Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Jest to miejsce, gdzie się oddaje stare zakurzone szpargały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molba
kod Srba jak to przetłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po Polsku: kod Srba, po Serbsku: kod Srba, a wszystko zalezy od reszte textu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na przykład: kod Srba mozna zauwazyc ze całuju tylko ładnie dzewczyne, albo: kod srba mozna sie napic dobrego wina.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitanje
"O filozofiji prava kod Srba" - tak to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sorry że się wtrącam....
ale kod Srba znaczy po polsku: u Serbów ew. wsród Serbów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvala
o to mi właśnie chodziło. Teraz wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. (1) Ana Ivanović (Srbija) 4.222 2. (3) Jelena Janković (Srbija) 3.715 3. (2) Marija Šarapova (Rusija) 3.706 4. (4) Svetlana Kuznjecova (Rusija) 3.565 5. (5) Elena Dementijeva (Rusija) 2.750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komnena
Hej co tam słychać? wszyscy wyjechali na Bałkany czy co, że taka cisza:) A tak na serio, wybiera się ktoś z Was na Bałkany w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Chyba Faktycznie, wszyscy juz wyjechali, tylko ja Bosanac do samego konca musze walczyc w pracy. Juz zona i dzieci sa w serbii od trzech tygodni, ja sie wybieram samochodem w sobote na noc, jesli by chcial ktos sie zabrac z Paryza do Beo to jest miejsce. Pozdrav dla wszystkich, specialno dla Vatry ( pametna zena ) i Plavusy no i Dragana no i dla Bubera no i dla wszystkich. Na pewno bede w Beo, potem Cacak , Dubrovnik-Budva, z nowu Beo i na koniec Szklarska Poreba - Zielona Gora i s powrotem do Paryza. Jesli ktos z was bedzie na tej trasie i ma ochote na rakije lub pivo to prosze napisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Również \"zapaliłam się\" Bałkanami - przez Bregovica, przez filmy Kusturicy, a również przez ten tajemniczy i magiczny klimat tamtego rejonu Europy:) Mam pytanko do pasjonatów - polecicie mi jakichś bałkańskich autorów? Mam tu na myśli literaturę. Będę wdzięczna:) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta srbija*
z autorów polecam Vedranę Rudan, Miro Gavrana, Biljanę Srbljanović- to autorzy współcześni, wpisujący się w nurt literatury brutalistycznej. Więc raczej dla wielbicieli gatunku, choć gorąco polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima Bosanac :) Milo Ci się urlop zapowiada:) Polecam jeszcze Momo Kapora,Vedranę Rudan, Borę Cosica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj dziękuję, jesteście kochani 🌼 Nie sądziłam nawet, że ktoś odpowie, a tu taki odzew:) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc:) i udalo mi zebrac w sobie ,zeby coś napisac Wrocilem z wakacji , byłem oczywisćie na terenach naszej ulubionej bylej Jugosławii. wedrowalem przez Bosnie Hercegowine , Chorwację , Czarnogórę, i Serbnie. Pieknie było. Każdemu będę mowil ,żeby tam pojechal , bo warto. Najbardziej się ciesze,ze znowu po latach byłem w Serbii z moim ulubionym Belgradem. Tak tak Belgrad jest ładnym miastem. Nadal ma swój urok. Zwlaszcza niektóre dzielnice, nawet ten Nowy Belgrad. Dragan , czy Ty jesteś z Belgradu? Wlaściwie to powinieneś postawic buteleczkę dobrej rakiji:) Na to konto. Zresztą przywiozlem niezlą śliwowicę monastyrke Serbska. Warto tam pojechać. Ale nie tylko do Serbii. Czarnogora.... gdzie są wspaniale krajobrazy i mili ludzie , życzliwi, usmiechnieci. No i wspomne o kosztach .Jest tanio, czasem taniej niż w Polsce. Ale byłem też w Bosni i Hercegowinie. Tu ma problem ..nie wiem która cześc tego kraju jest ładniejsza...Dloina rzeki Neretwy , gdzie odbywala się slynna bitwa. No i Sarajewo: miasto-cmentarz..tylko tyle o nim napiszę choc b. ładne. Tak od strony praktyczne warto tam wszedzie pojechać, bo nie ma problemu ani z noclegami ani z walutą itp. A jedzenie wspaniale. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przeczytałam wasz topik ale tylko pierwszą i ostatnia strone i jestem w szoku. Jak mozna sie ekscytować serbia.Moze muzykę maja fajną ale reszta koszmar. Własnie wróciłam z Grecji i musiałam jechac przez Serbie. Masakra, kupa ruim ,żebraków. Bieda straszna. Zadnych fajnych krajobrazów,a Belgrad katastrofa. Szare i smutne miasto. Poza tym ostatnio pisałam pracę dyplomową z rozpadu Jugosławii wiec znam ich historie.Nie maja pochlebnej historii, a czasy S. Milosewica i kolejne wojny z republikami pragnacymi niepodległości. Potworne czasy, a wojna w Bosni to poprosu najtragiczniesze wydarzenie XX w . Metody serbów były jeszcze bardziej brutalne niz niemców w czasie wojny. Nawet niemcy nie gwałcili kobiet jak serbowie. Przeczytajcie sobie książkę \"Pocztówka z grobu\"Nie wiem jak mozna się nimi fascynować, niby to nie ich wina ze mieli takiego przywódcę, ale nikt ich do niczego nie zmuszał.Dla mnie ktoś kto sie fascynuje tym krajem musi mieć skrzywiona psychikę, albo podnieca się czyms powierzchownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragan , Buber----jak dla mnie, to relacje O WIELE za krótkie :) Buber---zazdroszczę wycieczki, o czym Ci juz mówilam :) Po naszej ost. rozmowie zaczęlam szperac w necie, szukając widomosci nt. Sarajewa...Kiedy wracasz do Belgradu? :) Pozdrav svima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilem
Czytam ten topik od paru lat. Nie wypowiadam się, bo nie mam nic do powiedzenia. Ale po przeczytaniu głębokiej i wykonanej w stylu "ex catedra" wypowiedzi pani "chance" to wypowiadam co myślę: Szanowna Pani: nie mam pewności czy Pani wypowiedź nie jest jednak zbyt powierzchowna. Opieranie swojej wiedzy na jakimś opracowaniu, które się "wykonało", i do którego zapewne przeczytała Pani kilka książek wraz z książką, którą Pani tu zareklamowała, nie wydaje mi się być podstawą do takiej oceny jaką Pani zaprezentowała kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam skrzywioną psychikę :D Cale szczęsie, nie jestem osamotniona w swoim "skrzywieniu" Ja tez jestem w szoku,ze mozna wydawac opinię o ludziach z tego topiku na podstawie PIERWSZEJ I OSTATNIIEJ STRONY:D Oraz o Serbii na podstawie widoku z okna autobusu. Domyslam sie tez,ze wiele akapitow z Twojej pracy pochodzilo z artykulów prasowych,ktore pojawily się w latach 90-tych. Z jednym tylko slowem tu sięzgodzę, bo do powyzszej wypowiedzi pasuje:POWIERZCHOWNIE. ..i tyle, bo coz tu slepemu o kolorach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje obserwacje nie sa powierzchowne.Przeczytałam mnóstwo prac na ten temat i rozmawiałam z wieloma madrymi ludxmi. Zaczynam sie zastanawiać czy was tak naprawdę oprócz muzyki cos fascynuje w tym kraju, bardzo chciałabym wiedziec co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×