Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

na razie wstepnie 13 styczen mleczarnia - obecnosc obowiazkowa !!! nie musze chyba dodawac ze chodzi o Wrocław pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i teraz będzie za mną chodzic: \"Balkanskom ulicom prolazim, dobar dan tvojima pozelim....\" milego wieczoru wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bilo je to u nekoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, umrla je mučeničkom smrću četa đaka ujednom danu. Iste su godine svi bili rođeni, isto su im tekli školski dani, na iste svečanosti zajedno su vođeni, od istih bolesti svi pelcovani, i svi umrli u istom danu. Bilo je to u nekoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, umrla je mučeničkom smrću četa đaka ujednom danu. A pedeset i pet minuta pre smrtnog trena sedela je u đačkoj klupi četa malena i iste zadatke teške rešavala; koliko može putnik ako ide peške... i tako redom. Misli su im bile pune istih brojki i po sveskama u školskoj torbi besmisleno ležalo bezbroj petica i dvojki. Pregršt istih snova i istih tajni rodoljubivih i ljubavnih stiskali se u dnu džepova. I činilo se svakom da će dugo, da će vrlo dugo trčati ispod svoda plava dok sve zadatke na svetu na posvršava. Bilo je to u nekoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, umrla je junačkom smrću četa đaka ujednom danu. Dečaka redovi celi uzeli se za ruke i sa školskog zadnjeg časa na streljanje pošli mirno kao da smrt nije ništa. Drugova redovi celi istog časa se uzneli do večnog boravišta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu Słowianie sa wciąz tacy glupi? przynajmniej politycznie. wciąz w historii Europy jestesmy \'waleni w rogi\" a to zabory, a to uzaleznienia ekonomiczne a to polityczne... teraz gdy jeden ze słowianskich krajów Serbie rozdrapują to inne kraje słowianskie w tym i Polska szykuje się chucznie do podpisania \" cyrografu\" rowniez przeciwko min. Serbii. ale to nie Polacy tylko wciąz ci \" inni\" zainstalowani w kazdym z krajów słowianskich by dzielic i rzadzic. to oni decydują i mieszają. myslę , że Polacy w wiekszosci czuja i mysla inaczej. bo za Hemingwayem : komu bije dzwon? dzis Serbia a jutro ..... kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 stycznia 2008 Instytutcie Filologii Słowiańskiej odnedzie się prawosławana wWigilia na ktora serdecznie zaprasza Studenckie Koło Naukowe Serbistow ! (godz.17.30 sala 101)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świąt śnieżnych, mrozem malowanych. Prezentów tylko takich niezapomnianych. Sylwestra skąpanego w szampanie, w tańcu szalonego, póki ranek nie nastanie Zaś w Nowy Rok gdy zajdzie księżyc a świt się światem rozniesie nich jeszcze raz odwiedzi was św.Mikołaj i ...spod stołu podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomódlmy sie w Noc Betlejemska, W Noc Szczesliwego Rozwiazania, By wszystko sie nam rozplatalo, Wezly, konflikty, powiklania. Oby sie wszystkie trudne sprawy Porozkrecaly jak supelki, Wlasne ambicje i urazy Zaczely smieszyc jak kukielki. Oby w nas paskudne jedze Pozamienialy sie w owieczki, A w oczach madre lzy stanely Jak na choince barwnej swieczki. Niech aniol podrze kazdy dramat Az do rozdzialu ostatniego. Aby watpiacy sie rozplakal Na cud czekajac w swej kolejce, A Matka Boska - cichych, ufnych - Na zawsze wziela w swoje rece. Ks. Jan Twardowski Sve najbolje svima :-) Hiliada poljubaca-wirtualnych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzisaj sluchalam :-) Pewnie tu szybko nie zobaczymy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdravo. nie wiecie moze jak mozna dotrzec do serbii z polski? musze w kwietniu jechac na dwa tygodnie do belgradu. patrzylam juz w internecie ale z tego co widze to nie ma zadnych bezposrednich lotow, pociagow czy autobusow... to dla mnie bardzo wazne i bylabym wdzieczna jesli ktos moglby mi pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOT oferuje polaczenie warszawa-wieden-belgrad ale tu musisz liczyc sie z kosztem 1600 zlotych to samo z czeskich lini lotniczych pociag krakow-belgrad (przesiadka w budapeszcie albo w wiednoiu) ok 400 jest tez firma global trans-przejazd autokarem koszt ok 360 ale to dla osob o mocnych nerwach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze z Krakowa busem jezdzi jakis Bulgar chyab cos ok 600 zlotych jak zainteresowana to moge o niego wypytac pozdrav ! ps. pamietajcie o sylwestrze 13. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie przypomniala mi sie jeszcze jedna opcja najlepiej leciec tanimi liniami do wegier (wizzar) a potem pociagiem z budapesztu do beo koszt jak tarafisz na okazje to 200 zl w dwie strony z oplatami plus 14 euro bilet kolejowy (taka sama opcja z wiedniem tanie linie do niego i pociagiem lub prywatnym busikiem np Feniks ZG) moze nie bezposrednio ale ja bym to najbardziej polecala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za odpowiedz. chodzi mi o cos jak najtanszego bo ja studenta jestem a wiadomo jak to wyglada... znalazlam informacje w necie ze jest mozliwosc zeby zrobic cala trase pociagiem z koszyc przez budapeszt do belgradu. i caly koszt zamknal by sie w okolicach 200zl, wiec calkiem niezle. zastanawialam sie tylko jak dlugo moze to potrwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewula1
Istnieja jeszcze autokarowe przejazdy do Grecji przez Serbie. Nie wiem z jakiego miejsca w Polsce chcialabys wyjechac, bo te autokary wyjezdzaja z Krosna z tym , ze zabieraja busami pasazerow z roznych czesci Polski i przewoza ich do Krosna. Cena np." Siamos Toursa" jest 90 Euro w obie strony. Polecam tez "Adamis Tours".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewula1
VA ISTINU SE RODI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam na gornym slasku, wiec w gre wchodzi wlasciwie cala poludniowa polska. dziekuje jeszcze raz za sugestie :) a teraz pytanie z innej beczki: skad bierzecie slowniki serbskie? oblecialam juz pelno ksiegarni, antykwariatow, internet i nic nie da sie znalesc. ostatnio dorwalam slownik chorwacki ale to chyba sie nie nada pomimo wielu podobienstw w jezykach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cioccolata jak juz bedziesz w Beo to radze udac sie do SANU (srpska akadmija nauka i umetnosti) i tam zakupic wielki 2 tomowy slownik polsko-serbski koszt dla studentow z Serbii ok 35 euro a jak powiesz ze studiujesz serbski w Pl to tez dostaniesz znizeke ;)) (normalnie 70 euro) a w Polsce do kupienia za 560 zlotych !! wiec jest przebitka a w nim jest wszystko tylko ze jeste w jedna storne a i najwiekszy mankament to jego waga ok 6.5 kg ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×