Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mandra

Smaczny pożywny obiad w 15 min HELP !!!

Polecane posty

Gość Vishnja
No właśnie może ktoś zdradzi? Bo naprawdę juz nie wiem co ugotować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I JA
No moze nie dosłownie w 15 minut, ale coś szybkiego i konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I JA
No moze nie dosłownie w 15 minut, ale coś szybkiego i konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi
Ja mam. Gotujesz makaron. Na patelni przesmażasz cebulę, pomidory i paprykę, pod koniec smażenia dodajesz tuńczyka z puszki w sosie własnym{najsmaczniejszy ten w dużych kawałkach}. Solisz i pieprzysz do smaku. Na koniec dodajesz trochę mleka. Mieszasz z ugotowanym makaronem. Bardzo pożywne i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryz z groszkiem i marchewka i kawalkami kurczaka (chociaz ja jem wersje wegetarianska, zamiast kurczaka Quorn). Gotujesz ryz, w miedzyczasie podgrzewasz groszek z marchewka na bulionie (tylko nie za duzo tego bulionu). Smazysz kawalki kurczaka, dodajesz do groszku, zageszczasz maka i gotowe do polania ryzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroje dowolne miesko i warzywa (ziemniaki,cebule, papryke,brokuly,brukselka,pieczarki) to co aktualnie jest w lodowce - wrzucam to do brytfanki , sole , posypuje vegeta, papryka lub jakimis ziolkami, polewam odrobina oliwy - wstawiam do piekarnika i obiadaek sie gotuje sam...troszke dluzej niz 15 minut, ale za to moge sobie w tym czasie np. posiedziec na tym forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
marzenie ścietej głowy, ale zawsze możesz poonazizować się czytając forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja To bym - chyba nie rozumiem Twojej wypowiedzi. P.S. Moze powyzsza potrawa sprawia wrazenie \"smietnika\", ale smakuje wysmienicie i prezentuje sie calkiem niezle . Nie kazdy obiad musi skladac sie z trzech skladnikow - kotlet-ziemniaki-surowka. Inaczej kuchnia chinska nie miala by miejsca bytu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shalla
Nienawidze obiadów, które wymagają więcej czasu na przygotowanie niż 15 minut :) Ale też mi już braknie inwencji. POniżej podam kilka "szybkich", z których korzystam najczęściej. 1. Mieszanka warzywna ( dowolna !!!! ) - mrożonka - wio na patelnię. Do tego przyprawy - jakie kto lubi, zioła itd. Osobno gotuję makaron, lub ryż, lub kaszę gryczaną ( zależy co mam pod ręką ). Jak warzywka miękkie - to dorzucam na ta patelnię ów makaraon, czy ryż. Czasem dodaję starty ser żółty - jak mam chęć się babrać. Podsmażam to wszystko razem 3 minuty i gotowe. 2. To co powyżej, ale wersja z mięsem - najpierw podsmażam mięsko ( np. pierś z kurczaka pokrojona na kawałeczki ) razem z cebulką i do tego sru te warzywka - i reszta, jak powyżej. 3. 2 kostki sera białego - rozkruszam, wbijam jajeczko i wciskam mąkę - nie za dużo, tak - żeby się dało z tegoulepić ciasto. Z ciasta raz dwa wycinam jakieś kształty DOWOLNE i tak powstaja kluski leniwe. NIE GOTUJĘ ICH tylko od razu na patelnię, na rozgrzane masełko. Palce lizać ! Są puszyste, cudownie pachną, nie sa glutowate - jak po gotowaniu, albo takie nabyte w sklepie na tacce. 4. KOMPLETNY BRAK CZASU: woda do gara + 2 kostki bulionowe + 2 obrane marchewki + 2 obrane pietruszki = rosołek. Dosypać pietruszkę świerzą ( natkę posiekaną ) dodać makaron i gotowe. 5. Wersja wzbogacona: do powyższego wywaru władować pół słoiczka koncentratu pomidorowego = szybka pomidorowa. Najbardziej lubię do niej lane kluski bo sa o niebo delikatniejsze od zwykłego makaronu i przygotowuje się 100 razy szybciej - do kubeczka wbić jajko, dodać ciut soli, odrobineczkę mleka i łychę lub dwie mąk. Zamieszać żeby nie było grudek i lać po trochu na gotującą się zupę. PYCHA. 6. Obrane ziemniaki siekam na plasterki, cebulę też, jakąś wędlinkę też, wwalam na patelnię i smażę. Można dodać zioła. 7. A najszybsza jest karkówka z grila :) 8. Albo okrojona wersja leczo z parówkami lub kawałeczkami kiełbasek. 9. No i danie ratunkowe: rozgrzewam masełko na dużej patelni, wlewam na to 2 puszki zielonego groszku ( wszystko i groszek i ten ich sosik ) Czasem trzeba dodać trochę wody, jak tego sosu jest za mało w puszce, wrzucam cebulkę posiekaną w ćwiartki i jak się trochę to poddusi ( żeby cebula była miękka, to wbijam 2-3 lub 4 jajka ( nie mieszać!!!!!!!!!!!!! ). Solę i pieprzę, przykrywam pokrywką, to się szybciej zsiadają i gotowe. To radzę wypróbować, bo jest w smaku wyśmienite. A roboty tyle co nic. Uf, tyle co mi przyszło teraz do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liska29
To ostatnie z groszkiem musi być pyszności. A ja jako mięsozerca dodałabym do tego troszkę boczku lub innego kawałek świniaka. Az dwie puchy grochu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liska29
To ostatnie z groszkiem musi być pyszności. A ja jako mięsozerca dodałabym do tego troszkę boczku lub innego kawałek świniaka. Az dwie puchy grochu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchareczkaaa
Gotuje makaron..jak bedzie miekki odcedzam, wrzucam do garka, dodaje troche masla, mleka, pieprzu i startego zoltego sera...mozna dodac zielonego groszku, kielbaske pokrojona, pomidorka kawalek...pycha. jak sie ser rozpusci mozna jesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieduza
c przecieru pomidorowego badz kechapu i przyprawy jakie kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewerere
ktos tu juz podawal podobny - gotowac makaron, warzywa typu cebula cukinia papryka czosnek i przyprawy na patelnie podsmazyc, dodac starty zolty ser i to dodatkowo zapiec w piekarniku - cudownie smakuje :)))) bardzo polecam a i na wiezchnia warstwe posupac parmezanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieduza
Ugotowac ryz.Udusic dowolna np.mrozona mieszanke warzywna, mona wrzucic pokroiony filet z kurczaka, wymieszac wszystko razem dodajac przecieru pomidorowego badz ketchapu i przyprawy jakie kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jeszcze to
Ugotowac ryz w woreczku, po ugotowaniu wymieszac go z odrobina maselka,posypac cukrem i cynamonem, dodac starte jablko....syci niesamowicie i jest pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2003
wstawiamy makaron, ryz lub ziemnaiki. na patelnie lub do piekarnika (juz nagrzanego) cienkie filety rybne, posypane sola i pieprzem, moze byc koperek, pietruszka, ziola ktore lubimy. ryba smazy/piecze sie ok. 10 min. w tym czasie kroimy jakies warzywa typu pomidory, ogorki, cebulke, salate co akurat mamy pod reka. mozna skropic oliwa i cytryna (podobnie jak rybe) bardzo szybko smazy sie tez mielona wolowina - cienkie placuszki/kotlety, gdzie miesa nie musimy z niczym mieszac, tylko posypac przyprawami. podobnie szybko usmaza sie medaliony z poledwicy, cienkie kawalki piersi kurczaka, krewetki. mozna zrobic pelnowartosciowy i smaczny posilek naprawde bardzo szybko, tylko trzeba miec odpowiednie skladniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinaspinka
a zobacz sobie przepisy na mojanowafigura.pl/przepisy tam jest mnostwo fajnych rzeczy, ostatni tydzien gotuje dla rodzinki właściwie tylko z tej strony i sa zadowoleni i ja tez bo jestem na diecie i nie musze gotowć 2 obiadów, zwariowałabym chyba gdybym musiala dla siebie osobno i dla nich osobno ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×