Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość duda
dzieki serdeczne jestescie dla mnie podpora ,symtomy bardzo podobne w dzien pomaga ,pilnuje brata a w nocy placze ,ale musze sie pochwalic dzisiejsza noc cala przespala.moze dlatego ze powiedzialam ze bede zabierac fanty ,moje dziecko tez spi z 2 maskotkami i kocykiem jesli ten klebek nitek tak mozna nazwac,to normalny wstyd takie cos trzymac,ale to jest dla niej strasznie wazne zeby z tym spac,wiec moze sie obawiala ze pozabieram.dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko czy mrozicie pokarm/??? musze uciekac Mela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga1111
hej dziewczyny, ja tu goscinnie, gratuluje dzidziusiów, |zycze szczecia i duzo milosci. Ja z pytaniem jak sie robi w tresci takie buski, kwiatki czy serca???bo niestety nie potrafie znalesc odpowiedzi na to pytanie. Z gory dzieki, Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga1111
dzieki serdeczne Mala Mi. Pozdrawiam Ci 🌻 dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Miałam dużą przerwę ale postaram się to nadrobić. Mój bobas ma już 2 miesiące - Małgosia, urodziła się 20 maja przez CC ... Muszę wpierw trochę poczytać bo mam zaleglości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzis na szczepieniu-pierwszym, choc planowo miało być już dwa tygodnie temu. Jednak ze względu na nieobecnośc mojej pediatry zostało przełożone. Dziś Maja kończy też dwa miesiące :). Dzielnie zniosła ukłucie , tylko zapłakała :(, ale teraz śpi słodko moje szczęście :D. Mnie polecono to pierwsze szczepienie refundowane. Pytałam , czy nie lepsze byłoby odpłatne,lecz ( to znajoma mojej mamy, pielęgniasrka) powiedzino mi,żże drugie mam kupić , lecz to pierwsze nie różni się od płatnego jakościowo . Sama nie wiem co o tym myśleć :O. No i w związku z tym małą pokłuto w udo i ramię :(. Następne szczepienie 6 września-wtedy mam kupić tę infa...coś tam :D. Coś naprawdę nasz topik podupada na zdrowiu :D. Czyżby nikt nie miał czasu, czy to brak chęci ??????? Ja często zastanawiam się co z Tiną???? Obawiam się,że stało się coś złego :( :( :( Obym się myliła!!! Czytuję grudniowy topik, powinnyśmy brać z nich przykład!!! Do roboty dziewczyny!!! Paluszki ruszać się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!Tylko do kogo ja to pisze,skoro tu takie pustki?Moze chociaz echo mi odpowie...? Edyta,co do Tiny to mysle tak samo,tylko nie chciałam o tym pisac pierwsza.Tez mi sie wydaje,ze stało sie cos złego...cholerka ,mam nadzieje,ze obie nie mamy racji... U nas leje i jest zimno,czyli nudy na pudy.Ze spaceru wracalismy biegiem,bo sie rozpadało,a portki miałam mokre po pas;-).Tylko moje dziecko-pełen luz-spał smacznie nieswiadom fatalnej aury,pod folia oczywiscie. Co ja bede wiecej pisac...sama do siebie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mi -ja też wróciłam zalana ze spaceru. Schowałam się co prawda pod dachem, lecz wcześniej zdążyłam zmoknąć do kolan niemalże. Majka też nic sobie z tej ulewy :P, choć w odróżnieniu od Ciebie nie mam folii :(, a mała spała w foteliku samochodowym,który umieszczam na wózku. Fotelik jak wiesz nie ma budy przeciwdeszczowej,lecz przeciwsłoneczną, co nie zdaje egzaminu podczas takich ulewnych deszczy :(....\\Jednak ochronił przynajmniej twarz, bo resztę przykryłam kocykiem ( całe szczęście,że go miałam przy sobie ). Teraz sprzedałam moją córcię bratu i przyszłej bratowej- poszli na spacer, bo, się rozpogodziło, a że nakarmiłam ją niedawno....mogę być spokojna :P . Po szczepieniu spokojnie, nic się nie dzieje :). Czy mogłybyśmy, podobnie jak grudniówki umówić się na czat któregoś dnia???? Chyba fajnie byłoby poklikać w jednej chwili :D , a co do strony ze zdjęciami naszych pociech??......Czy ktoś mógłby się tym zająć??? Ja się na tym nie znam,ale może jest ktoś chętny???? :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodac,że moja Majka waży już 5.510 Pielęgniarka powiedziała,że należy do dużych dzieci ( na pewno nie po mnie, bo jestem mała i drobna :P, za to tatuś owszem-brzuch ma ogromny :D ) Wychodzi prawie 90 centyli, tzn,że 90 % dzieci jest od niej lżejszych. Jest co nosić :(. A, i od kilku dni nie mam już problemu z bolącymi brodawkami, małej chyba urosła też buźka,bo głębiej wciąga je i karmienie jest bezbolesne :D UFFF nareszcie, bo myślałam,że tak już dane mi będzie cierpieć do końca . Nie dokarmiam też już jej od dawna, daję tylko herbatkę na trawienie HIPP ( rumianek, anyż i koper włoski zawiera ta herbatka) , ponieważ miewa bule brzuszka obżartuch jeden :P. Nie są to typowe kolki, nie wrzeszxczy, ale marudzi i stęka i kopie nogami, spina się cała bidulka. Daję jej też wtedy esputicon 2 kropelki. Pomaga :). To pa-nie wiem do kogo to piszę, skoro nikt nie odpowiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta-przyjdzie nam we dwie ciagnac ten topic...:-O Co do czatu-jestem jak najbardziej za!!! Co do tych refundowanych szczepionek...hmm...nie chce bron Boze nikogo straszyc,ale wczoraj wyczytałam, ze zdaza sie po nich,ze dzieci w wyniku szoku poszczepiennego zaczynaja chorowac na autyzm...ło matko kochana:-O.Na forum Gazety jest duzo na temat szczepionek dla Maluchow,gdyby kogos interesowało. Edyta,to faktycznie miałas spacer z przygodami,ja dziekowałam Bogu i partii,ze nie zapomniałam zabrac folii;-).W tacce,ktora mam przy wozku było ok.3cm.wody po spacerze...normalnie potop. No to pogadalim o pogodzie,to moze teraz o kolorach???Nie ma co,nasz topic kwitnie...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie Nie będzie tak źle - jeżeli pozwolicie to i ja się dołączę. Właśnie moja Małgosia udaje że zasypia na rękach męża, to mam wolne ręce. Mam pytanie, moja mała ostatnio okropnie panikuje wieczorem przy kąpieli. Próbowaliśmy ją kąpać o różnych porach (raz wcześniej, raz później) ale nie skutkuje. Płacze okropnie aż sinieje. Ja staram się nie panikować tylko ją przytulam. Dopiero za jakiś czas daje się ubrać. Może wiecie co mogę zmienić żeby mała była spokojniejsza? Będę wdzięczna za radę - bo nie wiem co mam zrobić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie wiem jak to jest ale ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na pisanie. Piękana pogoda zmusza mnie do siedzenia na ogrodzie,niech dzieciaki korzystają do woli :-) Poczekajcie nadejdą zimne wieczory i ranki, dni szare wtedy będziemy oblegać nasze forum :-). Agapant u mnie ataki płaczu były spowodowane głodem, z tym że płakac zaczynała jak tylko wyciągałam ja z wody.Strasznie się darła- przez jakiś czas karmiłam troszkę małą przed kąpielą aby wytrwałą do karmienia właściwego. Teraz jest już ok. Tzn jeśli ma przerwę w karmieniu dłuższą niż 1,5 h to troszkę jej daję possać ,wtedy mogę się z nia pocackać kąpiąc ją.Jeśli nadal nie będzie poprawy to może lepiej ją kąpac tzw na sucho czyli bez wkładania do wody tylko na przewijaku myć mokrą myjką. Oczywiście nie na zawsze ,po jakimś czasie znowu spróbować ją kąpac w wanience i najlepiej wtedy gdy nie jest bardzo zmęczona. Dziewczyny u mnie pogoda była dziś rewelacyjna ,zero deszczu. Zapowiedziałam mojej mamie ,że wyprowadzam się na Syberię. Przez nastepne kilka dni mają być u mnie upały -34 st .Ja tego nie przeżyję.Jak jest tak gorąco Hanka śpi jak zając, czyli prawie wcale :-O . Normalnie to uwielbiam taką pogodę. Można popluskać się w wodzie, eh za rok już będzie dobrze. Mała mi śliczny jest twój Igorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To poruszy wasze serca : \"NAJWSPANIALSZY ANIOŁ\" Oczekując dnia narodzin, chłopiec zwraca się do Boga: Jutro posyłasz mnie na ziemie, ale jak ja tam będę żył? Jestem zbyt mały i bezbronny?” Bóg odpowiedział: “Spośród wielu aniołów wybralem jednego dla Ciebie. Twój anioł będzie czekał na Ciebie i zaopiekuje się Tobą.” Chłopiec pyta dalej: Ale powiedz co będę tam robił? Tutaj w niebie nic nie robie, tylko śmieję się i śpiewam ze szczescia.” Bóg odpowiedział: “Twój anioł będzie śpiewał dla Ciebie i będzie się do Ciebie uśmiechał każdego dnia. Bedziesz czuł jego milość, a nieogarnione szczęście wypełni Twoje serce.” Ponownie chłopiec pyta: “ Jak ja zrozumiem ludzi, ktorzy będą mowić do mnie nieznanym językiem? Bóg odpowiedzial: “Od twego anioła usłyszysz wiele cudownych i serdecznych słów, jakich nigdy nie słyszałeś. Z wielką cierpliwością i troską będzie Cię uczył jak je wymawiać.” Chłopiec zapytuje: “A co powinienem zrobić, gdy zechce porozmawiac z Toba?” Bóg odpowiedzial: Twój anioł złoży Twoje rączki i będzie się modlił z Tobą.” Chłopiec zastanawia sie: “Słyszałem, że na ziemi jest wielu złych ludzi. Kto mnie przed nimi obroni?’ Bóg odpowiedział: Twój anioł będzie Cię bronił, gotowy oddać życie za Ciebie.” Mówi chłopiec: “Ale na zawsze pozostanę już smutny, bo nigdy Cię już nie zobaczę.” Bóg odrzekł : “Twój anioł zawsze będzie Ci o mnie mówił i pokaże Ci drogę, którą wrócisz do mnie, chociaż ja i tak zawsze będę przy Tobie.” W niebie zapanowala cisza, a na ziemi dały się słyszeć głosy i wtedy chlopiec pospiesznie zapytał: “Boże, jeśli już muszę opuścić niebo, to powiedz mi jakie jest imie mojego anioła?” Odpowiedział mu Bog: “Jej imie nie jest ważne. Będziesz ją wołał po prostu – MAMO.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta-mysle,ze sie dogadamy-fajna z Majki laseczka:-D. Ale byłby numer gdyby sie w przyszłosci ktores z forumowych dzieciaczkow \"spikneły\";-)Tyle,ze przy takim ruchu jaki ostatnio u nas panuje,nasz topic umrze smiercia naturalna za jakies 2 dni:-P. U mnie znow brzydko i deszczowo...u Ciebie Edyta pewnie tez,w koncu to nie daleko.W nosie z takim latem:-(. Powoli zaczynam wracac do swojej przedciazowej figury!!!Zapinam sie juz we wszystkie portki,tylko brzuchol mam jeszcze big-jak sie pozbyc tego swinstwa??? A i miałam zapytac(tylko kogo???)-waszym maluchom tez tak mocno poci sie głowka?Bo Igorowi strasznie,do tego jeszcze mowiac delikatnie-nie pachnie rozami...Codziennie musze prac poduszke i poszewke.Macie na to jakis sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mi-mojej starszej córce pociła sie główka, gdy była maluszkiem i okazało się,że to objaw krzywicy. Zwiększono jej wtedy dawkę wit.D3. Sama nie stwierdzisz tego :(, więc zapytałabym pediatry. Pamiętam,że miała wtedy rzeczywiście bardziej \" miękką \" główkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ale pustkami swieci nasz topik. Zasatanawiam sie jak Wy wklejacie linki? Na www.sindi26.bobasy.pl sa zdjecia mojego synka. W koncu mi sie udalo. Wieczorkiem dodam inne zdjecia. Mam pytanie - od tygodnia Maciej pije humane. Czy jakby byl uczulony na to mleko to juz by zareagowal? Edtyko sliczne sa Twoje dziewczynki. Mala mi - Twoj synek jest bardzo podobny do mojego starszego synka kiedy byl maly. Rozkoszniaczek. Jak myslicie czy moglabym wybrac sie z Maciusiem nad morze na caly dzien? Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Ja tylko na chwilkę, terAZ TO My MAMY PROBLEMY Z SIECIĄ i piszę od teściów. Chciałam tylko zameldować, że wszystko ok:) Wczoraj bylismy na USG bioderek i jedno jest już Ia, ale drugie nadal IIa. Zatem przez kolejne 3 tygodnie podwójne pieluchowanie. Odezwę się wkrótce. Mam nadzieję, że sieć u nas ruszy. Całusy dla wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ho ho ho,alescie sie rozpisały!:-P Melania doczytałam dzis,ze mieszkasz w Stanach.I w zwiazku z tym zawroce Ci troche głowe;-)Chodzi o to,ze \"rozchorowałam\" sie na cos takiego dla mojego Igora: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58781233 ten,kto to sprzedaje sciaga własnie takie krzesełka ze Stanow.Jedyny mankament-kosmiczna cena:-O.Słuchaj,mozesz zobaczyc ile to kosztuje u Was w sklepie???Podejrzewam,ze sporo mniej...Kurcze,moze dałoby rade,zebysmy sie jakos dogadały jesli znajdziesz takie krzesełko,np.wystawiłabys je dla mnie na Allegro??? Mam nadzieje,ze nie robie Ci kłopotu proszac o sprawdzenie ceny... edyta,napisz prosze ile dawałas Małej wczesniej wit.D3,a ile podajesz teraz.Tez wyczytałam,ze to objaw krzywicy,mowiłam o tym połoznej,ale jakos nie wzieła tego specjalnie do serca... Ide stad...nikogo tu nie ma...bu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
hello! faktycznie ostatnio tu pusto,poczytalam was troche i odrazu mi lepiej tzn niezupelnie:( z ta krzywica- u mojej malej tez poci sie glowka i to bardzo, zawsze myslalam ze jest jej poprostu zagoraco ale teraz juz se nabralam do glowy. Mam pytanie czy zwiekszenie wit d3 z dwoch na trzy kropelki to ryzykowne? Mam tez powazny problem jesli chodzi o jej niejadztwo, ostatnio wogle nieprzybiera na wadze je tez bardzo malo jak wcisne jej 70-80 co 3 , 4 godz to gora,lekarz w przychodni twierdzi ze sie moze unormuje . Ile jedza wasze maluszki i co ile???? Rubino bardzo wzruszajacy wierszyk Edytko i Mala Mi baaardzo fajne bobaski:) pozdrawiam i lece na zasluzony wypoczynek baj baj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ale mnie wystraszyłyście z ta krzywicą, memu małemu też główka mocno się poci. Każdą czapeczkę można wykręcać po powrocie do domu, i ostatnio na czułku często jest mokry. Mam pytanie jak lekarz rozpoznaje krzywicę? U mnie ostatnio jakiś depresyjny nastrój. Mąż cały czas ma o coś pretensje. W nocy to wogóle nie mogę się go doprosić żeby podał małego do karmienia, czy przewinął. Później z rana przeprasza a w nocy znowu jest zmęczony :-(. Bardzo chciałabym odpocząć. Najśmieszniejsze jest jednak to, że nawet jak gdzieś wyję bez synka to zaraz się zastanawiam co się z nim dzieję i wszystko załatwiam jak najszybciej żeby do niego wrócić. Chyba jak ma sie już dziecko to główka nigdy nie będzie spokojna i odprężona, a tak by było fajnie chociaż na chwilkę. Super te wasze dzieciaczki. Edyta śliczna panienka i jaka opalona. Wszystkim dużo uśmiechu :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) , mi on nie grozi narazie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry W Warszawie poranek jest piękny. Tylko Małgosia od godziny 6.00 nie śpi - i przy okazji porannych bączków obudziła mnie i męża. Mała Mi i Edyta 32 Wasze pociechy są naprawdę śliczne. Chyba też zrobię mojej Małgosi stronę ze zdjęciami żeby się pochwalić. A co ... Pisałyście coś o bioderkach. Małgosia rodziła się przez CC bo była w poprzecznym ułożeniu. Pediatra w szpitalu powiedziała że to sprzyja dysplazji stawu biodrowego. Po wizycie u ortopedy, mam ją szeroko pieluchować ale jak są upały to mi jej naprawdę szkoda i robię to tylko na noc. Czy ktoś wie co znaczy z USG \"panewki obustronnie dobrze wykształcone wg. Grafa kąty alfa 60st beta 56 st. Jądra kostnienia głów kości udowych śladowe, położenie prawidłowe.\" Tak na wyczucie wiem, że chyba nie jest źle ... ale wolałabym być pewna a wizyta i ortopedy dopiero za miesiąc. Dość marudzenia ... Justka 24 nie daj się depresji ... jeżeli jesteś zmęczona to poprostu śpij z maleństwem i odpoczywaj. Zmęczenie to najlepsza pożywka dla złego nastroju. A jak ty będziesz zdenerwowana to maluszkowi też to się udzieli. Głowa do góry ... trzymam kciuki. Dziewczyny życzę Wam miłego dnia. Muszę kończyć bo malutka mnie wzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze cos sie zaczyna dziac na naszym topicu...:-D Jasmin moj Igor je co 2-2,5 godz.,z iloscia bywa roznie,raz 150ml.,a czasem tylko 40ml..A ze wyglada jak paroweczka,to sie nie martwie,ze za mało;-) Wklejajcie zdjatka swoich Maluszkow,fajnie sie oglada te nasze pociechy! Z tym poceniem sie głowki Małego jest tak,ze jak było bardzo ciepło i słonecznie to mu sie nie pociła-jak wiadomo słonce to nat.wit. D3.Jak tylko zrobiło sie brzydko na dworzu zaczeła sie pocic.Gdzies czytałam,ze jak nie ma słonca to nalezy zwiekszac w te dni ilosc wit.D3,tyle,ze nasz pediatra nic o tym nie wspomniał.Musze go odwiedzic,bo na własna reke boje sie zmieniac dawkowanie. A u nas znow leje deszcz i ze spaceru nici...:-(szkoda. Wpadne tu pozniej-a Wy do pisania Kofane Majoweczki-juz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapant \"Kwalifikacja do jednego z typów rozwojowych przeprowadzana jest na podstawie oceny morfologii stawu biodrowego na zdjęciu USG oraz analizy kątowej wykształcenia kostnego (kąt α) i chrzęstnego dachu panewki (kąt β), co przedstawia rycina 2. Ultrasonograficzne obrazy stawów biodrowych są podzielone na kilka typów rozwojowych, od bioder prawidłowych do zwichniętych (tab. 1). Typy Ia i Ib są to odmiany prawidłowo rozwiniętego stawu biodrowego. Typ IIa to biodro niedojrzałe, lecz jeszcze nie w stopniu wymagającym leczenia. Typ ten musi być kontrolowany w następnych tygodniach, ponieważ część bioder tego typu samoistnie się poprawia (IIa+), a część nie rozwija się prawidłowo i staje się biodrami dysplastycznymi (IIa- przed końcem 3 miesiąca życia i IIb po ukończeniu 3 m.ż.) Nieprawidłowe stawy biodrowe zaczynają się od typu IIc, czyli dysplazji zagrożonej przemieszczeniem. Typ D jest biodrem dysplastycznym z decentracją głowy kości udowej. Typy IIIa i IIIb to biodra podwichnięte, typ IV to biodro zwichnięte. Typ IA i Ib Ukształtowanie panewki dobre Kostny brzeg panewki ostry lub tępy Obrąbek chrzęstny wąski i długi lub krótki o szerokiej podstawie Kąt alfa > 60° Kąt beta < 55° Typ IIA+ Ukształtowanie panewki dosć dobre Kostny brzeg panewki zaokrąglony Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej Kąt alfa °50°-59° Kąt beta > 55° IIa < 3 m.ż. Typ IIA- Ukształtowanie panewki wadliwe Kostny brzeg panewki zaokrąglony Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej Kąt alfa °50°-59° Kąt beta > 55° IIb >3 m.ż. Typ IIB Ukształtowanie panewki dwadliwe Kostny brzeg panewki zaokrąglony Obrąbek chrzęstny szeroki obejmujący głowę kości udowej Kąt alfa °50°-59° Kąt beta > 55° W leczeniu stosujemy aparaty zgięciowo-odwiedzeniowe różnych typów: poduszkę Frejki, szelki Pawlika.\" Dr hab. med. Janusz Popko 1, dr med. Dariusz Kossakowski 1, dr hab. med. Marek Szczepański Mój malutki w ostatnich dniach zjada dużo mniej. Karmię oiersią i dokarmiam go 2 razy dziennie. Wcześniej zjadał 170 i potrafił jeszcze chcieć cyca, a teraz od 2,3 dni 80-90 i pluje. Nie ma chyba co się martwić waży 6300, a ma 2 miesiące i 3tyg. Na razie papa no i piszczie troszkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka dziękuję za info. Ale z Ciebie mądrala. Dziewczyny to roboty ... trzeba reanimować nasz kącik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sziszi
Witajcie 🖐️ dziewczęta! 🌻 Mój mały tak nie ma. Ale moja córka też się tak zlewała potem . Zwłaszcza jak spała. Nie miała krzywicy. Ciemiączko zarastało prawidłowo. Ma teraz prawie 5 lat a nadal tak ma. Tyle że mniej. Taka uroda. Ma to lekko nieświeży zapach ale nie mierdzi. Czasem tak po prostu jest. :D A wit D nie można za dużo bo jest ona z rodzaju tych co nadmiar nie wydala się z organizmu tylko się odkłada. Ze starszymi dziećmi zazdrosnymi tajemnica jest taka, że muszą one czuć że są pierwsze i że dla rodziców jest to ważne. Moja zawsze dostaje wszystko pierwsza, podkreślamy jej miejsce, umiejętności i pozytywy bycia starszą. Dostała kilka przywilejów. No i jest taki czas codziennie tylko dla niej. Nie wymagam od niej żeby cokolwiek rozumiała, pomagała. Parę razy kiedy mały zaczynał płakać a ja akurat z nią rozmawiałam albo się bawiłam mówiłam " niestety maluszku, nie mogę teraz przyjść do ciebie, musisz poczekać bo zajmuję sie teraz twoją starszą siostrą." Taki mały teatrzyk. I spokojnie dalej robiłam co wcześniej. Mały ryczał a ona była zadowolona ale po minucie mówiła mamo idź do niego, jest taki bidulek. Teraz sama czuwa i woła jak mały jęknie. Dbaliśmy od początku żeby goście najpierw witali się z nią zanim obejrzą małego. Ona z dumą prowadziła do brata. Dostała dużo prezentów z okazji zostania starszą siostrą - specjalna imprezka dzień starszej siostry wspomina ciągle z dumą. Też sobie myśłę że na doła najlepszy jest odpoczynek. jeżeli chodzi o kryzys poporodowy oczywiście. Bo nie ma co nad tym dłużej się zastanawiać bo przecież hormony same się unormują a zmęczenie może tylko dorobić bigosu. Pozdrawiam wszystkie anielskie mamusie 🌼 i ich dziaeczki - starsze :classic_cool: ❤️ i młodsze 😭 ❤️ też. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sindi- Maciuś słodki :D Myślę,że gdyby był uczulony na humanę,to od razu byłoby widać, a co do wyjazdu nad morze,to ....pisałam,że jeździłam nad jezioro z Majką i było superancko,bo spała smacznie nawet 6 godzin,lecz w cieniu, wśród drzew. Na plaży nadmorskiej trudno znaleźć cień, lecz jeśli jemu to zapewnisz sądzę,że spokojnie możesz jechać :). Ja wybieram się nad morze, do Mielna do mojej siostry na tydzień, choć wiem,że trzeci miesiąc nie jest dobrym momentem na wyjazdy :( dziecko lubi teraz tradycję, rytuały...) , ale ja tam nie przesadzam, moja córcia to nie porcelana :P, przeżyje i taką wycieczkę :P. Mala mi-ja nie podaję D3 , tylko 5 kropelek Cebion multi, ale pamiętam,że pierwszej córce podawałam 3 krople D3, a potem zwiększono jej do 5 kropli. Zapytałabym pediatry, bo nie ma co samemu zwiększać dawki skoro nie jest się pewnym przyczyny pocenia się dzidzi. jasmin- szkoda mi Ciebie, masz ciągle problemy.....:(, moja siostra też martwi się ciągle o swoją córeczkę, która w ciągu pierwszych trzech miesięcy przytyła w sumie 1.300, a teraz w wieku 6 miesięcy waży 6.200, więc jest cały czas na 3 centylach. Moja Majka miesięcznie przybiera ponad kg, i nikt tu nic nie poradzi :(. Widocznie taka drobniutka będzie Twoja córcia. Najważniejsze, że jest zdrowa :). Może tylko wcześniej zaczniesz wprowadzać kaszki jak moja siostra( już po ukończeniu 3 mieś życia) justka- głowa do góry :D, zaglądaj do nas, pisz, wyrzucaj co Cię gryzie....i zobaczysz, będzie dobrze :), bo po złym przychodzi dobre......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Jasmin- nie przejmuj sie za bardzo tym ze Twoje dziecko malo zjada lub slabo przybiera na wadze. Moj starszy synek tez mial taka przypadlosc. Ja wiem to straszne dla matki, kiedy inne mamy opowiadaja ze ich dziecko zjadlo 150ml a jej tylko 70ml. Moj Macius ma 7 tygodni i wazy 5800kg, a moj Starszy syn Piotrus tyle wazyl jak mial 6 miesiecy. Jestem w szoku, bo Piotrus kiedy byl maly to wcale nic nie jadl. Jak juz naprawde zglodnial to zjadal zaledwie 30-40ml. Ja wtedy bylam szczesliwa ze wogole cos zjadl. A on byl taki numerant ze za pol godziny otrafil to zwymiotowac. I tak bylo do 3 latek. Robilam mu wszystkie badania ( mocz, krew, stolec). Z wynikow tych badan wyszlo ze jest okazem zdrowia. Lekarz mowil ze wyrosnie z tego, ale taki Tadzio Niejadzio zostal. Ma 5 lat. Jest drobniutki, ale na szczescie zdrowy. Takze nie przejmuj sie , moze taka wlasnie jest ich uroda. W sobote wyjezdzam na tydzien nad jeziorko z dziecmi. Mysle ze pogoda nam dopisze. Moj starszy synek to taki zywczyk. Wszedzie go pelno. W koncu sie wybiega. www.sindi26.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się, że jestem z Wami, na razie duchem, bo w ostatnim czasie mieliśmy amły remont, więc nie miałam czasu zeby dużo pisać :-) Teraz się już skończył, mam jeszcze tylko sporo sprzątania, ale jak tylko się uporam, to coś skrobnę. Trzymajcie się i piszcie!!!!!!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×