Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalamana....

Czy tez tak macie ??? Bo ja tak

Polecane posty

Gość zalamana....

Anoreksja psychiczna Ludzie, którzy wpadli we własną pułapkę i dobrowolnie, z premedytacją, na przekór otoczeniu, głodzą się, doprowadzając swój organizm do stanu totalnego wycieńczenia. Ci ludzie chorują na anoreksję. Anoreksja jest chorobą śmiertelną, a przede wszystkim niezwykle podstępną. Osobie nią dotkniętej wydaje się świetną przyjaciółką, a nie dolegliwością, której trzeba się pozbyć. Anoreksja błędnie jest utożsamiana z widocznym wycieńczeniem organizmu lub niemożnością przyswajania pokarmu. Tak naprawdę ta choroba dotyczy PSYCHIKI! Na anoreksję psychiczną cierpi 15 razy więcej kobiet niż mężczyzn i choroba ta zwykle rozpoczyna się u nastolatek lub młodych kobiet. Bardzo rzadko zdarza się, aby to zaburzenie wystąpi.ło po raz pierwszy u kobiety powyżej 25 roku życia. Jak rozpoznać chorobę Nieprawdą jest, że dopóki można jeść i organizm wciąż przyjmuje pokarm, wszystko jest w porządku. Bardzo trafna jest niemiecka nazwa anoreksji: Magersucht, czyli "nałóg chudości". To jest po prostu nałóg: ciągłe zwiększanie (w tym wypadku: zmniejszanie) dawki, która daje satysfakcję, niemożność przerwania narastającej spirali głodu, myśli nieustannie krążące wokół jednego tematu - objawy jak u alkoholika czy palacza. Anorektyk nie musi reagować fizjologicznie na przyjmowany pokarm. Dopiero w bardzo zaawansowanym stadium choroby jego organizm żadnej żywności nie przyjmuje. Anorektyk nie musi być bardzo chudy! Choroba rozpoczyna się znacznie wcześniej - w momencie wejścia w tzw. spiralę głodu, czyli proces ciągłego zmniejszania ilości przyjmowanego pokarmu. Anorektyk reaguje nerwowo, zagadnięty na temat swojej choroby. Anorektyk często (przynajmniej raz dziennie) sprawdza swoją wagę i reaguje z dużą euforią na każdy, minimalny nawet, jej spadek, a z podobnie silną złością i rozczarowaniem przyjmuje każdy przyrost masy ciała, choćby o 100g. Anorektycy często gotują dla całej rodziny. Anorektyk dołoży wszelkich starań, aby żadnego z tych znaków nie pozwolić dostrzec otoczeniu! Fizyczne objawy anoreksji psychicznej Objawy fizyczne anoreksji psychicznej mogą wynikać z metod stosowanych przez chorą, aby schudnąć, lub mogą być bezpośrednio związane z niską wagą ciała. Gdy kobieta jest wychudzona, traci prawie calo izolujacą warstwę tkanki tłuszczowej, w rezultacie staje się wrażliwa na niskie i wysokie temperatury; ma zimne ręce i stopy, które często są sine; skórę może mieć suchą; włosy suche i łamliwe, a miekki, puszysty meszek, zwany lanugo, może pojawić się na jej twarzy, plecach i ramionach. Tetno jest zwolnione, ciśnienie tętnicze krwi obniżone. Mimo tego reakcja pacjentek z anoreksją na wysiłek fizyczny jest normalna i tętno wzrasta do tego samego stopnia, jak u kobiet nie majacych omawianego zaburzenia. Perystaltyka jeliy i częstość wypróżniania u wielu chorych maleje, ponieważ w jelitach znajduje się za mało treści, by pobudzać ruchy robaczkowe. Zaparcia są regułą. Stosowanie głodówek mogło doprowadzić do poważnego niedoboru witamin. U niektórych kobiet mogą pojawić się obrzęki, szczególnie jeśli zdecydowały przytyć i jadły więcej. Zaburzenia miesiączkowania w anoreksji psychicznej Poważnym problemem fizycznym u kobiet z anoreksją jest to, że albo nie zaczynają miesiączkować, albo ich miesiączki zanikają, często nawet zanim zdążyły stracić zbyt wiele na wadze. Brak miesiączki jest jednym z objawów koniecznych do rozpoznania anoreksji psychicznej. Wyjaśnienie zaburzeń miesiączkowania jest dość złożone, ponieważ obejmuje współdziałanie kilku hormonów. Współdziałanie tych hormonów jest pod kontrolą okolicy mózgu zwaną podwzgórzem, który z kolei odbiera bodźce z innych części mózgu oraz spoza mózgu, reaguje np. na wstrząs psychiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam bulimię
jak chyba więcej tutaj obecnych, chorobliwie odchudzających się dziewczyn,kobiet. Wkurza mnie to że moje życie kręci się w koło jedzenia , kibla i sali gimnastycznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusek
A ja niestety mam anoreksje psychiczna :( wszytsko to co pisze powyzej zgadza sie z moim trybem zycia :( no niestety jezeli sie chce schudnac to robi sie wszytsko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusek
A ja niestety mam anoreksje psychiczna :( wszytsko to co pisze powyzej zgadza sie z moim trybem zycia :( no niestety jezeli sie chce schudnac to robi sie wszytsko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bula
Słuchaj Bambusku,wiem jak się czujesz....Wiesz,że robisz źle i nic nie możesz na to poradzić. Ile masz lat i jak długo tak ciągniesz? Brak miesiączki znaczy ,że chyba dosyć długo, ja też w tym miesiącu nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusek
Mam dopiero 19 lat i ciagnie sie to juz od 2 lat :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam
troche inna odmiane anoreksji- tzn. jestem uzależniona od sródków przeczyszczających bo boje sie przytyc, to ciągnie się już od ok.8lat, co robić???? kazdy posiłek to mordęga (no chyba ze mam fazy objadania sie to wtedy pozeram na przemian- słodkie kwaśne)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpotra
Moja kolezanka tez tak miala :( jednak do lekarza nie cchiala isc i nie poszla do tej pory jest uzalezniona od tych srodkow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpotra
Moja kolezanka tez tak miala :( jednak do lekarza nie cchiala isc i nie poszla do tej pory jest uzalezniona od tych srodkow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpotra
Moja kolezanka tez tak miala :( jednak do lekarza nie cchiala isc i nie poszla do tej pory jest uzalezniona od tych srodkow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sobie
radzić z taką sytuacją??? pamiętam zawsze albo się obżerałam i brałam środki przeczyszczające, albo nic nie jadłam i zawsze starałam się jeść sama żeby nikt nie widział jak wyrzucam jedzenie..to jest chore po prostu... już nie mówię o tym że od tylu lat cierpię na zaparcia i jak nie biorę tych środków to potrafie sie z tydzień czasu w kibelku nie pojawiac, a wtedy cierpię bo mnie brzuch boli.. ja chyba sie kiedys wykończę...aż sie boje że mogłabym zajsc w ciąże... wtedy zero srodków i odżywaić się trzeba chyba bym poroniła prędzej niż zaczęła normalnie jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bula
Branie środków przeczyszczających to też bulimia. Ja wymiotuję 10 lat. Oczywiście z przerwami. Potrafię nie katować się nawet 0,5 roku. I wtedy chudnę, bo tyle nie jem. Potrafię opychać się 2 godz.,więc nie wszystko idzie precz. O wiele gorsz jest anoreksja. Tu nie ma przerw. Co Bambusku? Postaraj się coś z tym zrobić. Chętnie będę z Tobą rozmawiać . Nie mam kompa w domu gadam w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bula
Branie środków przeczyszczających to też bulimia. Ja wymiotuję 10 lat. Oczywiście z przerwami. Potrafię nie katować się nawet 0,5 roku. I wtedy chudnę, bo tyle nie jem. Potrafię opychać się 2 godz.,więc nie wszystko idzie precz. O wiele gorsz jest anoreksja. Tu nie ma przerw. Co Bambusku? Postaraj się coś z tym zrobić. Chętnie będę z Tobą rozmawiać . Nie mam kompa w domu gadam w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusek
Co do poprzedniej wypowiedzi .. Do autorki diety.. tak skopiowalam to z tej strony ale napisalam na dole ze objawy zgadzaja sie w 100% do moich wiec o co chodzi?? Bula tez kiedys zaczelam wymiotowac na sile jednak to trwalo bardzo krotko moze miesiac codziennie , jednak czulam sie bardzo zle po kazdym kolejnym "wymiocie" . Naprawde chcialabym cos z tym zrobic jednak nie umiem :( za slaba psychika :( Waze 43 kg a mam wzrostu 165 :( i waga ciagle spada :( A u ciebie jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bula
Cześć! Jak tam początek dnia? 43 kg to mizernie przy takim wzroście... Ja tyle ważyłam w 4 klasie szkoly podstawowej :/ . Teraz ważę 69 wzrost 170.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusek
Wiem ze to bardzo malo no ale nie umiem nic nawet grama przytyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bula
A co dzisiaj zjadłaś? Dobre śniadanie to podstawa , to paliwo prawie na cały dzień. ( i chyba jedyny posiłek , który zawsze,ale to zawsze zjadam i zatrzymuję dla siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusek
Nic nigdy nie jem rano :( bo gdy cos zjem zbiera mnie na wymioty :( a z obiadu dzisaj tez chyba zrezygnuje znowu mam te dni w ktorych nie mam ochoty nawet patrzec na jedzenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbusku kochany
czy Ty nie masz kogoś kto Ci pomoże?? ja rozumiem nie jesc sniadania ale rezygnowac z obiadu i pewnie kolaji tez co?? dziewczyno wpędzisz się do grobu!! szukaj pomocy nawet jeżeli uważasz że nie jest ci potrzebna!! zagłodzisz się!! spróbuj chociaż wmusić w siebie- jak złe lekarstwo!! zatkaj nos i małe porce połykaj bez gryzienia i kup sobie reni jak cie mdli! zlituj się nad sobą!!! ciagle chudniesz, nie przeraża cie to?? nie chcesz mieć męża i dzieci?? jak chcesz być matka?? nie dasz rady zdrowotnie... prosze przemyśl to!!! może możesz zwierzyć się mamie lub przyjaciółka ci jakaś pomoże bo wiem że ciężko jest wyjsc z tego samej!! życzę dużo dobrej woli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelcia
To wszystko przez te media !!!!!Mam dosc mylsenia o jedzeniu, kaloriach i cwiczeniach fizycznych ...Jak cudowne byly czasy, gdy bylam mala gowniara- jadlam normalnie, niczym sie nie przejmowalam i bylo wszystko okey, a teraz ciagle mysle o jedzniu....kazdy posilek jest przyjemnoscia , ale ijednoczesnie wielka meka....Wmawiam sobie, ze wszystko to spale lub bede glodowac, alco co sie dzieje ?Dupa jasiu- efekt staran nie jest dlugotrwaly i kolko sie powtarza....Nigdy sie z tego nie wylecze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ediuta
Hejka kochana! Ja co prawda nie choruje, ale za to moja siostra tak...:(juz o dparu lat.sama zajelam sie tym tematem jako studentka psychologii, i prowadze badania.Zbieram opisy dotyczace Waszych relacji z matka.Instrukcja brzmi:Opisz konkretne zdarzenie , sytuacje ktora miala miejsce w ciagu ostatnich 12 m-cy ,która charakteryzuje Twoje relacje z matka.Opisz ja mozliwie najdokladniej uwzgledniajac;co czulas , -co mialo miejsce przed ta sytuacja -co bylo po , - jak sie zachowyalas.(na adres:edite20@o2.pl) Bede wdzieczna.Ludzie pomozcie!!!!Pilne!!!Dziekuje pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Myślę,że u mnie anoreksja sie już zaczyna. Od kilku dni nie mam zupełnie apetytu na żarcie. nie mogę na nie patrzeć. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
lacze sie z wami... ja co prawda nie mam anoreksji ani bulimii, ale za to obsesyjnie dbam o figure. Wiem, ze to jakies moje skrzywienie w glowie, ale nie potrafie sie opanowac. Mam 173 cm wzrostu i waze 52 kilo. Jestem chudzinka, ale ciagle sie dokladnie ogladam z kazdej strony, zeby miec pewnosc, ze cos mi gdzies nie rosnie... Ciagle mam dolki z powodu przekonania, ze robie sie gruba... Jestem na zdrowej diecie (nie diece w sensie odchudzania, tylko w sensie odzywiania sie) ale ciagle paranoicznie mysle o tym ze przytyje... Moj facet ma dosc sluchania o tym, ze mam grube nogi albo cos w tym stylu, bo gruba nie jestem. I wiem chyba skad sie bierze moja obsesja. Chcialabym byc tak chuda jak Cameron Diaz albo inne aktorki. Daleko mi do nich nie jest, poza tym to bez sensu bo nie zyje ani nigdy nie bede zyla w takim swiecie jak one, ale i tak nie potrafie przestac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonymka
a propos aktorek:nie chodzi wcale o to w ajkim świecie one żyją.przecierz dużo kasy wydawanej na prywatnych trenerów często idzie w błoto i rezultatów nie widać.Wiesz w czym rzecz? Zapamiętaj raz na zawsze,że KAŻDE zdjęcie aktorki czy poprostu osoby poublicznej jest przerabiane komputerowo!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli nie mam miesiączki z powodu zaburzen spowodowanych niejedzeniem (pół roku) to mam psychiczną anoreksje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesli nie chcesz
ponownie zaczac jes to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbp
czytajac to uswiadomilam sobie, ze jestem chyba anorektyczka... to smutne az mi sie chce plakac, pewnie wy uznacie to za zalosne czy cos, no ale tak jest... boje sie o tym komukolwiek powiedziec a raczej nie boje bo nie o to chodzi, ale tak glupio jakos. wszyscy wtedy tlyko beda gadac zebym jadla, a ja nie moge jesc. nie pojde do lekarza, bo glupio sie czuje, wolalabym chyba znalezc kogos przez neta, zeby mnie 'wspieral', ale kogos takiego jak ja , co mnie zorzumie. przez pewnien dluzszy czas uwazalm ze mam niedowage, no ale nie az tak , no ale teraz bardzije zaczynam sobie to uswiadamiac. mam 16 lat, i jak narazie okres mam od 1,5 roku a mialm takie pozadne miesiaczki dopiero chyba z ok. 4 razy... :( boje sie ze nie ebde mogla meic dzieci, no ale do ginekologa 'boje' sie pojsc... ehhh, czy w polsce nie ma czegos takiego jak 'cos' gdzie jedziesz na jakis czas cos jak 'sanatorium' i tam moga cie wyleczyc, jesli sie da tak zupelnie wogole wyleczyc... ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelaniepamietam hasla..
hmm jak chcesz to ja moge pogadac. na gg albo cos. narazie podaje maila stokrodka@blog.pl jakbys chciala , z sanatorium to chyba niestety nniemozliwe, przynajmnej ja nie slyszalam.. napewno niema.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiatrak
witam drogie bywalczynie kafeterii :) Chcialabym bardzo sluzyc wam rada i wskazowkami jak uzyskac zloty srodek na to co dzieje sie w waszym zyciu, a co widac w ciele. Na razie wiedcie ze wspieram was wszystkie i wspolodczuwam...Bo szukam wyjasnienia na moj 6-letni brak meisiaczki. Tak to ujelas kolezanko "Zalamana" na poczatku forum-ja z kolei mowilam sobie o tym "anoreksja utajona"-to jest jedno z moich wyjasnien, ktorych goraco szukam. Drogie kolezanki,a szczegolnie studentko psychologii zbierajac materialy od innych dziewczat-czy macie mzoe jakis pomysl na to co u mnei nie gra? Moze spotkalyscie sie z podobnym przypadkiem.mam 23 lata i od 6 wtornie nie mam miesiaczki. Powod-odchudzanie, Niezaleznie do tego iel bym shcudla stracilabym ja-bo "odeszla" od razu. Ograniczylam bardzo gwaltownie jedzenie. Schudlam sporo-18 kilo i wazylam, 56 kg przy wzroscie Niby moja waga nie byla taka niska a jednak nie obylo sie bez konsekwencji, trwajacych niestety do dzis. . Lecze sie od samego poczatku-bezskutecznie. Jestem przebadana "od stop do glow"-w porzadku z ginekologiczymi sprawami. pani doktor mowi-sposrod wszytskich u ktorych byalm najkompetetniejszy-ze moja przysadke po rpostu trzeba obudzic, i to bedzie troche trwalo. zastanawiam sie czy oporcz przyjmowanai przepisywanych lekow (po ktorych dostaje miesiaczke) i odstawiania na pol roku by zobaczyc czy wroci, czy jest cos co moglabym jesczze zrobic. Czy wydaje sie wam ze jesli chorowalabym na anorekkscje psychiczna to moglaby ona byc pwoodem braku miesiaczki? dziewczyny-bede bardzo wdzieczna za kazda odpwiedz :) A za was wszystkie trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×