Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dobrochna23

Z czym podawac gołąbki?

Polecane posty

Gość zobaczymy
ja preferuję stare metody a więc gołąbki robine na liściach raczej z młodej kapustki ,nadzienie mięsne odpowiednio doprawione tylko naturalne przyprawy bez żadnego ryżu w srodeczku zawsze musi być grzybek dla aromatu serwowane są z ziemniaczkami posypanymi natką pietruszki w całości nie tłuczone ,polane sosem pomidorowym ale może tez być inny np.koperkowy do tego surówka z warzyw albo kwaszony ogórek no i oczywiścje do takiego obiadku albo kufel dobrego piwa albo własna naleweczka na spirytusie ze sliweczkami i gwarantuje wam ze po tym nie utyjecie !!!!!!!!dla nie pijących dobry jest kompot z rabarbaru a tak nawiasem to niezły afrodyzjak !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale z was idioci, przeciez co
ludzie to inne smaki :o i po co od razu obrażać kogoś kto je gołąbki z pieczywem czy ziemniakami? Ja osobiście uwielbiam gołąbki z ziemniakami i sosem pomidorowym i co z tego? Ja to jem, wy nie musicie a autorka tylko zadała pytanie :o Niektórzy jedzą zupę pomidorową z ryzem a inni z makaronem, ja sama z ryżem bym w życiu nie zjadła, wolę z makaronem co nie oznacza, że wyzywam od razu kogoś, że je z ryżem :o Tak samo ludzie uwielbiają zupę ogórkową z ziemniakami a ja zaś z ryżem i nie osądzam nikogo po tym z czym je gołąbki czy zupy... Wiadomo, nie do każdego dania pasują wszystkie dodatki ale bez przesady, dużo ludzi podaje gołąbki z ziemniakami, pieczywem, ogórkami itd i warto spróbować różnych wersji ;) Kiedyś jak mama powiedziała mi, że uwielbia placki ziemniaczane z cukrem to popukałam się po głowie a jak spróbowałam to tak mi zasmakowały, że do dziś zawsze jadam zimne placki z cukrem :) Trochę tolerancji ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytyrytyty.
niektorzy jedza kisiel z chlebem :Dale czy to powod do wysmiewania lub wyzywania ?:D im smakuje i niech to będzie NA ZDROWIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w domu gołąbki podaje się polane schłodzoną śmietaną i posypane koperkiem lub jakims sosem z warzywami :) ale z ziemniakam czy bułką to pierwsze słysze! ale czegoś się od was naucze i wykorzystam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amerykamoja
U mnie w domu golabki byly bez ryzu,tylko z miesa mielonego.Zawiniete w kapuste i duszone w rzadkim sosie pomidorowym.Latem w swiezych pomidorach.Bez smietany i maki ten sos.Podawane byly z ziemniakami z wody.Moja prababcia zawsze mowila,ze dodawanie ryzu to byla oszczednosc i ze prawdziwe golabki sa bez ryzu.Ciekawe jak to bylo z tymi golabkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liscie koniecznie ukiszone i z sosem grzybowym mmmmm zadne wiecej dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbkowa
U mnie z ziemniakami :) w sumie to zaskoczyło mnie dla ilu osób taki zestaw jest nie do przyjęcia, bo dla mnie to jest takie zupełnie normalne. Ja do tego lubię jeszcze mizerię, ale to może nie każdemu będzie smakować, bo ja mam dziwny smak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorgonzolak
No i niektórzy uwielbiają np. zupę ogórkową (w której są też ziemniaki) a do tego kroma chleba z masłem -mmm....:-D NO i ktoś powie jak to kartofle i chleb?! U mnie się jadało dwadzieścia lat temu gołąbki z ryżem i mięsem +ziemniaczki z sosem ale się przestawiliśmy tak mimochodem i jemy same gołąbki z sosem lub bez sosu-podsmażane na oleju/na złoty kolorek. Pychota! Ktoś lubi odsmażane gołąbki??? czasami ktoś dla smaku kęs chleba do gołąbków weźmie ale od chleba też się odzwyczailiśmy i kiedyś nie mogłam na imprezach rodzinych wysiedzieć -przy każdej potrawie myślałąm o chlebie którego sobie odmówiliśmy i był w kuchni aż pewnego dnia sie zorientowałam ze impreza minęła a nikt o chlebie nie pomyślał. I tak się czasy zmieniły...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorgonzolak
Się męża powinn azapytać z czym w domu rodzinnym gołąbki jadał... Bo jak tesciowie żywieniowo prawidłowo skonfigurowania to jeszcze na wiejską dziewuchę wyjdzie co ryż z ziemniarami podaje naraz!:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę.. :D gołąbki polane śmietaną? :D albo bez ziemniaków? :D U mnie gołąbki [ tak dla jasności: mięso mielone z ryżem owinięte młodą kapuchą ] podaje się ZAWSZE z sosem pomidorowym i do tego ziemniaki.. W sumie nigdy nie zastanawiałam się nad tym, że jem jednocześnie ziemniaki i ryż :D Jeny, ile to jeszcze razy człowiek się zaskoczy :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadam z ziemniakami i mam gdzieś opinie, że ryż i ziemniaki się kłocą. Ziemniaki z sosem z gołabków są przepyszne i żadna siła nie powtrzyma mnie od zjedzenia tego rarytasu:P Nadwagi nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to fakt, ziemniaczki z golabkowym sosem sa pyszne ;) pewnie, mozna jesc z czym kto lubi i nie chodzi o to, ze ryz z ziemniakami sie kloci, tylko raczej o fakt rownowagi wegli i bialka na talerzu. ryz i ziemniaki, a do tego b. malo warzyw i tylko troche miesa nie daje zbyt dobrego bilansu. to tylko o to chodzi. sama tez sie zawsze zastanawiam co do golabkow i dlatego prawie nigdy ich nie robie, chociaz to (wbrew pozorom!) takie latwe danie. :D czytalam gdzies, ze w jakis regionach rosji (nie pamietam dokladnie) jada sie golabki nadziane miesem i marchewka :) zawsze chcialam to wyprobowac, mysle ze moze byc calkiem dobre. marchew chyba starta, albo pokrojona b. drobno. moja babcia z czasow mlodosci wpominala, ze golabki byly z samego miesa i mieso bylo nie mielone, tylko b. drobno posiekane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loylaloy
ja robię gołąbki właśnie z mięsem, troszkę ryżu i tarkuję na grubej tarce jarzynowej do tego farszu marchew :D oczywiście gołąbki są w sosie pomidorowym i podawane z ziemniakami - A CO ! :D:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejano
hej to ciekawe z tymi golabkami,u mnie tez z samym miesem,sos pomidorowy i ziemniaki do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mamcia nauczyła
mnie gołąbków z mięsem i ryżem, jeśli na obiad to podajemy z sosem pomidorowym i ziemniakami, a jeśli tak sobie zjeść to zamiast ziemniaków, chleb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam gołąbki z
ziemniakami polanymi tym sosem z gołąbków! Pycha i nie wyobrażam sobie jeść samych gołąbków z sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kresowianka
pochodzę z Wilna i u nas gołąbki podają polane kwaśną śmietaną i jak ktoś lubi, to chlebek z kminkiem do tego... polecam kwaśną śmietanę też do placków ziemniaczanych i naleśników...., nadaje potrawom zupełnie inny smak.... naprawdę warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyobrażam sobie gołąbków inaczej niż z ziemniakami albo z pieczywem, choć tak na szybko to można i same z sosem zjeść, ale jakbym miała podawać komuś (gościom) na obiad to tylko z ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtzu8cxcvbvnm,
CHCIALAM TYLKO NAPISAC PIEKNE IMIE DOBROCHNA.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja lubię
ja też jem z ziemniakami i z kiszonym ogórkiem, problemów z nadwagą nie mam ani ja ani mój mąż...., a danie PYCHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ziemniakami golabki
najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszeksss
u mnie w gołąbkach nie ma ryżu. Ale najchętniej jem je z chlebem. Może z grzankami z bagietki, żeby było bardziej ą-ę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gołąbki jem tylko z sosem pomidorowym z ziołami. nic więcej mi do szczęścia nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grala
w temacie autorka napisała gołabki z ryżem, niew iadomo czy z miesem czy nie, ale ja bez mięsa nigdy nie jadłam, chociaż są rózne gusta i kazdy je co mu smakuje albo co moze jesc. ja bardzo lubie z ziemniakami i sosem pomidowrowym z tych gołabków(oczywiscie gołabki sa i z miesem i ryzem) ale niestety trza dbac o linie i czesto zjadam samego gołabka,lecz chyba najlepsze z ziemniaczkami, z chlebkiem też słyszałam,ze jedza ,próbowałam jest o.k, ale ziemniaczki najlepsze. Ktos napisała,ze ryz i zimniaki takie suche, wystarczy polac sosem,palce lizac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jemy same gołąbki, a np. w mojej szkolnej stołówce podawali z ziemniakami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×