Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Joart

Nocnik

Polecane posty

Chciałabym aby moja córeczka nauczyła się załatwiać potrzeby do nocniczka. Jak na razie to nawet chętnie na nim siada i czyta książeczki ale na tym się kończy. Jeszcze ani razu nie zrobiła do niego siusiu, choć wie że akurat zrobiła to do pieluszki. Woła wtedy siusiu i faktycznie pampers jest ciepły. A jak Wy uczyłyście swoje maluchy tej trudnej sztuki???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie także zaczynało się od siedzenia mój synek ma dziś juz 2 latk i dalej robi w pieluszki, ale często go wysadzam na ubikacji więc robi tam trochę cierpliwości to trudna sztuka :-) pamietaj ze zawsze po spaniu dziecko robi siusiu, jak tylko mała sie obudzi posadz ją na nocniku a jak zrobi to pokaż swój entuzjazm i ją pochwal to wymaga czasu, moze toja córeczka robi siusiu przez sen jeszcze? Ale sadzaj ją co jakiś czas, np. co 2 godzninki, może w koncu złapiesz siusiu. Wtedy ją pochwal!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To smieszne maz kazał zaczac sadzac mała na nocnik w wieku 9 miesiecy. No i zaczełam na poczatku tak od niechcenia bo mała strasznie sie wierciła płakała. Ma teraz prawie 11 miesiecy i mile sie zaskoczyłam .Olcia sama do nocniczka podchodzi i mowi \"sisi sisi\" .Nieumiejetnie siada na niego w portaskach ciagle mowiac sisis podnosi sie z niego i zaglada do srodka czy cos w nim jest. Jestem zaskoczona i dumna z niej ze ona choc taka malenka wie o co chodzi. Teraz bawi sie tym ze siada na niego i robi \"sisis\". Mała przywykła juz sadzam ja na nocniczek co 30 min , i po śnie .W nocniczku nie zawsze ale dosc czesto cos jest. Powodzenia w walce nocniczkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabulinka
Moj synek nauczylyl sie dopiero w wieku 3 lat. A bylo to tak..... Takze siadal sobie na nocnik ale nigdy z niego nie skorzystal w odpowiedni sposob. Gdy sie w koncu wkurzylam kupowaniem pampersów posadzilam Go pewnego dnia na nocnik, dalam calą butle do picia i siedzial tak dlugo az sie wysiusial, nocnik zaczal grac a on byl uradowany. Od tego czasu korzysta z nocnika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, tak czytam. Ja to mialam dopiero szczescie. Nauczylam malego, jak mial8,5 miesiaca. A teraz korzysta juz z nakladki na muszle, kupa tylko do kibelka, a obecnie trenujemy siusianie do toalety a nie w pieluche. Jak tak czytam, to w zasadzie nie wiem, czemu nam tak szybko wyszlam. Ale pamietam jak mu sie zbieralo na robienie kupy w pieluche a ja wolalam: NIE ROBIMY KUPY W PIELUCHE! I pojal. O dziwo. Zeby sie tak jeszcze sluchal innych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też pamiętam moje zmagania z synkiem. Achh e pogonie z nocnikiem w ręku :D. Ja tez dlugo nie mogłam przyzwyczaić synka do nocniczka. W końcu w wieku 2,5 roku udało się :). Moją metodą było wynagradzanie dziecka za zrobienie tego co chcę. Nie słodyczami, ale pochwałami, biciem brawa, łaskotkami które uwielbia. Początkowo wcale nie chciał siadać- prężył się wyginał, no mówię Wam istny koszmar. Gdy ja szłam do łazienki- synek oczywiście za mną, gdy w toalecie coś się pojawiało prosiłam by bił mi brawo-tak też robił. Potem zaproponowalam aby siadł na nocniczek i ja będę mu gratulować. Gdy tylko coś się pojawiło w nocniczku łaskotałam i pokazywałam jak bardzo się cieszę i to naprawde poskutkowało. Właściwie, gdy tylko się przestawił- więcej pieluszek nie kupowałam. Po 3,4 dniach zrezygnowałam z pieluszek w noc, a po 3tygodniach ze spacerowych pampersow. Teraz synek ma 3 latka i chce wszystko robić tak jak my- więc robi wszystko na toaletę, wiec nawet podczas wyjazdów nie muszę już zabierać nocnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a postawić go na kiblu i ju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poganka
moj synek ma dwa lata, robi do nocniczka jezeli nie ma na sobie spodenek. Jezeli ma to nie przeszkadza mu to ze zsiusia sie w spodnie. Co zreszta robi nagminne. Co zrobic by wreszcie pojal, ze nie siusia sie w spodnie.?Nie chce znow zakladac mu pieluch bo tym bardziej sie rozleniwi... pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluszek od razu załapał ta bardzo trudną sztukę sikania gdy sprezentowałam mu grający nocniczek w samochodziki. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Polecam gorąco. Każdy chłopak będzie szczęśliwy i szybko nauczy się czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×