi ;) ciao i do dziela ;) kinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegemama
Jestem wegetarianką w 24 tygodniu ciąży. I wszystko jest ok, wyniki b. dobre. Lekarzowi o tym nie mówiłam, bo nie rozmawialiśmy o odżywianiu , ale będe musiała, bo przepisał mi żelazo z mukoproteozą, a ona jest pochodzenia zwierzęcego, wiec mu powiem, żeby więcej nie robił takich numerów, nie mogę mieć pretensji, bo o niczym nie wiedział. Dodam, że żelazo mam w normie,a le lekarz stwierdził, że lepiej zapobiegać anemii niż leczyć. Na początku powiedziałam, że nie bede go brała, ale jednak mnie przekonał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wegemama
dodam, że mam 23 lata i nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciąże (bo słyszałam o takiej teorii odnośnie wegetarianek), udało się za 1szym razem. Będe mieć synka - termin na 9.01.05, maleństwo jest b. duże (za duże o 3 tygodnie), i rośnie jak na drożdżach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamu
dziekuje za odpowiedzi. Nastawiaja mnie pozytywnie do przyszlych doswiadczen oby takich osob jak najwiecej:) Gratuluje dzieciaka i dobrze rozwijajacej sie ciazy.Zazdroszcze .....:) ale moze i ja jestem w ciazy okaze sie za jakies 10 dni Jezeli dostane okres to sprubujemy znowu za miesiac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniutek
noooooooooo ;) to trzymam kciuki zeby jednak byla jakas mala fasolka albo groszek w twoim brzuszku ;) jesli nie to nastepnym razem... a i tez zaznacze ze nie bylo problemu z zajsciem ;) za drugim razem ;) a tez slyszalam ze niby wegetarianki maja gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamu
Pomijajac juz kwestie diety i zdrowia jak dajecie sobie rade z presja otoczenia? No chyba że otaczaja was sami tolerancyjni ludzie?Moja najblizsza rodzina toleruje to że jestem wegetarianka ale reaguja panika i zloscia na wiesc ze moje dzieci takze beda jaroszami.Jak jest u was? A co z lekarzami nie probowali czy probuja was namawiac na zmiane diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem że twoim celem jest odświeżenie wszystkich 9 letnich tematów :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×