Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dobrochna23

Z czym podawac gołąbki?

Polecane posty

Gość Dobrochna23

Zrobilam gołabki z ryzem i wlasciwie zawsze podawalam je z bulka i sosem pomidorowym, ale przyjezdzaja tesciowe i nie wypada im podac bulki. Co pasuje do golabkow? Ryz chyba nie, a ziemniaki? Z czym podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba podaje sie
z ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielanka
tak, z ziemniaczkami, duzą ilością sosiku i można jeszcze z suróweczką z marchewki i jabłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co wy
Gołąbki z ryżem i bułka? Gołąbki z ryżem i ziemniaki? Nie za dużo węglowodanów razem??? Wydaje mi się że pasowałby do nich np sos pieczarkowy, czy sos pomidorowy z jakimis mięsnymi kuleczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a potem sie ludzie
dziwia nadwadze, do wszystkiego pajda lub bula albo ziemniory, czy ktos sobie wyobraza jesc chleb z ryzem? albo ziemniaki wymieszane z nim? Przeciez w golabkach jest warzywo, ryz mieso do tego sos pomidorowy i starszy, co jeszcze? nie rozumiem ludzi ktorzy musza miec do wszystkiego chleb ziemniaki makarony rysz kasze ech, polska kucnia a po latach placz nad zniszczona figora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrde
Nie wyobrażam sobie w jaki sposób te gołąbki sa zrobione, no ale wyrażnie piszesz że z ryżem a więc ryz zawinięty w kapustę. To jest raczej suche. A jak coś takiego można zjeść z CHLEBEM? To tak jakby zrobić kanapkę z chlebem, na to liść ugotowanej kapusty i kopa ryżu. Ja bym tego nie przełknęła. Nie można ze sobą jeść jednocześnie produktów z tej samej linii (ryz, ziemniaki, makaron, pieczywo)!!! Jeżeli gołąbki z ziemniakami czy chlebem to tylko te z MIĘSEM i sosem np pomidorowym, czyż nie mam racji? Apropo z jakiego regionu kraju pochodzicie Wy, którzy twierdzicie, ze gołąbki z ryzem plus ziemniaki to jest to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaa
ja gołąbki zawsze jem tylko i wyłacznie z sosem pomidorowym i nic wiecej, zadnego chleba (?), ziemniaków itd.... Moze to taka tradycja rodzinna, ze jemy tylko z sosem. SMACZNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozeeeee
Laska zapytala a tu ja zjezdzaja, ze je z chlebem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrde
Bozeeeee ty pewnie tez z pyrami wcinasz he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja w ogole
nie jadam golabkow bo nie lubie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w moje rodzinie wszyscy
jedzą gołąbki z ziemniaczkami polanymi sosikiem pomidorowym, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbkowa
U nas też się jada z ziemniakami sosem pomidorowym i ogórkiem kiszonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trych
ja jem gołąbki z ryżem pokrojoną na kawałki fasolką szparagową kawałkami kalafiorka marchewką drobną i groszkiem cebulka czosnek polewam obficie sosem pomidorowym właśnej robótki z też kawałkami kalafiorka i fasolki sz.( bardzo to drobko) i razem z ziemniakami chleb może...w najgorszym przypadku ale też dobre.jestem wegetarianką i chetnie bym zjadła prawdziwe mięcho w srodku z ryżek ziemniakami i sosem bez g.warzyw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsylcia
u mnie sie jada zawsze bez dodatkowych weglowodanow typu pieczywo, ziemniaki zawsze tylko golabki+jakis sosik, z reguly pomidorowy+ ewetualnie jakas surowka nie wyobrazam sobie jedzenia z pieczywem, to tak jak bym np jadla makaron albo ryz z pieczywem ale kazdy ma w sumie inne przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 02214584
ja tez jem z ziemniakami i sosem pomidorowym nie rozumiem dlaczego tak przwzywacie, nie wiem co w tym dziwnego, mnie dziwi, ze kogos to dziwi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja robię
Rzeczywiscie, wg książek kucharskich, gołąbki należy podawać z pieczywem, ziemniaczkami puree. A w zasadzie, to niech każdy podaje jak chce, byleby mu smakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja lubie z pyrami
pyrki + gołąbki + duuuuuzo sosu pomidorowego (ale nie z torebki ) i jest cool a co do czepiaczy dietetyków -> zamiast jeść 3 liscie sałaty dziennie może warto by ruzyć du.. tyłek od kompa i sie poruszać? poprzeżucać stal na siłowni, skopać jakiś ogródek, skosić trawe na jakimś trawniku czy coś .. a nie tylko spacerek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie wszyscy rozumieja jak sie robi golabki/ to do wypowiedzi qrde/...bo jak ktos pisze ze golabki z ryzem, to moze wydaje wam sie ze nie ma w nich miesa.... Otoz moja mama robi zawsze golabki z ryzem i miesem/zeby nie bylo niedomowien/ do tego sos pomidorowy . no i chlebek.Poza tym polecam jeszcze wersje nastepujaca: zamiast kapusty papryka wydrazona w srodku i w nia wlozony farsz golabkowy, podawane takze z sosem pomidorowym i z chlebkiem.MNIAM :) Papryka oczywiscie najlepiej zolta:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem wegetarianką więc z czym mam podawać farsz?tylko zawsze musi być tam ryż koniecznie.tak to jem z sosem pomidorowym i ziemniakami ućapkanymi ze śmietaną takie mniam gęste puree!!!!co ja tam mogę włożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniaaaaa
Boże, jak czytam Wasze wypowiedzi, to odechciewa mi się jeść tych gołąbków..;/ Każdy ma inne gusta i może jesć gołąbki z czym zechce .! Czy to dla Was takie dziwne.? U mnie w rodzinie od lat jemy gołąbki z ryżem i mięsem, do tego ziemniaczki i sosik pomidorowy i jakoś nikt z nas nie tyje ;/ Moja teściowa robi gołąbki z samym ryżem i warzywami np. z pomidorkami. Mnie osobiście nie smakuje, bo wole mięsko ;D P.s. - wpółczuje Dziewczynie, która zadała to pytanie, bo zamiast jak kulturalni ludzie jej odpowiedzieć, to bezsensu się udzielacie i jeżdzicie po ludziach... Popatrzcie sami na siebie najpierw ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie zawsze jadlo sie
gołąbki z ziemniakami i te ziemniaki polewało się również sosem pomidorowym i ja tak samo robię i nikt nie narzeka, wręcz przeciwnie, uwielbiają taki obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziezira
Skoro przyjeżdżają teściowie nie poda tych gołąbków bez ziemniaków:-P Ziemniaki z koperkiem, albo puree i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfu tfu ....
w takim obiedzie typu golabki z kartoflami i macznym sosem to jedynym zdrowym produktem jest ten lisc kaputy :o o ile ktos jej uprzednio nie wygotowal w wodzie. bo zakladam, ze golabki sa robione z niezbyt zdrowego bialego ryzu (pewnie spreparowanego z torebek) i niezdrowego tlustego miesa wieprzowego. do tego ziemniaki, moze w minimalnej ilosci moga byc, ale pewnie tez sa w wody, wiec witaminy wygotowane. no i sos zrobiony z maki. ew. minimalna ilosc likopenu z pomidorow jest wartosciowa. tak tylko pisze dla informacji, a poza tym to jedzcie sobie co chcecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w domu zawsze jadlo sie golabki z surowkami albo inna przystawka z warzyw (np. grzybki). Oczywiscie to kwestia gustu ale dla mnie chleb i ziemniaki sa zbyt suche i zapychajace aby podawac je do golabkow... lepiej podac cos swiezego i chrupiacego dla kontrastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie gołąbki podaje się z ziemniakami i sosem pomidorowym :) u szwagra w rodzinie jedzą gołąbki z tartą ćwikłą burakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu gołabki ( czy to z ryzem i niewileką ilościa miesa, cz z kaszą gryczaną czy tez mieszane ryzowo- kaszowe ) ZAWSZE podawane sa jako pojedyncze danie , bez żadnych chebów , ziemniaków i innych. Jedyne cos sie zmienia to sos: na ogół grzybowy do gołabków z kaszy gryczanej i pomidorowy do tych z ryzem . Chleb i ziemniaki plus ryz... zbyt wiele jak dla mnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahahahahaha.
17:10 [zgłoś do usunięcia] dziezira Skoro przyjeżdżają teściowie nie poda tych gołąbków bez ziemniaków Ziemniaki z koperkiem, albo puree i tyle" hahahaha ten wpis jest najlepszy :D ci tesciowie byli 7 lat temu i zapewne golabkow najedli sie juz nieraz :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×